Дядо вади ряпа...

• veskoo93
      veskoo93
      Бронз
      Малко за мен
      Като за начало - здравейте :) От ника ми сигурно сте разбрали, че се казвам Веско, на 19 съм и съм от Балчик. Завърших гимназия тази година и с моя акъл и Божията помощ се надявам, че ще продължа да уча. Ще ми липсват готините моменти, но живота ще е хубав и без нея. Или поне така се надявам :)

Аз и покера
      С покера се запознахме преди 3-4 годинки някъде. Не помня как точно стана, но тогава по цял ден бях в интернет и един ден явно съм се натъкнал и на това животно. Както повечето начинаещи и аз започнах по фрийролчета, пък и реално погледнато шансовете ти да депозираш някъде кинти, когато си на 15-16 години клонят към нулата. Четох статии, ерудирах се така да се каже. Резултатите не дойдоха бързо, но изведнъж. През цялото време удрях по 10-20 цента от фрийроли, докато се случи така, че за 2 дни взех две втори места и се озовах със $70-$80 банка. Взех се за много голям и въпреки изчетеното за банкрол мениджмънт се пуснах на 10NL. В следствие на малко лош късмет, малко неосъзнат тилт и някое друго грешно решение от 80-те долара остана нулата. Около 2-3 дни нямах желание за игра, вярвах на глупостите за ригнатия софтуер, че съм прокълнат и прочие и се отказах. Скоро след това естествено проумях, че бъркам, но вече нямах време за покер (или може би така се оправдавах пред себе си?) и имах по важни неща за вършене. Общо взето интереса ми към онлайн покера като начин за прехрана изчезна. Случваше се да се съберем с приятели и да си разцъкваме или като ми доскучае се пусках на някой фрийрол - ей така колкото да играя покер. И така времето си мина. Този месец започнах работа в едно хотелче и съдбата реши, че точно в това хотелче трябва да отседнат няколко покер играчи, подвизаващи се тук :) Един от тях ме открехна и за PokerStrategy, за което съм му много благодарен. Прочетох статиите тук набързо, минах теста и преди няколко дни си взех 30-те гущера в Еверест. Мисля, че 19 годишния Веско, ще се справи по-добре от 16 годишния. Мисля, че в момента съм по-дисциплиниран, по-търпелив и по-спокоен, в което съм се убедил, че се крие немалка част от успеха. Но стига съм мислил, времето ще покаже :)

Целите ми
      Като цяло, целите ми са като на всички Вас - да стана печеливш покер играч и да се храня от това.
      Цели в пари не искам и няма да си поставя. Той Мечо Пух си го е казал - "Колкото повече - толкова повече."
      Цели в изиграни турнири/часове също няма да си поставя. Най-важно ми изглежда да съм в кондиция, когато играя и да имам желание, а не да губя, защото ми се спи, защото съм ядосан и т.н. Когато играем правилно печелим, дори и да изгубим, нали?
      Поставям си за цел именно да играя правилно. И винаги когато играя да съм свеж, надъхан и да не мисля за нищо друго, освен за играта. Мисля, че точно тогава показвам най-доброто от себе си, колкото и малко да е то.

Какво ще правя?
      За начало, предвид банкрола ми от $30 ще започна с $0.50+$0.05 SnG за 10 човека в Еверест.
      Натъкнах се и на два МТТ с вход $0.10+0.01, които са $75 гарантирани. С rebuy са и единият от тях е турбо. Влизат по около 150 човека и поне според мен си има value.
      Направих си Excel таблица, за да си следа прогреса и ROI.
      Мисля, че ще ми е доста полезно и да изгледам тренировките на Камен ("Изграждане на банка").
      EDIT: При всяка възможност, когато играя ще правя screen recording на сесиите си, заедно с коментар. Първата причина е, че пред камера някак си играя по-добре и се въздържам от простотии. Втората причина е, че ще имам доста по-качествен материал за анализ, ще мога да си предам идеите и причините, поради които съм извършил дадено действие (Гони ли ме шизофренията?) и като цяло анализа ще бъде доста по-продуктивен. Пък и на някой може да му е интересно да гледа :)
  • 10 отговора
    • veskoo93
      veskoo93
      Бронз
      Преди няколко дни си получих началния капитал, но уви - още не съм играл. Сутринта времето беше хубаво и излязох навън с надеждата да му направя сефтето. Не се събрахме хора за SnG :ayfkm и заваля дъждец... Довечера най-вероятно, ще се пусна на въпросния МТТ и ще видим за какво става въпрос. Настроен съм доста положително :)
    • veskoo93
      veskoo93
      Бронз
      Първият отчет е тук. Снощи се пуснах на МТТ, за които споменах по-горе... Никога повече! Той рибай-а като е 10 с'тинки буквално 20 ръце поредни имаше поне по 3 човека ол-ин префлоп... Това мисля, че е достатъчно описателно. Днес пак нямаше хора за нормални СнГ за 10 човека от по 50 с'тинки. Имаше само 6 хенд ДоН Турбо. Адски много ми допаднаха. По-интересни са, в смисъл, че не чакаш 20-30 минути блайндовете да се вдигнат достатъчно за да може един рейз от примерно 3ББ префлоп да означава нещо. Поотплеснах се. Резултата е 6 от 8 кешнати СнГ и $1.6 добавени към моята скромна банка. Струват ми се доста лесни. Не мога да отрека, че когато бях ол-ин винаги ми издържаха картите, даже един път бях с А4о срещу А9о и ме шибна четворката. Знам, че не винаги ще е така и тези данни са хипер малко за статистика, но мисля, че играх добре и взимах правилните решения, с изключение на едно. Бях си записал цялата сесия, но някак успях да я затрия... Мисля да кача следващата, за евентуален разбор... Плана засега е тези турнири да не ги напускам поне докато не ми се удвои банката.
    • veskoo93
      veskoo93
      Бронз
      Малко ъпдейт. Вчера имаше да не казвам черна, но сивичка сесия. От 20 ДоН влязох в парите само на 10. Не е кой знае колко зле, но не е и добре :) Както и да е, трябва да има и такива сесии. Засега имам изиграни 45 ДоН и РОИ 15,7%. Пуснах се и 3 пъти на $1 фрийзаут МТТ (има-няма 100 човека), но завърших безславно и смятам засега да прекратя МТТ и да се съсредоточа изцяло върху ДоН. Като понабъбне банката, може да пробвам и кеш.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Дядо, зарязвай ряпата и започвай да вадиш пари от покера! :P

