Блогът на Анелия :)

• yolanda79
      yolanda79
      Бронз
      Здравейте на всички! Казвам се Анелия, на 32г. съм от град София. Зодия Скорпион. :)
      Покер играя от скоро, има няма 3 - 4 месеца. Фен съм на кеш масите. Играя на НЛ2, фул ринг по СГС.
      Целта ми е и моя мечта: НЛ2000, хедс ъп, а аз на плажа с лаптопчето, чувайки единствено шума на вълните... хахах Това в рамките на шегата.
      Сега по - реалистично. Целта ми е да се измъкна от нл2 и да катеря нагоре. Играта ми за съжаление не е на много високо ниво. Старая се много, чета статии, уча, гледам видео материали, пускам ръце за анализ, следя тренировките, но нещата стават бавно. Доста по - бавно от очакваното. Но така или иначе в момента прохождам в играта и може би основите, които създам ще имат голямо значение и за в бъдеще.

Ето графика за около два месеца игра:

Имам възможност да отделям време всеки ден за покер. Играя обаче само на една маса за да мога да следя играта и опонентите. Мога да играя и на 3 или 4 маси, но всичко почва да става машинално и ми се губят някои съществени неща.
      Общо взето гледам да съчетавам ученето на стартегията с играта и анализа на ситуациите на масата. Знам, че като зацикля много и не мога да си отговоря на някои въпроси, веднага мога да намеря помощ тук във форума. Извадих наистина голям късмет като попаднах тук. :) Затова реших да си напрявя и свой блог. Сигурна съм, че ще срещна помощ и подкрепа от ваша страна.
      Една от главните ми цели е да стана по - агресивна постфлоп и да не се отказвам така лесно от овър пеър QQ да кажем. Усетят ли ме, че проявявам несигурност веднага ме притискат, а това не ми харесва. Играя доста тайт и най - малкото от това трябва да ми идва сигурността, че държа най - добрата ръка по - често, отколкото, че опонента ме бие.

Това са ми статистиките:

Старая се да наблюдавам опонентите и да се възползвам от грешките им. Наблюдавам ги как играят ръцете си - с какво лимпват от ранна позиция, с какво ми колват рейзовете, с какво ме 3бетват, с какво влизат ол ин; постфлоп играта им - продължаващи залози, блъфове, кога фолдват и т.н. Опитвам се да ги слагам на диапазони и да преценявам ситуациите спрямо моя диапазон. Все още ми е доста трудно и объркано понякога. Знам, че с постоянство ще се справя. Знам, че тук също ще мога да разчитам на подкрепа, особено в моментите, когато въпреки, че сметам, че съм отиграла дадена ръка правилно резултатът не е бил добър.
      Общо взето това е за сега. Още с течение на играта и обучението ми. Ще пусна и някои ръце, за да видите какви ги върша по масите. :) Играя в Everest с началния капитал от 50$. Никнейма за сега няма да си казвам.
      Приемам всякакви критики и похвали. :)
      Успех и повече весели моменти!
  • 39 отговора
    • AkselA
      AkselA
      Бронз
      Здравей ,Анелия :)
      Ще те посъветвам да започнеш да играеш къси маси да четеш стаии и да гледаш видеа именно за тях,защото с твоята игра на 1 маса,ще успееш да изиграеш повече ръце и самата ти ще научиш много повече на късите маси,особено за пост флоп играта.Аз самия успях да кача от нл2 до нл 50 в еверест на пълни маси за около месец и половина ,но играх 6-8 маси по 5-6 часа на ден и с този малък обем ,който вкарваш на 1 маса няма скоро да качиш лимитете,а на къса маса поне ще научиш много повече,освен това нл100+ няма много пълни маси освен в старса,а къси има навсякъде и играчите са много по-слаби,НО ако не ти харесват късите маси,продължавай да играеш пълни и ги размазвай там ;) Каквото и да решиш ти пожелавам успех :pokerface:
      Поздрави,Алекс
    • yolanda79
      yolanda79
      Бронз
      Здравей, Алекс! :)
      Да ти кажа и аз се замислям дали да не мина на къси маси, защото там играта ще доста по динамична, имайки се предвид, че се ограничавам само до една маса. Четох аз статиите и се бях засилила ама нещо се стресирах, че нямам достатъчно опит за игра на къси маси и се отказах, но ще взема да пробвам. То така или иначе аз си седя общо взето на едно ниво, така че по - добре да опитам. Може да ми тръгне повече играта и да има вече някакво развитие.
      Иначе погледна ли ми статистиките? Има ли нещо, което не ти харесва?
      Благодаря ти!
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравей, Анелия!

