RockAmRing (Cash)

• rockamring
      rockamring
      Бронз
      Здравейте казвам се Георги на 21 години от Перник. Повече за мен тук Цък
      Реших да направя нов блог поради един куп причини като започнем от смяната на формата,новата зала и стигнем до целите които са значително по-високи от колкото преди. От около 3 месеца се занимавам с покер що годе сериозно чета статии, гледам видео материали ( изгледал съм всички за SNG и CASH) до преди месец играех SNG в PKR на ниски лимити както и freeroll-и. Като единственото по значимо беше едно първо място в един турнир. За 2 месеца игра направих 3 Cash Out-а (75$). Малко от тях похарчих, а другата част депозирах в PokerStars. Първо започнах да играя Fifty 50, но нещата не се развиха както очаквах и изпаднах в downswing въпреки че играех доста добре попаднах в лоша серия от няколко bad beat-а и реших да сменя формата.
      Играя АБВ покер по СГС на NL2 на 20 маси и съм много доволен от постигнатото.

Имам 2 цели които искам да постигна до края на месеца и те са:
      :heart: Достигане на статус Silver Star
      :heart: NL5
  • 24 отговора
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Може ли да те попитам каква е стратегията АБВ? Защото и в кеша се опитвам да пробия, но не съм намерил стратегията, която да ми носи трърда печалба. Благодаря ти предварително и извинявай за спама.
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      Първоначално публикувано от Ralz123
      Може ли да те попитам каква е стратегията АБВ? Защото и в кеша се опитвам да пробия, но не съм намерил стратегията, която да ми носи трърда печалба. Благодаря ти предварително и извинявай за спама.
      Здравей Ralz123 "AБВ" е образно казано, това е термин. Играя по стратегията на големия стак. Играя Tight, играя агресивно и доста предвидимо. Когато имам нещо залагам, залагам и пак залагам нямам ли нищо фолдвам. Не се забърквам в неприятни ситуации и не се опитвам да хитрувам. Също така съм си принтирал таблицата на началните ръце и таблицата с шансове и аутове.
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Честит блог! Пожелавам ти успех и се надявам да постваш редовно ръце и графики, и други неща, които ще направят блога ти по-интересен.

Поздрави,
      Денислав :s_cool:
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      Ето една интересна ръка от мен. Изиграх я много лошо още префлоп на флопа влезнах all-in не за друго, а за да защитя ръката си от стрейт дроу.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP3:
      $2.02
      CO:
      $2.15
      BU:
      $0.82
      SB:
      $2.19
      BB (Hero):
      $2.00
      UTG1:
      $3.03
      UTG2:
      $2.18
      MP1:
      $2.78
      MP2:
      $2.61

Preflop: Hero is BB with A, A.
      UTG1 folds, UTG2 raises to $0.08, MP1 folds, MP2 calls $0.08, 4 folds, Hero raises to $0.14, UTG2 calls $0.06, MP2 calls $0.06.

Flop: ($0.43) 7, 5, 6 (3 players)
      Hero bets $1.54, UTG2 folds, MP2 raises to $2.47, Hero calls $0.32.

Turn: ($4.76) 6 (2 players)

River: ($4.76) 6 (2 players)

Final Pot: $4.76.
      Results follow:

MP2 shows a full-house, sixes full of fives(5 5).
      Hero shows a full-house, sixes full of aces(A A).

Hero wins with a full-house, sixes full of aces(A A).
    • iso8511
      iso8511
      Бронз
      Здравей Георги, как успяваш да цъкаш 20 маси ?( , аз лично се затруднявам на повече от 8.
      Иначе по ръката, префлоп да се надяваме, че си се объркал с този мин. рейз, бих скуийзнал до 0.34-0.4.
      На флопа е добре да защитиш, но с размер близо до пот-а и спокойно ще можеш да заложиш останалото на търна.
      Честити блог и успех :) .
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      iso8511 трябваше да го рейзна до .24, но не знам защо съм направил така, опитвам се да избягвам подобни грешки.
      Иначе за масите... редя ги една върху друга и 20 са ми супер иначе, ако са по малко ми е скучно и ръчкам по интернет или гледам tv :facepalm: :D . Когато играех fifty50 масите бяха 10 и ми беше доста натоварено, но като преминах към кеш за мое учудване 10 маси ми бяха малко и лека полека ги увеличавах до 20.
    • iso8511
      iso8511
      Бронз
      трябваше да го рейзна до .24

Защо реши така ?
      В случая 3бета би трябвало да е 3 х рейз-а + 1 за всеки колнал и тъй като MP2 е колнал е 4 х 0.08 = 0.32 и след като сме извън позиция може да добавим 1бб(и повече) и става 0.34, а предпочитам дори повече.
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      Да, всъщност си прав. Имам доста да играя до като се ошлайфам.
    • rockamring
      rockamring
      Бронз

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      MP3:
      $1.32
      CO:
      $1.79
      BU:
      $2.00
      SB:
      $1.77
      BB:
      $2.00
      UTG2:
      $1.98
      MP1:
      $5.22
      MP2 (Hero):
      $2.00

Preflop: Hero is MP2 with J, J.
      2 folds, Hero raises to $0.08, MP3 calls $0.08, 3 folds, BB raises to $0.26, Hero calls $0.18, MP3 calls $0.18.

Flop: ($0.79) J, 7, 5 (3 players)
      BB bets $0.57, Hero calls $0.57, MP3 folds.

Turn: ($1.93) 4 (2 players)
      BB bets $1.17, Hero calls $1.17(All-In).

