На път за Las Vegas

• Venci7711
      Venci7711
      Бронз
      Здравейте,

Досега не съм писал във форума,но ето го момента в който ще пусна тема с която да се похваля и да получа ценни съвети за това което ще ми предстои.

Играя покер от година предимно в нета. От 2 месеца се записах в pokerstrategy. и получих чудесна основа върху която мога да се развивам занапред. Благодаря ви!

Преди месец през фрирол се класирах за турнир в които 1 и 2-ро място получават пакет за WSOP 2010 и аз взех че спечелих.После реших че това не е реално защото пакета е 10к $ бай-ин и 4к$ за пътни,хотел и другите ми разходи.Преди седмица обаче си получих 4000$ по сметката и разбрах,че няма шега.

Сега обаче изпаднах в положение да наваксвам с материал и в главата ми стана голяма каша.

Ако някой е бил на такъв голям турнир,моля да ми даде съвет за някаква стратегия или какво да очаквам на такъв форум.Предимно какви са играчите( изклучвам про за тях съм чел и гледал).

Благодаря и желая успех на всички покерстратези.
  • 19 отговора
    • Rado221
      Rado221
      Бронз
      Скромното ми мнение по това което съм гледал като филмов материал и статии е че на WSOP присъстват про играчи които са спонсорирани от сайтовете в които играят,някъде около 40 % от играчите са такива,20 % са онлайн играчи които с собствени средства участват,20 % са спечелили пакети като теб и 20 % са хора които се занимават с "poker for living" и участват ежегодно там.Конкуренцията е голяма,но ти не си случаен щом си спечелил този пакет.Пожелавам ти успех и дано да cash out-неш добра сума.

Не искам да ангажирам никого с мнението си за процентите,това е личното ми виждане за разпределението на играчите.
    • achko
      achko
      Бронз
      WoW , Супер си друже :) Нямам никаква идея какво е на такива състезания за да ти дам съвет , но пък ти пожелавам успех! И да разкажеш как е като се върнеш :)
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Успех там. Пожелавам ти финална маса :) !
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Би ли споделил в коя зала има фрийрол за WSOP? Аз съм виждал само платени сателити, които са на няколко нива, като всяко следващо е с по- висок вход. Най- добрият вариант е да тръгнеш с вход няколко $ от най- ниското ниво, като ако се класираш, печелиш вход за следващото и т.н. и общо взето трябва и късмет освен всичко друго, за да се класираш така (все пак да си в челните места в няколко поредни турнира си трябва и поне малко късмет). Можеш да играеш примерно и директно последния сателит, но там пък входът не е малък. Но не съм виждал да се класираш за такъв турнир с фрийрол :f_confused:

Успех на турнира.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Поздравления!
      Моят съвет е да искаш паричната стойност на пакета и да не ходиш на лотарии (Main Event-a е точно това).
      Ако все пак няма как да стане (зависи от политиката на залата), отиди и се дерегистрирай на място, вземи си парите, поиграй малко кеш (във Вегас си все пак) и се върни.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей и поздравления!

Радвам се, че си успял да се класираш и плануваш да участваш!

Хубаво е, че си споделил във форума. Дръж ни в течение какво смяташ да правиш.

Поздрави,
      Деси
    • Rado221
      Rado221
      Бронз
      @darkonebg
      Има логика в съвета ти,но погледнато от друг ъгъл тръпката да играеш в main event-a на световното си заслужава :)
    • achko
      achko
      Бронз
      kotsebotse , той се е класирал от фрийрол към турнир сателит и е спечелил сателита.. А инак съвета на darkonebg изобщо не е лош... $10к кешаут стартирайки от фрийрол си е твърде добре :)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от Rado221
      @darkonebg
      Има логика в съвета ти,но погледнато от друг ъгъл тръпката да играеш в main event-a на световното си заслужава :)
      Най-вероятно обаче ще си останеш само с тръпката и с някоя бед бийт история.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Най-вероятно обаче ще си останеш само с тръпката и с някоя бед бийт история.
      +1

Не виждам никаква тръпка да хвърлиш 10к за глупост.
      Вариацията е голяма, и не зависимо, че е сателит, това са си твой пари.
      А ти нямаш банка да играеш 10к турнири.

А ако имаш не виждам смисъла на темата :f_p:

Best,
      Kukki :s_love:
    • venci63
      venci63
      Бронз
      Здравей, адаш!

Малко е да се каже, че твоето е супер постижение. Поздравления :) !

