Блогът на Тони - FLHE and SNG

• sarfaa
      sarfaa
      Бронз
      Привет от мен. Казвам се Антон на 27. Работя и живея в София. С покера ме запозна един колега в работата, докато цъкаше на фейсбука Зинга. Стана ми интересно и се пробвах и аз.
      Станах сребро и в момента гледам видеата на petchoveka, които са ми много полезни. Старая се да се уча постоянно. Не се тилтвам толкова, все пак Омахата беше къде, къде по-зле откъм вариация.
      Целта на блога ми е да съм малко по-дисциплиниран и да си водя статистика за "глупостите" които правя. Вчера си инсталирах PT3 в бета версията му. След това ще пробвам и HEM. Мога да си позволя да си ги купя, но за ниските лимити не виждам смисъл все още.

Целите ми за месец Юни са следните:

:spade: Да изиграя 500 турнира.
      :heart: Да прочета 2 покер книги за турнири
      :diamond: Да изчета и изгледам всичко за сребро
      :club: Да играя съсредоточен и да допускам по-малко грешки

Отделно да направя 15 тренировки във фитнес залата. Да отида поне 2 пъти на планина или някъде на разходка.

Първият ми въпрос, ако някой въобще чете дневника е: Колебая се коя книга да започна да чета. Collin Moshman - SNG strategy, Kill everybody или Lee Nelson - Let;s play poker? Ще съм много благодарен ако ме насочите.

Поздрави.
  • 12 отговора
    • sarfaa
      sarfaa
      Бронз
      Вчера нямаше много време за игра, понеже точно като седнах рестартираха сървърите на старса. Успях да направя само 7 турнира, но въпреки малкия обем съм 13$ напред. Играя на лаптопа си, но определено ми е тегаво. Другия месец сглобявам адското PC и ще си купя един хубав монитор. В момента банката е 48$ и вече почти става за нивото, което играя :D
      Започнах да чета книгата на Moshman. Надявам се днес да я преполовя.

Успех на всички.
    • sarfaa
      sarfaa
      Бронз
      Привет,
      Нямам много време да вкарам повечко обем и за този месец съм изиграл около 40-тина турнира. Справям се сравнително добре. Вече банката е 66$ :) ROI около 35-40. Макар в около половината от турнирите да нямах абсолютно никакъв късмет. Особено в Heads up. Доста често ме обръщат когато водя с 5-6 към 1 в чипове. Нооо шанс...

Откривам някой грешки, които не спирам да правя.

1. Колвам пушове прекалено лууз на балона и обикновено съм с AJ vs AK. 80% от случаите съм срещу АК. Ще трябва да потренирам доста повече в ICM Trainer-a.

2. Започвам да играя повече маси и не мога да се концентрирам. Когато играя на 2 или 3 винаги съм на печалба и играя по-концентрирано. Пусна ли си обаче 5-6 и не смогвам на шибания пад на лаптопа.

Трябва да дочета книгата на Moshman, която се оказа доста стойностна. Ииии това е от мен.
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравей, sarfaa!

Честит блог! Надявам се, че ще спреш с глупостите и ще бъдеш дисциплиниран за напред.

Успех!

Поздрави,
      Денислав :s_cool:
    • sarfaa
      sarfaa
      Бронз
      Днес изиграх 23 турнира, като кешнах само в 2 от тях!!! Просто ужасен късмет или както се казва нормална вариация :D Не съм спечелил и един койн-флип. То не бяха сетове срещу бекдор флъшове и стрейтове. Фул срещу каре. QQ vs KK и КК vs AA на балона. Просто ме съсипаха. До сега не ми се бе случвало толкова извращения за толкова кратко време.

