Избор на лаптоп, съвети и отзиви.

• Disembowel
      Disembowel
      Бронз
      Колеги ще си взимам лаптоп и много се чудя какво да избера, може би, като за начало трябва да е 17 инча и като гледам обаче добрите лаптопи в този клас са по 2к и нагоре. Става въпрос за Dell, Sony, защото мисля, че другите sux, иначе има много евтини Асуси ама сигурно са пълни боклуци. Идеята ми е да му редя поне по 6 маси и да го слагам до 22' монитор. Имам и плазма 42', но не съм сигурен как ще се вижда и дали ще е яко :) . А и искам да го мъкна със себе си от време на време по почивки в приятели и насам натам. Не ми се дават адски много пари и не знам дали дори 2к е оправдано, за 1.5к съм готов да ги дам, но ако не намеря нещо да ми хареса, може би ще ги прежаля. Гледам класа на Dell Vostro и Dell XPS, понеже инспирианите са много ниско качество. Има и хубави модели на Probook, които не са много скъпи, но не знам. Иначе Сони почват от 2.3к 17-ките :fuuu:. Ами чакам който има лаптопи да дава съвети. А може и 15.6, ако със сигурност се застъпват 6маси, абе не знам много трудно си избирам такива работи и как ще избера просто нямам идея :) . Забравих да спомена, че задължително трябва да е с матов екран понеже не искам да окировявам :P
  • 18 отговора
    • Jivko6660
      Jivko6660
      Бронз
      Лаптопа само за покер ли ще го ползваш или ще използваш и по-тежки програми? Това е много важно, а за мобилност "17" инча нестава много (доста си тежи), но ако ще го местиш само на почивки не е проблем. А ако искаш разгледаи и Acer не е лоша марка и някои път е за предпочитане.
    • Disembowel
      Disembowel
      Бронз
      Покер + ХМ2 и някакви игри, но не тежки може би дота2. Ето няколко модела на които за сега съм се спрял:

http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_4740s-hp_probook_4740s_B6M21EA
      http://laptop1.eu/products/Fujitsu-Lifebook-N532.html
      http://www.vario.bg/141/11361/dell-vostro-3560-i5-3210m-4gb-500gb - Този е със 15.6' инча екран, но пък е Full HD и мисля, че 6 маси ще се стакват а и по лек :)

http://www.vario.bg/87/11183/sony-vaio-vpcf24m1e-b
      http://pic.bg/laptopi/asus/laptop-asusnbsp;k73sd-ty109d--60147
    • AgresiveDan
      AgresiveDan
      Бронз
      Първоначално публикувано от Jivko6660
      Лаптопа само за покер ли ще го ползваш или ще използваш и по-тежки програми? Това е много важно, а за мобилност "17" инча нестава много (доста си тежи), но ако ще го местиш само на почивки не е проблем. А ако искаш разгледаи и Acer не е лоша марка и някои път е за предпочитане.
      +1 аз съм със ACER и съм доволен :)
    • Jivko6660
      Jivko6660
      Бронз
      От тези които си посочил тези двата Fujitsu Sony според мен са фаворити :) и двата могат да вършат нещата който искаш от тях, че и повече. Все пак да знаеш, че за твоите цели можеш да ползваш и по-евтина машина :)
    • Disembowel
      Disembowel
      Бронз
      Да и аз така предполагам, но по добре да ме изкарат 2-3-4годинки от колкото да се чудя какво да ги правя като почнат да се влачат евтините некачествени машини :) .
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Не знам какъв бюджет си определил, но ако е само за покер не ти трябва кой знае какъв. Аз съсм с Тошиба 17 инча, обаче 6 маси акоискаш да ги виждаш едновременно измаря.
    • Jivko6660
      Jivko6660
      Бронз
      На пазара наистина има машинки с дефекни машинки но те се срещат и при марковите. Добре е да погледнеш за гаранцията да е възможно най-голяма.
    • ivterbg
      ivterbg
      Бронз
      Здравей.
      Ето няколко съвета за лаптопа, а ти ако решиш - вслушай се :)
      Марката SONY - не си взимай подобна машина - не защото е лоша, напротив, а защото:
      - цената и е прекалено висока
      - няма оторизиран сервиз в България (повечето бройки отиват в Полша за сервиз)
      - изключително скъпи резервни части след гаранцията (идващи по сервизен канал естествено, из форуми може евтино да си ги намериш).
      Fujitsu - хубава техника беше преди време, като се правеше в Германия. Сега малко от тях са там, останалото - жълтите братя китайци.

