cash срещу sit&go

• pokerboby
      pokerboby
      Бронз
      Здравейте искам да ви попитам нещо, тъй като нямам време да отделям адски много време за покер следващите 3-4 месеца, но искам да си играя еи така за кеф и ако може и да съм напред малко ще е супер. Според мен по интересната игра е турнирната игра във всички случаи. И в cash и в sit&go има риби на малките лимити, но се ми се струва, че най-големите тъпаци са на кеш масите. Тези изводи си ги вада от мои наблюдения, защото имам много прияели, които играя покер и някои от тях и в интернет пробват, разбирасе на кеш защото :" турнирите са тъпи и трее да играеш 100 часа и не се знае дали ще вземеш". И много се учудиха като извадих някои друг лев от покера, казват ми ти си първия, за които чуваме и т.н. Като идеята ми е не е ли по-добре да прочета и кеш стратегиите и да играя на малките лимити срещу баш рибите. Наричам баш риби тези, които еи така просто пробват много чето не значт и правилата в подроности а да не говорим за разликата м/у турнири и кеш и разликите в играта.
      Какво е Вашето мнение по впроса ?
  • 4 отговора
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Между турнири на повече маси и СнГ има огромна разлика. При първите наистина има много вариация и трябва да играеш дълги сесии.
      Моят съвет е - щом те привлича турнирната игра, играй СнГ и от време на време турнири, когато можеш евентуално да отделиш 3-7 часа в случай, че влезеш дълбоко. Рибки има навсякъде и стига постоянно да учиш и да подобряваш играта си, ще има и пари и ще ти е забавно да ги надиграваш.

П.С. Твоите приятели най-добре да спреш да ги слушаш :f_biggrin:

Поздрави,
      darkonebg
    • pokerboby
      pokerboby
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg

П.С. Твоите приятели най-добре да спреш да ги слушаш :f_biggrin:

Без да разбирам много бих си позволил да кажа, че според мен е добре да слушан рибите как мисялт, защото едно е да си говориш с някоя рибка а друго е си говориш с рибка след като си прочел какво трябва и какво не трябва да правиш. Непреъсната слушам неща които са изрично забранени от статегиите и виждам, че наистина рибите не мислят както нас( хората прочели тази сатегия). Също така забелязвам, че всички се оправдават за загубите си с badbeat-e и си нямат идея от упрадваване на банката . . . всеки ден слушам кои с колко по-добра ръка е загубил почеве пари и т.н. ...
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Съгласен съм, можеш да ги слушаш, за да разбереш какво НЕ трябва да правиш :f_biggrin: . Добре си разбрал, че начинът им на мислене е много по-различен и ако имаш интерес, можеш да забележиш още много интересни психологически фактори. Доколко ще ти помогнат на масите зависи само от теб обаче!
      Лично на мен обаче ми е писнало да слушам бед бийт истории и тем подобни. Затова просто ги игнорирам :tongue:
    • pokerboby
      pokerboby
      Бронз
      ...да и аз почнах само да кимам и да не мисля на кои дали на флопа или на ривава не му е излезнал аута или нещо от сорта...