Видео за HU в МТТ

• Alcas
      Alcas
      Бронз
      Всички знаем, че печалбите на един МТТ играч зависят от най-добрите му класирания и възможно най-много спечелени турнира. В нашата общност има доста МТТ играчи и материали за формата, но няма нито едно видео изцяло за HU-па в МТТ. Сигурен съм че едно такова видео ще бъде полезно за всички играчи като мен, които срещат проблем и с играта с по-дълбоки стакове 25-60бб :f_frown:
  • 16 отговора
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Бронз
      Гледай материали за ХУСНГ има доста общо.
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      даже не доста, а е 100% същото :D Може би единствената разлика е че малко по-често ще намираш играчи които нямат опит на ХУ.

Това е много добро видео, според мен:

http://bg.pokerstrategy.com/video/21230/

Други видеота:

http://bg.pokerstrategy.com/video/13471/
      http://bg.pokerstrategy.com/video/2163/

Също ти предлагам да назубриш таблицата за Наш пуш в раздела за СНГ. Това е за малко по-шорт стакове, 15-16бб и надолу.
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      Аз пък не мисля,че е същото(поне не и на 100%),първо заради това,че на HU-SnG печелим/губим 1 бай-ин,а на Мтт често разликата е 50% м/у 1-2 място,което е доста,особенно след няколко часа усилия,и второ психологически-на Мтт е много кофти да си втори(честно казано 3-ти не ме е толкова яд :D )...
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      Ами то дали печелиш 5 стотинки или 5 бона, няма значение. Целта е просто да вземеш 100% от чиповете. Смисъл че оптималната игра е една и съща.
    • Alcas
      Alcas
      Бронз
      Аз не мисля че SnG Hu са точно като в МТТ.

Първо защото както каза raulneo разликата в наградите е значителна.
      Второ опонентите са различни и имаш наблюдения на тях по време на ФТ. Според мен няма да е излишно да се направи такова видео. Ще ми е интересно какво мисли екипа на пс и треньорите по този въпрос.
    • Gavron23
      Gavron23
      Бронз
      Първоначално публикувано от meepwn
      Ами то дали печелиш 5 стотинки или 5 бона, няма значение. Целта е просто да вземеш 100% от чиповете. Смисъл че оптималната игра е една и съща.
      Това е напълно вярно- когато останеш ХУ целта ти е да вземеш всички чипове без значение каква е разликата в наградите (единствената разлика е до колко тази разлика ще ти повлияе на играта психологически ако сумата е значителна за теб) иначе и 2 лева да е разликата и 2000 все тая от гледна точка на оптимална стратегия - едва ли ако е два лева ще играеш да станеш нарочно втори.
    • MadInAVacuum
      MadInAVacuum
      Бронз
      +1 нещата казани от meepwn и Gavron23
      Хубаво е даже да си тренираш отделно HU, като играеш HU SNG.
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      Мисля,че става някаква безмисленна дискусия...нито аз,нито Alcas казваме,че няма нищо общо...напротив,има доста общи неща,но и доста разлики,цялата работа тръгна от 100% HU SnG=HU Mtt,а с това не съм съгласен...просто и на мен ми харесва идеята (Бах,кой друг :D )да направи 2-3 видеа само HU...примерно 1 видео с негови и 1 с общо от лийк-видеата които е правил(не знам дали има достатъчно материал за такова,но ще е яко :s_cool: ) и така,това е просто предложение,за което аз съм

+1

... я да напиша и още нещо,специално за Gavron23...много ми харесва,че взимаш някакво отношение и следиш БГ общността,аз чат-пат поглеждам в английската и се радвам на такива успешни и доказали се играчи като теб и kurrkabin,но с бедния ми английски не съм много в час :facepalm: ,та мисълта ми е,че ще е много полезно(въпреки,че никой не е длъжен)да удряте по едно рамо на нас,останалите,по всеки удачен за вас начин:)
    • Gavron23
      Gavron23
      Бронз
      raulneo благодаря за хубавите думи - старая се да помагам когато мога.
      Идеята ми беше че за да си подобри човек ХУ играта, може да си гледа и ХУ СНГ видеа, доста ще помогне в това отношение - има доста такива добри на английски, не знам дали имат дублаж на бг.

Иначе идеята някой да направи ХУ видео за БГ секцията ми допада и аз лично с удоволствие ще го изгледам :)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

Благодаря за предложенията ! ;)

Радвам се, че се е заформила и дискусия по въпроса. Макар и чисто теоретично да си приличат, мисля че на всички е ясно как особено в големите МТТ-та ситуацията при HU е доста по-различна - разлика в наградите от няколкостотин бай-ина, неоптимална кондиция на игра (умора, емоции и т.н.), психологически проблеми свързани с очакването (всеки турнирен играч играе именно за тези моменти, някои ги чакат с месеци) правят ситуацията доста по-комплексна.

Ще пратя темата и на Бах, а той може да има нещо предвид. :)

Поздрави,
      Камен
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Бронз
      Работата е,че не е лесно да се направи такова видео.Все пак в МТТ не се стига толкова често до ХУ
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Честно казано, самата теория няма да е толкова важна, колкото психологическите фактори. Главната разлика между HU в MTT и HU SNG от теоретична гледна точка е, че в HU SNG винаги започвате с равни стакове, с един и същ SPR и с чиста динамика. При МТТ HU това няма как винаги да е така.

Поздрави,
      Камен
    • bah22
      bah22
      Треньор
      Треньор
      Здравейте,

Може да се замисля да направя нещо по въпроса. В момента мисля да направя няколко видеа за 4-6макс маси и след това ще направя 1-2 видеа за ХУ.

Поздрави,
      Бах
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      +1 за 4макс маси. Пълна мистерия ми е как се играе там.
    • Alcas
      Alcas
      Бронз
      Първоначално публикувано от bah22
      Здравейте,

Може да се замисля да направя нещо по въпроса. В момента мисля да направя няколко видеа за 4-6макс маси и след това ще направя 1-2 видеа за ХУ.

Поздрави,
      Бах
      Радвам се да го чуя :f_thumbsup:
    • ZXZXZ
      ZXZXZ
      Начален
      Първоначално публикувано от Alcas
      Аз не мисля че SnG Hu са точно като в МТТ.

Първо защото както каза raulneo разликата в наградите е значителна.
      Второ опонентите са различни и имаш наблюдения на тях по време на ФТ. Според мен няма да е излишно да се направи такова видео. Ще ми е интересно какво мисли екипа на пс и треньорите по този въпрос.
      И какво е различното?! Стаковете нямат значение. Стакът е само един (ефективния). Въпрос на психика, но щом играеш МТТ, би трябвало да имаш нагласата, че ще вземаш трудни решения. Почти винаги играта на рибата се променя драстично, когато останете двама. Така че, както и да го гледаш, все си е Хедс ъп. Както и кеш масата. Същия филм, просто трябва да знаеш с какъв стак, какво да правиш. Всяко едно видео за Хедс ъп с по-малък стак ще ти свърши работа. И тези Наш калкулатори вършат работа само за обща култура :D .