Съвети

• rkdesign
      rkdesign
      Начален
      Здравейте! Казвам се Райчо и от 2 години играя покер :) В началото си мислех,че всичко е, до късмет но уви осъзнавам,че нещата стоят по друг начин . С времето почнах да преценявам свойте раце научих по нещичко дори прочетох и една 2 книги но все още не съм добър . Спечелих няколко free roll-a но все още играта ми не е добра :( . Та реших да попитам тук някой би ли ми дал съвети как да оптимизирам играта си . Една често срещана грешка е държа QJ на пота излиза 3 7 Q различни в този момент аз винаги съм атака, но много често ми взимат чиповете :( например 333 777 или нещо от сорта може ли някой да ми обясни как се постъпя в такъв момент трябва ли да чакам още една карта ? Например q , J за да атакувам.
      :)
      благодаря ви предварително .
  • 7 отговора
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      Прочети ли статиите за начален??? Пусни ръце за анализ. Гледай тренировките на Камен за изграждане на банка. Спазваш ли ВРМ?
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Аз как бих изиграл такава ръка, за да видя къде съм в нея!

Както ти казваш имаме QJ ръката ни е слаба от където да я погледнем още преди флопа! Това си е фолд, тази ръка сигурно ще ни се подобрява на флопа може би към 11%(предполага са толкова някъде) така че аз лично винаги я фолдвам освен ако не съм ББ!

Но ти си я играл и на флопа ти идва 37Q от различни бои! Ако си първи или преди тебе няма рейз, бих бетнал около 1/3 от пота за да видя къде съм в ръката защото в доста от случаите ако пушнем или заложим прекалено много всякакви ръцо от вида на KQ,AQ + малки чифтове(имам предвид 33 и 77 както е при тебе) ни бият и ръката ни е доста слаба. Затова правим 1/3 залог за да видим къде сме в ръката, при рейз от друг играч директен фолд, ако имаме само кол то следващата ни стъпка трябва да е доста премислена. Ако имаме някаква информация за играча това е в + за нас и как можем да изиграем ръката.

Така аз бих изиграл ръката ти но в 99% от случаите съм фолд с такава ръка.
      Надявам се че съм ти помогнал.
    • Cayenne500
      Cayenne500
      Бронз
      Здравей rkdesign,

Добре дошъл във форума ни! Аз се казвам Михаил и съм модератор тук.

Чудесно е, че имаш желание да се учиш и подобряваш своята игра. Попаднал си на правилното място. Тук ще намериш изобилие от помощни материали като статии, видео материали, както и тренировки на живо.

За да можем да сме ти максимално полезни, би ли споделил с нас ти кой покер вариант си избрал да играеш: стратегия на големия стак, стратегия на средния и малък стак, турнири на много маси (МТТ), Sit & Go турнири, Fixed Limit?
      Така ще можем да те насочим към подходящи за теб стратегически материали, които можеш да откриеш на сайта ни.

Надявам се да бъдеш активен във форума и те каня да се представиш на общността ни - ТУК.

Поздрави,
      Михаил
    • rkdesign
      rkdesign
      Начален
      Благодаря за поканата :) Често ихрая в Poker Heaven nickname rkstyle играя hol nl но може да ме видите в турнири до 2evro . Начинаещ покери играч съм въпреки,че играя от 2 години наскоро почнах да играя на живо и по масите :) Опитвам се да съе въздържам от такива раце QJ но много често на бб ме хващат и се лъжа да ги играя :( дръпнах и помощни средства от тук и но не дадох добри резултати на ICM Trainer 110/ 130 ,135 но се радвам,че има хора като вас готови да помагат :)
    • Cayenne500
      Cayenne500
      Бронз
      Здравей отново rkdesign,

След като си се ориентирал към No Limit кеш игрите и турнирите на много маси, мога да ти препоръчам следните помощни материали:

За кеш игри

Стратегически материали като:

:spade: - стратегически статии (статиите ги има и във видео формат, така че просто избери кой метод на учене предпочиташ)
      :heart: - тренировки на живо (а ето и как да посетиш тренировка на живо: цък)
      :diamond: - видеоматериали (в момента са избрани само тези, които са за начинаещи и до NL10 вкл.)
      :club: - анализ на ръце за СГС (а ето и как да публикуваш ръце: цък)

За турнири на много маси (МТТ)

Стратегически материали като:

:spade: - стратегически статии (статиите ги има и във видео формат)
      :heart: - тренировки на живо (а ето и как да посетиш тренировка на живо: цък)
      :diamond: - видеоматериали (в момента са избрани само тези, които са за начинаещи и бай-ини до $11 вкл.)
      :club: - анализ на ръце за МТТ (а ето и как да публикуваш ръце: цък)

Все пак моят съвет е да съсредоточиш вниманието си към един покер формат, за да не разпиляваш усилията за подобряване на играта ти. От там и постигане на по-добри резултати. :s_thumbsup:

Ако имаш нужда от помощ, не се колебай да ни питаш в тази тема или си създай нова.

Поздрави,
      Михаил
    • rkdesign
      rkdesign
      Начален
      Благодаря ви Михаил :) Дадохте ми много полезни матеряли :) 50% от тях вече съм ги гледал но може да се върна защото човек винаги има какво да научи :) аз често посещавах вашия сайт като ghost за да разглеждам и виждам,че сте много коректни и учтиви браво !
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Привет rkdesign,

Това е основната ни цел, да накараме потребителите да се чувстват комфортно в сайта ни, да е полезен и да задоволява големите изисквания на потребителите.

Обичам да казвам, че никога не е лошо да препрочиташ всякаква информация, отново и отново, дори да има едно изречение което не разбираш.

Ще се радваме да те виждаме все по-често във форума ни.

Митко