[Fifty50] От 10$ -> 1000$

• ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      Драсти!

Малко ми е скучно и реших да си направя и аз блогче.
      Малко за мене - казвам се Тодор на 21г. и съм от най-якия град, а съм студент във Варна! Запознах се с покера преди 2 години, от тогава съм занулил началния капитал + 2 банки :facepalm: В края на миналата година си поставих за цел да си подобрявам играта и да се уча. Започнах с НЛ кеш, малко МТТ и накрая СнГ. Последното май ми хареса и се спрях на него :D Та преди 2 месеца се зарибих вече "сериозно", макар, че съм сериозен единствено в несериозността ми към всичко :ayfkm Пробвах различни формати на СнГ и все още съм пред дилема фифти50 или 18ман, но е в процес на доизмисляне.
      Депозирах си 10$ и с 2 седмици игра на 1.50$ фифтита се лутах м/у 1.60$ и 25$ банка. Накрая за късмет ми тръгна зверски, качих на 3.50$ фифти50, а от там и на 7$ 18ман. Там имах доста приличен РОИ, но направих едно теглене и банката падна драстично (тръгвам от начално положение).

Цели:

:spade: да изчета всички статии, които мога, поне по 2 пъти
      :spade: 2 (или 3) сесии по 1.5 часа на ден
      :spade: да играя средно по 20-22 дни в месеца
      :spade: да се науча да НЕ правя глупави плащания
      :spade: да следя форума за анализ на ръце и да публикувам в него
      :spade: да гледам филмчета и да хвана поне една тренировка за СнГ :challenge
      :spade: да вдигам банката разбира се
      :spade: и май за друго не се сещам

...

П.С. от Стара Загора съм! :fuckyeah
  • 60 отговора
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз

Това е за месеца, започвам на 1.50$ фифти. На 130$ вдигам на 3.50$.

Банка: 103$
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Успех ще следя с интерес :pokerface:

Наборе, ако си фен на Берое поздрави от Дунав Русе :]
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      Да не загубя единствения ми читател ще направя малко ъпдейтче.
      Разболях се в началото на седмицата и до петък не бях в кондиция за игра, но за 2 дни направих долу-горе прилична бройка СнГ-та.
      Доволен съм от графиката за 2 дни предвид, че на 1.50$ фифти е доста висока вариацията, а от утре започвам на 3.50$.

Първоначално публикувано от 7Lucker
      Успех ще следя с интерес :pokerface:

Наборе, ако си фен на Берое поздрави от Дунав Русе :]
      Не съм от най-големите фенове на отбора, но все пак поздрави на Дунав Русе от мен :D
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Ай стига е човек, не стига че си от Стз и аз съм от там , че и си студент във Варна където съм и аз! хахахах ай штига еее :) ДАй някъв скайп на лс ако искаш! или фейсбо*лук :coolface: :facepalm:
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      Готово :fuckyeah
    • redtrans
      redtrans
      Бронз
      Предпази ме, Боже
      От кофти раздавания
      От риби пъклени
      От загуба на ол-ин
      От големия блайнд
      И бедбийта тъп
      От два чифта със 73
      От коварни суингове
      И нека моите рейзове респектират
      Да не плащат на блъфовете ми
      Ривърът да е с мен
      Дилърът да не ме разочарова
      Да направя нътс на флопа
      Своя стак да не преебавам
      Да не сядам пиян на кеш
      Да събера Роял Флеш
      Дай ми по-голям банкрол
      И също така жената да не ме притеснява
      Дай ми тузове префлоп
      И още два на флопа
      Да спечеля билет за WSOP във фрийрол
      И там да стигна до финала.
      В името на флопа, търна и светия ривър. Let's go!
      АМИН

Казвай си и тази молитва от време на време :nh
      Успех по масите :s_cool:
    • twi57ed
      twi57ed
      Бронз
      Край! С тая молитва ще започват и ще свършват дните ми! :coolface:
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      Бла. Много грозен ден се получи, сък след сък. Ама съм доволен, тилтнах се и спрях на нулата за днес. Тая молитва нещо не помага, явно не вярвам в душата на картите достатъчно :D Цял ден ей така им връзва на донковете, май 4 пъти ми биха и АА за днес:

[converted_hand][hand_history]Poker Stars, $3.30 Buy-in (40/80 blinds, 5 ante) No Limit Hold'em Tournament, 8 Players

SB: 1,395 (17.4 bb)
      BB: 1,435 (17.9 bb)
      UTG+2: 4,070 (50.9 bb)
      Hero (MP1): 1,470 (18.4 bb)
      MP2: 1,345 (16.8 bb)
      MP3: 1,760 (22 bb)
      CO: 1,885 (23.6 bb)
      BTN: 1,640 (20.5 bb)

Preflop: Hero is MP1 with J:club: J:diamond:
      UTG+2 folds, Hero raises to 240, 2 folds, CO raises to 400, 3 folds, Hero raises to 1,465 and is all-in, CO calls 1,065

Flop: (3,090) J:heart: 5:heart: 8:heart: (2 players, 1 is all-in)
      Turn: (3,090) 6:spade: (2 players, 1 is all-in)
      River: (3,090) 9:club: (2 players, 1 is all-in)

