мобилен интернет

• 25 отговора
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Здравей 4ove4encencе,

От време на време, като пътувам и не карам играя с мобилен интернет на м-тел. На местата с добър 3G обхват върви добре - пускам 4 до 6 маси, тъй като на повече не играя от лаптоп.

Не трупат кой знае колко трафик, но всичко зависи от тарифния ти план и това колко смяташ да играеш и колко смяташ да го ползваш за други цели.

Поздрави,
      Деан :coolface:
    • twi57ed
      twi57ed
      Бронз
      Аз имам такава флашка на Глобул. Доволен съм. На 2-3 маси си цъкам спокойно.. Ако ще я използваш като резервен вариант само за покер си заслужава.. :coolface:
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Аз имам на виваком и я ползвам когато ми спре нета, като резервен интернет. Без проблем играя 4 маси, като от време на време прекъсне за секунди, но това не е фатално :)

Плана ми е най-евтиния мисля :)
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Аз имам на виваком и я ползвам когато ми спре нета, като резервен интернет. Без проблем играя 4 маси, като от време на време прекъсне за секунди, но това не е фатално Плана ми е най-евтиния мисля

и на 9+ маси става :) ,това е най добрия net и според мен 10лв на месец
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравейте,

И аз ползвам мобилния на виваком и ако обхвата е ОК, се играе без проблеми на 4 маси - повече не съм пробвал на лаптопа.

Поздрави,
      achko
    • 4ove4encence
      4ove4encence
      Бронз
      Плановете са ми да пусна не повече от 5 маси :) а ХМ оказва ли влияние? Не би трябвало, нали?
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Няма да окаже влияние в/у интернета, ако лаптопа/PC ти е слабо може да сече :Д
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Аз мисля да мина на Виваком-ска флашка 10лв/месец като основен интернет - фейсбук, скайп, браузване, покер. Ще ми свърши ли работа? Постоянен ли е? (Знам, че за даунлоад не става)
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Аз мисля да мина на Виваком-ска флашка 10лв/месец като основен интернет - фейсбук, скайп, браузване, покер. Ще ми свърши ли работа? Постоянен ли е? (Знам, че за даунлоад не става)
      Адаш, като основен не бих ти го препоръчал. Като си изчерпиш мегабайтите става практически неизползваем. А свършват бързо. Отделно ако обхватът е лош, интернетът става много некачествен. Аз ползвам такава флашка като пътувам, да имам интернет под ръка. Става за покер, скайп и т.н, но нещо малко по-натоварващо и сдава багажа. Например на тренировките на живо сече. Няма да можеш да гледаш и видео материали.
    • achko
      achko
      Бронз
      +1

За основен интернет не става - не можеш един клип да изглеждаш.

Поздрави,
      achko
    • AwaysRemember
      AwaysRemember
      Бронз
      Първоначално публикувано от achko
      +1

За основен интернет не става - не можеш един клип да изглеждаш.

Поздрави,
      achko
      с Глобул/Мтел става ли или всичките са една хубост ?
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Здравей AwaysRemember,

Въпреки, че върши добра работа в някои ситуации мобилния интернет, мисля че все още не е развит до там за да се ползва като основна интернет връзка - без значение на кой оператор.

Поздрави,
      Деан :coolface:
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Мобилен интернет, който в голяма степен би заменил домашния, е Макс Телеком. Бърз е, неограничен е. Основният проблем там е обхватът, има само в по-големите градове. Но мисля, че дават два дни тестов период, през който можеш да се откажеш.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от RedGeneral86
      Мобилен интернет, който в голяма степен би заменил домашния, е Макс Телеком. Бърз е, неограничен е. Основният проблем там е обхватът, има само в по-големите градове. Но мисля, че дават два дни тестов период, през който можеш да се откажеш.
      Да и през тестовия период всичко ти е супер, връзката хвърчи, а после все едно си на dial up...
      Нагледахме се на такива селски изпълнения. :(

Аре бе тия от Мегалан няма ли да идват насам. :(
    • BadBojo
      BadBojo
      Злато
      В момента ползвам МаксТелеком и съм доволен. Спокойно си гледам клипове, а също си цъкам на а 6 маси без проблем.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от BadBojo
      В момента ползвам МаксТелеком и съм доволен. Спокойно си гледам клипове, а също си цъкам на а 6 маси без проблем.
      Дайте повече мнения за МаксТелеком, тъй като ми предстои промяна на доставчика от края на месеца.
      * Има ли недоволни?
      * Денонощна поддръжка ли е?
      * IQ на "Отдел обслужване на клиенти" и можем ли да ги заменим с шимпанзета без да усетим разлика?
      И т.н., каквото се сетите...
      Гледам че имат покритие в почти всички големи градове. И разгледах сайта им за цени и дължина на срока на договор.

Мерси предварително!
    • 4ove4encence
      4ove4encence
      Бронз
      Като много полезно допълнение според мен е и Adblock за FF - блокира автоматично рекламите в интернет, а в някои сайтове е доста претруфено, аз винаги го ползвам, но за мобилен интернет ще е в голяма полза. За съжаление явно за ютуб много не става, но и там може да се настрои с много ниско качество да се гледат клиповете. :)
    • AgresiveDan
      AgresiveDan
      Бронз
      Първоначално публикувано от twi57ed
      Аз имам такава флашка на Глобул. Доволен съм. На 2-3 маси си цъкам спокойно.. Ако ще я използваш като резервен вариант само за покер си заслужава.. :coolface:
      +1 И аз съм доволен.За клипове и филми дума да не става :coolface:
    • xghjhgj
      xghjhgj
      Бронз
      Така се получи,че от около година ползвам "флашка" на Глобул.Ползвам я в София и ако се ползва само за покер,върши работа.На "бърза" скорост няма проблем да се играе и на 8-9 маси.Аз играя основно турнири и рядко отварям повече от 6.Може да се играе нормално в няколко зали едновременно.Падне ли скоростта "Ongame" става тегава и не винаги успява да ми зареди менюто с турнирите.Ако обаче съм регнат предварително ми отваря масите и се играе нормално,но на не повече от три турнира,и само в "Ongame".При смяна на маса забива и не винаги отваря новата маса.Дори и на "бавна" скорост в Бос Медия , Микрогейминг и Еверест се играе нормално дори в трите мрежи едновременно,но по навик се съобразявам с броя турнири.
      Ако ползвате "флашката" само за покер (при вече инсталиран клиент)най-вероятно ще изкарате целия месец на "бърза" скорост.Дори и обикновенно сърфиране (никакво гледане на клипчета) ще ви изяде половината време, и втората част от месеца ще сте на бавна скорост.Има вариант ако реализирате по-голям трафик (1500 МВ) скоростта да падне още и тогава и леките зали стават трудни за игра на повече от една маса.
      До момента само веднъж съм имал проблем с прекъсване на нета и след учтив разговор с оператор до час проблема беше решен.
      При същите условия и по същото време съм ползвал и флашка на Виваком,като в началото имаше доста проблеми с накъсване,бавна връзка и забиване на компютъра..Сега положението не се различава от това на Глобул,така,че проблема може да е бил и в инсталирането на софтуера.
    • 1
    • 2