nvelev MTT

• nvelev
      nvelev
      Бронз
      Cash(back) by nvelev

Здравейте (този път на всички),

За мен
      Ще започна с кратко представяне, тъй като последното ми такова беше в зората на общността ни и с много хора не се "познаваме". Казвам се Николай, на 21 години от София. С покер се занимавам малко повече от 2 години. В началото на покер кариерата си играх по Стратегията на малкия стак ( доста неуспешно смея да кажа - пренебрегване на стратегията и управлението на банката, тилт и тн... стандартно :f_biggrin: ), след което преминах на Стратегията на големия стак, където започна борбата с гореспоменатите "покер пороци".
      Последната година обаче премина основно в игра на SnG турнири и това доведе до...

Този Блог
      Реших да започна този блог във връзка с едно мое желание - да подобря и опресня кеш играта си. Освен това вероятно често ще публикувам размисли върху психологическата страна на покера, тъй като по този начин ще помогна на себе си, а надявам се и на някои от вас. Вярвам, че ще имам възможността да ъпдейтвам често, но това никога не се знае...
      Ще играя по Стратегията на големия стак. Лимитът, на който ще започна, е NL 50 на къси маси, а залата - Cake Poker.

Няколко думи защо избрах Cake Poker
      Като начало търсех зала, в която все още нямам регистрация. По този начин ще мога да се възползвам и от бонуса за първи депозит. Освен това PokerStrategy.com осигурява 33% рейкбек в тази платформа. Доста хора не харесват софтуера, но на мен доста ми допада. Една от най-големите особености на Cake е, че платформата не позволява изпозлването на HUD (статистики на масата). Интересно ми е как ше се справя с това (над NL 10 винаги съм играл с HUD), но пък мисля, че е едно подходящо мини-предизвикателство, което отговаря на целта на блога и играта ми на кеш като цяло. Програмата им за лоялност е униклна по рода си и донякъде забавна (дали има стойност в нея предстои да разберем). Още едно предимство е наличието на спортни залагания в мрежата, тоест по-слаби играчи.

Цели
      За къде без цели...
      Към момента идеята ми е да играя на блокове от по 20k ръце. След всеки блог ще отделям няколко дни за подробни анализи, четене на статии, гледане на клипчета и като цяло - обучение. Това, разбира се, не означава, че ще изоставя обучението в периода, в който играя тези ръце. В дните между блоковете ще отделям повече внимание на елементите, в които смятам, че имам най-големи пропуски.

Краткосрочни цели:
      • Блок 1: 0-20k ръце. (0/20 000)
      • На всеки 4k ръце да прочитам по една стратегическа статия, една психологическа статия и да гледам по едно видео, както и да публикувам мнение/размишления свързани с тях. (0/4, 0/4, 0/4)
      • Да тормозя darkonebg с ръце за анализ. ( Ще ме изтърпиш... :f_biggrin: )
      • Да работя върху някои психологически проблеми, които пречат на играта ми.

Дългосрочни цели:
      • Ако съм доволен от метода с блоковете, да продължа по тази схема.
      • Ако не съм доволен от метода с блоковете, да го оптимизирам или да премина към друга схема.
      • Да достигна NL 100. Привърженик съм на консервативното управление на банката.
      • Да съм доволен от играта си... :f_eek:
      • Да изчистя някои психологически проблеми, които пречат на играта ми.

Като за начало няма да ви отегчавам прекалено. До скоро.
      Over and out.

Поздрави,
      Ники
  • 128 отговора
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Cake покер е много яко и в програмата им за лоялност със сигурност има value и то доста.
      Пиши ми в скайп, ще ти пратя RB % еквивалента за различните нива.

А и софтуера дори и да не ти харесваше, те скоро ще го сменят и за сега се очаква да е доста nice.

Ако имаше причина жив човек да играе нещо различно от Rush Poker щях и аз да играя там.
      От едната седмица, в която бях там останаха много доволен.

Best,
      Kukki :s_love:
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Хихи, чудех се кога ли някой от анализаторите ще со направи блог най-сетне :f_p:

Честито, Ники! Много успехи с блога и още повече с покера.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей Ники,

Радвам се много на това ни начинание!

Пожелавам ти много успех не само с блога, но и на покер масите и ще се радвам да чета блога ти!

Поздрави,

Надя
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Поздравления за блога.Крайно време беше и някой от вас да се престраши да го направи.Ще го следя с огромен интерес.
      Успех в новото начинание.
      Поздрави,
      Митко
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      Честит блог, Ники! Явно след ethanrox ти ще си втория СНГ учител който става усърден кеш ученик. Успех с начинанието и дано не ни изоставиш заради него в СНГ форума за анализ на ръце! :f_grin:
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

Днес направих една по-скоро кратка сесия, тъй като съм уморен след тежката седмица и предпочитам да си дам малко почивка. Освен това имах проблеми с връзката и клиентът ми лагваше, което винаги е изнервящо.

