40k SP Challenge

• DeanD
      DeanD
      Black

Здравейте,

Пускам блог! :coolface:

Очаквам да е интересен, така че ви препоръчвам да го следите и да го пазим от повърхностни постове, като в същото време се опитваме да бъдем градивни и креативни покер човеци (pokerbeings)!

Ще се старая да пиша тук предимно като съм фул ъф енерджи и по-рядко като съм ментално зле (не знам за какво говоря :D ), това важи и за вас =)

За мен:

На 25 години, играя покер от както съм и регистриран тук - около 2,5 год.
      Модератор съм във форума от известно време и ми харесва. Да се работи с екипа на PokerStrategy е наистина удоволствие и всички са доста пекани. Помагам и в секцията за анализ на ръце за сребро, където често става скучно, за което е добре да започнем повече да работим - подобрява играта ти и то доста!

За покера:

Играя предимно пълни маси и съм наясно, че скоро там едва ли ще имам доста перспектива, поради това че над NL200 такива маси няма в много други зали, освен PokerStars. По случая работя, като включих и къси маси и HU в сесиите ми.
      От декември миналата година грайндя по-сериозно, от тогава съм и диамант в PokerStrategy.com. Грайндя за Gemstone VIP промоцията, като дотук съм събрал 4. Правя по около 50к ръце месечно (около 2к$ рейк), като през деня ходя и на работа. През април станах 11-ти в Everest Poker - Рейк състезания и рейкбека си е добре.

Този месец мисля да бия много НЛ100 и да шотвам НЛ200, където трафика е доста слаб (почти няма) в Everest. Сега съм Camp IV и в близктие 2 до 3 месеца ще атакувам The Death Zone, където рейкбека също ще е сладък.

Имам претенции за един добър покер процес, в успешно съчетание на двете неща (работа и покер), като една от целите ми е да не спирам да работя над дисциплината, защото тя е по-важна от всичко! Имам приятелка, която е наясно колко е важен покера за мен и проявява достатъчно търпение за да мога спокойно да си кръшвам. Това е доста важно и препоръчвам на всеки от вас, който има сериозна връзка нещата да бъдат изяснени и ако човека до теб не е съгласен и не е щастлив/а с това, което правиш, е най-добре наистина да избереш само едно от двете (така казва и Dusty Schmidt в "Treat your poker like a business").

Както съветваме и всички начинаещи , концентрирал съм се единствено върху един формат - кеш игри и за сега няма причина да опитвам нещо друго. МТТ не съм играл много, но искам да класирам поне един Live event през тази година, защото желая да разцепя нещо подобно (щом толкова много играчи могат, защо аз да не мога, и без това МТТ си е гембъл :D ).. а, веднъж играх 30+3, защото имах билет от някъде.. и го спечелих, обаче вариацията май ми помогна доста, не че съм MTT guru :rolleyes:

Целите (краткосрочни):

- Дисциплина!
      - НЛ200
      - The Death Zone (30к Summit points = 15k strategy points месечно)
      - Gemstones (възможно най-много, но да кажем 15 до 20)

Целите (дългосрочни):

- Дисциплина!
      - Да си изградя пълноценен начин на живот като остана само с покер
      - Да заразявам с позитивизъм и енергичност хората около мен :f_love:

Надявам се, наистина да ви бъде интересен блога ми и обещавам да се грижа добре за това.

Ще пускам ъпдейти, мисли, идеи, ръце, графики и всякакви интересни неща, свързани с мен и покер развитието ми, ще очаквам и същото от вас =)

.. между другото след два дни ще съм в Рим за PokerStrategy.com VIP Тур 2012: Рим, 05.05.2102

когато е и рожденния ми ден и се очертава да е великолепно..

