Renegade of funk.

• noob3r
      noob3r
      Злато

Здравейте!

Повечето от вас вероятно ме познават от форума за анализ на ръце от турнири до 11$, други ме знаят като фена на Барселона, а други просто не ме знаят.

Казвам се Людмил на 22 и съм от Враца баце:

Враца @ Скакля!

Преди време имах някакъв блог, който в последствие умря след закриването на ФулТилт, където ми и беше цялата банка. След "Черния петък" бях разорен, без нито един лев за покер. :nh. Последва известно време лутане и мисли от сорта "Ко прайм ся?!", но PokerStrategy се притекоха на помощ с някаква промоция, която даваше по 100$ на първите 100 писали им съобщение и имали сметки във ФТП. Е, аз успях да се "класирам" и реших, че ще започвам от начало в Покер Хевън-а, което беше и единствената зала за която важеше тази промоция.

Sttoil също реши да ми прати 50$ в 888poker и така започнах да играя някакви 5-маx СнГ-та с покъртително слаб трафик в Хевъна и от време на време пусках някое и друго 1$-во МТТ в осмиците, където първоначално нещата не вървяха добре и общо взето си се въртях около b/e.

В Хевъна направиха някаква смешна банка, която при първата си възможност дръпнах и депозирах в ПокерСтарс, където реших да започна да играя 45-мan турбо СнГ-та.

В осмиците успях да спечеля някакъв freeroll за Бронз статус мисля и от там взех около 300$ и мисля, че това беше и повратната точка, защото тогава бях останал с около 30-40$ и това ми даде необходимото спокойствие за да записвам по повече турнири и да играя без страх, че мога да бъстна играейки с ~30 БИ.

Към Септември месец реших да потърся coach, който да ми помогне да си подобря играта и да си открия грешките, които правя. Резултатите не закъсняха и само след четири месеца успях да натрупам доста сериозен профит и определено играта ми се подобри значително.

Ето и цялостната ми графика от както съм с треньор:

От към обем е пълен феил и смятам да променя това.

За мое съжаление обаче, нещата не потръгнаха никак добре през 2012 и това се вижда и от графиката. От хилядния турнир на татък съм почти b/e с някакви рандъм скокове тук и там. Отделно в Старса ме смазаха от бой и реших да кешаутна там и да депозирам в някоя по-малка зала в която да няма толкова вариация на ниските нива, защото в ПС е направо лудница.

Общо взето се опитвам да разбера, защото се случва това последните месеци и дали е вариацията, или проблема е главно в мен. Вариацията в МТТ турнирите определено е доста голяма, но няма как само тя да е виновна. Надявам се скоро време да открия проблема и нещата да потръгнат. Мисля си, че за това време играта ми по-скоро се подобрява, а и не мисля, че играчите в осмиците са станали по-добри от колкото бяха преди четири месеца.

Целта на тоя блог е да си следя развитието за напред и да се мотивирам допълнително.

Отделно мисля да пускам интересни ръце и такива, в които не съм сигурен, кое е правилното отиграване с идеята да се коментират и да получавам критики/мнения/предложения. Общо взето да си "раздвижваме мозъците" и да си помагаме един на друг.

Мисля да си поставя някакви примерни цели, които да видя дали ще успея да постигна, но те по-скоро ще влязат в сила другия месец, защото този е към края си.

>2< Да си купя втори монитор, а не да се мъча на един.
      >1< Поне 500 МТТ/месец
      >3< Да отделям повече време за анализ на собствената си игра (въпреки, че това го правя с треньора ми) и гледане на всякакви видеа свързани с турнирната игра.
      >4< Да успя да се преборя с вариацията и все по-малко да ми правят впечатление стандартно изиграните ситуации, които в последствие губя. С прости думи - НИКАКЪВ ТИЛТ!
      >5< Да успея да направя банка за най-високите нива в осмиците и да се задържа там и в последствие да се върна в старса прескачайки турнирите <10$ с по 10К играча.