Успех с целите Веско!

П.с.
      Не го слушай Мечо Пух, че виж на какво е заприличал поддържайки неговата теза:
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей veskoo93,

Честит ти блог и добре дошъл при нас!

Радвам се, че "19 годишния Веско" е решил да спазва БРМ! :)

Определено 50 центовите ДОН са идеален начин да стартираш, опонентите са доста слаби - аз самия съм имал случаи, в които съм кешвал в тях без да изиграя нито една ръка. :D

Поздрави,
      achko
    • veskoo93
      veskoo93
      Бронз
      Благодаря и на двамата :) А това за Мечока аз ще си остана негов не чак толкова верен последовател. Все пак и на мен целта ми е да се охраня, макар и не по точно този начин :)
      А сега за блога. След стотното СнГ ме е срам да си кажа РОИ, но по-важното е, че май разбрах защо така се получава и след 1-2 дни ще направя една дъъъългичка сесия и тогава ще видим дали от там е аварията или не.
    • veskoo93
      veskoo93
      Бронз
      Седя и чакам някой да пише, пък то аз трябвало да я свърша тая работа. Освен, че съм много кух с друго май няма да се похваля. Цацата на 2НЛ с лопати да я ринеш... И все пак намирам каква простотия да направя, за да съм break-even, а не с 92845 стака напред. Май ще трябва да си тегля един бой и да се оправят нещата :)
    • mitkov93
      mitkov93
      Бронз
      Първо, честит блог ! Второ, според мен ще ти е по-добре ако отделиш малко време без да играеш,да изчетеш статийте и да си избереш един формат,в който да се развиваш за момента.Повярвай ми доста ще ти помогне, защото ако се разхвърляш по форматите стават грозни работи някой път. :D Иначе си избрал хубава зала.Аз не съм запознат с играчите на СнГ, но на кеш има доста приятни опоненти. :s_biggrin:

Успех по масите !!!
    • veskoo93
      veskoo93
      Бронз
      Без да ме бият си признавам, най ми е кеф като седна на кеш за 6 човека. От СнГ поне на тия лимити според мен се печели доста по-трудно. Лошото е, че правя тъпи колове примерно колвам ОИ ПФ с АКо и се вкарвам в тъпи флипове или съм назад.
    • veskoo93
      veskoo93
      Бронз
      Направих най-вероятно нещо добро за себе си - изтеглих си PokerTracker 3 и сега съм с триал версията. За около 10 дни съм изцъкал около 5к ръце. 1,5к на маси с 10 човека, от които честно казано ми се драйфа, но трябваше и на тях да им дам шанс и 3,5к на маси с 6 човека. Резултата е -4,71 на 10-handed и +10,92 на 6-handed (BB/100), което мисля, че не е зле, но на 2NL може и повече. Пускам си и статистиките и след тях ще пусна и графика за тия ръце. Всякакви коментари, критики, съвети и т.н. са добре дошли :)

VP$IP - 21.75 ; PFR - 11.17 ; W$WSF - 40.38 ; WTSD - 32.05 ; W$SD - 53.60 ; AF - 2.82 ; AFq - 46.38 ; 3Bet - 4.74 ; Fold 3B - 63.29 ; Att To Steal - 20.79 ; Fold BB to Steal - 85.71 ; Fold SB to Steal - 83.18