50$->1000$ on NLHE2

• sashkopokera
      sashkopokera
      Бронз
      Здравейте, казвам се Александър и съм на 22 години. Играя покер от няколко години, но предимно с приятели на живо. Благодарение на вас, ще си поставя предизвикателство вашите 50$ да ги кача до 1000, играейки само на НЛХЕ2. Тъй като съм геймър по душа, грайнда на много маси предполагам, че няма да е проблем. Получих началния капитал преди 2 дни, като банкрола ми в момента е малко под 150$, играя 4 маси (6 макс) , като играчите в Ladbrokes ми се струват доста слаби. Искам да помоля, ако някой знае сайт за статистики (като sharkscope), нека да го сподели с мен, на лично или тук, попитах в една тема, но никой не отговори. Благодаря и успех на всички. :fuckyeah
  • 12 отговора
    • AchillesBG
      AchillesBG
      Сребро
      Честит блог! Може би имаш някаква конкретна причина да си поставиш подобно предизвикателство. Според мен обаче е доста безсмислено да грайндиш НЛ2. Нито ще направиш много пари, нито ще си подобриш играта по този начин. Още повече, че между нл2 и нл5 няма някаква особена разлика. Тоест играеш срещу същите слаби играчи, но за повече пари и дори с по-нисък winrate, ще правиш повече пари. Все пак изборът си е твой, но бих те посъветвал да играеш по-малко маси в пълна концентрация и да качваш лимитите колкото може по-бързо, естествено с подходящ БРМ. Успех от мен!
    • AchillesBG
      AchillesBG
      Сребро
      Относно въпроса ти за сайт за статистики не мога да ти помогна. Не знам дали Elephant работи в Ladbrokes. Ако не програми като ХМ2 и Poker Tracker имат гратисни периоди и може да ползваш тях. В момента има и доста изгодна оферта за закупуване на ХМ2. Small stakes версията беше нещо от рода на 25$ и ще ти бъде доста полезна.
    • sashkopokera
      sashkopokera
      Бронз
      Ще опитам да си го купя скоро, може би. Относно за по високите лимити, не се чувствам сигурен все още, макар че на живо съм стигал до игра 1/2 лв, имам някаква психо бариера в онлайн покера, знам че играчите са еднакво слаби и на НЛ2 и НЛ4-5, но просто не успявам да запазя концентрация дълго време :( сега сесиите са ми по 3-4 часа, като правя най-малко 2 на ден.
    • sashkopokera
      sashkopokera
      Бронз
      Не мога да стартирам холдем мениджъра... Иска някакъв компонент Framework или нещо такова, опитвам да отворя сайта на майкрософт да го изтегля, но не ми отваря сайта... Идеи ?
    • Slaker
      Slaker
      Бронз
      Първоначално публикувано от sashkopokera
      Не мога да стартирам холдем мениджъра... Иска някакъв компонент Framework или нещо такова, опитвам да отворя сайта на майкрософт да го изтегля, но не ми отваря сайта... Идеи ?
      На мен ми зарежда ето и линка
      http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=19
    • sashkopokera
      sashkopokera
      Бронз
      Неще и неще :( с 4 различни браузъра опитах да го отворя, не става и не става :facepalm: Ще си играя без помощни средства явно :)
    • azllbg
      azllbg
      Бронз
      http://zamunda.net/browse.php?search=framework&cat=0&incldead=1
    • sashkopokera
      sashkopokera
      Бронз
      Blocking Issues:

You must install the 32-bit Windows Imaging Component (WIC) before you run Setup. Please visit the <A HREF="http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=162643&clcid=0x409">Microsoft Download Center</A> to install WIC, and then rerun Setup.
    • v3rc3tt1
      v3rc3tt1
      Бронз
      може да си вземеш и бетата на покертракер 4. фрее е и работи ок
    • AchillesBG
      AchillesBG
      Сребро
      Много са ти дълги сесиите. Нормална сесия за повечето хора е ~90мин. като аз играя само 4маси, за да мога да съм напълно концентриран. 2-3 сесии на ден в зависимост от свободното време. Освен това не играя уморен или когато искам да правя нещо друго.

Ако искаш да си докарваш някакви доходи от покер, погледни нещата по следния начин:

1. Играеш 6маси 6-7 часа на ден и имаш уинрейт 4-5бб/100. Правиш 8400 ръце на ден или 420бб.

2. Играеш 4маси 3 сесии по 90мин в пълна концентрация и правиш 20бб/100. Това са 2400 ръце или 480бб. През останалото време си почиваш или си развиваш играта и в крайна сметка мачкаш лимитите.

За психологическата бариера, отначало е малко кофти, но ако имаш добър рън, изчезва много лесно. :)

Относно проблема с ХМ, може да пуснеш тема в раздела "Покер софтуер".
    • sashkopokera
      sashkopokera
      Бронз
      Ръна продължава :) Вчера не съм играл много но съм 20$+, което прави банката ми 170$. Бях на дискотека снощи, пих алкохол като за последно :megusta и мисля да поиграя покер чак довечера, защото съм все още пиян :coolface: . Най ми харесва когато влизат алл ин с по 2-3 евро префлоп, аз съм на голям блинд и имам АА-ЯЯ :roto2:
    • sashkopokera
      sashkopokera
      Бронз
      Успешният рън продължава или ги троша супер много :) )))))))))) Банката към момента е 220$, жалко, че не знам от къде да взема графика :megusta :megusta :megusta :megusta :megusta :megusta