Ако сте стигнали до тук, значи не ви е било чак толкова безинтересно. :facepalm:

Сега ще взема да постна някоя и друга ръка, че да има какво да се коментира.
      :heart: 1 :heart:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $400(BB) Replayer
      Hero ($21,724)
      BB ($9,509)
      UTG ($22,259)
      UTG+1 ($11,198)
      UTG+2 ($2,917)
      CO ($13,036)
      BTN ($13,224)

Dealt to Hero 3:diamond: A:spade:

fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $944, BB calls $544

FLOP ($2,168) 7:club: 4:club: 3:heart:

Hero checks, BB checks

TURN ($2,168) 7:club: 4:club: 3:heart: 2:club:

Hero checks, BB bets $1,084, Hero calls $1,084

RIVER ($4,336) 7:club: 4:club: 3:heart: 2:club: K:diamond:

Hero checks, BB bets $2,168, Hero calls $2,168

Играча е редовен със статистики :

24/21 с 48% стиил и 7.8% 3бет за 435 ръце.
      на флопа е с 2,9агг. и 0% фолд то сбет от 4 ситуации.

На флопа мисля, че определено мога да бетне до някъде за стойност тук, но пък щеше да ми стане тупо да трябва да играя чек/кол на търн, защото хем стаквоете са кофти, хем 80% от тестето няма да ми хареса.

От друга страна не знам до колко чек/кол е по-оферта, но реших тоя път да чек/колна веднъж и да преоценя на търна.

Интересно, че играча реши да чекне бихайнд. На тоя етап не мисля, че има ФД/7х, защото си мисля, че ги бетва за стойност.

Търна не мисля, че подобрява реинджа му, защото очаквам да бетне ФД на флопа винаги. Мисля, че е стандартно да колна тук.

Ривъра пада поп, което е интересно, но на тоя етап не мисля, че има каквито и да е попове в реинджа си. К4/К3 едва ли играе префлоп, а К7 и KcXc комбо-тата според мен ги бетва на флопа. Отделно това е доста добра карта на която да заложи всичките си блъфове. Може би единствената ръка, която ме бие и би играл така е ръка от сорта на А5, където е чекнал бихайнд флопа със SD стойност и на търна вече си е хванал стрейта.

Ще се радвам на всякакви коментари по-ръката критики/мнения/предложения. Кой как би играл ръката и защо?

:heart: 2 :heart:

NL Holdem $2,000(BB) Replayer
      Hero ($108,151)
      BB ($59,645)
      CO ($58,336)
      BTN ($18,405)

Dealt to Hero K:spade: 6:heart:

CO raises to $4,000, fold, Hero raises to $9,325, fold, CO calls $5,325

FLOP ($21,450) 8:club: 6:diamond: 7:heart:

Hero checks, CO checks

TURN ($21,450) 8:club: 6:diamond: 7:heart: 4:spade:

Hero checks, CO bets $10,725, Hero calls $10,725

RIVER ($42,900) 8:club: 6:diamond: 7:heart: 4:spade: 2:club:

Hero checks, CO checks

Играча е редовен.

Статистиките му са 16/14 с 40% стиил/ 5,1 3бет за 400 ръце.

На флопа агресията му по улици е 29/14/4/ 100% фолд на сбет за една ситуация и 100% бет в позиция от две ситуации.

Реших да го 3бетна, защото ситуацията е точно на балона за финална маса и предвид факта, че го покрива, не мисля, че ще е склонен да 4бет/пушне лайт и статистиките му определено не са реални. На тоя етап от турнира беше доста по-агресивен префлоп.

Флопа е интересен. Решавам да го чек/колна на флопа, защото точно тоя играч не очаквам да играе бет/бет/бет с пълен блъф. Не и в тази ситуация. Друга идея е да го чек/пушна поставяйки го в доста трудна ситуация, което като се замисля може би е най-добрата опция тук, защото има не малко карти, които не искам да виждам на търна/ривъра, а и стака му е удобен за да го направя.

На търна се завършва кента с 5х, но определено не мисля, че играча има каквито и да е петици в реинджа си на тоя етап и чек/кол мисля, че е стандартен.