Равносметката - Още първите няколко минути получих попове на два пъти, но и двата пъти опонентите показаха аса... Подобно начало никога не е приятно, но неща от този сорт се случват. Последната сесия пък аз бях човекът с асата (отново два пъти), така че такива ситуации се приемат с усмивка и играта продължава.

Остатъкът от сесията премина стандартно, без интересни ситуации. Може би само 1-2 ръце се нуждаят от по-задълбочен анализ, но ще им обърна внимание малко по-късно и ако преценя, че има нужда, ще ги публикувам за анализ.

Все пак накрая на сесията се случи една ръка, която си струва да се види:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Play hand

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP3:
      $81.25
      CO:
      $45.20
      BU:
      $41.03
      SB (Hero):
      $164.26
      BB:
      $44.25
      MP2:
      $51.60

Preflop: Hero is SB with A, A.
      MP2 raises to $2.75, 2 folds, BU calls $2.75, Hero raises to $9.00, BB calls $8.50, MP2 raises to $51.60, BU calls $38.28(All-In), Hero raises to $164.51, BB calls $35.25(All-In).

Flop: ($301.14) 2, A, 4 (4 players)

Turn: ($301.14) 4 (4 players)

River: ($301.14) 5 (4 players)

Final Pot: $301.14.
      Results follow:

BU shows two pairs, tens and fours(T T).
      MP2 shows two pairs, kings and fours(K K).
      BB shows a pair of fours(K T).
      Hero shows a full-house, aces full of fours(A A).

Hero wins with a full-house, aces full of fours(A A).

Краткосрочни цели:
      • Блок 1: 0-20k ръце. (800 / 20 000)

Графика и евентуално статистики ще публикувам при повече ръце. Може би веднъж на 4k e достатъчно. Разбира се, ако има нещо интересно, няма да го изпуснете. :f_biggrin:

Като за първи ъпдейт мисля, че е достатъчно. До скоро и успех на масите!

Поздрави,
      Ники
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Ей този край чакам всеки път.
      Никакъв шанс за опонентите още префлоп 3 К и 3 Т са в игра ....

Дано продължава по-дълго така.

Успех и поздрави!
    • pitslz
      pitslz
      Бронз
      На добри рибки си попаднал Браво.
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Извинявай за въпроса ,но как си преглеждаш ръцете след като PT i HEM не работят с кейк (поне така разбирам до момента) ?
      Днес депозирах там и още не мога да се ориетнирам :D

Иначе честит блог и успех с предизвикателството !
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      HUD-a не работи, иначе си има Hand History и можеш да си ги гледаш в HEM.
      Единствената разлика е, че хората нямат имена в историята, а само номера, но това не е проблем, ако си ги гледаш веднага след сесията.

Bets,
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Поздравления 1во за блога и от мен, ще те следя с интерес. Поздравления за Аса-та и по-малко лоши ситуации с поповете (смея да кажа че тях ги уважавам повече от асата :) )
    • venci63
      venci63
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukkiwonBG
      Ако имаше причина жив човек да играе нещо различно от Rush Poker щях и аз да играя там.
      Сори, ако спамя темата.

Куки, твоите думи докарват много и хубави мисли. Ръш-форматът ли е новото Елдорадо? И ако е така, СМС или СГС? Ако е СГС - безогледен стилинг и/или безогледен 3бет (с надежда на фолд еквити)?
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Минималният вход на Rush e 40бб, така че СМС не е опция въобще.

Rush си е покер, като всеки друг. "безогледен стилинг и/или безогледен 3бет" работят в ситуациите, в които работят и на нормалните маси, и като всеки друг формат, не може стратегията ти да е толкова посна.

Иначе, на този етап, не искам да обсъждам по-комплексни неща за Rush.

Best,
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

На първо място - Честит празник!

Днес се възползвах от почивния ден, а и от това, че съм болен, и си останах вкъщи.

Направих първите 4000 ръце от първия блок. Като цяло това са прекалено малко ръце за каквито и да било изводи. Все пак накрая ще публикувам графика.

Особено недоволен съм от един аспект от играта ми - блъфовете. Не говоря за продължаващ залог или една-две други стандартни ситуации. По-скоро за случаите, когато се доверявам на информацията за опонента и преценката ми за ръката му. Избирам неподходящи ситуации, а това води до понякога твърде излишни загуби.

Като начало смятам да огранича блъфовете до стандартните ситуации. По този начин ще намаля и вариацията. С течение на времето се надявам да започна да избирам по-печеливши ситуации, където да опитвам такива ходове.

