ССС way

• kekom13
      kekom13
      Бронз
      Здравейте,
      казвам се Калин и реших да си направя блогче и ето ме тук да пиша. Имам огромна нужда от спазването на дисциплина смятам да се облегна на този блог за да се сдобия с нея.
      Играя покер от около 1,5-2г , играл съм почти вички формати на Hold'em но най вече съм играл кеш по стратегията на малкия стак и по стратегията на средния стак. Всъщност някаде тук е проблема ми със спазването на дисциплината-всеки път след голям доун суинг вместо да си стоя кротко и да търся проблем в играта си започвам да се моткам по различните варианти на игра(турнири, СНГ, СГС, фифтита...).
      Това повече не е вариант понеже преди 4 месеца реших да се изхранвам от покер (или да умра от глад от покер :f_biggrin: ) и нямам повече възможност(време) да се хващам с нови варианти на игра или да се връщам към стари и да почвам да уча наново и и ново...

Така реших твърдо да се спра на ССС и да развивам уемнията си по тази стратегия поне докато не стана рег на НЛ 200, после ще му мсиля. Това е основната ми средно дългосрочна цел. Надавям се най-скоро да успея да я постигна- да речем до 6 месеца.

В момента имам банка за НЛ 25 достатъчно дълбока за да играя без особени притеснения.
      Краткосрочните цели който ще си поставя за да постигна дългосрочна цел са следните:

1. да записвам поне 20 работни дни в месеца.
      2. да правя по 100к ръце месечно.
      3. да анализирам всички сесии който съм изиграл, смятам да правя това в деня след деня в който съм играл сесиите.
      4. да поствам минимум 3 ръце за анализ дневно (освен в дните в който почивам).
      5. да си подобрявам пост флоп играта като се включвам в анализа на ръце на други играчи.
      6. да гледам минимум 20 видеота месечно.
      7. да чета или препрочитам стратегически статии в 20-те работни дни който си определих преди това.
      8. да спротувам в поне 15 дни от месеца.
      9. да упдейтвам блога си със изпълнени или неизпълнени цели поне веднъж седмично.
      10. веднъж месечно да речем на 15 число да правя цялостен обзор на справянето със горните цели.

Така ако всичко върви като по вода и ползите от горепосечените краткосрочни цели дадат резултат за псотигането на по -дългосрочната цел след това ще измисля нова стратегия как от рег на нл 200 по ССС ще си увелича възможностите и познанията а и банката за да мога един ден да седна на ХУ срещу моя кумир Tom "Durrr" Dwan. Това е end game целта ми, или поне това е за сега.

Чао за сега, и умната по масите :D
  • 17 отговора
    • lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      Честит блог и успех с целите! ;)
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Доста амбициозно започваш :) Пожелавам ти успех в начинанието ти ! :)
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      В коя зала ще играеш и от кой лимит почваш?
    • tvenelin
      tvenelin
      Бронз
      gl sss :)
    • kekom13
      kekom13
      Бронз
      Благодаря за пожеланията!
      arsenalpz играя в покерстарс нл 25, спрях се на ZOOM масите макар да трябва да правя адаптации поради факта че започвам със 50ББ, но поради обема който мога да вкарам и същевремено възможността да запазя логическата си игра същото така по голямото време което ми се дава да помисля когато имам трудна ситуациия мисля изцяло компенсира по удобаната игра с 40ББ на 24 маси.24 маси е нужно да отворя за да вкарам същия обем като като 4 маси ZOOM.
    • ArtOfKilling
      ArtOfKilling
      Бронз
      Аз също играя зуум с 50бб (тва е минимума...). Честно да ти кажа не е толкова голяма разликата просто като стана с повече от 50бб веднага ставам. Успех с блога ти ще го следя с интерес!
      Поздрави!
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей.
      По-добре започни НЛ5 СГС, отколкото НЛ25ССС зуум!
      1/ Не можеш да играеш по стратегията, защото минимума за сядане на масата е 50бб, а ти трябва да седнеш с 40 и да станеш с 50!
      2/ Реговете ще те спукат леки 3б и не можеш да противодействаш достатъчно ефективно поради по-големият си стак и поради слабостите на стратегията, като цяло.
      3/ Ако си мислиш, че на 4маси зуум ще развиваш играта си, да ти отговоря, че това е възможно до 2 маси ;)
      4/ 2маси зуум са 500р/ч т.е. 6маси 6х, и следователно 4маси зуум са 1к/ч
      Поздрави и успехи.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Ето някой идеи за 50 ББ стак.

1.Вариант :Докато паднеш до 40бб играеш 7/4 или нещо подобно :D

2.Вариант просто рейзваш 3.5 ББ префолп

Пробвал съм ги и двата и си работят в ЗООМ до НЛ10 .
    • kekom13
      kekom13
      Бронз
      Здравейте хора!!!
      djbobbybb, vengeance77 благодаря за съветите, но за сега ще пробвам моя начин :D
      ето една забавна ръка за да са толкова сухи постовете ми:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Replayer
      SB ($17.40)
      BB ($32.02)
      Hero ($12.15)
      UTG+1 ($29.92)
      UTG+2 ($28.32)
      MP1 ($25)
      MP2 ($26.50)
      CO ($25)
      BTN ($26.90)

Dealt to Hero A:heart: A:spade:

Hero raises to $0.75, fold, fold, fold, fold, CO calls $0.75, fold, SB calls $0.65, fold

FLOP ($2.50) 5:heart: 3:club: 6:spade:

SB checks, Hero bets $1.55, CO calls $1.55, SB calls $1.55

TURN ($7.15) 5:heart: 3:club: 6:spade: 7:club:

SB checks, Hero checks, CO checks

RIVER ($7.15) 5:heart: 3:club: 6:spade: 7:club: A:diamond:

SB bets $2.25, Hero calls $2.25, CO calls $2.25

SB shows 4:spade: K:spade:
      (Pre 13%, Flop 25.9%, Turn 71.4%)

Hero shows A:heart: A:spade:
      (Pre 69%, Flop 8.7%, Turn 2.4%)

CO shows 3:spade: 3:diamond:
      (Pre 18%, Flop 65.3%, Turn 26.2%)

SB wins $13.27

:D :D :D
      тоя изби рибата
    • sergo233
      sergo233
      Бронз
      Не че 4 К ше избяга,като го гледам какъв е ръмбак,ама ти защо залагаш три четвърти пота на флопа?
      В смисъл и ти малко си се полакомил,да ги държиш и двамата в ръката и да ги цицаш,а на тоя флоп с двама зад тебе бетни си пота по-добре май :rolleyes: А ЦО и той с някаква идея да ви държи максимално и двамата в пота,та накрая и двамата сте се наиграли :D
    • kekom13
      kekom13
      Бронз
      А бе магарешки ФЪН :D , направихме си ДОНК парти ние 3мата ахахахаха
    • kekom13
      kekom13
      Бронз
      Йоуу догс!!

Това е първия ми упдате на блога ми за изпълване на целите който си поставих...

1 цел да правя по 20 работни дни в месца; с това се справих дори напрахих повече работни дни за седмицата от планувано така че 1 +
      2 да правя 100к ръце месечно; и с това се справих дори подминах очакванията си и направих 30к ръце за 1 седмица 2+
      3 да анализирам всички сесии който съм играл; тука фелнах и ме е срам доста, прегледал съм 3-4 сесии за седмицата т.е. пропуснал съм 2 мисля -1
      4 да поствам 3 ръце дневно за анализ; тука също не съм доволен защото не псотанх ръце във всичките дни в който играх -2
      5 да се включвам в кометарите на ръце на други играчи; тотал фейл -3
      6 да гелдам мин 20 видеота месечно; тук се справих добре изгледал съм поне 20 само тази седмица +3
      7 статии четох само в 3 от всичките дни... т.е. пак фейл -4
      8 да спортувам 15дни месечно минимум; тука се увенчах с успех +4
      9 да упдатна блока си вяка седмица ето ме тук и с това се справих няма да му давам обаче +

т.е. резултата е 4/4 изпълнени неизпълнени.... не съм особено горд със себе си и мисля другата седмица да изпълня всичко.

Ако някой ми каже как се постват графики ще пускам и по някой друга графика за цвят...
      Иначе гайринда върви добре, като изключим първите два дни в който се бях пренавил и играх като тотален донк.

айде това е от мен за сега

ето едно парче за поздрав

http://www.youtube.com/watch?v=SFu2DfPDGeU
    • kekom13
      kekom13
      Бронз
      :facepalm: ....
      В общи линии освен обема ръце не се справих много добре с целите си тази седмица. Доста ме е срам и се радвам че си направих блог за да не се случи така че се покрия пред себе си без дори да намекна за мързела си. Всички цели освен обема са наполовина съвршени което го отчитам като тотален провал тази седмица.... :facepalm:
      Освен всичко друго ами и update на блога трябваше да бъде вчера :facepalm: ..... и това не съм свършил- немога да си измисля наказание, ако някой има смислени предложения приемам с охота.

Това ми е графиката за 15 дни откакто съм започнал блога си, имах няколко трудни момента, но основните downswings са всъщност donkswings и благодарение и само на магарешката ми природа :D ...

Искрено се надявам другат седмица да се очета с пълно изпълнение на целите ми.
    • kekom13
      kekom13
      Бронз
      Здравейте!

Не съм ъпдейтвал защото работата с целите ми не върви така като ми се искаше, явно ми идава доста натоварено и прекомерните сили който вкарвам когато изпълнявам целите който посочих определно ме отклоняват от идеята ми за развитие и творчество. Вместо това от прекомерен труд затъвам в забрава и мисля само за работата като работа а не като творчество-реших че това е грешна насока в развитето ми. Поради гореспоменатото реших да изпълнявам задачите само когато съм готов за това освен обема ръце за месец и спорта(за тях нямам оправдание).

Колкото то как върви покера.... вчера преди два дни достигнах банка за НЛ50... вчера по едно време рънвах добре и към средата на сесията ми нещо се счупи и завърших БЕ за деня на НЛ50. Днес започнах деня отново на НЛ50 и след загуба на 10 стака реших да сляза на НЛ25 отново като там отново загубих 10 стака за норматив и мисля че и този месец съм на нл25... днеска успях да загубя 20 стака по лимитите за 2700 ръце :D това е малко изродия.

ето я и гравиката ми за деня:

а ето и графиката от началото на предизвикателството ми:

имам 2 доста злобни доун суинга за тея 100к ръце, определено не отдавам загубите само на лошата вариация определено сигурно имам и греашки, но все пак има и вариация - днес ме убиха от кулъри до сега за един ден не бях срещъл 3 пъти АК срещу АА... и после още 5-6 пъти мойте QQ,KK срещу АА, а бе нагледах се на АА днес жалко че не бяха мой :D ...

Айде до скоро догс, отивам да рапускам че утре съм за риба на езерото НЛ25 :s_biggrin:
    • kekom13
      kekom13
      Бронз
      Някой модератор може ли да ми прехвърли тази тема в моят блог ССС way, защото незнам как стана така че съм пуснал нова тема.
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей kekom13,

Готово! :s_thumbsup:

Поздрави,
      achko
    • kekom13
      kekom13
      Бронз
      Мерси :)