Ривъра е бленк и играча като цяло е супер пасивен тук. Мисля си, че ако беше заложил по-скоро щях да фолдна, защото на практика неговия залог трябва да е пуш, а аз не очаквам да си рискува целия стак с пълен блъф тук и си мисля, че реинджа му ще е по-скоро поляризиран. Не мисля, че ще се опита да прави някакви тънки залози за стойност с ръка като ТП, или някакви два чифта.

И тук както в първата ръка очаквам вашите коментари/критики/предложения и как и защо бихте играли ръката постфлоп.

:heart: 3 :heart:

NL Holdem $1,200(BB) Replayer
      SB ($11,172)
      BB ($28,220)
      UTG ($32,186)
      UTG+1 ($21,608)
      UTG+2 ($31,609)
      MP1 ($11,364)
      Hero ($36,735)
      BTN ($47,170)

Dealt to Hero 6:spade: A:diamond:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to $2,400, BTN raises to $6,050, fold, fold, Hero raises to $36,615 (AI), fold

Hero shows 6:spade: A:diamond:

Hero wins $14,860

Играча е някакъв странен. Не го бях засичал до преди този турнир и статистиките му са 25/15 с 15,6% 3бет, като по-рано в турнира го бях забелязал, че обича да 3бетва COvsBTN. За 108 ръце има 27% 3бет от Бутона. В тая ситуация не е много яко, защото сме останали две маси и той ме покрива, но ситуацията ми се стори доста удобна, и стака ми е добър за това движение.

:heart: 4 :heart:

NL Holdem $200(BB) Replayer
      Hero ($9,311)
      BB ($4,660)
      UTG ($4,644)
      UTG+1 ($8,360)
      UTG+2 ($7,078)
      MP1 ($6,953)
      CO ($8,892)
      BTN ($7,290)

Dealt to Hero A:spade: 9:spade:

fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to $475, Hero raises to $1,125, fold, BTN calls $650

FLOP ($2,610) 9:heart: 5:club: 7:spade:

Hero checks, BTN checks

TURN ($2,610) 9:heart: 5:club: 7:spade: K:club:

Hero bets $1,215, BTN calls $1,215

RIVER ($5,040) 9:heart: 5:club: 7:spade: K:club: 4:spade:

Hero checks, BTN bets $1,890, Hero calls $1,890

Играча е редовен.

Статистики: 27/18 с 45% стиил/ 8% 3бет и едва 46% фолд то 3бет и 6% 4бет за 1,1К ръце.

На флопа бетва 77% в позиция и фолдва на сбет едва 20% от 30 ситуации.

Префлоп реших да 3бетна, защото играча отваря широк рендж от бутона като цяло. Може би големината трябваше да е една идея повече. 1175-1200.

На флопа се замислих какво да направя и го погледнах, че залага доста в позиция. Реших да играя чек/пуш с идеята да си защитя ръката от оувър карти, с които той ще ме флоутне в позиция предвид ниския му процент на фолд. Разбира се определено мога и да бетна за стойност срещу точно тоя играч, защото той не фолдва, но щеше да ми стане тъпо, ако на ривъра падне J/Q/K.

Плана ми беше потъпкан след като играча реши да чекне бихайнд. :fuuu:

Мисля си, че би чекнал със всичките ръце, които имат SD стойност, а би бетнал всички блъф/семи-блъф ръце.

На търна падна поп, като не мисля, че чеква гол поп на флопа, поради факта, че е доста агресивен в позиция и очаквам да ги бетне винаги. Мисля, че тук е ок да бетна за стойност от по-слаба девятка, или някакви дупчаци/ОЕСД+чифт.

На ривъра честно казано не ми харесва отиграването ми. Може би щеше да е една идея по-добре да направя някакъв блок бет и да фолдна при евентуален рейз, което щеше да е супер тъпо с тези стакове, но като цяло не мисля, че тоя играча е чак толкова креативен, че да ме рейзне на блъф тук, а определено може да реши да хиро колне с някакъв среден чифт. Идеята за чек/кол не ми харесва, защото ме вкарва в излишни филми и трябва да гадая. Той направи някакъв странно малък бет, който не знам как да тълкувам. Дали залага така поп, за да го хиро колна с по-слабо, или се опитва да прибере евтино пота с някакъв пропуснат дупчак, или превръщайки някакъв чифт в блъф. Базирано на риидовете, които ХЕМ-а предоставя ( :facepalm:) той не би трябвало да има каквито и да е Кх в реинджа си, освен, ако не е решил да слоуплейне два чифта на търна. Може и сетове да играе така от време на време, но все пак мисля, че ще бетне повече на ривъра с тях. Реших все пак да колна и заради добрите пот оддс, които ми даде, но като цяло не съм сигурен, че ми харесва отиграването.

