The beginning is always the hardest

• Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Здравейте.
      Понеже не спрях да правя грешка след грешка, занулих една банка и съм на път да зануля и тази, с която разполагам в момента. За това започвам ДОН в Еверест, като ще играя много тайт и за основа ще използвам таблиците за началните ръце, предоставени от PokerStrategy. Имаме на лице 80 г/д БИ като ще играя тези с вход 0.10+01 и така от 10$ > само нагоре!

Целите са ясни какви са:

:spade: Подобряване и изграждане на добър стил на игра, който да е доходен за напред.

:heart: Да чета, играя и да се уча непрекъснато.

:diamond: Бройка на турнирите няма да си поставям, просто ще се стремя да играя възможно най-много и да се изкачвам възможно по-високо.

:club: Да поствам ръце за анализ.

Това е микро блог, на абсолютно аматьорско ниво, ако на някой му пречи или е в тежест, темата може да бъде изтрита.Не задължавам никой да чете, коментира и да ми помага, само тези, които имат желание.

Надявам се да успея да постигна нещо и в близкото бъдеще, да успея да се развивам и в МТТ сверите, но нека да не правим чак такива планове.
      Поздрави и благодаря за разбирането.
  • 33 отговора
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей Ralz123,

Радвам се да видя че си решил да си направиш блог и те уверявам че темата ти не е в тежест никому! Пожелавам ти успех в катеренето на Еверест. :)

Поздрави,
      achko
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Днес 3 часа игра, на 6 маси, не знам колко турнира, защото не ми ги отчита нито в Game History-то в Еверест нито в Елефант, ако някой знае защо моля да помогне, както и да е.

Развитие днес няма никакво - нагоре с 40-60 цента, надоло с 40-60 и така накрая завършихме по същия начин по който и започнахме. Не знам какво ще се получи в тези донове, защото, за да сме по-напред за деня, трябва да няма съкове и грешки, обмислям изкачване на 25 центовите, но ще изчакам още 5-6 сесии. Сега ще гледам отново някое от видеотата на PetChoveka и утре най-вероятно още една сесия, може би по-дълга.
      Ще постна и няколко ръце.

Ръка 1

Pre-flop: Dealt to Ralz K:club: K:diamond:
      (1 folds), Batbatesman calls $20, (1 folds), Mrelbe calls $20, Ralz raises to $80, (1 folds), kaszino1 raises to $260, (2 folds), Batbatesman raises to $870, (1 folds), Ralz all-in $1,400, kaszino1 all-in $1,120, Batbatesman all-in $250, Ralz returns $20

Flop: ($4,030) 4:heart: 6:heart: 2:spade: (3 Players)

Turn: ($4,030) Q:heart: (3 Players)

River: ($4,030) A:spade: (3 Players)
      (1 folds), Batbatesman calls $20, (1 folds), Mrelbe calls $20, Ralz raises to $80, (1 folds), kaszino1 raises to $260, (2 folds), Batbatesman raises to $870, (1 folds), Ralz all-in $1,400, kaszino1 all-in $1,120, Batbatesman all-in $250, Ralz returns $20
      Batbatesman Showed A:heart: A:diamond:
      Ralz Showed K:club: K:diamond:
      vladdyz wins $4,490

Ръка 2

Starting game 7596589194.

Permen is at seat 0 with 1,435.
      Ralz is at seat 3 with 1,775.
      nadej is at seat 4 with 1,550.
      Iron-Hook is at seat 7 with 2,085.
      fredymatos is at seat 8 with 5,505.
      kamp_88 is at seat 9 with 2,650.

The dealer is seat 8.

kamp_88 posts a blind of 80.
      Permen posts a blind of 160.
      Permen posts an ante of 20.
      Ralz posts an ante of 20.
      nadej posts an ante of 20.
      Iron-Hook posts an ante of 20.
      fredymatos posts an ante of 20.
      kamp_88 posts an ante of 20.

