Облог ! Погледни ако си играл компютърни игри ! !

• Thuler
      Thuler
      Бронз
      Хванахме се на бас със GustoMaina на колко секунди забавяне се равняват 1800 пинг.

A) 18 секунди
      Б) 1.8 секунди

П.П. Всички които са играли компютърни игри да се надявам да кажат истината сега ....

П.П.П. Важно пояснение Не спорим, че 1000 мс е 1 секунда, спорим колко са 100 пинг или в случая 1800
  • 32 отговора
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Пинга се мери в милисекунди, следователно 1800/1000 = 1.8 с

Пинга не е свързан само с компютърните игри :-)
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      1.8 секунди е =)
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      няма нужда да повтарям и аз
      +1
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Аз като човек с много игра в Battle.net не мога да не ви дам отговора на съпорта :D

Since 100 miliseconds is 1 second, Pressing a button with 100ping causes your input to happen 1 second later.

In most games anything under 100 is good. Under 80 is great, under 60 is swell, under 50 is fantastic, under 30 is amazing, and under 20 is Awesome.

То спор май вече няма след това :X
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      Първоначално публикувано от freax0r
      Пинга се мери в милисекунди, следователно 1800/1000 = 1.8 с

Пинга не е свързан само с компютърните игри :-)
      +1
    • achko
      achko
      Бронз
      1000 милисекунди = 1 секунда. Изобщо няма спор Thuler, факт е. Съпорта просто е изтървал една нула най-вероятно. :)

Поздрави,
      achko
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Обаче както съм написал по-горе не става въпрос колко са 1000 мс, а колко е пинга :) Съпорта нищо не е изтървал....
      1000 мс = 1 секунда, обаче обаче 100 пинг не са ти 100мс, различни величини, а въпроса е за пинг :)

100 ping = 1000 ms = 1 sec. дефакто 1800 пинг ти е 18 секунди, жалко че хората които го знаят нямат рег в този форум ;ь

А утре ще ви сложа и снимки какво е написала техническата подръжка
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от Thuler
      Аз като човек с много игра в Battle.net не мога да не ви дам отговора на съпорта :D

Since 100 miliseconds is 1 second, Pressing a button with 100ping causes your input to happen 1 second later.

In most games anything under 100 is good. Under 80 is great, under 60 is swell, under 50 is fantastic, under 30 is amazing, and under 20 is Awesome.

То спор май вече няма след това :X
      Я пак за това дали не е изтървал една 0 съпорта? :)

Поздрави,
      achko
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Хехехе, аман от такъв съпорт. 100 ms = 1 s :facepalm:

http://en.wikipedia.org/wiki/Millisecond

Първоначално публикувано от Thuler

Обаче 100 пинг не са ти 100мс, различни величини.

Такава мерна единица като ПИНГ не съществува.

Get your shit straight.
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Онова го копирах от тук предавайки му тежина, а утре ще ви сложа снимки и със доказателства :D
      http://www.giantbomb.com/pc/60-94/which-are-acceptable-ping-values/35-402543/?

Аз обаче не мога да разбера защо пишете за мс, като въпроса е за пинг, а те са различни величини ;X
    • achko
      achko
      Бронз
      Защото няма величина "пинг". Пинг е условна дума за сигнала който изпращаш на отдалечената машина за да получиш отговор "Понг" и да разбереш колко е забавянето ти (Lag/latency/delay) което се мери в милисекунди.

Само да ти дам един пример, в кой да е 3Д шутър да кажем CS е нормално да играеш с 50 до 100 latency, сега помисли колко крачки правиш в играта за 1 секунда и ще разбереш защо просто е абсурдно да си мислиш че 100 лаг е равно на 1 секунда. Всеки от изстрелите ти ще минава поне на метър от целта! Сега си представи че 1800 лаг е 18 секунди както ти твърдиш - рунда ще е свършил преди ти да си помръднал дори. Няма онлайн игра която да не те изхвърли ако имаш 18 секунди забавяне!.

Поздрави,
      achko
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      achko ме изпревари докато си едитна поста :-D

Общо взето пинга е раундтрип, изпращаш пакети през ICMP и чакаш отговор от хоста, като целия трип (отиване/връщане) се измерва в ms.
    • blablaa2
      blablaa2
      Начален
      sry che ne pisha na latinica no v momenta mi e mega bugava
      1800 se ravnqva na 10-20 sek zakasnenie tova go znam ot lichen opit zavisi na kolko sesiii ti e neta
      inache 100 ms = 1 sek zakasnenie
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Аз не мога да разбера какво спорите.... влезте в някой канал и питайте който искате колко забавяне имате при 100 пинг, всеки ще ви каже, че 100 ping = 1 секунда delay до сървара, вашите милисекунди ще се върнат с точно толкова закъснение ....

Кажете ми според вас ако играем стратегия като ск2 и wc3 с 200 пинг, (което според вас е 0.2 секунди )защо всички орерават чата заради огромното закъснение ?!

