2x Supernova - 2014

• s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Здравейте , казвам се Светльо и играя в Покерстарс от около 1 година и половина под nick-а S.sybev . Главно играя Fixed лимит , от както съм във вашия форум научих много и сега започвам отначало на лимити 0.25/0.50 $ Full Ринг .
      Играя със консервативен банкролл от 800ББ .
      Качвам нивата на 1500ББ .

Цели :
      1) до края на Август да кача лимита на 0.50 / 1$ (1 /2 $ също е постижимо ) ще видим как ще се развият нещата
      2) До края на годината да съм стигнал до 3-6$ и да запазя статуса си съпернова
      3) Да започна да уча Ш играта след като кача нивото на 0.50/ 1$ да добавям по 1 маса SH на долният лимит

Също така ми се ще да качвам таблица с резултати след всяка сесия за да следите прогреса ми , и да ме напътствате . Но си нямам и на идея как седят нещата там , така че ако някои може да ми помогне , ще бъде супер :) .
      :spade:

Банка : 437.52 $ VPP:65 251
  • 309 отговора
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Здрасти,

Честит блог. Предвид, че играеш главно ФЛ ще го следя с интерес и се надявам да го водиш редовно.

Между другото имаш доста консервативен банкрол особено за пълни маси на ниските лимити, но ти си знаеш :) .

Успех с целите, които си си поставил!

Иначе таблици и други картинки можеш да качваш като първо си ги свалиш на твоя комп и оттам ги качиш в сайт от рода на prikachi.com. След което копираш кода, избираш добави изображение и си готов :)

Поздрави,
      Марто
    • accetone
      accetone
      Бронз

Това са ръцете, които имам с теб. Още 146 видях, които си изиграл с друг играч. Доста се чудихме една вечер на графиката ти, се сещам и имам спомен, че 'разцепването' както го нарече беше доста качествено.

Скуиз 0% за ~1850 ръце не е нормлно. Възможно е да се получи, но съм по склонен да предположа, че умишлено го правиш.

Как ще се отучиш да играеш от начина, който си практикувал досега ми е мъгла и бих те посъветвал да се придържаш към стратегията за начален ако ще играеш дълги маси. И придържаш означава да имаш 95-97% съвпадение между теорията и това което си постигнал на практика в дълги сесии на 10-12 маси като спазваш наставленията за постфлоп игра и се съобразяваш с парите в пота и чак след това може да си мислиш за усъвършенстване на играта.

Търпение и самоконтрол трябват в доста сериозни количества. Не знам колко ръце си изиграл, но щом казваш 10-12 маси няма да са малко и трябва да се възползваш в началото, от объркването, което ще предизвика промяната в играта ти. Хората, които имат изиграни ръце с теб ще се опитват да те експлоатират по инерция и в началото ще се оказваш в много странни ситуации. "Защо?" и "Как може точно на мен?" са въпроси, които трябва да се опиташ да забравиш веднага и изобщо да не се сещаш за тях по време на игра.

С интерес ще следя промяната. Успех!
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Б
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Би ли ми обяснил какво означава този израз , защото не съм запознат с него ?
      Преди играех , без никакъв банкрол мениджмънт , без помощен хъд като ХМ2 . Играех повече маси отколкото ми е удобно да играя , имаше 1 период в който играех 12 маси 6тици на 3-6 когато беше оня бонус за ВПП през Декември .
      Не съм преглеждал и единична сесия или чел някакви статии , само следях развитието си във покертейбълрейтингс - който го затвориха за покерстарс .

