- Back to the jungle :) excentrzm

• excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Здравейте покер приятели ! :)
      Казвам се Росен на 22 години от града на розите , а именно Казанлък.Естествено както всички други , реших и аз да си направя блог.Целта ми е да подобрявам играта си на максимум, да се изкачвам по стълбичката на лимитите ,да създавам колкото се може повече покер контакти, да си спамим и да се смеем на глупостите от живота и в най-близко бъдеще покера да ми е основен финансов източник.

:diamond: Инфо за мен: Завършил съм средното си образование в ПГЛПТ Казанлък със специалност - организация и управление на хотелиерството.След което последва една година в напивания , пилеене на времето, чудене какво да правя със живота си и т.н (грозна картинка).В последствие заминах за поредна година да бачкам на Слънчев Бардак като кандидатствах в колежа по туризъм в Бургас.Мина лятото , приеха ме в колежа, пари бол , хванах си сериозна приятелка , с която и до ден днешен сме заедно и така.Едвам изтърпях 1 година в Бургас и прекъснах , твърдо решен да не се занимавам с глупости , а да следвам мечтите си.В момента си търся работа , която да мога да съчетавам с покера.Също така имам планове да излизам на квартира и да ставам напълно самостоятелен.

:club: Покер инфо: Няма да обяснявам за началния капитал и т.н.Изгубил съм над 10 може би и 20 банки от по 50-100 долара поради неспазване на БМ.Хубавото от цялата работа е , че всичките банки бяха изградени от фрийроли и дефакто не съм изгубил нищо мое, а всъщност съм спечелил МНОГО опит.Най-коварната ми загуба беше в зала ,която не е партньорска и няма да я споменавам.Даваха 10 паунда безплатни , които за 1 седмица се бяха превърнали в 400.Тогава дойде вечерта , в която от тъпня да чакам един приятел у тях влезнах на онлайн ролетката и бъстнах около 100 паунда.В следващите дни последва опит да си върна загубите като играх HU хипер турбо за по 50 паунда и те така ..
      Спрях да играя , след това започнах пак с фрийролите като един ден си дадох равносметка , че ако си бях спазвал БМ сега щях да съм на доста по-високо ниво.И така реших да депозирам и да започна на чисто като този път бъда сериозен.Средата на Януари депозирах в старса скромните 30 долара като всичко започна да върви на горе.Купих си ХМ със спечелените кинти и си оставих банка за игра.Последваха печалби , даунсуингове и така до ден днешен. Ето я графиката от както си взех ХМ като незнам защо отначалото ми показва -150 , което не е вярно :

За съжаление се наложи да изтегля голяма част от банката си , след това последва даунсуинг и сега съм закотвил на 100 :spade:
      По принцип играя на 6 маси снгта 9 ман нормални , като не съм голям фен на турбо формата.Също така и доста често играя МТТта като мога да заявя , че това ми е страстта.Както споменах в "спам темата" най-добрия ми приятел спечели Samsung 32 инча , но сега ще заминава за Aляска за 5 месеца и ми го остави да се грижа за него :coolface:
      Днеска го монтирах и мисля да започвам снгта на 10-20 маси като съчетавам и с мттта.Имам проблем с резолюцията и масите , но за това ще ви пиша друг ден.
      Цели няма да си поставям защото тя е само една :heart: :fuckyeah
      Иначе не спирам да чета , да гледам видеа и да пускам ръце за анализ.

Когато си упорит , дисциплиниран и насочен право към целта , рано или късно нещата си идват на мястото и за това не се притеснявам много :)

Ами толкова от мен.100 % съм забравил нещо , но няма проблем.Утре за 2ри пореден месец ще играя битката на планетите и дано стане нещо интересно :nh

Край ! :D

Поздрави ,
      Росен

• 138 отговора
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Честит блог Росене, време ти беше :nh

Пожелавам ти само успехи в него и очаквам редовни ъпдейти :s_evil:

Cheers :sdrink

Поздрави,
      DannyJQ
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Заминавам за Д-град по работа

• excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      .
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Честит блог и от мен!