Мисля да спра до тук за сега, че стана някое време, а утре трябва да ставам за зъболекар. :fuuu:

Според мен ръцете са сравнително интересни и може да се завърже дискусия по тях. Ще се опитам след всяка сесия да отбелязвам по някоя интересна ръка и да поствам в блога.

Айде и един поздрав да пусна, понеже гледам, че така е модерно.

One of my fav. :

Лека!
  • 83 отговора
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей и поздравления за новия блог с пожелания да го пълниш само с постижения и да не го зарязваш, като стария :)

Според мен:
      1/ Малък ти е ОР извън позиция, освен това впредвид стакът и статсовете му, ще те колва с рейндж, който си или 50/50 или доминиран префлоп.
      На флопа щом казваш, че не фолдва направо минавай в ч/ф режим според мен, понеже извън позиция нямаш и очакван дял за ч/к. На търна бих снап фолднал, а за кол на ривъра е абсурд според мен в предвид на стакът му не мисля, че ще бетва 2 улици на блъф.

2/ Ор ООП за мен трябва да е 3х особено от СБ, оттам впредвид статсовете му не виждам как ще те колне с по-слабо Ах, освен суитед такова, а на този флоп те рейзва или с Ах или с дроу. Според мен щом цбетваш флопа трябва да 3б пушнеш или да фолднеш директно понеже си ООП, като с оглед статсовете му е тайд играч.

3/ Теоретично имаш ФЕ, но нямаш достатъчно инфо дали 4б блъф пуш е профитъбъл следователно направо фолд след 4б, освен това нямаш достатъчно дял, а само Аблокър. Нямаш и инфо дали колва леко, както и 3б рейнджът му те доминира винаги.

4/ Малък ти е 3б ООп, според мен трябва да е 3х понеже не генерираш достатъчно ФЕ, а едва ли го правиш за стойност :) , след като 3б, задължителен цбет на флопа, понеже половината тесте няма да ти хареса на търна, освен това има доста оувър карти на които трябва да вземеш очаквания дял, както и Кх в рейнджът си, а от друга страна не можеш да репрезентнеш Кх, защото има малко в твоя рейндж, затова можеш да ч/р търна и ч/к,ф ривър.

Това е личното ми мнение, ти ги разбираш нещата много повече от мен, но се надявам все от нещичко да има полза.

Поздрави.
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Поздравления за новия блог донкбаце. :pokerface:
    • alexd2
      alexd2
      Бронз
      Интересен блог се очертава ! Честито и да го пълниш само с успехи :s_thumbsup:
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Честит блог. Готино име! И успех :)
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Първоначално публикувано от Ico0o
      Поздравления за новия блог
      :coolface:
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      Честит блог и от мен,определено ще го следя с интерес...Успех!
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Първоначално публикувано от comodus14
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      Ty all!

@vengeance

1/ Малък ти е ОР извън позиция, освен това впредвид стакът и статсовете му, ще те колва с рейндж, който си или 50/50 или доминиран префлоп. На флопа щом казваш, че не фолдва направо минавай в ч/ф режим според мен, понеже извън позиция нямаш и очакван дял за ч/к. На търна бих снап фолднал, а за кол на ривъра е абсурд според мен в предвид на стакът му не мисля, че ще бетва 2 улици на блъф.

Като цяло това ми е стандартен отварящ рейз на тоя етап от турнира, поради простата причина, че стаковете са доста shallow, а и реинджа, който отварям, когато ми фолднат до мен от СБ е доста широк. Отделно рискувам по-малко, когато получа 3бет.

На флопа играча не фолдва на сбет, но не виждам защо да чек/фолдваме, при положение, че доста често ще имаме най-добрата ръка тук, а и играча ще бетне почти целия си рендж след наш чек.

