The Road to The First Million

• Rumenaldo
      Rumenaldo
      Бронз
      Доста гръмко заглавие за блог, но както се казва - Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му.
      Казвам се Румен Костадинов - Руменалдо. Може да ме засечете по масите в 888 (Rumenaldo11) и по-рядко в PokerStars (Rumenaldo17). Играя предимно ММТ в 888. Кеш масите не са ми на сърце, като бивш футболист обичам тръпката от състезанието, надпреварата и затова турнирите са моето място.
      Как почнах с покера? Единият ми дядо беше рибар, а другият играеше белот редовно с приятели, нямаше как да не се занимавам с покер :tongue: Иначе 1-ят ми допир с покера беше като студент преди около 10 години, когато постоянно питах кое е по-силно две двойки или тройка, флъш или стрейт :facepalm: 2-ят ми допир с покера беше във Фейсбук преди 5 години, където 1000 виртуални $ ги превърнах в около 8 000 000 $ ... все още нищо сериозно, просто играех за кеф. Един приятел ме светна за покер залите и по-точно за фрийролите и така това беше 3-ят етап. Така се случи, че точно зимата когато почнах да играя фрийроли по една или друга причина не работих и играех по 10-12 часа покер (основно турнири). Макар и фрийроли, мисля че са една добра основа за по-нататъчно развитие като турнирен играч. 4-ят етап дойде с първите депозирани пари. Играл съм в повечето известни покер зали и се спрях на 888, където смея да твърдя за МТТ играчите си е доста доходоносна зала, като се има предвид голямото количество австралийски и канадски донкове. След няколко депозита по 10-20 лв. (в началото на тази година), играейки предимно Омаха ПЛ турнири, успях да си изградя банка, спирайки да депозирам. За 7 месеца успях да докарам нещата до около 7000 $ профит от турнири (малка част от тях загубени на кеш масите).
      Та сега идва и въпросът, който ме мъчи в последно време относно моята покер "кариера". ЗАЩО НЕЩАТА НЕ ВЪРВЯТ КАКТО ИСКАМ И ЗАЩО Е В ЗАСТОЙ МОЯТА БАНКА?
      1. Работя по 7-10 часа всяка вечер (барман съм в Малта, някой може да са ме виждали в Корнера на Сл.бряг, където работих последните 4 лета) и играя след работа, доста често уморен и мислейки си само за възглавницата :facepalm: Мисля че това е основна причина - умората, която не мога да преодолея и с голямото желание да играя и печеля от покер. Един вид работа + покер турнири и понякога се събират 15-16 часа на ден, което си е много голямо натоварване. И тук само да вметна, може би на повечето от вас се е случвало :tongue: играейки полузаспали и едвам гледащи, когато ви влезе АА или КК как адреналинът се качва на макс и за секунди се разсънвам все едно съм спал 15 часа, чуството е уникално :nh
      2. Втората причина си я обеснявам с факта, че изграждайки солидна банка и играейки предимно турнири с вход 5-15 $ си позволявам доста често да не играя сериозно ("подпомогнато" и от 1-та причина).
      3. Като трета причина - намалянето на броя турнири, които играя. Допреди няколко месеца не работех всеки ден и имах по 2-3 почивни дни седмично, през които бройката на изиграните турнири на ден стигаше до над 20. Сега играя средно по 2-5 турнира дневно.
      4. Четвъртата причина мисля с този блог да я реша. Липсата на комуникация с повече покер играчи и стратези, обменяйки опит с тях и получавайки съвети от хора, които са преминали през същия етап :s_cool:
      Засега това от мен, че много дълъг стана уводът. Ще се радвам за съвети и коментари. Успех по масите :club: :club: :club:
      П.с. Очаквайте скоро интересни клипове и снимки от моите покер преживявания.
  • 22 отговора
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей.
      Много интересно започва блогът ти и доста си постигнал за тези 7месеца, като аз заради факторът работа и ангажираност смених от МТТ на кеш.
      Поздрави и нека да края на годината да я направиш 10х банката :)
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      GL :coolface:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Браво, еваларка за успехите до сега :heart:

Дано удариш първия си милион asap и да не ни забравиш тогава ;P
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      Честит блог и много успехи,определено ще се следи :)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

И на мен ми беше много интересно да прочета началото.

Пожелавам ти успехи за напред и да ни радваш с първи места в турнирите!

Поздрави,
      Камен
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Много интересен блог:) Успех с покера и скоро да се похвалиш с първия милион :)
    • yUnReAl
      yUnReAl
      Глобален
      Успех!! :pokerface: :fuckyeah
    • veskoo93
      veskoo93
      Бронз
      Ще се следи :) Макар да се очертава интересен, ще ти пожелая скоро да го закриеш тоя блог и да започнеш "The road to the second million"
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравей!

