много голям турнир

• igrachaa
      igrachaa
      Бронз
      Класирах се за турнир в който започваме с 10 000 чипа, обаче незнам как да играя на ниските лимити 10/20 ; 20/40 ; 30/60 ; 40/80
      Ако съм по-късна позиция да калвам ли с А7о (примерно) ; К10?
  • 15 отговора
    • igrachaa
      igrachaa
      Бронз
      Играх само КК, К8s SB, JJ , а колко големи трябва да са ми рейзовете на ниските лимити?
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Здравей,

въпреки, че блиндовете са много малки спрямо стака ти, не е нужно да се забъркваш в неприятни ситуации. Ако си уверен в пост флоп играта си можеш да играеш конектори и suited карти в позиция, но и да играеш тайт не е грешно.

Относно рейзовете, например ако си с висок чифт QQ+ не искаш да имаш прекалено много опоненти в ръката, затова можеш да заложиш малко повече преди флопа, но не прекалено много, че да изгониш всички.

Успех в турнира :club:
    • Bot33
      Bot33
      Бронз
      ако турнира е в покерстарс се отпиши от турнира и си вземи Т$ с който ще играеш ниски лимити докато си подобриш играта
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Здравей igrachaa!

Радвам се че си постигнал успех в покера онлайн и се надявам да те видим скорос добра печалба.

Моя съвет е да прегледаш ето тези два линка:

* Стратегия
      * Видео материали

Желая ти успех по масите и се чувствай свободен да питаш или споделяш всичко свързано с покера във форума

Поздрави Димчо
    • igrachaa
      igrachaa
      Бронз
      DannyJQ под по-голям рейз, колко големи блайнда имаш предвид?
      И още един въпрос, който ме вълнува, ако има small bet (40) , да речем при блайндове 10/20, 3ри пъти ли го ри-рейзвам или все едно 2ма играча са колнали? Благодаря предварително
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Първоначално публикувано от igrachaa
      DannyJQ под по-голям рейз, колко големи блайнда имаш предвид?
      И още един въпрос, който ме вълнува, ако има small bet (40) , да речем при блайндове 10/20, 3ри пъти ли го ри-рейзвам или все едно 2ма играча са колнали? Благодаря предварително

Ами толкова голям, че да не получиш колове от половината маса. Ако например си в средна-късна позиция и всички са фолднали преди теб не е нужно да правиш по-голям залог.

Относно small bet-a, рирейз до 160 е ОК според мен.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей igrachaa,

както те е посъветвал xXGuardXx,бих ти препоръчал да прегледаш МТТ стратегическите статии и видеата ,за които имаш статус .
      Като особенно внимание отделиш на Ранният етап на МТТ,който те мъчи,а и останалите статии от МТТ секцията.

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • igrachaa
      igrachaa
      Бронз
      Бихте ли отговорили конкретно на въпроса ми - Колко голям рейз да правя в ранния етап 5-6 големи блайнда или повече, или да речем 1/10 от стака ми ?
      Немога да прочетата статията, защото не съм със статус сребро, когато имам възможност, ще стана :)
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Бихте ли отговорили конкретно на въпроса ми - Колко голям рейз да правя в ранния етап 5-6 големи блайнда или повече, или да речем 1/10 от стака ми ?
      Немога да прочетата статията, защото не съм със статус сребро, когато имам възможност, ще стана :)

4 блинда е добре в началната фаза :pokerface:
    • igrachaa
      igrachaa
      Бронз
      Като рейзна 80 при наличието на 10 000 чипа, няма ли да ми колнат повече от половината маса? А и съм чел в една ваша статия, че като големите блайндове са повече от 75, може да се рейзне до 5 ББ, а при наличието на 500 големи блайнда, 4ри?? 100% ли си сигурен?
    • Justri
      Justri
      Бронз
      Къв е тоя турнир и колко му е оргиналния вход (не за колко ти си се класирал) ?

С това трябва да почнеш темата.
    • igrachaa
      igrachaa
      Бронз
      Оригиналния му вход е 25 евро
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Извинявам се,наистина е за сребро.Тъй като МТТ е много вариационен формат и като цяло по-комплексен ,се смята за по-подходящ за напредлани играчи.Съответно основно статиите са от сребро нагоре.
      Както Дани е казал,при първоначалните блиндове е добре да е 4ББ рейза.Една примерна схема за рейзване спрямо нивото на блиндовете за 10К чипа:

5/10 - 6ББ
      10/20- 5ББ
      20/40- 3.5-4ББ
      30/60- 3ББ
      80/160- 2.5ББ
      100/200- 2.2ББ
      150/300 и нагоре- 2ББ.
      Когато искаш да рейзнеш,но си с до 11-13ББ по-добре да пушнеш директно.Не искаш да рейс/фолдваш с 12ББ,а ако е с ръка като КК или АА ще е много очевидно за нормалните играчи и ще фолднат ръце,с които биха колнали пуш.
      Успех в турнира ,дано го спечелиш :s_thumbsup: .

Поздрави,
      Антоан :pokerface: .
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      За размера на рейза много зависи от информацията, която имаш за противниците. Аз лично с/у непознати от ранна позиция рейзвам 3 пъти ББ +1ББ за всеки колнал преди мен, а в междинна и късна евентуално 2.5 пъти ББ. 6 пъти ББ вече е прекалено много, но като цяло както ти казаха зависи от стака, с които си.

Поздрави
    • igrachaa
      igrachaa
      Бронз
      Благодаря ви много, този път отпаднах с АК, но другия, може би картите ще обичат повече, по-правилния ми стил