Свързване на лаптоп с 2-ри монитор

• Disembowel
      Disembowel
      Бронз
      Здрасти колеги купих си лаптоп и искам да го свържа към монитора, правя го това, но искам екраните да ми са отделно тоест да пуна на големия екран 6-8 маси и на лаптопа 4-6 маси и да играя 15-16 маси едновременно, някой може ли да ми помогне как точно да направя това нещо. В момента са свързани, но искам всеки екран да си е отделно а те в момента все едно каквото правя на единия монитор го прави и на другия, разрових настройките на видеото но не се получи нещо.
  • 11 отговора
    • Disembowel
      Disembowel
      Бронз
      Оп извинявам се намерих в настройките как става, просто придърпвам масата на другия монитор и се получава :) . Само дето автоматично не мога.
    • excentrzm
      excentrzm
      Бронз
      Дай на "Разделителна способност на екрана" и след това търси някъде "Разширяване на мониторите" или нещо тако беше. Проблема ти е , че са настроени да са дублирани :) Ако бях в нас и скрийн щях да ти пратя ама уви ..
      Успех
    • Mdenka
      Mdenka
      Бронз
      Към моя комп си имам софт за настройка на мониторите. Може би трябва да разгледаш дискът с драйвери. ГЛ
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      Здравейте.

И аз си купих лаптоп и в момента се опитвам да свържа единия монитор към него. Проблема е, че не знам как да го направя все едно да е втори монитор.. В момента и на двата дисплей-а има едно и също и все едно са един монитор. Някой, ако може да даде някакви насоки и да обясни как да направя "магията".

Мерси.

П.С.

Май го направих.
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз
      Влизаш в настройките на видео картата, трябва да имаш меню display. Търсиш подменю, или някакво падащо меню multiple displays и избираш extended desktop. Пак там някъде трябва да имаш опция да избереш кой да е основния монитор primary monitor или нещо такова.

Иначе при мен става с директно с десен бутон на мишката graphics options-output to-extended desktop. Много вероятно е и при теб да става по този начин, но все пак зависи от модела на лаптопа, разбира се.
    • ICETOO
      ICETOO
      Бронз
      Аз съм с Win 7 и като си свържа монитор/ТВ към лаптопа давам десен бутон и на "Screen resolution" и от там вече си избирам кой да е основен дали само на единия, даже мога да си премествам втория, ако са различни размери (къде точно да започва допирната точка спрямо другия. На моя модел имам функшън копче и като го задържа и натисна F1 си избирам режима с втори екран: само единия, дубликат, екстендед, или само втория. Мисля, че всеки лапроп има такава опция на някой F и така най-бързо става.

Надявам се да съм помогнал на някого, но ако намерите "магическото" копче, не ви трябват менюта, настройки и драйвъри.
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Бронз
      Вече са написали, но и аз да кажа;

1. Свързваш монитора към лаптопа;
      2. Десен бутон на десктопа и избираш "Screen resolutuin"
      3. Натискаш "Detect"
      4. На "Orientation" избираш как искаш да ти е, "duplicate", "extented" и т.н.
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      А има ли възможност да свържа два монитора към лаптопа?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Зависи от лаптопа, но най-често графичната му карта не дава възможност за повече от един монитор (освен някои модели на Lenovo).

Можеш да си купиш външна, която да вържеш през USB, но ще е скъпо и/или ще лагва малко. По-добре си вземи десктоп PC.

Поздрави,
      Камен
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Не само Lenovo. MacBook поддържа до 2 активни външни дисплея. Препоръчително е да са Thunderbolt 27. За други монитори ще трябват малко магии с преходници thunderbolt port -> hdmi/dvi. 15" Retina има HDMI, така че там няма проблеми 1 външен обикновен монитор.
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      лаптопа ми е lenovo ideapad z570

пробвах да свърша 2монитора + този на лаптопа да станат 3 ама не става.
      Мога да свържа 2 монитора, а този на лаптопа да го спра и да използвам 2та монитора, което пак е нещо :D