Поздрави,
      Деан :coolface:
  • 190 отговора
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Честит блог и успех :)
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Време беше :)

глхфгг :nh
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Честит блог! Не знам как успяваш да съчетаеш работа, покер по 50к ръце и да обръщаш достатачно внимание на приятелката си... сигурно е доста натоварващо понякога. То си личи още от първия пост, че блога ще е интересен за четене, така че 100% ще се следи изкъсо! Надявам се и да драснеш някой ред от визитата ти в Рим :)

Поздрави,
      Денислав :s_cool:
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Ехее ще следя с интерес и ти пожелавам приятно изкарване в Рим :pokerface:
    • stanio85
      stanio85
      Бронз
      :nh :nh :nh :nh :nh :nh :nh :nh :nh

Честит блог мойто момче :D

С удоволствие ще го следя , като съм сигурен , че ще ти има повече :nh от колкото :facepalm: .
      а това да казваш , че си на 25 като си на 26 без 1 ден е :ayfkm .

Приятно прекарване в Рим.

Станимир
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Честит блог и да го пълниш само с успехи, и скоро НЛ200 да ти е в краката :)
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Здравейте,

Мерси за приветствията ви! Cool stuff!

Ходих в Рим и видях папата.. иначе щях да съм в разрез с всякакви народни поговорки.

На площада "Свети Петър" във Ватикана поради това, че папата беше малко далеч се снимах с двама свещеници, които бяха наблизо... особено с единия =)

More To Follow (MTF),
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Втората снимка кърти :)

говорихте ли си за покер, играе ли някъде, какво играе ? :D
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      тоя втория свещеник да не е от Про тийма на Старс б :coolface: :coolface:

Иначе как прекара, някоя интересна случка имаше ли а-у ? :rolleyes: :P
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Здравейте,

Тъкмо започнах да се посъвземам и понаспивам, тъй като и двата ми полета бяха със ставане в 03:00h, а и там беше голямото обикаляне. Иначе бях планирал по-рано да споделя за пътуването до Рим.

Диамантеното парти беше awesome! Мястото на събитието - Royal Art Café и се намираше в центъра на Рим, точно пред Колизеума, ама буквално си пиеш и си гледаш Колизеума =)

На снимката с организаторите и мениджъри в Италианската общност
      elforic и MarcoG.

Срещнах се и с много други грайндъри, от които около 4 black member-a. Бяхме около 30-тина човека, към 18-19 италианеца и 11-12 неаиталианцеа :) Странното беше, че едва половината от местните говореха английски.

В менюто както сигурно се сещате имаше около 6-7 предястия, които не спираха да пристигат, като риби по масите :coolface:
      Доста добро червено вино - общо взето друго не се пиеше (btw в Италия, ако не сте опитвали местната бира няма проблем - май са я направили с цел някакъв етикет - да се консумира само вино).
      После ни донесоха и 3 вида паста и някакъв десерт, нелош.

Към 23:30 започнахме да се ориентираме от вечеря към парти в съседното помещение (където си поръчах уиски, а барманката не знаеше дали имат :D ), там имаше един пич, който играеше брейк с уникално-гейски движения и общо взето май се превърна в звездата на вечерта.

MTF,
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      Честит ти блог, много успехи!!!
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

PokerStars отчето кърти :roto2: :D . Снимката е култова :nh.

Успех и само на горе по-лимитите. Очакваме шотване на НЛ400 и 1-во място във всяко следващо рейк състезание. :fuckyeah .

Поздрави,
      Антоан :pokerface: .
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Хей Деан,

Много се радвам, че си изкарал добре на рождения си ден! :P
      Има още доста парита из Европа, ако се събере солидна група български Диаманти, може да намина на другите, та да разнообразим малко dance-сцената с вас. :pokerface:

Да ти стане блогът 10 000 000 страници и банката с него, честито!