(Ralz is dealt K :heart: A :diamond: .)

Pre-flop:

Ralz raises 400.
      nadej folds.
      Iron-Hook folds.
      fredymatos folds.
      kamp_88 folds.
      Permen goes all-in for 1,255.
      Ralz calls for 855.

Showdown:
      Permen shows: 6 :spade: A :heart:

Ralz shows: K :heart: A :diamond:

The flop comes
      2 :diamond: Q :club: J :spade: .
      The turn comes 6 :diamond: .
      The river comes 4 :spade: .

Permen shows: 6 :spade: A :heart: h
      6 :diamond: 6s :spade: A :heart: Q :club: J :spade:
      A pair of Sixes

Ralz shows: K :heart: A :diamond:
      A :diamond: K :heart: Q :club: J :spade: 6 :diamond:
      Ace high

Permen wins pot (3,030)

Ръка 3

Pre-flop:
      M.SH folds.
      abdonpaulo01 raises 1,800.
      msfm folds.
      joannes14 folds.
      Ralz goes all-in for 1,055.
      sabas26 folds.
      Netzakh folds.
      825 is pushed back to abdonpaulo01.

Showdown:

abdonpaulo01 shows: 3 :spade: A :diamond:

Ralz shows: K :heart: K :diamond:

The flop comes
      A :spade: Q :diamond: 9 :heart: .
      The turn comes 8 :heart: .
      The river comes 9 :spade: .

abdonpaulo01 shows: 3 :spade: A :diamond:
      A :spade: A :diamond: 9 :heart: 9 :spade: Q :diamond:
      Two Pair, Aces and Nines

Ralz shows: K :heart: K :diamond:
      K :heart: K :diamond: 9 :heart: 9 :spade: A :spade:
      Two Pair, Kings and Nines

abdonpaulo01 wins pot (2,230).

Имаше още доста ръце и съкаутове, но това стига за сега.
      Поздрави. :s_evil:
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Ето и едно поздравче с една от любимите ми песни. :s_evil:
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Hello everybody.
      Ако все още някой се чете моето подобие на блог.
      Сега смятам да поиграя 2-3 часа кеш, ще се отклоня и ще поиграя с малко по-агресивен брм, защото играя с прекалено малка банка и искам да се кача направо на по-големи снг-та от 25 центовите на горе. Знам, че това е неправилно и трябва да се придържам само към 1 формат и не, не съм се отказал от този тип предизвикателство, с което стартирах блога, просто ще поцъкам по-спокойно.
      Накрая на сесията, ще постна графика и някой друга ръка.

Ето и едно поздравче. :)
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Приключих сесията, играх 2 часа и отгоре, като се опитвах да избутам на нл5 с шорт стак. Играх доста тайт, като цяло абв (прочетена книга).

Ето я и графиката:

Можеше и по-добре, набутах се 2 пъти с АК един път на 77 и един път на КК и резултат беше -120бб, след което играх само на 1 маса и там дойде тази ръка и реших да стана:

Known players:        
      Hero:
      $3,1
      BU:
      $1,57

0,03/0,05 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.106 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with Q:spade: , Q:club:
      6 folds, Hero raises to $0,16, BU calls $0,16, 2 folds.

Flop: ($0,40) J:spade: , 9:club: , 4:heart: (2 players)
      Hero bets $0,32, BU raises to $0,64, Hero raises to $2,32, BU calls $0,77 (All-In), Hero gets uncalled bet back (All-In).

Turn: ($3,22) T:club:
      River: ($3,22) 3:spade: (2 players)

Final Pot: $3,22

Results follow (highlight to see):
      Hero shows чифт дами (Q :spade: Q :club:)
      BU shows (A :club: J :heart:)

Hero wins with чифт дами (Q :spade: Q :club:)

Сега мисля да почина малко и да направя по-късно друга сесия, но все още не знам дали кеш или снг... Това за сега от мен.

• dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравей, Ralz123!

Честит блог! В покера търпението и дисциплината са много важни, за това те съветвам, въпреки твоето желание да качиш лимитите по-бързо, да не използваш агресивен БРМ и да смесваш форматите. Най-добре се фокусирай върху един формат и изкачвай по нея стълбичка бавно но славно.

Поздрави,
      Денислав :s_cool:
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Като цяло се лутам доста, защото съковете също ги има и се случват на всеки, а при 10 центовите ДОН-ове, ако си на кантар както съм аз често ще свършваш или на - или както си и почнал, в най-добрия случай напред с 10-15 бай ина. Не знам може и аз да съм в грешка.
      Като цяло ми харесва СНГ и турнирната игра, но ме съблазняват и парите, които се въртят на кеш масата, но там е доста по-напрегнато, защото не играеш с чипове, а с реални пари и 1 сък-аут може да ти коства доста, но също така и може да си доста на + и за сега се лутам ..
      Не знам до колко това ще ми попречи, понеже играя 90% по таблицата за началните ръце в кеша, а при снг-тата играя само по стратегията за снг.

Изненадах се, че някой въобще отваря и тази страничка.
      Поздрави. :s_evil:
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от Ralz123
      1 сък-аут може да ти коства доста,
      Ако спазваш правилен БРМ, 1 съкаут на нл2, ще ти коства толкова, колкото и на нл200.

И в предната тема хората ти казаха да спазваш БРМ и да играеш по някоя стратегия в сайта... но ти продължаваш да се луташ от 0,10$ до нл5 ... което с твоята банка най-вероятно ще доведе до фалит. Всеки го блазнят парите, но лесни пари няма ... трябва да започнеш от най-ниското стъпало и постепенно да се изкачваш. Ей така изведнъж няма как да станат работите.
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Защо си мислиш, че до сега не съм играл по никоя от стратегиите в сайта?

А сега на въпроса с нл2 и нл5. Мисля, че е по-добре да играеш 2 маси нл5 с по тайт игра, отколкото на нл2 6-8 маси по СГС, сега ще ти кажа и защо.
      На нл2 има 2 типа играчи, такива, които са седнали да играят всяка втора карта и такива, които играят с малка банка и се мъчат да направят нещо.
      От скромния ми опит мога да кажа, че на нл5 като чели има много повече риби, отколкото на нл2 и там може да ти помогне доста повече по тайт играта, от колкото на нл2, където много често ще ти бъдат победени покет чифтовете KK AA AK (за QQ JJ и надоло няма смисъл да говорим) от лимпващите играчи с 58о или 37о и всякакви боклуци, които не следят нито играта ти, нито ебават 3бетовете ти.Тези същите хора ще хванат 2 чифта, тук-там някой трип и ти ще продължиш с агресията с топ пеър и накрая ще си с пръст в уста и ще се чудиш какво става като ти покажат 2та си чифта. Четох мнения от рода "кой не обича такива играчи, които лимпват с всяка карта, та те ти изплащат всичко!" да ама не, поне при мен винаги, когато направя залог за стойност, лимпващия с всичко ще фолдне и ще докача следващото разиграване, с надеждата там да хване нещо. Вярно, че не всеки път ще бъдеш съкаутван, но няма да избиеш и 50% от това, което си загубил при тези безумни ръце.
      Може би съм в грешка, може би съм в заблуда, може би.. просто така мисля на този етап..
    • VEGATA
      VEGATA
      Бронз
      Колега, много философстваш! Защо не послушаш какво ти говорят хората, нали се сещаш по коя пътека вървиш? NL2 NL5 разлика няма дори докато се обясняваше сам си противоречеше. Важното е банката ти да издържи на сътресенията, а повярвай ми още не си ставал свидетел на такива.
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Всъщност съм губил 60 еврова банка на нл4..
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Щом казваш .... :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Ами по мое скромно мнение 60 евро банка се играе на 2НЛ с нея, а не на 4НЛ... И както казаха хората по-горе разликата между 2НЛ и 4/5НЛ е само в парите и трябва да играеш това ниво, на което ще ти издържи банката. Агресивен БРМ може да си го позволи някой играч, който вече е минал през микро лимитите и има някакъв опит. По-горе си написал, че искаш да четеш и се учиш непрекъснато, но ако не приемаш съвети как ще се научиш.