След сесия на загуба , никога не спирах да играя - дори вдигах лимитите за да се избия по-бързо ( тъпа история ) .
      И нещото , което ми довърши банката беше - Ноември имах около 140к ВПП реших да направя 60к за 2 месеца - направо се разсипах и загубих повече отколкото спечелих от награта + рейкбек .
      Какво съм подобрил до сега :? :
      1)Прочетох доста статии като нагласям играта , обръщам внимание на размера на пота и изчислявам дали дадено действие е +ЕВ
      2) Започнах да играя по-лууз ПРФ и по-тайт пост флоп с дроу ръце , което като погледна резултатите е много + ЕВ
      3) Отбелязвам бележки за играчи и обръщам внимание на числата в ХМ2
      4) Започнах да поствам ръце във форума за анализ , благодарен съм на теб , марто , съни и другите които помагат с анализите (поклон) :)
      5) Прочетох статиите за начален , но все още немога да изгладя играта играя прекалено агресивно с дроус и в позиция като се мъча да изгладя нещата
      6) В момента чета Психология и Дедактика като статиите там ги намирам за по-полезно от тези за ФЛХ , защото за пръв път ми попадат такива материали , докато за ФЛХ основните схващания съм ги схванал в движение ( игра) и в момента ги изглаждам , нагласям спрямо ситуацията .

Та... ако може да ми обясниш за скуизз и да дадете някой друг съвет с марто и другите от форума . Като се добера до моя лаптоп ще постна графика за текущата седмица :)
      Успех по масите !! :)
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей.
      Скуиз ?
      Скуийз е когато има ъупън рейзор, 1 или повече колнат и друг ги 3бетне.
      Поздрави и успехи с начинанията.
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Скуиз е когато поставиш противника в положение, в което няма правилен ход.

Много ми е интересно как не си имал нито една такава ситуация за ~1850 ръце.
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Аха , благодаря . Ами това е така защото 80% от ръцете си ги играя от позиция и действам последен най-вероятно . А сега ще дам 1 пример да видим доколко сам разбрал какво е скуиз:

Hero AJ (SB)
      BB 87

PRF : Hero raises , BB calls
      FLOP : J / 10 / 6 rainbow Hero bets , BB calls
      TURN: J / 10 /6 / 5 Hero bets , BB calls
      RIVER: J / 10 / 6 / 5 / 2 Hero checks , BB

Ами незнам честно казано ,защо нямам нито 1 ръка колко е нормалният скуиз процент ?

Ето и графика за няколко дена игра :
      http://prikachi.com/images.php?images/789/5009789i.png
      5.85bb/100
      Като не вярвам този показател да се запази в дългосрочен план но ще е добре да е м/у 2 и 3 бб /100.
    • threeears
      threeears
      Бронз
      За скуиз трябват поне 3ма, първи open рейзва, втори му плаща, а ти с позиция ги 3bet-ваш... кеша ми е доста чужд, особено fl, но скуиза по спомени трябва да е някъде около 2%, на fl може би и повече... специалистите да се изкажат. Успех!
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Аха , изясни ми се в момента се досетих за една ръка ,ще я кача по-късно за да я дискутираме .

MP3 open-raise , CO calls , Hero 3bet , MP3 caps , CO calls , Hero calls = sqeeze ?
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Първоначално публикувано от s0ultak3rrr
      Аха , изясни ми се в момента се досетих за една ръка ,ще я кача по-късно за да я дискутираме .

MP3 open-raise , CO calls , Hero 3bet , MP3 caps , CO calls , Hero calls = sqeeze ?
      Тук 3бетът на Херо е скуийз :) може да го правиш в позиция, извън позиция или като блъф, но на фикс лимит едва ли имаш фолд екуити та остава само за стойност :)
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      +1 значи съм схванал идеята :)
      Благодаря ти!!! :fuckyeah
    • accetone
      accetone
      Бронз
      За скуиз са необходими най-малко 3 ръце.

Обърнаха ми внимание, че под скуиз в Holdem Manager се разбира следното:

Squeeze This is similar to the 3bet except it requires there to be an open raise and 1 or more people to call and then when someone 3bets this is referred to as a squeeze as there is 1 or more people in the middle between the Original Raiser and the 3bettor.

Когато преди теб е имало рейз и кол ти винаги си фолдвал или колвал, което според мен означава, че и в подобните на описаната по-горе ситуация също фолдваш или колваш и изпускаш фолд екуити и стойност.