Аз бях готов да го колна дори на две улици при благоприятни карти, защото играча е доста агро.

На търна какъв рендж му даваш?

Ривъра според мен е доста безопасна карта и освен ако не е бетвал КcXx, то определено не виждам какви попове има в ренджа си.

2/ Ор ООП за мен трябва да е 3х особено от СБ, оттам впредвид статсовете му не виждам как ще те колне с по-слабо Ах, освен суитед такова, а на този флоп те рейзва или с Ах или с дроу. Според мен щом цбетваш флопа трябва да 3б пушнеш или да фолднеш директно понеже си ООП, като с оглед статсовете му е тайд играч.

Втората ръка я бях объркал. Fixed. Не трябваше да е тая с А8о.

3/ Теоретично имаш ФЕ, но нямаш достатъчно инфо дали 4б блъф пуш е профитъбъл следователно направо фолд след 4б, освен това нямаш достатъчно дял, а само Аблокър. Нямаш и инфо дали колва леко, както и 3б рейнджът му те доминира винаги.

Според мен ситуацията е доста удобна, а и без динамика определено не мисля, че играча 3бетва за стойност AJ в тоя спот. Най-широкия му рендж за стойност тук би бил AQ+/99+ според мен, което като се замислим е около 5% от всички ръце.

4/ Малък ти е 3б ООп, според мен трябва да е 3х понеже не генерираш достатъчно ФЕ, а едва ли го правиш за стойност , след като 3б, задължителен цбет на флопа, понеже половината тесте няма да ти хареса на търна, освен това има доста оувър карти на които трябва да вземеш очаквания дял, както и Кх в рейнджът си, а от друга страна не можеш да репрезентнеш Кх, защото има малко в твоя рейндж, затова можеш да ч/р търна и ч/к,ф ривър.

Тук отново не мисля, че 3бета ми трябва да е чак 3х с тези стакове. Можеше определено една идея по-голям, но мисля, че 1200 е добре като големина.

На флопа определено си мисля, че бета е стандартен като аз доста рядко чеквам в 3бетнат пот. Идеята тук беше да играя чек/пуш за максимум защита срещу всичките му оувър карти, с които ще флоутне. Вече риска на това е, че се вкарвам в излишни филми на другите улици, когато плана ми феилне.
    • Alcas
      Alcas
      Бронз
      Първоначално публикувано от davidcana
      Първоначално публикувано от comodus14
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      NL Holdem $1,600(BB) Replayer
      SB ($7,510)
      BB ($18,113)
      UTG ($21,317)
      UTG+1 ($20,677)
      UTG+2 ($11,452)
      MP1 ($35,545)
      MP2 ($20,692)
      CO ($21,380)
      Hero ($39,869)

Dealt to Hero 9:diamond: 8:diamond:

fold, fold, fold, MP1 calls $1,600, fold, fold, Hero raises to $4,025, fold, fold, MP1 calls $2,425

FLOP ($11,890) T:heart: Q:diamond: J:diamond:

MP1 bets $31,360 (AI), Hero calls $31,360

TURN ($74,610) T:heart: Q:diamond: J:diamond: 2:spade:

RIVER ($74,610) T:heart: Q:diamond: J:diamond: 2:spade: 4:diamond:

MP1 shows T:spade: K:club:
      (Pre 60%, Flop 20.9%, Turn 13.6%)

Hero shows 9:diamond: 8:diamond:
      (Pre 40%, Flop 79.1%, Turn 86.4%)

Hero wins $74,610

:facepalm:

За сега сесията не върви добре, но има още четири маси на които се надявам да направя нещо.

В едно малко турнирче влязох на дълбоко като бях огромен чипшлидер преди да missclick-на в опита си да 3бетна втория по стак на масата и вместо да напиша 12535 написах 125355 и го вкарах ол-ин за ефективни 40 ББ с А4о, а той с радост ме снапна и обърна QQ.

Разбира се нямаше как мишката ми да не отнесе някой и друг удар, но все още е здрава.
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Честит блог.