Поздрави,
      Деси
    • alexd2
      alexd2
      Бронз
      Честит ти блог и от мен :nh Ще следя с интерес, а от теб се иска да ни радваш с много успехи и в скоро време с някой шипнат лайв ивент ;) !
    • achko
      achko
      Бронз
      Честит блог! А те италианците като си играят в .it зали за какво им е английски :coolface: :coolface: :coolface: :D

Поздрави,
      achko
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравей deandechev,

За първи път чувам за "брейк с уникално-гейски движения" :facepalm: :facepalm: и като си представя как би могло да изглежда се заливам от смях, а камоли ако бях присъствал... :D :D . А италианците нещо не ми харесват... само на вино да карат не си е работа :D

Живот и здраве дано не ни по пречат да играем покер от нашата мила родина, че и аз да имам възможността да посетя подобно диамантено парти. :)

Поздрави,
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Здравейте,

В петък бяхме на Майска сбирка в София /11 Май 2012/ с момчетата. Беше си голям фън, като цяло обсъждахме кой колко е напечатал и къде има най-много риба - все любими теми =)

Събрахме се доста народ, Неофициално събиране на общността в София - снимки от събитието,
      добре че freax0r беше запазил доста места, иначе можеше да не се съберем и щяхме да се молим за табуретки на сервитьорката :D
      Пихме няколко бирички, като имахме по една подарък от PokerStrategy.com, за дето сме такива пекани всички :coolface:

На другия ден не ми беше чудесно май, но го отдавам на това, че напоследък съм nutrition superman и не пия, не пуша и не ям гадории по много (колкото преди).

MTF,
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Здравейте,

Малко ръце от днес.

Тук опонента играе лимити NLДОКОЛКОТОИМА и това явно ми пречи да играя достатъчно освободено, но все пак днес го надиграх в няколко ситуации, което ме надъхва.

$0.5/$1 No-Limit Hold'em (5 handed)

SB:
      $97.37
      BB (Hero):
      $198.50
      MP3:
      $92.80
      CO:
      $201.10
      BU:
      $193.89

Preflop: Hero is BB with A, J.
      MP3 calls $1.00, CO folds, BU raises to $4.50, SB folds, Hero calls $3.50, MP3 тук е рибата, срещу която отваряме почти всяка ръка точно с този BU рег, за който споменах по-горе MP3 folds. :facepalm:

Flop: ($10.5) T, K, Q (2 players)
      Hero checks, BU bets $6.00, Hero raises to $15.00, BU raises to $50.00, Hero calls $35.00. :f_eek: But why, hero must shove here ?(

Turn: ($110.5) K (2 players) Само този търн ли може?
      Hero checks, BU checks.

River: ($110.5) 8 (2 players)
      Hero bets $40.00, BU calls $40.00.

Ето как една ръка, с която трябва да си го стакна, както сме дийп и двамата, а я изигравам не достаъчно добре и не успявам да взема очакваната стойност.

Final Pot: $190.5.

BU shows J9o.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Една сладка ръка срещу рибата от същата маса:

$0.5/$1 No-Limit Hold'em (5 handed)

BU (Hero):
      $283.55
      SB:
      $198.15
      BB:
      $90.80
      MP3:
      $95.50
      CO:
      $116.25

Preflop: Hero is BU with 2, 2.
      MP3 raises to $3.50, CO folds, Hero calls $3.50, SB folds, BB calls $2.50.

Flop: ($11) 2, 6, 5 (3 players)
      BB checks, MP3 bets $2.50, Hero raises to $10.00, BB folds, MP3 calls $7.50.

Turn: ($31) 5 (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $18.50, MP3 raises to $37.00, Hero raises to $142.00, MP3 calls $45.00(All-In).

River: ($255) J (2 players)

Final Pot: $255.
      Results follow:

Hero shows a full-house, twos full of fives(2 2).
      MP3 shows a pair of fives(3 A). :nh

Hero wins with a full-house, twos full of fives(2 2).

MTF,
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравей,

хохо, тоя (с А3о) е бая донор като гледам :D на малкото карти, на които се надява, да не му вършат работа :facepalm: :facepalm: :D :D Иначе и аз се чудя, защо на 1та ръка на флопа си играл рейз/кол с нътс на такъв борд :)

Поздрави,