Размисли: Не съм толкова ядосан. Даже ми е смешно. Като си прегледах всички ръце с които съм отпадал, установих че просто е нямало как да го избегна. Важното е да играя правилно пък профита ще дойде с обема и времето. Сега банката е 50$. След обяд смятам да им го върна.
    • simitli
      simitli
      Бронз
      в кой сайт играеш SIT GO ?
    • sarfaa
      sarfaa
      Бронз
      Играя в Старса, понеже винаги има трафик.
    • simitli
      simitli
      Бронз
      там не съм опитвал как е конкуренцията и по колко печелиш ? по принцип изкачвам лимитите в еерест 0.10+0.01 double :)
    • sarfaa
      sarfaa
      Бронз
      Не мога да кажа дали съм печеливш, понеже играя SNG от около месец. До вчера имах около 36 ROI, но след днешната сесия съм с около 10 ROI за 200 турнира. Трябва да изиграя десет пъти повече, за да си направя някакви изводи. Играя на 1.5$ SNG с нормална структура и определено мога да бия нивото, но покера ми е по-скоро като хоби и нямам възможност да отделя цялото си време на него.
    • sarfaa
      sarfaa
      Бронз
      Месец юни мина и замина. Успях да изиграя около 300 турнира. И съм горе долу brake even. Нямах много време за игра, предимно поради служебни ангажименти, ЕВРО 2012, и няколко брутални -ЕV сесии които наложиха малки почивки.

Банката гравитира около 50-60$.

Относно играта ми. В началната фаза съм изчистил доста от грешките си и мога да кажа, че се чувствам комфортно до играта на балона. След това обаче усещам как ставам твърде лууз и започвам да правя повече грешки. Предимно греша с кол диапазона си. Трябва да колвам по-тайт и да работя върху това. Пушвам 95% от случаите правилно.

Изводи не мога да си правя, понеже искам да вкарам повече обем. Дано този месец да успея. Ще се старая да поствам повече ръце за анализ и да стана злато този месец. Надявам се да мога да изиграя и 500 турнира.
    • sarfaa
      sarfaa
      Бронз
      Завръщам се към опита ми да си водя дневник тук.
      През изминалите месеци съм играл по около 20-30 часа месечно. Не можех да си позволя повече, понеже станаха разни катаклизми в работата и за годината ми се събраха 3 месеца извънреден труд.
      Какво ми се случи в покер "план"...

- Започнах да "разбирам" вариацията. Ядосвам се, викам, но я приемам като нещо нормално :evil:

- Вече оценявам в по-голяма степен важността на позицията. Преди играех на автопилот без да се съобразявам от доста от фундаменталните фактори в ситуациите.

- Също така обръщам внимание срещу какъв тип играч играя.

- Анализа на ръце ми стана доста интересен и определено помага за подобряване на играта ми.

Като цяло мога да кажа, че започвам да имам усещане за играта.
      Мисля да се ориентирам към Fixed limit на къси маси. Последните 3 дни играя в 888 на 5/10 и се справям прилично, около 15BB/100. Нямам софтуер, но и не ми трябва за тези лимити, понеже има максимум 5-6 маси и добрите играчи и рибите се открояват бързо.

За цел си поставям:

- да играя поне по 3 часа дневно в 15 дни от месеца
      - всеки ден да преглеждам ръцете в БГ и английската общност
      - да кача лимита до края на месеца
      - да гледам по едно видео на ден

Пожелавам си дисциплина!
    • sarfaa
      sarfaa
      Бронз
      С малки стъпки продължавам да градя...
      Падат ми се по около 2 часа на ден игра, можех и повече, но покрай именните дни се поуморих. Банките в 888 и Старса растат. Подобрявам играта си или поне с такова впечатление оставам. И наааай-важното - Успявам да овладея емоциите! В 3 от петте сесии имах много трудни моменти и лош късмет. Поемам въздух, казвам си "Играй правилно и ще се нареди" и за радост нещата се получават до сега.
      Купих си HM2 small stakes и се надявам да "не ми върши работа" в скоро време. Шотнах 0.12/0.25 и мога да кажа, че не е толкова страшно колкото изглеждаше. Няма да бързам, ще натрупам поне 400ББ и тогава ги мятам.
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей sarfaa,

И аз се надявам скоро да ти се наложи да си купиш PRO версията на HM2. :)

Поздрави,
      achko