Иначе кратката равносметка от тези ръце е, че тъпча на едно място... :f_biggrin: Днес имах 2-3 куулъра, но пък и направих също толкова лоши отигравания (главно блъфовете, споменати по-горе). Следователно "на 0-та" е ок. Хубавото е, че все още има рейкбек и бонус за първоначален депозит... :f_eek:

Сега смятам да си почина малко от покер и по-късно днес ще се заема с изпълнението на *2 и *3 от краткосрочните цели. Ако има нещо интересно за споделяне, ще пиша след това.

• Блок 1: 0-20k ръце. (4509/20 000)
      • На всеки 4k ръце да прочитам по една стратегическа статия, една психологическа статия и да гледам по едно видео, както и да публикувам мнение/размишления свързани с тях. (0/4, 0/4, 0/4)

Поздрави,
      Ники
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей и честито за блога!

И аз играя кеш в Кейк и бих желал да те попитам как са играчите на НЛ50 там? Днес ги гледах малко и честно казано въобще не бях очарован - ол-ин префлоп след нормален рейз 3,5 ББ и всякакви отигравания, присъщи за НЛ10. Та твоето мнение какво е?
    • neelton
      neelton
      Бронз
      По-добре с трудно начало и после със засилка нагоре :f_grin:

Успех!
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Първоначално публикувано от kymupa
      Здравей и честито за блога!

И аз играя кеш в Кейк и бих желал да те попитам как са играчите на НЛ50 там? Днес ги гледах малко и честно казано въобще не бях очарован - ол-ин префлоп след нормален рейз 3,5 ББ и всякакви отигравания, присъщи за НЛ10. Та твоето мнение какво е?
      ОМГ, това че се шипват ол-ин префлоп защо не те очарова ??
      Ако можеше да ползвам HUD там, директно нямаше да се замисля веднага да си преместя банката :D разберете го - колкото повече донк отигравания от другите, толкова повече пари за вас :)
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

@vladimir0v - Мисля, че kymupa има предвид точно това - че играчите са много слаби и не са го впечатлили с нищо. Не вярвам да има нещо против... :)

@kymupa - сравнение с другите по-големи мрежи може би само в Ongame играта е толкова "лека". Да, повечето играчи на NL 50 не са кой знае какво, а си има и изявени риби. Все пак мрежата има спортни залагания, а това винаги води до доста слаби играчи на ниските лимити. Така наречените редовни играчи също не представляват кой знае каква трудност, стига да си водиш добри бележки (както съм споменал по-горе, няма HUD). Въпреки това не вървя особено добре... :f_eek:

Иначе това, което свърших днес, беше да си прегледам по-подробно изиграните дотук ръце и да публикувам няколко за анализ. Четенето на статии и видеото остават за утре. Ще бъда прилижен ученик... :f_biggrin:

Поздрави,
      Ники
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

За убиване на времето.

Прочетох статиите за блъф залозите и контрола на пота. Потвърди се това, което видях и в анализираните ми ръце тук във форума, а именно - не обръщам достатъчно внимание на едно от основните правила в покера - Големите ръце са за големите потове, малките ръце са за малките потове. Не бих казал, че ми е навик, но определено се случва. Бих искал да постигна някакъв прогрес в тази област.

Освен това реших, че е крайно време да си сложа ограничение на загубите за една сесия. Така наречените "аварийни спирачки". Статията "Граница на максимални загуби - аварийните спирачки" е доста полезна в тази насока и определено бих я препоръчал на всеки. Често, когато тръгне зле, продължавам сесията и наистина понякога успявам да върна загубите, но и понякога ги удвоявам. Като цяло ще е по-добре и за банката ми и за психиката ми, ако просто си сложа такава граница. Няма нищо ненормално в това да загубиш 4 стака за една сесия, но когато станат 8-10 вече нещата говорят за нещо повече от стандартна вариация.

И така - Границата на максималните загуби за една сесия става 4 стака. Прибавям това в целите си, за да следя по-добре спазването му. Както се казва и в статията: "He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again" (Този, който се бие и бяга, е жив и ще се бие отново; но този, който е паднал в битка, никога повече няма да се бие).

Видеото, което гледах, беше преглед на сесия NL 50 SH. Отново ми направиха впечатление гореспоменатите ситуации, така че на този етап се съсредоточавам върху тях.

Трябва да пиша по-рядко и по-малко, за да поне някой, който все още да чете...

• Блок 1: 0-20k ръце. (4 509/20 000)
      • На всеки 4k ръце да прочитам поне по една стратегическа статия, една психологическа статия и да гледам по едно видео, както и да публикувам мнение/размишления свързани с тях. (1/4, 1/4, 1/4)
      • Границата на максималните загуби за една сесия от 4 стака.

Поздрави,
      Ники