За ръката с 89кари мисля, че е "труден" кол :D

Относно мисклика е много неприятно най-вече когато си лидер и е вс2-рия по стак ...
      Аз до сега съм правил 3 подобни мисклика и само единия беше по-сериозен :facepalm:
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      Здравейте!

Сесията вчера не мина изобщо добре. Като цяло май не съм назад, което винаги е добре, но играх до 4 часа единия challange само за да отпадна 10-ти. :fuuu:

На 4-handed маса се набих BTNvsCO за ~14ББ с 99 срещу най-големия донк на масата, който обърна АА...

Като цяло обаче съм доволен от цялостната си игра вчера. Беше изчистена от към spewy отигравания и too much leveling. Все неща, които са сериозен лийк и доста безсмислени на ниските нива според мен.

Сега мисля да си пусна запис от финала в Рим между Nadal и Djokovic, защото определено такова зрелище не е за изпускане и по-късно може би ще седна да поиграя.

peace.
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      noob3r, кои ти е тренъора и колко му е тарифата ?....може и на лични ако искаш
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black

:pokerface:
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      @Ванка(PetChoveka)

Много силна песен.

ПоздраФ:

Здравейте ол.

Днес не съм играл.

Вчера поцъках малко, като пак излязох съвсем малко напред, но като цяло разочарован, защото имах доста добри шансове на challange-ра и на още едно 22$-во, но накрая само някакви мин-кешове, като се набих в масата сет-ъпи в които аз бях от долната страна..

Влязх в парите с около 25ББ и колнах пуш на СБ от ББ с А4с, където ръката ми издържа срещу JTo и оспях да дигна стака до ~30BB, което беше доста добър стак за тоя етап и след това буквално за три ръце загубих 80% от него.

Първо отворих две валета и някакъв рег. ми колна от ББ, като стака му беше 5ББ и аз такъв си викам на акъл "Супер! Сега ще ми направи някакъв Stop'n'go, а аз ще го снапна на всеки флоп. Флопа падна 234 с две пики и той такъв чекна, а аз си викам "Сега майтап тоя да е ударил сет и да е решил вместо стоп енд го да го "слоуплейне" и си го бутам такъв, защото има колкото пота зад него, а той ме снапва и обръща 33..

После, буквално следващата ръка, отварям от МП АТс и някакъв рег. с 10ББ се набива ол-ин, а той беше със сравнително агро статистки и аз го снап колнах, а той си обърна АА като пич и ме събра. От там нататък другото е история дет се вика...

Кво да направиш...следващия път.

Стига съм "плакъл" lika a p*ssy, а да взема да пусна някоя и друга смешна ръка, че то интересни срещу регове нямаше кой знае колко.

NL Holdem $200(BB) Replayer
      SB ($4,984)
      Hero ($7,320)
      UTG ($5,112)
      UTG+1 ($4,520)
      UTG+2 ($3,881)
      MP1 ($11,456)
      CO ($16,672)
      BTN ($3,428)

Dealt to Hero J:club: 3:club:

fold, fold, fold, MP1 calls $200, fold, fold, fold, Hero checks

FLOP ($660) 3:spade: 7:heart: 3:heart:

Hero checks, MP1 bets $495, Hero raises to $1,325, MP1 calls $830

TURN ($3,310) 3:spade: 7:heart: 3:heart: K:club:

Hero bets $1,425, MP1 raises to $9,911 (AI), Hero calls $4,350 (AI)

RIVER ($14,860) 3:spade: 7:heart: 3:heart: K:club: A:diamond:

MP1 shows 6:spade: K:diamond:
      (Pre 59%, Flop 2.4%, Turn 4.5%)

Hero shows J:club: 3:club:
      (Pre 41%, Flop 97.6%, Turn 95.5%)

Hero wins $14,860

?(

Тоя леко ме изуми, но все пак беше с италианския флаг за аватар и до някъде е разбираемо.