Честит блог!

След като използваш тракер програма не използваш ли HUD по време на игра? Ако не, ще е хубаво да започнеш да го използваш, защото той събира много информация, за която не е нужно да следиш и постоянно да си водиш бележки за всеки играч. По този начин ще можеш да играеш на повече маси. Примерно всяка седмица ще добавяш по една маса, за да свикваш лека-полека. Казвам ти това, защото за да излезеш от микро лимитите ти е нужен много голям обем от ръце.

Също така ще е хубаво да направиш нещо по въпроса с несигурността, защото покера не е за хора, който са несигурни и проявяват някаква страхливост. При всички хора парите са главната причина за несигурността по време на игра. Започни да мислиш така : Покера е война, движенията, които правим - чек, рейз, кол, фолд, са оръжията, а парите са нашите куршуми. Искам да кажа да опиташ по време на игра да не мислиш за стойността на парите и какво можеш да си купиш с тях. Другото което е, че не трябва да играеш с пари от които имаш нужда да си покриеш някой разход, а с пари които си заделила специално за игра. Това е и хубавото на Pokerstrategy.com, като предоставят възможността от начален капитал.

Виждам че си се насочила към кеш игрите за това те съветвам да прочетеш нашите Стратегически материали като:

:spade: - стратегически статии (статиите ги има и във видео формат, така че просто избери кой метод на учене предпочиташ)

:heart: - тренировки на живо (а ето и как да посетиш тренировка на живо: цък)

:diamond: - видеоматериали (в момента са избрани само тези, които са за начинаещи и до NL10 вкл.)

:club: - анализ на ръце за СГС (а ето и как да публикуваш ръце: цък)

Специално внимание обърни на статиите за при флоп играта и пробвай да играеш според таблиците за начални ръце. По този начин ще разшириш малко рейнджа си, понеже виждам че играеш твърде тайт.

Ако имаш нужда от помощ, не се колебай да ни питаш в тази тема или си създай нова.

Поздрави,
      Денислав :s_cool:
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

yolanda79 честит блог ! Успех и изкачване по лимитите до НЛ2000 :s_cool: .

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • yolanda79
      yolanda79
      Бронз
      Мерси, parodiq! :)

dennydarock, за сега и да искам не мога да играя на много маси, защото процесора ми е слаб и почва да забива. Ще мина на къси маси и ще играя на 2 или 3, колкото ми позволява компютъра, до като си взема нов.
      Иначе за несигурността може би идва от липсата на опит и незнанието как да постъпя в някои ситуации. Ще пускам повече ръце за анализ, а и предполагам, че колкото повече играя ще ставам все по сигурна в действията си.
      Благодаря за съветите! :)
    • yolanda79
      yolanda79
      Бронз
      Здравейте! :)
      Искам да ви разкажа какво се случи последните няколко дни. Нали взех решение да мина на къси маси и да играя на повече от една маса (на колкото издържи компютъра за сега, до като си взема нов). Та преди да седна да играя изчетох доста статии и изгледах доста видеоматериали. В един момент усетих, че явно прекалих с ученето защото всичко ми се омеша яко. Починах един ден и с нови сили и бистра глава си направих няколко таблици, които ще следвам поне в началото, до като не съм готова за импровизации. Имам три таблици за префлоп диапазони - за отварящ рейз; за изолация; за действие ако има рейз преди мен (кол,3бет за стойност или 3бет като блъф, но за сега се въздържам от 3бет блъфове, до като не придобия повече умения в постфлоп играта с проблемни ръце). Също имам и таблица за игра на флопа, търна и ривъра. Разбира се цялата информация, която съм ползвала е от учебните материали на сайта.
      Играта на къси маси ми допадна много. Има доста повече действие и играя доста повече ръце от преди. Опонентите са си същите общо взето като на дългите маси.
      Съставила съм си график като се старая да го спазвам до колкото мога. Правя три серии на ден по около 2часа. Също отделям време за преглеждане на ръце, интересни и полезни статии и теми, свързани с покер.
      Забелязах обаче някаква тенденция в играта си, която със сигурност трябва да преодолея. Играя си аз някакво определено време и всичко си е ок като малко по малко паричките ми се увеличават :) , до като не направя някое тъпо отиграване и всичко се връща в изходно положение. Имам някои основни грешки за чистене, в които трябва да се концентрирам. А именно:

1.Влизам ол ин прекалено импулсивно с готови ръце без да се замислям, че опонента може да има по - силна ръка от мен.
      Everest Poker $2.00 No Limit Hold'em - 6 players -

SB: $4.87
      BB: $2.92
      UTG: $5.52
      MP: $2.22
      CO: $2.00
      Hero (BTN): $2.13

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with 7 :heart: 6 :heart:
      3 folds, Hero raises to $0.05, SB calls $0.04, 1 fold

Flop: ($0.12) 7 :spade: 6 :spade: 3 :diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.10, SB calls $0.10

Turn: ($0.32) T :heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.20, SB raises to $0.75, Hero raises to $1.98, SB calls $1.23

River: ($4.28) J :spade: (2 players)

Final Pot: $4.28
      SB shows 3 :club: 3 :spade:
      Hero shows 7 :heart: 6 :heart:
      SB wins $4.00

опонента: 18/13/6.0 редовен за този лимит

2.Колвам чек/рейзове или големи залози на ривъра с проблемни ръце.
      Everest Poker $2.00 No Limit Hold'em - 5 players -

BTN: $3.82
      SB: $0.24
      BB: $2.24
      Hero (UTG): $2.37
      CO: $2.79

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with A :heart: A :diamond:
      Hero raises to $0.07, CO calls $0.07, 2 folds, BB calls $0.05

Flop: ($0.22) 7 :spade: K :club: 3 :heart: (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.18, CO folds, BB calls $0.18

Turn: ($0.58) 8 :diamond: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.36, BB calls $0.36

River: ($1.30) Q :diamond: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.50, BB raises to $1.16, Hero calls $0.66

Final Pot: $3.62
      BB shows 8 :spade: K :spade:
      Hero mucks A :heart: A :diamond:
      BB wins $3.38

В тази ръка конкретно трябваше да играя чек бихайнд. Хвана ме много яд как се прецаках сама.

3.Правя продължаващи залози(като блъф) на флопа, извън позиция, на неподходящ борд и с/у неподходящи опоненти.

BB: $2.37
      UTG: $1.61
      MP: $1.07
      CO: $1.89
      BTN: $0.32
      Hero (SB): $1.97

Pre Flop: ($0.03) Hero is SB with Q :heart: K :spade:
      3 folds, BTN calls $0.02, Hero raises to $0.10, 1 fold, BTN calls $0.08

Flop: ($0.22) 3 :club: 8 :club: 2 :diamond: (2 players)
      Hero bets $0.10, BTN calls $0.10

Turn: ($0.42) 4 :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

River: ($0.42) 6 :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Final Pot: $0.42
      BTN shows 4 :diamond: A :spade:
      Hero shows Q :heart: K :spade:
      BTN wins $0.40

опонента: 51/5/0.9 за 63ръце
      --------------------------------------------------------------------------------

SB: $1.67
      BB: $1.37
      Hero (UTG): $2.62
      MP: $0.88
      CO: $0.75
      BTN: $1.88

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with 2 :club: 2 :diamond:
      Hero raises to $0.07, 1 fold, CO calls $0.07, 2 folds, BB calls $0.05

Flop: ($0.22) Q :diamond: 3 :spade: T :club: (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.12, CO calls $0.12, BB calls $0.12

Turn: ($0.58) 4 :diamond: (3 players)
      BB checks, Hero checks, CO checks

River: ($0.58) 7 :spade: (3 players)
      BB checks, Hero checks, CO bets $0.56, BB folds, Hero folds