Какво ти трябва на теб:
      - 15.6 дисплей с HDReady резолюция - не повече, че на този малък екран ще се изцкъклиш
      - много гаранция - ACER предлагат до 3 години, DELL - до забележителните 5 (пет)
      - без дискретна видеокарта (дискретна: видеокарта на отделен слот. Повечето видеокарти в лаптопите са или с видео вградено в подложката на процесора, или такова в отделен чип, но пак запоен на дъното) - тя грее повече от много, а на теб не ти трябва
      - оперативна памет поне 6 GB - цената и е мижава и повечето са дори с 8 или 12GB
      - диск по възможност 7200 rpm и поне 500GB (макар и 320GB да е добре, взе пак е лаптоп) - малко са такива дискове по лаптопите, но има
      - здрав корпус - DELL и ACER имат доста здрави корпуси
      - поне 3-4 USB порта - много евтини модели имат по 2 порта, внимавай с тях
      - матов дисплей - особено важно за теб, за да не се чудиш защо всичко се отразява от гланцовия !!!

Не се цели в XPS - скъпи са, бизнес модели, проектирани за малки, и често много загряват. Не че са лоши - напротив, но мисля, че за работа 24/7/365 НЕ са подходящи.
      Потърси си някой DELL Inspiron N5110 или дори 17 инчовия N7110 с 3+ години гаранция и си свиркай. Цените са им: за 15 инчовия - около 1000лв, за 17 инчовия - около 1200лв.

Успех желая.

Ако си решил да играеш покер качествено с много маси - вземи си някаква настолна машина, втора употреба, маркова за 250-350лв и в окомплектовай с голям 24 инчов монитор (някой DELL с хубава матрица например). Ще ти излезе на половина от лаптопа, а ще ти е много по комфортно.
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      И тук ще ти го кажа пак. Вземаш Vostro-то и забравяш за другите :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      "Става въпрос за Dell, Sony, защото мисля, че другите sux"

Хахахаха, е ти най-големите пръчки изреди, пък другите не стрували... :facepalm:
      Как може да кажеш, че Asus и Acer са зле?

@ivterbg, добро мнение.

Като цяло, не знам защо се отваря всеки път различна тема, когато някой търси нещо. Защо просто няма една обща "Софтуер" или не поне една за Лаптопи, една за монитори.

Хващате, пишете на листче какво ви трябва в лаптопа, колко пари можете да отделите и сами ще стигнете до извода, без чужда помощ, че и ще сте самоудовлетворени.

Всички марки са добри. Lenovo в момента (може би) леко превъзхожда конкуренцията откъм цена/качество.
      Иначе не взимай HP и Sony и няма къде да сбъркаш особено :)

Но при ценови диапазон от 660 до 4300+ как да ти кажем какво точно е за теб?

П.с. Vostro e най ниския клас на Dell или т.нар. бюджетен клас. Inspiron е по-високия клас, след това е Latitude и накрая XPS е gaming edition.

Ако ще прекарваш известно време и на лаптопа и няма да се взираш само в 22 инчовия монитор, бих ти препоръчал да си вземеш 17" с Full HD резолюция и LED подсветка, за да не си вадиш очите. Най-евтиния възможен такъв май беше на Asus oт N-series, за около 1800лв, но вътре си е с i5 или i7 процесор, 8-16gb ram ... всичко както си трябва, не е случаен лаптоп. С геймърски характеристики е, но е по-евтин като цена и отстъпва леко на най-мощните.
      Може и да имаше по евтини с full hd, преди 1-2 седмици ги разглеждах, но съм забравил. Имаш => laptop.bg , търси своя лаптоп. ;)
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      "Става въпрос за Dell, Sony, защото мисля, че другите sux"

П.с. Vostro e най ниския клас на Dell или т.нар. бюджетен клас. Inspiron е по-високия клас, след това е Latitude и накрая XPS е gaming edition.

Vostro >>>>>>>>>>>>>> Inspiron :fuckyeah :fuckyeah :fuckyeah
      Този модел си е бизнес клас и като цяло Vostroto са по-добри от инспирона , ако може да се правят такива сравнения ;)
    • Disembowel
      Disembowel
      Бронз
      Купих Vostroto чудесна машина само може би ме е малко яд, че не взех 17 инча :)
    • Mdenka
      Mdenka
      Бронз
      Acer - intel inside . Доста съм доволен . I5 е и не загряват като цяло...
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Аз си поръчах ТОЗИ от USA.

Не е в мен още, но хората, които ще ми го донесат казаха, че е доста изродкса машина.

Като цяло доста се чудих отначало дали да не взема 17.1'', но реших, че няма смисъл, тъй като така или иначе мисля да си купувам монитор, а като играя на лаптопа смятам да седи само лобито.

Като ми го донесат ще си кажа впечатленията.
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Имал съм около 7-8 лаптопа в нас от различни марки и най-добрия от всичките е Lenovo !
      Така че си вземи някакво, каквото и да е
    • varvarin1
      varvarin1
      Бронз
      :fuckyeah за тази цена е наистина много добре
    • AkselA
      AkselA
      Бронз
      .
    • Teodor1993
      Teodor1993
      Начален
      http://goo.gl/PVsOUC е трепач! Аз играя от него ...въпреки че е на приятелката ми :Д Дано съм бил полезен.