River: ($4.27) 8 (2 players)

Final Pot: $4.27.
      Results follow:

BB shows a pair of aces(A A).
      Hero shows three of a kind, jacks(J J).

Hero wins with three of a kind, jacks(J J).
    • ddoichev
      ddoichev
      Бронз
      Здравей rockamring,

Честит блог! Пожелавам ти да постваш само хубави графики и да катериш лимитите с лекота( може и по някоя яка кака да слагаш от време на време да привличаш повече читатели ) :P

Относно ръцете, които постваш е добре да споделяш мисловния си процес към тях. Само така ще бъдат от полза за теб и читателите ти.

Поздрави
      :diamond: Дойчин :diamond:
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      Мерси за съветите ddoichev . Ще ги взема в предвид. Отворен съм за всякакви съвети които биха подобрили играта ми.
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      До като се ровех в PokerTracker-а попаднах на тази ръка която съм изиграл днес :facepalm: ...чудя се какви са били подбудите на това момче за да изиграе ръката така :s_biggrin:

Преиграй ръка

Known players:
      UTG2:
      $5.88
      MP1:
      $2.08
      MP2:
      $1.70
      MP3:
      $0.60
      CO:
      $1.59
      BU (Hero):
      $2.00
      SB:
      $1.48
      BB:
      $2.50
      UTG1:
      $2.31

Preflop: Hero is BU with K, K.
      5 folds, CO raises to $1.59(All-In), Hero raises to $2.00(All-In), 2 folds, BB folds.

Flop: ($3.62) 2, A, 4 (2 players)

Turn: ($3.62) 8 (2 players)

River: ($3.62) 5 (2 players)

Final Pot: $3.62.
      Results follow:

Hero shows a pair of kings(K K).
      CO shows a pair of twos(2 6).

Hero wins with a pair of kings(K K).
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Здравей, честит блог и успех :)
      Радвам се, че си се насочил към кеш игрите :) Може да използваш секцията за анализ на ръце, ако имаш трудности с отиграването на дадени ръце :) Успех и бързо покоряване на лимитите :)
    • chokata
      chokata
      Бронз
      чудя се какви са били подбудите на това момче за да изиграе ръката така

да с1кне сигорно :D
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      Здравейте хора. От 2 месеца не съм играл покер тъй като в момента съм в Германия и нямам много време. През последните 5-6 дни играя покер и се случва нещо което ми е много странно. Играя по 4 часа на ден единия ден се качвам с 10-13 стака следващия 10-15 стака съм на зад и така вече няколко дни. Точно се изкача близо до нл4 и отново се връщам в началото. Играя по един и същи начин, но в някой от дните нищо не върви. Снощи се върнах с около 13 стака на зад и днес се надявам отново да наближа нл4.
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      Бързам да се похваля.

Преиграй ръка

Known players:
      CO:
      $1.61
      BU (Hero):
      $2.12
      SB:
      $0.98
      BB:
      $0.61
      UTG1:
      $5.03
      UTG2:
      $1.61
      MP1:
      $1.28
      MP2:
      $0.86
      MP3:
      $1.40

Preflop: Hero is BU with J, T.
      UTG1 folds, UTG2 raises to $0.06, 4 folds, Hero calls $0.06, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.15) Q, T, K (2 players)
      UTG2 bets $0.11, Hero calls $0.11.

Turn: ($0.37) A (2 players)
      UTG2 bets $0.26, Hero calls $0.26.

River: ($0.89) 9 (2 players)
      UTG2 bets $0.22, Hero raises to $1.52, UTG2 folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.11.
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      Ето ме и мен след няколкомесечно прекъсване. Надявам се блогът ми да бъде по-интересен от преди и надявам се да има повечко дискусии . Смятам сравнително често да поствам проблемни ръце, говоря за ръце за който не съм сигурен дали могат да бъдат изиграни печелившо.
      Имам доста цели които съм си поставил, но повечето са малко или много нереалистични към този момент и за това ще си по приемливи.

В края на 2012 година се прибрах в България след 8 месечен престой в Германия през който почти не съм играл покер за мое огромно съжаление. Една от причините да се върна в България е покера и свободното време с което разполагам тук за да мога да играя :D
      В началото на тази година започнах да играя сериозно fifty50 и се справях доста прилично до като не разбрах за билета при сдояването на Pokerstars и Fulltilt poker, след като сдоих сметките започнах да играя кеш с него на нл2, но не можеше на повече от 1 маса,а с тези 20 долара не исках да играя хазарт на нл25, за това прехвърлих малко пари от старса към фуллтилт :facepalm: .. и така след няколко дни бях прехвърлил всичките си пари във Фуллтилт заради въпросния билет :coolface: за няколко дни изградих солидна банка и се прехвърлих на НЛ5. За 25 дни успях да изляза с 35 бай-ина като в момента разполагам с банка от 352$ При банка от 450$ ще се кача на НЛ10.

За мое огромно съжаление нямам помощен софтуер и няма да мога да поствам графики X( X( X(

Банка 352.35
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      Не бъди такъв БРМ нит с тая банка и нл20 можеш да шотваш
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Първоначално публикувано от arsenalpz
      Не бъди такъв БРМ нит с тая банка и нл20 можеш да шотваш
      +1 , Но той играе 20маси няма да има толкова $ че да седне на всичките ;)

Не знам как смогваш на 20маси :X . Въобще концентриран ли си, имаш ли време да обмислиш ръцете ? Нещо не ми харесва това да играе някой на 20маси кеш ..

6-8маси мисля е достатъчно
    • 1
    • 2