Final Pot: $0.58
      CO wins $0.56

CO: 67/17/11.0
      BB: 43/4/0.9 за около 100 ръце
      --------------------------------------------------------------------------------------

UTG: $1.48
      Hero (CO): $2.00
      BTN: $2.30
      SB: $0.39
      BB: $2.53

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with 6 :heart: 8 :heart:
      1 fold, Hero raises to $0.06, 1 fold, SB calls $0.05, BB calls $0.04

Flop: ($0.18) T :spade: K :diamond: 2 :diamond: (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0.12, SB raises to $0.33, BB calls $0.33, Hero folds

Turn: ($0.96) 6 :club: (2 players)

River: ($0.96) J :spade: (2 players)

Final Pot: $0.96
      SB shows A :heart: K :club:
      BB shows 2 :club: 2 :spade:
      BB wins $0.90
      ------------------------------------------------------------------------------------

SB: $1.77
      BB: $0.80
      Hero (UTG): $2.99
      CO: $1.14
      BTN: $2.48

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with 3 :diamond: 3 :spade:
      Hero raises to $0.07, 3 folds, BB calls $0.05

Flop: ($0.15) Q :spade: J :heart: A :spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.10, BB raises to $0.20, Hero folds

Final Pot: $0.35
      BB wins $0.33

опонента:43/4/0.9 за 83ръце

Това са ми най - губещите отигравания. Аз като цяло наблягам над ръцете, с които съм изгубила най - много пари или губя по малко, но често. Сега ще се концентрирам в/у намаляването на продължаващ залог на флопа в неподходящи ситуации и по - внимателно обмисляне кога да влизам ол ин или да плащам висок залог на ривъра.
      За сега толкова от мен. Успех и късмет! :)

• Bot33
      Bot33
      Бронз
      Честит блог ! Снимка, гсм, то кой квартал си и да споделиш 4аст от хобитата ти :)
    • iso8511
      iso8511
      Бронз
      Здравей, аз също от толкова време цъкам покер по-сериозно, като в началото резултатите бяха лоши, но постепенно се оправиха.
      Аз лично предпочитам пълните маси като за начало.
      Блъф или полу-блъф не мисля, че са особено хитри за NL2/NL5 освен продължаващия залог, общо взето за стойност без особени импровизации ;) .
      Добре е, че отделяш време за статии, анализ, видео материали - играта доста се подобрява с тях без значение от резултатите, като поизчистиш някой основни грешки и мислиш във всеки 1 момент(по време на игра) резултатите скоро ще са налице.

Успех по масите и катеренето на лимитите :)
    • yolanda79
      yolanda79
      Бронз
      Първоначално публикувано от Bot33
      Честит блог !
      Мерси! :)

Снимка, гсм, то кой квартал си

Информацията за опонентите в покера винаги е малко...

Първоначално публикувано от iso8511

Успех по масите и катеренето на лимитите :)
      Мерси! :)
      Аз минах на къси маси, защото играя само на една маса и реално не правех много ръце. Сега съм удвоила количеството изиграни ръце на ден да кажем и е доста по - добре. Иначе седях на масата и чаках да ми дойде някоя ръка по сто часа. :) За блъфовете съм напълно съгласна с теб. Най - вече на ниските лимити и с малко опит са безсмислени. Малко смело го раздавам аз ама като си платих няколко пъти...
    • irinkataa
      irinkataa
      Бронз
      Здравей, Анелия!
      Честит блог и от мен :) Като представител на женското покер съсловие и аз ти стискам палци =)
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      За блъфовете съм напълно съгласна с теб. Най - вече на ниските лимити и с малко опит са безсмислени. Малко смело го раздавам аз ама като си платих няколко пъти...
      :fuckyeah

Забранени!!!

Успех и само нагоре :coolface:
    • yolanda79
      yolanda79
      Бронз
      irinkataa
      comodus14
      Благодаря ви! :) Успех и на вас!
    • GustoMaina
      GustoMaina
      Бронз
      Здравей, не съм чел целия блог, само разгледах ръцете. Мисля, че няма нужда да се обвиняваш за отиграванията си. В конкретните случеи си се стаквала и си губела много с тези отигравания (готови ръце, c-betове). Но ако не ги правиш ще изпускаш много повече value.
      Загледах се, защото ми хареса, че не са обичайните съкаутове, които масово се публикуват тук. Прави ти чест.

