Начини за подобряване на обучението в ПС

• troshacha
      troshacha
      Злато
      Hi,

Мисля, че всеки играч има пропуски в играта си и най-добрият и бърз начин да се отстранят е да наеме тренъор, вместо да гледа видеа, да чете и публикува във форуми.

Затова предлагам по някакъв начин тренъорите в ПС да помагат повече на играчите. Примерно със стратеджи точки да може да се купува някакво време, в което тренъорът и играчът да обсъждат дадени неща по играта на играча чрез скайп. Или пък ПС да се разбере с плащането на тренъорите и по някакъв начин всеки играч, който желае да може да обсъжда играта си дадени тренъори.

Може да се измислят много начини как да се подобри играта на играчите и затова бих искал да прочета и вашето мнение и предложения?

Ако това се случи, то би трябвало да има повече печеливши играчи и това ще доведе до повече игра на по-големи лимити и следователно повече печалба за ПС. Излиза, че и двете страни имат изгода от горе посочените действия.

HF
  • 10 отговора
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от troshacha
      Мисля, че всеки играч има пропуски в играта си и най-добрият и бърз начин да се отстранят е да наеме тренъор, вместо да гледа видеа, да чете и публикува във форуми.

• troshacha
      troshacha
      Злато
      "... бърз начин..." схващаш ли

[ ] да
      [ ] не
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Вадиш пари от банката и си наемаш тренер ;) Ако играеш със 100, 200$ банка хич не ти трябва треньор, а повече видеа и тренировки на нашите треньори ;) Там те си обясняват подробно, виждам им играта срещу различните опоненти в различните ситуации.

Такова нещо с точки е несериозно ;)
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Треньорите в PokerStrategy са около 10, а както сам се досещаш потребителите са доста пъти повече.

Това разбира се също така трябва да се съгласува и със самите треньори, защото те също имат ученици, а някои от тях работят, имат семейства, а не трябва да забравяме, че трябва и да се играе.

Също така повечето треньори, които наистина могат да ти помогнат започват от цени по $60/hour, което означава, че от тази "промоция" така или иначе отново ще се възползват доста малко от хората, защото ако правиш по $200 рейк на месец не можеш да очакваш да получаваш тренировка всеки месец, а за няколко месеца можеш да се изкачиш доста бързо и сам.

Ако наистина си заинтересован от тренировки можеш да питаш по-опитни играчи дали са склонни да започнат да те обучават срещу процент от печалбата или да им плащаш на час, но ако играеш на ниски лимити не мисля, че ще можеш да си го позволиш.
    • troshacha
      troshacha
      Злато
      Кymupa, благодаря ти, че пишеш в тази тема и ми препоръчваш какво да направя за себе си, но аз предлагам неща за целия ПС сайт.

Аз смятам, че може да се измисли или добави допълнителен начин на обучение на играчите в нашата общност и това да доведе до положителни резултати за всички ни.

Това, което съм написал горе е предложение, като съм сигурен, че хората ще предложат много по-добри и креативни варианти и най-важното е да става дискусия.

HF
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Треньор
      Треньор
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Ако даден играч има достатъчно интерес, то той сам ще намери начин да търси, да се интересува, да извлича доста стойност от всички клипчета, анализи, тренировки. Да се свързва с нови хора и да дискутира. Начини за подобрение има много, това което трябва на всеки е интерес, а това предложение ми звучи нещо от типа на "Айде да не правим нищо и само някой да казва къде грешим и така". Отделно едно подобно начинание ще е доста ангажиращо и не знам кой ще има достатъчно време за това + че методите предлагани от сайта са достатъчно добри
    • troshacha
      troshacha
      Злато
      @N0pr3s3n7
      Ако става въпрос за моите постове, помисли пак ...

До сега хората писаха, че ни им допада идеята написана в 1 ми пост. Пак пиша, че всеки може да дава идеи.

@PetChoveka
      "Ако даден играч има достатъчно интерес, то той сам ще намери начин да търси, да се интересува, да извлича доста стойност от всички клипчета, анализи, тренировки." - както в 1 ми пост съм написал, че целта на тая тема е как да/може ли/трябва ли да се подобри обучението в ПС и по какъв начин може да стане най-добре за всички (затова ще сменя името на темата).
      "Начини за подобрение има много" ама също така може и по-бързо като това ми е идеята.
      "...а това предложение ми звучи нещо от типа на "Айде да не правим нищо и само някой да казва къде грешим и така"." Пак преписвам и знам, че ще ме разбереш - идеята е по-бързо и качествено да се осъществява обучението в ПС и трябва всички страни да са доволни.

Хрумна ми от препоръката на kymupa към мен "Ако наистина си заинтересован от тренировки можеш да питаш по-опитни играчи дали са склонни да започнат да те обучават срещу процент от печалбата или да им плащаш на час, но ако играеш на ниски лимити не мисля, че ще можеш да си го позволиш." да се направи примерно study buddy раздел, като в него всеки който търси, предлага обучение или се създава група за играчи от една игра, да пише.

Надявам се да има дискусия затова моля, пишете.

HF
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей troshacha,

Благодаря за предложенията!

Виждам, че вече са се включили няколко човека, но нека да допълня някои неща.

Обучението в PokerStrategy.com е на колективен принцип поради няколко причини - една от тях естествено е, че това е най-добрият начин да получаваш безплатно качествено обучение, за което иначе няма да имаш възможност (или по-често, желание) да плащаш. Това обаче съвсем не е всичко - да имаш индивидуален треньор със сигурност не е най-бързият и ефективният начин да се учиш, или поне не в общия случай. Много по-добър и градивен начин е да го правиш в общност, сред други хора на близко до твоето ниво, с които да дискутираш - това е и причината сайтът ни да предлага двустранна (или по-скоро всестранна) комуникация.

Имайки това предвид, всеки от треньорите ни редовно организира различни форми на обучение (тренировки, видео материали, форумни теми) в които разглежда индивидуално играта на даден член на общността. Участието е доста лесно, особено в малки общности като нашата. Не съм те виждал да изявяваш желание за участие в нито една от тези промоции, защо не започнеш от там?

Що се отнася до групите, които играчите си създават, във форума има няколко такива (съответно в разделите за стратегически дискусии No Limit и Sit and Go и Турнири). Този метод отново не е най-подходящият, тъй като развитието, която изолирана група може да постигне е силно ограничено (в най-добрия случай колкото най-напредналия от него, на практика обаче това рядко става), но поне дава мотивация на всички участници и в комбинация с другите методи на обучение - видеоматериали, тренировки, анализ на ръце, стратегически дискусии във форума и статии - може да даде доста добри резултати.

Поздрави,
      Камен
    • Alcas
      Alcas
      Бронз
      N0pr3s3n7, много забавно :coolface:

Troshacha, идеята за купуване на точки е интересна, но нереалистична. На мен по-близо до истината ми звучи с точки да се купува право да гледаш дадено видео за по-висок лимит. Например ако си статус злато и си събрал 1к точки да може да ги размениш да гледане на едно видео платина.

Другото което щях да ти кажа в общи линии 5 човека го е казал. Само ще добавя че преди всичко човек сам трябва да си свърши работата.