Избор на кафемашина

• 35 отговора
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Здравей Митко,

DeLonghi ми звучи най-добре, като марка за кафемашина от изброените.

Поздрави,
      Деан :coolface:
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Не съм експерт, но...

Само за Еспресо ли ти трябва или и за глезотии (капучино, мокачино, лате)?

Гледам въобще не си разгледал тези с капсулите, за мен те са най-близо до оптимална кафе машина за тази цена (по-добри кафемашини са полу-професионалните, които ще са поне 3 пъти на цената). Особено когато нямаш претенции и желание да се занимаваш много - слагаш капсулата, прави ти винаги точното кафе и след това просто я хвърляш.

Поздрави,
      Камен
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Здравей,

Не съм експерт, но...

Само за Еспресо ли ти трябва или и за глезотии (капучино, мокачино, лате)?

Гледам въобще не си разгледал тези с капсулите, за мен те са най-близо до оптимална кафе машина за тази цена (по-добри кафемашини са полу-професионалните, които ще са поне 3 пъти на цената). Особено когато нямаш претенции и желание да се занимаваш много - слагаш капсулата, прави ти винаги точното кафе и след това просто я хвърляш.

Поздрави,
      Камен
      Предполагам говориш за нашумелите напоследък Nesspreso машини (имам такава в офиса и не ми харесва кафето от капсули от нея, даже ходя на автомата навън :D ), не че има само такива. Аз също не съм експерт, но пия доста кафе и съм чувал от хора, които се занимават с това, че тази технология не ти поднася пълнокачествено кафето, както от машината с ръкохватка.

Поздрави,
      Деан :coolface:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      А да, нека да доуточня :)

Искам аз да си правя кафето, тези капсули са супер зле :ayfkm

Ще се ползва само за еспресо кафе, нищо повече
    • bigtisho
      bigtisho
      Бронз
      http://www.techno-mix.com/product/45/saeco-via-veneto-de-luxe-nero
      Пробвай тази и няма да съжаляваш.Имам я от година и прави много добро кафе.
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      имам като 2-рата на линка който е постнал автора до сега съм/сме изпили доста кафета и съм много доволен,кафето е много добро (поне на мен много ми харесва) а съм чувал и отзиви за тая машинка от не малко хора и те са доволни
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      +1 за Seaco, тва е машина за кафе! Малко по-скъпички са, но ще те надживее :D

Едно от най-важните неща като избираш машина е налягането, всичко под 10 бара е ташак.
    • PlamenOgIvanov
      PlamenOgIvanov
      Бронз
      Здравей,
      мога да ти кажа опита си само за последната машина.
      Имахме такава, която изкара 5 години и след това ставаше само за боклука, не си струваше да се оправя, правеше и хубаво кафе, като за непрофесионална машина, след това си купихме същата :D с която сме вече 2 години и се наложи само едно по-старателно почистване съвсем скоро.

Поздрави,
      Пламен
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от DimitarLyubenov
      А да, нека да доуточня :)

Искам аз да си правя кафето, тези капсули са супер зле :ayfkm

Ще се ползва само за еспресо кафе, нищо повече
      Ок, виж колко бързо стеснихме избора :)

Иначе в офиса имаме една огромна на Saeco, която си го мели на място и т.н. , в нас имам една с капсули на Dolce Gusto, за еспресото тази в офиса е по-добра, но за всички останали глезотии тази в нас е по-добра :tongue:

Доколкото знам, що се отнася до еспресо, зависи какво точно ти е кафето, също кога си го смелил, колко ситно - след това тези машини всички са с едни и същи параметри - погледни в интернет коя е с по-добри отзиви и купувай смело :)

Поздрави,
      Камен
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      http://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3174/saeco/via-veneto-de-luxe-p9241465/

Много добра машинка :)
    • huli1
      huli1
      Бронз
      Първоначално публикувано от freax0r
      +1 за Seaco, тва е машина за кафе! Малко по-скъпички са, но ще те надживее :D

Едно от най-важните неща като избираш машина е налягането, всичко под 10 бара е ташак.
      +1

1.Налягането на помпата е най-важното за една еспресо машина. Налягането и на 3-те е 15 бара, така че този критерий отпада при избора.
      2.Кафето трябва да е прясно смляно. Това е причината повечето кафеавтомати да правят сносно кафе, дори и да използват евтин продукт - смилат си необходимото кол-во за 1 доза на момента.
      3.Противно на повечето мнения в БГ, Saeco е по-професионалната марка - правят и професионални машини и кафе-автомати.
      Но тук говорим за домашна машина, т.е. независимо от марката и трите са пълни с пластмасови части вътре и въпрос на късмет колко ще издържат.
      Иначе старите Saeco, дори и тези за дом. употреба бяха почти вечни!

Edit: Всъщност е доста вероятно в тая Delonghi, кафе-групата (частите които правят реално кафето) да са на Saeco, a Delonghi да са направили само външния дизайн и управлението, така че няма голямо значение :D
    • twi57ed
      twi57ed
      Бронз
      Saeco :)
    • vladigeorgiev84
      vladigeorgiev84
      Бронз
      Моята е на Delonghi абсолютно същата, която си постнал и съм много доволен и кафето което прави е хубаво. :) За 2.5 години не сме имали проблеми с нея
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Мерси много за мненията, доста съм раздвуен м/у делонгито и саекото.

Но като чета какво сте писали май са едни и същи чарколяци с различен дизайн.

Аз знам за саеко, че са много здрава марка, но в професионално отношение, за тези домашните не им знам кви са схемите.

Все още се колебая коя да избера, но до края на деня трябва да съм решил ...
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      2 месеца съм обикалял из магазини и разглеждал сайтове, защото майка ми искаше да си купи добра машина за еспресо и накрая си взехме Delonghi, защото за мен са най-добрата марка спрямо фактора - цена/качество.

Ако те интересуват подробности за модел, цена и тем подобни ще се разровя?
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Да, интересуват ме, стига да е до 250 лева някъде ;)
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      И двете марки са добри, така че каквото и да избереш едва ли ще сбъркаш.
      Аз лично за вкъщи бих си избрал Делонги. Каквато и да избереш е важно водата която и слагаш да не е твърда, за да нямаш проблеми с котленият камък (често срещан проблем който прецаква всичко), също и да си я чистиш редовно, за да не прегарят уплътненията. За годинките опит (5-6г.) които имам като барман това са скапаните проблеми.
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      http://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3174/delonghi/ec-152-p43809843/opisanie.html#properties

Това е нашата кафемашина, има една камара екстри и перфектна характеристика за една качествена кафемашина. Ползваме я вече 3 месеца някъде и лично аз съм много доволен.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Перфектно :heart:

Мисля, че ще купя Делонги, но дано докато свърша работа не съм на друго мнение :D
    • 1
    • 2