И накрая да кажа, че всичко, което написах, може да игнорирате. Защото съм супер слаб онлайн кеш играч. Педполагам съм назад около 4К.

Успех!
    • yolanda79
      yolanda79
      Бронз
      GustoMaina,
      благодаря ти за подкрепата! Аз съм строга към себе си и се опитвам да следя играта си, защото когато губя пари в повечето случаи е заради мои грешки. Трябва да ги осъзная и да ги премахна от играта си, за да мога да вървя успешно напред. Ако успея да се науча да разчитам диапазоните на опонентите в дадена ситуация ще е много голяма крачка напред. Все още ми е малко неясно, но работя по въпроса.
      На теб ти желая много успех и от своя страна също ще ти кажа да не си толкова критичен към себе си! :) Сигурна съм, че не си слаб играч!
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Набързо за ръцете.
      1.Ръката е ОК.Бележка за играча щом е редовен , че не бърза да се стаква със сет на дроуи флоп.
      2.
      В тази ръка конкретно трябваше да играя чек бихайнд. Хвана ме много яд как се прецаках сама.

Напротив има стойност в залога (всеки поп ще плаща на тези лимити , а теб те бие замо КQ , K8 няма как да го сложиш в рейнжа му след рейз от от UtG).Може би малко по голям окло 1/2 .Така ще ти е по лесно и да платиш евентуален рейз.
      3.Ако ще правиш с-бет на флопа трябва да на правиш и на търна за да хвърли овъркатри с Асо , които те бият.Моят съвет е на тези лимити да предаваш подобни ръце на ниски и звързани бордове като този.Тука както виждаш спокойно си плаща с дупчен стрейт.
      4.Без с-бет на този борд и то срещу двама.
      5.Можеш да си спестиш ОР от CO с тази ръка .Постфлоп е ОК.
      6.ОК
      Като цяло не правиш груби грешки , което е достатачно да биеш тези лимити.Успех :)
    • iso8511
      iso8511
      Бронз
      Здравей отново, ще направя кратък коментар по ръцете:
      #1 6:h7
      На търна бих заложил 0.25 и фолднал при този рейз.
      #2 А:hA
      На търна 0.4-0.45, на ривъра 1/2 пот и фолд при рейз.
      #3 K:sQ
      На флопа или чек/фолдваш или го вкарваш олл ин с тоя стак ...
      #4 2:s2
      На флопа не бих правил cBet с/у 2ма и чек/фолд до края(ако не ударим сет).
      #5 6:h8
      Фолд префлоп !, на този борд срещу 2ма чек/фолд до края(ако не ударим, но не виждам какво може да ударим :) ).
      #6 3:d3
      На флоп предпочитам да не правим продължаващ залог с/у този опонент(с такъв стак), но все пак не е грешно, защото може да се откаже от 44-99.

Общо взето предпочитам като съм срещу 2ма на флопа и аз съм префлоп агресора рядко да правя cBet с въздух.
      Също така е добре да гледаме стака на опонентите преди да залагаме(като имаме добра ръка да определим още от флопа размерите така, че най-лесно и бързо да го вкараме олл ин).
    • yolanda79
      yolanda79
      Бронз
      shipochkin
      iso8511
      Момчета, много ви благодаря за отделеното време! Така както вие бихте изиграли ръцете изглежда доста по - професионално и обосновано. Взимам предвид казаното от вас. Мерси! :)
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Здравей yolanda79,

Не намаляй толкова много размера на прод. залози на търна.
      Залагай си смело за стойност със силните ръце, това, че губиш някоя ръка, не означава, че даден залог не е бил правилен. Във втората ръка имаш залог за стойност на ривъра.
      Избягвай прод. залози когашо нямаш екуити и бордът е такъв, че опонентът често ще има ръка, с която да колне. Особено срещу повече от един опонент.
      Успех!

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • yolanda79
      yolanda79
      Бронз
      Слушам и изпълнявам! :)
    • 1
    • 2