Наистина интересно начало на блога. Надявам се и за напред да е така. По принцип не съм МТТ играч, но ще следя блога ти с интерес.

А и аз като теб лятото работя по южното черноморие, въпреки че тази година не успях да отида на там :)

Поздрави,
      Денислав :s_cool:
    • Rumenaldo
      Rumenaldo
      Бронз
      Както обещах ще публикувам някои по-интересни ръце от екшъна по покер масите. Първо едно голямо благодаря за отзивите и ще се радвам занапред да сте по-активни тук, а аз обещавам като стигна 1-я си милион да направя един специален фрийрол за 10 000 $ на всички които са писали в блога ми :tongue: :facepalm:
      Та по-интересното от тази сутрин е една ръка от кеш масите на Омаха ПЛ. Реших отново да се върна на любимата ми Омаха и да разцъкам преди лягане. Там или са големи донкове, не познаващи същността на играта Омаха или са най-големите чакали, чакащи своя нътс за да си удвоят парите. Както и да е, ето и ръката:

Префлоп имаме стандартен за Омахата кол, при положение че достатъчно играчи са замесени в пота. На флопа чек от последващ кол с надеждата за добра карта на търна. 6 :diamond: ни дава нътс флъш дроу плюс дупчените кенти. И тук от първа позиция правя любимият си блокиращ залог (някъде бях гледал или чел нещо подобно), един вид опитвам се да видя възможно най-евтино ривъра чакайки си аутовете, затова и правя този нисък залог, който без проблем доплащам след рейза на опонента. Може би нищо интересно ще си кажете до тук или стандартно отиграване. Ето и по-интересната част. Включих таймера опитвайки се да заблудя опонента слагайки го на доста силна карта, ето част от чата
      Доста мисли противникът и след около 20-30 секунди за моя радост плати, което за мен си беше грешен кол, абсолютно грешен кол ... може би моят ОЛ ИН го заблуди, мислейки си че искам да го изгоня, както и аз предположих че така ще се хване на въдицата ... :club: :club: :club:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      не ползваш ли програми?
    • Rumenaldo
      Rumenaldo
      Бронз
      Купих си HoldemManager, започнах да си оправям настройките и нещо се опетлах и го оставих засега без да го ползвам. Знам че ще ми е от полза, може би ще искам помоща на някой от вас за да го подкарам.
    • yago215
      yago215
      Бронз
      Сладка ръчица :s_thumbsup:
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      @Rumenaldo,

кое и е стандартното на ръката? Префлоп си фолд отвсякъде. Липмваш, след теб пот, 2 кола и ти плащаш с тази ръка - скандално. Добре, че е вързало, че да си удвоиш парите, но определено ще си на загуба с такива ръце.

Поздрави
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Според мен ако си изкл. анимациите , ше се изморяваш малко по бавно, особено след работа :) , че в 888 е много мудно
    • Rumenaldo
      Rumenaldo
      Бронз
      Първоначално публикувано от theworldleader
      @Rumenaldo,

кое и е стандартното на ръката? Префлоп си фолд отвсякъде. Липмваш, след теб пот, 2 кола и ти плащаш с тази ръка - скандално. Добре, че е вързало, че да си удвоиш парите, но определено ще си на загуба с такива ръце.

Поздрави
      Навярно си прав, нямам претенциите да съм големият стратег на Омаха. Знам обаче, че Омаха е игра на The Nutts, било то стрейт, флъш или фул хаус и идеалната първоначална ръка е когато имаме възможност да играем и за трите. В тази ситуация макар и с малък % за флъш (защото реално само това ме устройва от първоначалните карти), реших инстинктивно да колна и да се забъркам в пота, очаквайки както казваш - да ми върже. Сега като се замисля ще се съглася с теб за фолд, ако вземем на предвид дългосрочния план. Мерси за корекцията :club: :club: :club:
    • Rumenaldo
      Rumenaldo
      Бронз
      Добър турнир се получи, за жалост валетата ми не издържаха :club: :club: :club:
    • Rumenaldo
      Rumenaldo
      Бронз
      Работата започва да ми пречи на покера, но няма как ... ако искаш да постигнеш целите си, ще трябва да се лишаваш от сън :club: :club: :club:

и тук малшанс ...
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей.
      Мачкай и дано скоро да се обезмисли друга работа освен покер :)
      Поздрави.
    • 1
    • 2