Казваме го с добро, да не си помислиш нещо различно. И пак ще ти кажа фокусирай се върху един формат и се развивай само там поне докато стигнеш средните лимити. По този начин ще се изкачиш много по-бързо по лимитите, защото ще се усъвършенстваш в един вид игра и ще се научиш по-бързо и лесно да ги мачкаш. В противен случай при различните формати и различните стратегии може да настъпи някакво объркване в теб по време на игра или при разбиране на някой аспект от играта. :)

Поздрави,
      Денислав :s_cool:
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Казах си вече мнението за нл2 според това, което съм видял там, не си мислете, че вървя напред с рогата, знам, че го казвате за мое добро, не мислете, че ви игнорирам. Просто не се чувствам добре на нл2, поради причините в горния ми пост.. Сега ще постна цялостни графики за лимитите.
      Нл2

нл5

Не знам, дори към кой формат, ще се мъча да се развивам за напред, засега чета гледам видеа и за двата формата, не знам.. четох, че най-лесно се изгражда банка на кеш.. Както и да е, трябва да реша в скоро време, но си нямам никаква идея, защото, когато играя добре на кеш-а качвам банката.
      Снощи след 3 часа игра + 120ББ и банката ми е вече 21$, ако някой се интересува да знае.
      Благодаря за съветите, в които знам, че няма лоши чувства.
      Поздрави :s_evil:
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Here we are... пълен тилт, направо не ми се говори.
      Като цяло -9$ назад и банката отново е 11$
      Обезнадеждих се тотално и не знам дали има смисъл да продължавам да се мъча, след като идва 1 юли.. ще изчакам утре и може да пробвам с агресивен брм да изскоча от пропастта или направо да потъвам..
      Нямам желание да поствам ръце днес, защото повечето от отиграванията са безумни и сега като гледам, просто съкаутовете и тилта са ме довършили.
      Това за сега..
    • VEGATA
      VEGATA
      Бронз
      Давай, поне накрая ще можеш да се похвалиш, че си изгубил не само еврова, но и доларова банка...
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Първоначално публикувано от VEGATA
      Давай, поне накрая ще можеш да се похвалиш, че си изгубил не само еврова, но и доларова банка...
      Щом смяташ, че е за похвала, ще ти се похваля, когато стане факт..

Току що си свалих ПТ3 и започнах да разглеждам разни статистики, кеш, турнири и т.н. Видях нещо, което ми направи впечатление и мисля, че направи избора вместо мен..

Като се има в предвид малкия обем и това че съм -17$ на кеш-а, като в началото -22$ само на НЛ2 :facepalm:

Мисля, че е ясно към коя сфера ще се насоча за в бъдеще.
      Ще продължа да поствам графики, ръце и ако се развивам, вие ще научавате (ако има такива които ги интересува). Това за сега.
      See ya. :f_biggrin:
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Някой знае ли как се пресмятат тия графики с ПТ3? Защото много нереално се изкачва на горе зелената линийка, а банката мърда само с някакви центове, може би развъртените пари показва, нямам си на идея.. Ако някой е по-добре запознат, ще се радвам да обясни.
      По-късно ще обобщя деня. :challenge
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей Ralz123,

Графиката ти върви така нагоре защото ПТ3 смята входовете в Еверест покер по $0 и съответно няма как да си назад защото ти добавя само печалбите. За съжаление не съм чувал за решение на този проблем.

Поздрави,
      achko
    • 1
    • 2