Results: 3,090 pot
      Final Board: J:heart: 5:heart: 8:heart: 6:spade: 9:club:
      Hero showed J:club: J:diamond: and lost (-1,470 net)
      CO showed Q:heart: 7:diamond: and won 3,090 (1,620 net)
      [/hand_history][/converted_hand]

И един поздрав накрая за хубав ден...вечер по-скоро

• memphisa
      memphisa
      Бронз
      тъпо батенце! И при мене не по-шарена днеска яко им вървииии хахахахх ! Ама ти не се отказвай :) :fuckyeah
    • Bero63
      Bero63
      Бронз
      Здрасти , днеска имам само един спечелен олл - ин с АК , другото всичко беше мазало , няма такива съкове ... Много кракнати Аса и т.н , интересното е , че сутринта прочетох молитвата случайно , като ти гледах блога :D Тааа , не съм много сигурен , че е ефективна :D
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      И аз преди да почна да играя я видях и я прочетох..май ще е на лош късмет тая молитва :D Дано не ми донесе ся лош късмет на блога :evil:
    • Bero63
      Bero63
      Бронз
      Сложи си едно заешко краче на мишката , залепи една подкова на монитора и гледай мачка да не ти минава пъта :D :D :D
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      А да си взема светена вода и да си мия ръцете в нея? :D
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравей ShellShok,

Виждам че се опитваш да изградиш покер банка като стартираш само с $10, нещо което много хора се опитват да направят, но малко успяват. В началото си подходил с доста агресивен БРМ, а това не се препоръчва на играчи без опит. Все пак си успял да "изплуваш" и в момента използваш добър БРМ. Похвално е че главните ти цели са развиването на уменията ти като покер играч и се радвам че споделяш ръце за анализ, в съответния форумен раздел.

Това което мога да те посъветвам е да не гледаш краткосрочните резултати, а тези в дългосрочен план. Също така е хубаво да обърнеш внимание, не само на стратегическите статии, а и на тези за психологическата част от играта.

Успех в начинанието!

Поздрави,
      Денислав:s_biggrin:
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      Здравей dennydarock,

Благодаря за насоката към статиите за психология, тях ги бях пропуснал. В началото запознах с много агресивен БРМ и може би наистина трябваше да депозирам повече. Но все пак за 10$ това ми се стори най-удачно да играя (освен с по 10 и 25 цента Снг-та на много маси, но нямах никакъв опит на тях).

Иначе от днешните сесии съм доволен, макар да не играх колкото бях решил. Започнах 1вата сесия на 8 маси и не играх добре. После свалих на 6 и резултата не закъсня, а накрая пуснах и едно МТТ като останах 120 от 2400 (за мен си е рекорд :roto2: ) за СОЛИДНИТЕ 3$. Така изглежда графиката от днес:

Графиката за месеца върви леко, но само нагоре и това допълнително ме мотивира. Хубава вечер на всички, отивам да се подготвям за почерпка :D
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      Бля..малко лош ден беше. Повече няма да играя докато съм махмурлия, просто не става :D След няколко спонсорства банката падна до 130$ и се чудех има ли смисъл да цъкам някви МТТ с 1 и 2$ вход или да си карам на СнГ-та докато стане повече? Тия с по 1-2 $ вход ми трявба топ3 задъжително за да ми е +EV загубеното време, а нямам особено много опит в тоя формат. Очаквам съвети. А ся отивам да гледам мача, дано да стане голяма 2-ка, че тия бели балеринки са ми много противни :megusta
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      С такава банка аз лично бих те посъветвал да играеш SnG 2$ вече ти си решаваш какъв формат 6мах,10ман, 18ман, 27 и така нататък :) Хубаво е да си набележиш и МТТ-та с нисък вход и да ги играеш :)
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравей,

Това какъв формат да играеш не мога да те посъветвам, тъй като това е строго индивидуално за всеки според неговите предпочитания. Хубаво е да си избереш един формат и да се развиваш само в него. Моето мнение е. че за да го има даден турнир значи има смисъл да се играе. Просто трябва да се намери правилната стратегия и да се придържаш към нея максимално. Също така не се влияй от краткосрочните резултати. Това че нещата не се получават на момента не означава, че не работиш в правилна насока. За това не се предавай лесно, а продължавай да осъвършенстваш играта си.

Поздрави,
      Денислав
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      Нещо набързо да драсна, че ми е скучно. Днеска ме изкараха извън релси. Не буквално разбира се, не се чудете как става :D . Загубих може би 90% от ръцете, в които влизах фаворит... И винаги на ривъра! Как може да ми плащат с 9J на борд 7 8 A 2 и да си му излиза Т.. цял ден е така, даже 2рара сесия не я приключих докрай и се отказах. Последното фифти50 го приключих с близо 10к чипа и поне се поизбих малко, а деня изглежда така:

Можех да съм поне двойно повече на +, но... и утре е ден :]

Ще гледам да вкарам почивните дни повече обем, поне двойно повече да наваксам. Пък с малко късмет може и да стигне да вдигна лимита на 7$