С пожелания за големи успехи и бързо осъвършенстване на играта!

Поздрави,
      Денислав :s_biggrin:
    • dondiego10
      dondiego10
      Бронз
      Успех!!! ......иначе и аз в ПКР поиграх малко рулетка с прилична банка и резултата е -не играя покер там оттогава :facepalm:
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Добър вечер на всички.Ще направя малък ъпдейт.Преди малко играх битката на планетите като този път поне стигнах до хедс ъпа в първия кръг , като лошия ме водеше 4:1 .. Масата я взе индивид със статсове 38/33 3бет 13,8 като имах 5-6 бележки за него.Още в началото на 10/20 4бетна олл ин и съкна АQ със А10о , като му излезнаха 4 спатии.Всяка една ръка ме 3бетваше и 4бетваше олл ин и накрая ми писна и се наших с А3о за 24бб.Той ме снапна с 33 и гг. Яд ме е , че му пушнах точно с тази ръка , а изтървах доста по-добри ситуации да го направя това.Иначе за 110 ръце ми дойдоха 5 пъти АА , 1 път КК , 2 пъти АQo , 99 , като с тези всички ръце обрах само блиндовете или ми фолдваха на 3бета .. Карай , живота си продължава и дано другия месец направя по-предно класиране в тоя турнир :facepalm:

Утре ще постна снимки на монитора и масите и се надявам някой да ми помогне да ги оправя за да започвам със сериозния грайнд и да ставам снг робот.
      Толкова от мен за тази вечер :)

П.с Бах е един от чип лидерите на милиона :) Тази вечер мисля него да гледам , вместо безинтересен филм. :fuckyeah

• excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Здравейте :) Днес ще ви пиша във връзка проблема с монитора.Дано да се намери някой да ми помогне , че почти не съм играл близките 4-5 дена.Мислих си ,че купувам кабел , връзвам и започвам да играя .. да ама не.
      Преди да се сдобия с монитора играх на 6 маси в старса , без да се застъпват (Laptop Asus 15 инча). Като свързах лаптопа към монитора ето как изглеждат 6 маси на 32 инча -
      . Мислех си , че ще мога да играя поне 10-12 маси без да се застъпват.
      Направих всякакви настройки и оправих резолюцията ,като сега е на макс -

По-принцип ТВ-то си е на 1920/1080 , но като го свържа към лаптопа и става на 1024/768.

Другия проблем е , че като ги свържа и screen formata na лаптопа става 4:3 , а на ТВ-то 16:9.

Ето и инфо за Твто - http://discountedmonitors.com/?p=425

Ето и за лаптопа - http://pcstore.bg/laptopi/ASUS-6/ASUS-K50IJ-SX100L-294

Приказвах с един приятел и той каза , че видео картата на лаптопа ми е слаба и за това така се получава. Все още си мисля ,че може да се оправи , защото не вярвам всеки да играе на супер добрите машини за да му се получава ..

Някакви идеи ?

Благодаря предварително!
      Поздрави,
      Росен
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      Може ли да ми кажеш как го правиш на 15" да играеш на 6 маси без да се застъпват? До колкото виждам лаптопа ти е 16:9. Благодаря предварително!
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Първоначално публикувано от ShellShok
      Може ли да ми кажеш как го правиш на 15" да играеш на 6 маси без да се застъпват? До колкото виждам лаптопа ти е 16:9. Благодаря предварително!
      Ми правя ги максимално малки масите и ги нареждам на 2 реда по 3. Виждат се едвам едвам статистиките , но се свиква. Лаптопа ми е 16:9 , но като се свържат и става 4:3 , а монитора си е 16:9
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Някой ще помогне ли ?
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравей,

относно монитора мога да те посъветвам да направиш така, че всичко да ти е на втория монитор (този, който ти е допълнителния), а екрана на лаптопа ти да е черен и да не виждаш там нищо. Така съм в момента и ми е екстра. На 26'' събирам перфектно 12 маси, а ти на 36'' ще можеш и 16 най-вероятно без да ти се застъпват. За да направиш това в настройките избери на Multiple displays : Show desktop only on 2 (или иначе казано избери само монитор 2 да ти е активен). След това си направи резолюцията на максимум и всичко ще е ок.