Моето виждане за скуиза е малко по-различно като гледам отговорите на другите, но ми бяха правили забележка, че съм твърде категоричен и може да въведа в заблуда хората, които все още не са стигнали до тоя урок, затова пояснявам:

Определението за Скуиз от предишния ми пост е свързано с наблюденията ми върху друга игра и не е доказано, че на фиксиран лимит има връзка между двете. Има обаче няколко прилики; 52 карти 4х13, най-малко 3 ръце в раздаването, доверителна вероятност за точно определени карти в ръцете на врага (диапазони), пресиране на противника с цел - грешен ход.
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      За скуиза мисля че , нямаме особено голямо да не кажа никакво fold екуити ( 1-2% не повече ) .
      За другите неща ,които си написал съм съгласен агресията поражда грешни отигравания и пресираш опонента си .
      Моя извод е че скуиз играта е много +ЕВ защото може да породи тилт , а от него може да се извлекат средства под формата на $ .

BTW за днес нз за 1500 ръце от сесията видях 4 карета и 1 роял , това е доста за такъв малък обем от изиграни ръце.

Играх 100 ръце Ш , не са толкова тръдни съперниците там 2 рега от 5 човека е добре + единият беше слаб прекалено агресивен е и мн колва
      result: 5.57$ + 11бб/100 - но е без значение на фона на 100 ръце немогат да се вадят никакви изводи ;]
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Какво да кажа за днес голяма касапница мн нагласени ситуации имаше . Бя решил да изиграя 2000 ръце но се почуствах изморен и податлив на тилт затова прекратих принудително сесията .

Резултат :
      Изиграни ръце : 1676 назад съм с 4.5ББ (- 2.16$) , -0.52бб/100 . Графиката може и сами да я видите на долният link

http://prikachi.com/images.php?images/662/5011662e.png
      Сега ще ви покажа някои от ръцете , които загубих / спечелих доста ББ , като тези в които губя са повече , но понякога така се получава . :)

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.25/$0.5 Fixed-Limit Hold'em (10 handed)

Preflop: Hero is BB with 4, 4.
      UTG folds, UTG1 calls, 2 folds, MP2 calls, 2 folds, BU calls, SB folds, Hero checks.

Flop: (4.4 SB) T, 4, J (4 players)
      Hero checks, UTG1 bets, MP2 raises, BU folds, Hero 3-Bets, UTG1 calls, MP2 caps, Hero calls, UTG1 calls.

Turn: (8.2 BB) T (3 players)
      Hero bets, UTG1 calls, MP2 raises, Hero 3-Bets, UTG1 folds, MP2 caps, Hero calls.

River: (17.2 BB) J (2 players)
      Hero checks, MP2 bets, Hero calls.

Final Pot: 19.2 BB.
      MP2: J10

Преиграй ръка

$0.25/$0.5 Fixed-Limit Hold'em (8 handed)

Preflop: Hero is BB with 7, 4.
      CO posts deadblind, 4 folds, CO checks, BU raises, SB folds, Hero calls, CO calls.

Flop: (6.4 SB) 7, 4, 4 (3 players)
      Hero checks, CO checks, BU bets, Hero calls, CO calls.

Turn: (4.7 BB) Q (3 players)
      Hero checks, CO checks, BU bets, Hero raises, CO folds, BU 3-Bets, Hero caps, BU calls.

River: (12.7 BB) Q (2 players)
      Hero bets, BU raises, Hero calls.

Final Pot: 16.7 BB.
      BU: QQ

Преиграй ръка

$0.25/$0.5 Fixed-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is MP1 with 2, 2.
      UTG1 calls, UTG2 folds, Hero calls, MP2 folds, MP3 raises, 2 folds, SB calls, BB folds, UTG1 calls, Hero calls.

Flop: (9 SB) 6, Q, 2 (4 players)
      SB checks, UTG1 checks, Hero checks, MP3 bets, SB folds, UTG1 folds, Hero raises, MP3 calls.

Turn: (6.5 BB) J (2 players)
      Hero bets, MP3 raises, Hero 3-Bets, MP3 caps, Hero calls.

River: (14.5 BB) 3 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets, Hero calls.

Final Pot: 16.5 BB.
      MP3: QQ

Преиграй ръка

$0.25/$0.5 Fixed-Limit Hold'em (10 handed)

Preflop: Hero is UTG1 with Q, K.
      UTG folds, Hero raises, 2 folds, MP2 3-Bets, 2 folds, BU calls, 2 folds, Hero calls.

