въпрос

• icencitu
      icencitu
      Бронз
      Здравейте.Аз играя обикновенно фиксиран лимит но от скоро се пускам и на нол лимит 0,01/0,02 а въпроса ми е.много често се случва когато ударя на флопа и направя залог 0,20 получавам кол и така до рийвъра но на рийвъра когато заложа 0,20 получавам 3-4 бет (0,60-0,80) ?!?!?!? в повечето случеи блъфират това е добре за мен но това някаква стратегия ли е или аз правя малък залог??Ако залагам повече фолдват ако залагам малко ме реизват?!?!?!?Къде е грешката в мен или тях???За сега ми е печеливш вариянт но така ли е на нол лимитите???реизвали са ме и като държа фул та дори и каре че и ол-ин-а ми плащат :facepalm: :facepalm: :facepalm:
  • 3 отговора
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей icencitu,

Това е често срещана грешка при FL играчите, които не могат да свикнат с плаващия залог. Все пак, залозите в NL зависят от размера на пота. Затова и, ако заложиш 0.20 на флопа (което ми се вижда много за НЛ2, но зависи от това дали е имало рейзове префлоп и/или колко човека има в ръката), то същия залог най-често ще е твърде малък на ривъра (няма да извлича достатъчно стойност от по-слаби ръце).

Това дали техният рейз е добър или не в случая не е чак толкова важно, тъй като ние не играем оптимално. Моят съвет би бил да започнеш с началните статии за NL, за да разбереш основите на играта и разликата между FL и НЛ. Добре е да прочетеш и точно тази статия:
      http://bg.pokerstrategy.com/strategy/fixed-limit/1766/1/

Ако имаш други въпроси, можеш да питаш отново тук или в No Limit стратегически дискусии.

Поздрави,
      Камен
    • icencitu
      icencitu
      Бронз
      тези статий го прочетох не веднж но как да залагам повече на рийвъра като фолдват продължаващ залог всичко прочетох като играя по това което пише в статиите получаван наи често фолд и печеля или губя ако няма фолд но този ми залог които е еднакъв не е задължително да е 0,20 може и по малък да е или по голям щтом е еднакъв води до реиз на рийвъра за него ми е въпроса заради еднаквия ми залог да не се объркват нол лимит играчите или какво??? то аз и винаги влизам със един и същи залог във ръка няма значение дали е АА или QK защото знам със сигорност че това бърка опонените ми много :D
      та точно въпроса ми е защо получаван този рейз при еднакав залог
    • niki199393
      niki199393
      Бронз
      Оразмерявай залога спрямо събрания пот.Например-ако съм префлоп рейзър и на флопа не ударя правя продължаващ залог с половината пот.Ако ударя добре залагам две трети.На търн и ривър вече или ги натискам или играя чек-кол или чек-фолд.Много зависи от дадената ситуация.Ако сложиш някоя ръка за примир ще е по-лесно.Даже направо слагай във форумите за анализ няколко ръце и ще ти обяснят как е по-правилно.
      П.п.Аз също поцъквам фл от време на време. :)