Поздрави,
      Денислав :s_biggrin:
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Много ти благодаря dennydarock :) :coolface:
      Направих това , което ми каза , но имаме разминаване в настройките -

Забелязах , че на теб най-горе ти показва един голям и един малък монитор , а при мен показва 2 еднакви.Също така не ми дава да увелича резолюцията ..

Не мога да разбера защо не ми дава да си го направя 1920×1080 при положение , че монитора си поддържа тази резолюция ..
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Айде някой да помага , че изчетох всичко в тоя гугъл и пак не мога да се оправя .. :D
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      почва се с драивери,изтегли си наи новите на видеото/ако е вградено на дъната платка ,инстал,рестарт ,ще ти детектне тоя тв,после драивери на тва лсд ,рестарт и после пробваи тея настроики които са ти казали
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Драйверите са ок и всичко друго си е ок. Може ли проблема да е в това , че съм с VGA кабел , а не с HDMI ?
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Ъп

Добър ден на всички :) Все още никой не чете и не пише в блога ми , но това е нормално като за нов блог.

Измина месец Април като той не беше особено добър нито в личен , нито в професионален план. Ето я и графиката :facepalm: -

Както се вижда не съм вкарал голям обем , но това се дължи на многото празници/партита/рожденни дни/именни дни и на дните , в които съм си давал почивка от тилта.Направих около 6-7 предфинални маси , като всеки път отпадах 80:20. Накрая на месеца играх изключително немотивиран и естествено това се е отразило на играта ми.

Сега ще си поставя краткосрочни цели за Май месец -

:club: Първата и най-важната - да оправя проблемите с монитора , за да заиграя на над 10 маси. Колкото по-бързо оправя това , толкова по-бързо ще изпълня и другите. - ИЗПЪЛНЕНО

:club: Да играя в съотношение СНГ/МТТ - 90:10

:club: Да играя по минимум 50снгта на ден

:club: Да играя сателити за Sunday Milion с FTT точките ми (тук имам 8 buy ins)

:club: Да пусна минимум 100 ръце за анализ (това няма да се хареса на 54овека :D )

:club: Да правя преглед на сесиите си

:club: Подобряване и анализиране на играта

:club: Статус злато в Покерстратеджи

:club: Статус сребро с Старса

:club: Да привлека повече читатели в блога си

:club: Да препрочета книгата - Методът "Силва"

:club: Да си вдигна банката

Това е за сега от мен.Ще ви държа в течение какво се случва.
      Приятен ден на всички !

Поздрави с едно айляк тракче.По-нататък ще ви тровя с по-твърда музика :D

• achko
      achko
      Бронз
      Здравей excentrzm,

Четем четем! Докарай графиката да хвърчи в небесата пък ще почнем и да пишем! :s_cool:

Поздрави,
      achko
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Ъп

Проблема с монитора е отстранен ! :nh
      С dogoargentino@ около 7 часа се занимавахме с какви ли не работи и накрая установихме ,че проблема е в кабела , който са ми продали.
      Отидох и взех VGA кабела от PS-то , което е на 7-8 години.Замених го с този , който ми продадоха и сега всичко е ОК. В момента монитора е на 1920/1080 и мога да играя 12 маси без абсолютно никакво застъпване и 16 маси с минимално застъпване.

Благодаря dogoargentino ! :fdrink

От утре почвам сериозния грайнд.Дано да играя ефективно на над 10 маси :)
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      :sdrink Който си купи VGA кабел и нещо не става ... да знае че има значение колко пина е 14 или 15 ... И ако нещо не му работи ... Спокойно може да отиде там от където си го е купил и да ги обеси на него :sdrink