Кажете ми как като се играе CS и като си с 200 пинг не можеш да убиеш никой и просто не става за игра, но това според вас за нищожните 0.2 секунди :D

Да правя ли клип на Diablo 3 като ми показва, че съм с 1000пинг, как умението няма да се изпълни след 1 секунда, аз ще почака 7-8 ?!

И още много много хора мога да извикам като блабла2 да ви кажат колко си е 100 пинг.... в игрите, макар и след като прочетох някои неща сега разбирам, че пинга е величина за опресняване и дефакто не може да се измерва в напълно точно време, но всички които казахте, че 1800 пинг е 1.8 секунда сте много много далеч от истината :)
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Казах ти по-горе, такова нещо като 100 ping няма. Има ping 100 ms.

А, колкото и човека да извикаш да пишат тук и да обясняват разни неща, все тая. Тва е елементарно.

В примерите, които си дал няма нищо странно. При 3D шутърите (като CS), които са доста по-динамични от RPG и стратегиите, 0.2 секунди дилей си е бая забавяне и е достатъчно да ти зацикли и да те разпорят като риба в тоя момент. Освен тва, ако машината ти е калпава и имаш ниски стойности на frames per second, това допълнително лагва връзката, тъй като пакетите се изпращат по-бавно до хоста.

Друго важно е, че до колкото си спомням игрите не рефрешват лага на всеки изпратен пакет, а взимат средни стойности за определен интервал от време (да речем 5 секунди). Кво имам предвид, ти можеш да виждаш, че имаш 100 ms забавяне, а реално лага точно в този момент да ти е 300 ms.

Наскоро в един SC2 форум бях чел, че играта показва някъв некоректен дилей (нещо от рода на 100-200 ms) и на хората тия числа им се видели доста странни, тъй като, се очаква с такъв дилей да могат да играят горе-долу сносно (а още повече, че близард поддържат малко по-високо latency за синхронизация). Та единия от пичовете там беше измислил начин да се измери реалното забавяне, като запише клип (с Camtasia) на който върши някви прости действия и измерва колко кадъра са изминали от момента на кликане на бутона и реалното действие и ги разделя на броя записани кадри в секунди. И реалния му резултат е нещо от рода на 500 ms, демек 100 ms = 500 ms реално. От там и вероятно идва объркването ти.
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      И тъй като някой хора ми цензурираха с голямата брадва последния пост (и ми изтриха картофчето в предишния :fuuu: ) Мисля да спра да пиша по въпроси на които мога да дам сериозен отговор, тъй като и на мен времето ми е ценно и нямам намерение да пиша и редактирам едно и също нещо по 100 пъти, само и само някой да не се обиди.
    • Bot33
      Bot33
      Бронз
      Командата пинг показва какъв е delay-a но обикновенно се ползва за troubleshooting ( да провериш къде е самия проблем) . В интернет няма как да имаш 1.8 мс до сървър НЕВЪЗМОЖНО Е !!! ще ви обесня на кратко това което знам аз .. delay-a в интернет е същия като този който (пътуваш / ходиш ) . delay-a е времето за което трябва да стигнеш от точка А до точка Б . В интернет това се нарича PACKET-a . Самото закъснение не може да е и 18мс защото PACKET-a ще се дропне и ще получиш съобщение за destination-a. Всичко зависи от транспортната среда. Ако е оптика и имаме 2 switch-a може да е 1 мс . но ако packet-a трябва дс мине през 20 устройства може да стане 15 мс . и ако едно от тези устройства е натоварено може да стигне до 385-500 мс . Няма предположения колко може да е .... ако е в ethernet sreda: може да е м/у 1 - 10ms . ако сме закачени на dial-up/adsl etc може да e 50-80ms. Но зависи от много неща. да не говорим че може и искуственно да се контролира чрез traffic shapping или да е проблем с буферите на на router-a/switch-а ако е overload-нат . Има доста случай при които delay-a варира. но освен delay-a има и друго нещо и това е" jitter ". При повечето игри и при voice услугите jitter-a трябва да не варира много. jitter-a е разликата във времето м/у всеки packet. стигнахме до извода че самия пинг показва delay-a. Проверете го сами пинг- дир бг . delay-a от моя комп до дир-а е 136 мс и варира от 136-166. А като си пусна пинг до локалния ми рутер е 1-3 мс всеки рутер по пътя си вкарва някакво закъснение. но това най добре се вижда с traceroute . когато packet-a мине през router се увеличава delay-a. Много дълго стана пак и има още много неща да споделя ама не ми се пише толкова . дано сте ме разбрали :)
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Ние не говорим за 1.8 мс, а за 1.8 секунди ;)

И главно спора е, дали 1800 мс са 1.8 секунди или 18 секунди.
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Frex0r, бот ... моя коментар също го изтриха, тази тема и коментарите я дадох на играчи и се посмяха ... Спирам да си хабя нервите, по-горе съм написал каквовото трябва
    • 1
    • 2