NL Holdem $300(BB) Replayer
      SB ($8,057)
      BB ($23,537)
      UTG ($5,595)
      UTG+1 ($4,210)
      UTG+2 ($13,455)
      MP1 ($23,235)
      MP2 ($18,101)
      CO ($16,971)
      Hero ($19,119)

Dealt to Hero Q:club: A:diamond:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $600, SB calls $450, BB calls $300

FLOP ($2,070) A:club: 6:club: T:diamond:

SB checks, BB checks, Hero bets $1,095, SB calls $1,095, BB folds

TURN ($4,260) A:club: 6:club: T:diamond: T:spade:

SB bets $2,130, Hero calls $2,130

RIVER ($8,520) A:club: 6:club: T:diamond: T:spade: 5:heart:

SB bets $4,202 (AI), Hero calls $4,202

Hero shows Q:club: A:diamond:
      (Pre 72%, Flop 87.3%, Turn 95.5%)

SB shows 6:diamond: Q:diamond:
      (Pre 28%, Flop 12.7%, Turn 4.5%)

Hero wins $16,924

48/8 за 80 ръце.

Странна работа. Стана ми интересно дали тоя играч бетваше за стойност тук.

На ривъра ми стана тъпо и очаквах да ми обърне някаква Тх, но явно прекалено много кредит му дадох за 3+Р турнир.

Утре ще взема да си попрегледам играта от предния ден от някой турнири на които съм диипнал. Тъпото е, че ХЕМ-а ми е small stakes version и не ми излизат всички ръце от challanger-a, който е с вход 109$..

Айде да пусна едно поздравче за всички и малко motivational speech by Eminem.

• Alcas
      Alcas
      Бронз
      Днес докато бях пред фт на едно 22$ турнирче мислех да пиша ъп и на моя блог и да пусна Еminem - Till I collapse сега гледам, че ти си я пуснал :s_thumbsup: :s_thumbsup:

Според мен тия ръце с валетата и атс няма какво да ги коментираме, по скоро дай тая с А9 дето пушна за стойност срещу мп големия стак, че тя ми се вижда спорна.

J3o :nh
      АQo :coolface:
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      Поздрав за всички Korn fans.

Ръката с А9о беше малка грешка да. Излиза, че А9с е около б/е пуш, а А9о е фолд.
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      Здравейте!

И днескашната сесия успях да изляза напред, но съм до някъде разочарован, защото играх две финални маси и съответно отпаднах 3-ти и 4-ти.

Остана ми едно турбо сега в което сме в парите и имам приличен стак, ако изобщо съществува такова понятие в турбо турнир. Дано вариацията е с мен и да го шипна!

Ето и една ръка срещу Mr.ImNotAbeliver:

NL Holdem $50(BB) Replayer
      SB ($2,670)
      BB ($4,110)
      UTG ($5,082)
      UTG+1 ($3,000)
      UTG+2 ($4,789)
      MP1 ($1,763)
      MP2 ($2,950)
      CO ($909)
      Hero ($5,902)

Dealt to Hero 9:club: J:club:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $131, SB calls $106, fold

FLOP ($312) 9:heart: 6:diamond: 5:heart:

SB checks, Hero bets $170, SB calls $170

TURN ($652) 9:heart: 6:diamond: 5:heart: 2:club:

SB checks, Hero bets $340, SB calls $340

RIVER ($1,332) 9:heart: 6:diamond: 5:heart: 2:club: Q:diamond:

SB checks, Hero bets $450, SB calls $450

Hero shows 9:club: J:club:
      (Pre 45%, Flop 80.1%, Turn 84.1%)

SB shows 4:diamond: A:diamond:
      (Pre 55%, Flop 19.9%, Turn 15.9%)

Hero wins $2,232

61/25 за 30 ръце е човека. На ривъра можех да бетна и повече, но си викам "Аре ще бетна малко, че от време на време може да има К9/А9 в ренджа си", но до тоя момент не знаех, че е склонен да прави чак такива колове. Да си бях бетнал 1/2 пот за стойност като пич..

Metallica <3 ftw.
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      Първоначално публикувано от noob3r
      Дано вариацията е с мен и да го шипна!
      fail.

Пушнах Q4o SBvsBB за ~9 ефективни ББ-а срещу играч, който беше със статистики 9/7 с 1,5% 3бет за 540 ръце?! wtf?! Това изобщо възможно ли е? А той разбира се ме посрешна с ТТ.. Съдба.