Има една култова ръка между Негреану и Хансен. На флопа и двамата имат сет и Хансен с по-ниския после хваща каре. На последния му е провървяло на порядък по-малко в сравнение с теб. Така че не изкушавай още веднъж съдбата и си дръпни парите. С редовна игра и с хладна глава след една година най-малко ще ги утроиш. И ако още имаш мерак да участваш, спокойно ще си платиш входа.

Каквото и да решиш, искрено ти желая успех!
    • tarratorr
      tarratorr
      Бронз
      Доколкото съм запознат не може да ти изплатят парите които са ти за входа за турнира освен ако не представиш наистина основателна причина за да не може да идеш на турнира. Аз бих отишал защото ако не го направиш ще съжаляваш цял живот в крайна сметка 10К не са чак толкова, че да не може да ги прежалиш. Пиши кога е турнира ако е лятото може и да дойда те да гледам. Успех
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от tarratorr
      Доколкото съм запознат не може да ти изплатят парите които са ти за входа за турнира освен ако не представиш наистина основателна причина за да не може да идеш на турнира.
      Болничен лист от личния лекар? :D :D :D
    • tarratorr
      tarratorr
      Бронз
      :D Не смятам, че ще свърши работа.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Всъщност зависи от политиката на залата. В някои зали ако си спечелил 14к$ пакет, можеш да си вземеш 14к$. В други можеш да вземеш 10-те к бай-ин, а в трети не можеш нищо да вземеш.
      Същото важи и за продаването на пакета на трето лице.
    • Venci7711
      Venci7711
      Бронз
      Благодаря на всички за съветите!

Класирах се през покер зала, която не е партньор на PokerStrategy.com

Да ви кажа честно и аз не мога още да взема решение как да постъпя. На мое запитване ако ми откажат виза за САЩ какво ще се случи с входа ми? те ми отговориха,че парите ще мога да си ги видя по сметката. 4000$ си ги взех но за входа още не е ясно.Има много време до тогава ще мисля как да постъпя.

турнира е от 5.07 - 17.07.2010г.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ Venci7711,

Скоро залата ще се свърже с теб и ще те попита дали ще участваш. Мисля, че ще е хубаво да седнеш и да решиш какво точно искаш да направиш преди те да ти пишат/ да ти се обадят. Моят съвет е, реши дали тръпката си струва повече или пък дали тази сума може да ти помогне за една успешна покер кариера в дългосрочен план. 10К е доста пари, сумата би спомогнала за развитието ти на покер играч в дългосрочен план.

Естествено, че би било вълнуващо да бъдеш част от това събитие, но помисли дали си готов да играеш на тези маси и срещу тези опоненти точно сега, а и дали вариацията си струва инвестицията от 10К.

Пиши на отдела им за клиенти и поискай обстоен преглед на условията на този пакет, кой знае - може да имаш право да го получиш в кеш.

Аз лично бих мислила в дългосрочен план, но ако решиш да се възползваш от пакета, желая ти късмет, защото ще ти трябва, а по време на престоя си - имаш подкрепата ни и ще се постараем да следим играта ти. :)

Поздрави,
      Деси
    • pitslz
      pitslz
      Бронз
      WoW Казах си поредният измислен блог, а гледаш, че не е измислен.

Всъщност ти си направил, това което някой играчи правят доста месеци а именно от 0 до 14000$. Бих казал само Браво.

А иначе, ако мислиш да се занимаваш с покер, по-добре си ги добави към игралният банкрол тези пари. Ако ли пък не евента е веднъж :)
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Поздравления за успеха с тоз пакет ;)
      Личното ми мнение е следното:
      Замини, разгледай дали са ти 4$ за път баси :)
      Там се отпиши от турнира, поиграй малко все пак е ВЕГАС!!!
      Може да се запишеш за някой от по малките турнири които съпътстват мейн евънта. Върни се по живо по здраво. ПОКАЖИ НИ СНИМКИ!!! :)
      А парите които решиш да прибавиш към банкрола си по-добре не ги добавяй наведнъж. Ако от МТТ с вход 1-5$ изведнъш скочиш дори на такива с 20+$ те чака много мъка. Няма проблем да си помагаш за вдигане на лимитите с тази прелестна печалбичка. Но никога не прескачай лимит изиграй наколко турнира на този лимит и после се мести. И под няколко нямам предвид 4-5 ;)
      Успех!! и надявам се, ако решиш да изиграеш пакета да влезеш поне на финална маса ;)