Flop: (10.4 SB) 7, 9, J (3 players)
      Hero checks, MP2 bets, BU calls, Hero raises, MP2 calls, BU calls.

Turn: (8.2 BB) T (3 players)
      Hero bets, MP2 raises, BU folds, Hero 3-Bets, MP2 calls.

River: (14.2 BB) 6 (2 players)
      Hero bets, MP2 calls.

Final Pot: 16.2 BB.
      MP2 : 99
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей s0ultak3rrr,

Добре дошъл при нас и поздравления за блога, както и за желанието да се учиш!

Наистина доста интересни ръце си имал днес, като може би само за първата ми се струва, че не е много удачно да си слоуплейваш сета на борд с толкова много дроус.

Поздрави,
      achko
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Да така е , допуснах ужасно много грешки днес , а ривера ми вземаше всичко при ръцете в които бях доста напред . Доволен съм че успях да спра да играя понеже усетих че се тилтвам и това че завършвам деня на загуба не ме притеснява (особено много ме радва) ;] ( + от ракебацк съм напред с няколко долара )

Някое полезно четиво за психология да ми предложите освен тези в сайта които са до статус сребро ?
      :nh
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Започвай на една 6 мах маса и се опитвай да се надиграваш с противниците. На много маси ако продължаваш никаква психология не може да ти помогне.
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Така тази седмица приключи и е време да споделя с вас резултатите до тук , отначало тръгнах много добре първите 3 бях напред с 70+ $ на лимити 0.25 /0.50 $ и 0.10/ 0.20 $ - в съотношение на изиграни ръце 90 / 10% в полза на по-високия лимит . Седмицата приключи на 32$ печалба за около 11к ръце .

Доволен съм като цяло , имах само 1 семи-тилт и успях да прекратя на време играта ;] като имаше предпоставки да стане мн грозно :Д

Вече събрах доло горе някаква датабасе в ХМ2 и имам доло горе представа за опонентите на тези лимити . И вече мога да вземам някои от решенията си за игра sreshty опонентите спрямо числата от ХМ2 ( за конкретната ситуация разбира се )

Днес забелязаx че на 0.10 / 0.20 цента числото което е в Net won е червено , а именно -4$ за 300 ръце ... Та реших да поиграя на 0.10 / 0.20 днес за да обърна резултата на + (и число с зелен цвят :D ) . Отне ми около 800 ръце ,като и картата ме подкрепяше доста и бях на +5$, след тва докато си затворя масите падна на +4$ но това е без значение .
      Няма как да играя по-високия лимит , а на по-ниския да съм на загуба , някак ми изглежда глупаво ;] Та ... следваща спирка 0.50 / 1 $ - като мисля към средата на настоящата седмица да добавям по 1-2 маси на този лимит към обичайните сесии ;]

Аааа , за малко да забравя ето и графиката за седмицата .... Това е за сега успех на всички :Д
      http://imageshack.us/photo/my-images/155/resultsx.png/
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Така не съм писал тук скоро , но попаднах на блога и реших да споделя какво се случва с мен .

Все още съм на 0.25 / 0.50 - успях да направя БР за 0.50 / 1$ , но все още ми е рано за тоя лимит , ще се кача там когато направя 1000ББ ( за момента имам около 570ББ)

Прехвърлх се на 6макс , защото така или иначе ще ми се наложи като качвам по-нагоре.

Този месец ме смъкнаха на голд стар , защото не успях да направя необходимите точки за супернова .

Aвгуст не съм играл повече от 5000 ръце , затова няма да качвам графика.
      Септември поиграх нормално 25000 ръце , тук ще има графика :coolface:

Какво съм променил в играта си:
      1) VPIP - играя доста повече ръце 30%
      2) Не съм тилтвал скоро
      3) Играя разнообразно

Октомври цели : 7500 VPP 90000 - 100000 hands
      Големи цели са това , надявам се да ги изпълня

http://prikachi.com/images/56/5341056H.png