Резултатно-ориентиран донк с парични цели

• iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Yo, guys ;>

Не съм водил блог до сега и като цяло не съм от хората, които дискутират случващото се с тях пред публика. Обаче това лято се разви по начин, различен от този, който планирах. Имах планове да пътувам в чужбина това лято, но те не се случиха по ред причини. След това re-планирах лятото да премине в хардкор грайнд, като такъв имаше само във втората половина на Юни. След това загубих тотална мотивация за игра и горе-долу от 1 Юли насам съм играл изключително малко покер, което е много голям пропуск от моя страна. Все пак имах нужда от почивка ,определено, въпреки че времето извън покер масите не го прекарах по най-разтоварващият начин. Чувствам се по-малко изморен и напрегнат отколкото преди един месец.

И така защо го правя този блог? За да си постна челиндж, естествено и да спра да бездействам.
      Истината е, че блогът на plamenpetrov (0$>) ми навя тази идея. Интересно ми е да видя как ще се справя с изграждането на банкрол от ниските лимити, а и се надявам блогът да подейства мотивиращо и на други хора, както неговият на мен. Тук е моментът да добавя, че подобни челинджи съм си правил, но основно в рамките на ден и съм имал добри попадения (ran good obv :D )

Та по същество. Quite frankly, не ми се занимава с фрийроли, за това ще започна с $30. Банкрол, който всеки начинаещ би могъл да си позволи. Целта е да направим $300 от утре (15-ти Август) до края на месеца (31-ви Август). Това е горе-долу реално постижимия резултат, при следните параметри на игра във формат ХУСНГ.

:diamond: 30 турнира на ден
      :club: Започваме от $3.50 БИ, което ще рече ~9BI. Качваме на $7 при БР от $50. На $15 ще се качим след преминаване на $120 банка.
      :heart: До $100 бр ще играем рег спийд, след това преминаваме към Турбо и увеличаме обема на 50 турнира дневно.

Ще поствам графики и такива неща всеки ден.

В общи линии е това.

Да следваме традицията и да сложим песен -

:f_cool:
  • 90 отговора
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей.
      Интересен челиндж си си поставил.
      Поздрави и успех.
    • twi57ed
      twi57ed
      Бронз
      Привет! :coolface:
      Честит ти блог! Ще се следи :) :heart: ХУСНГ
      Желая ти много успехи и да мачкаш челинджите с лекота!
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Благодаря, момчета :) Като цяло се надявам да е интересно и най-вече мотивиращо. В следващия ъпдейт ще напиша за някои неща извън покера, които дават пряко отражение върху играта и нагласата ни. Ще опитам да споделям синтезирано неща, които съм научил в размяна на $ и време.

Като сума това предизвикателство не е нищо особено, но целта ни тук е обемът и най-вече качественото му изпълнение.

Следващият ъпдейт - графики + some general thoughts on improved performance.

П.С. Все пак ще дам малко инфо. През последните дни умишлено започнах да пия бира всеки ден и да се храня, да кажем, "по-разкрепостено". С това предизвикателство ще променя и начина си на хранене, сън и времевата организация на деня ми като цяло. Повече по темата - утре :)
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Мислех да правя дълъг ъпдейт с разни неща извън покера, но честно казано не ми се пише много точно сега.

Първите няколко турнири ми бяха доста мъгла, правех стабилно количество донкофлоидни отигравания, а и рънвах кофти. Забравих да ви спомена, че играя ФЛХУ-та. Та така, след около 12 турнира бях направил 3 бай-ина на $3.50 и реших да изиграя следващите на $7. Там играх 2 маси срещу слаб рег, в началото удряше всичко и на единия бях останал с 500 чипа, но след като изравних стаковете, а в другия вече го бях победил, почна да spew-ва яко и ги шипнах. Ще гледам да играя с него.

Общата бройка е 1/2 от предварителния минимум. Бях реших да играя 4-5 маси едновременно, но едва в последните 2-3 турнири се чувствах в рутина, но и леко изморен. За това реших да спра и може би да изиграя още няколко по-късно. 30/ден си е минимума и няма да го променям, просто неискам да играя когато чувствам, че не го правя достатъчно добре.

Банка - $60.03
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз

Банка $101.27
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Та да си продължа монолога -

Днес :

Общо :

Банка $176.35
    • jikev
      jikev
      Бронз
      ...
    • gotata777
      gotata777
      Бронз
      много добре рънваш :) Продължавай в същия дух и ще постигнеш целта до средата на другата седмица някъде :D ще следя блога :)
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Около 1/2 от цялата графика е срещу един и същ рег. Като цяло е слабичък, но преди малко беше ударил трипс, аз направих бекдор фулхаус и май се тилтна много, започна да л/к всичките си ръце... Та ще спра за сега да играя с него, неискам да бъстне. От утре и без това ще играя предимно $15.

А и плана се променя. 30 игри на ден са прекалено много. То се оформи така да правя по 17 снг-та, но средната продължителност е 35 мин / 2 таблинг.
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Направо ги сгазваш :s_thumbsup:
      Може да пускаш и някоя друга интересна ръка ;)
      Иначе ти на какъв лимит си бил РЕГ?
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Мерси :)

$60
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Днес още не съм играл. Снощи си легнах в 5 и станах в 10:30. Дори ей сега си мислих да пийна биричка тая вечер... Но аз едно, че не играя 30 турнира на ден, сега и да не играя в Събота вечер - what a joke :megusta Ще пийна едно кафе и ги почвам.

• iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Още като почнах ми се спеше, но съм доволен, че не изпуснах цялото си ЕВ от тази вечер.

Банка $213.47
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Блогът го направих, защото исках да се мотивирам да играя отново, но ми стана досадно да поствам графики. Сега мисля да се концентрирам върху играта и да не си губя времето с форуми.
      Благодаря на vengeаnce77, twi57ed и gotata777 за хубавите думи!

Това е последният ъпдейт, банката след 4 дни и ~ 60 турнира е $229.51.

Адиос :>
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Първоначално публикувано от iwillgoon
      Блогът го направих, защото исках да се мотивирам да играя отново, но ми стана досадно да поствам графики. Сега мисля да се концентрирам върху играта и да не си губя времето с форуми.
      Благодаря на vengeаnce77, twi57ed и gotata777 за хубавите думи!

Това е последният ъпдейт, банката след 4 дни и ~ 60 турнира е $229.51.

Адиос :>
      Щом си решил така :( . Със сигурност щеше да е интересен, понеже няма много такива. Успехи и всичко най-хубаво.
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Здравейте :) Доста време мина откакто го писах този блог. По принцип съм от хората, които предпочитат да четат, отколкото да пишат, но напоследък в нашата общност доста блогове се занимариха и в опит да стимулирам създаването и поддържането на такива, смятам да пиша и аз.

Предния път не се представих. На 20 години съм, играя покер от 3-4 години, полу-професионално от около година насам. Като доста други онлайн играчи, аз също бях "геймър" преди да разбера за покера, като играех до 15-18 часа в денонощието и бях станал доста добър и популярен в Garena :D Тогава бях ученик и ми беше супер интересно като цяло да си цъкам. В 11-12 клас, вече интересът ми към про-гейминга силно намаля и започнах да поцъквам покер. Като цяло отначало просто гледах таблицата за ССС и играех в Кейк покер. Играх сравнително малко, около месец може би и евентуално бъстнах. По принцип съм от хората, които учат нещата от първа ръка, не съм по статиите и таблиците. След това имах много приливи и отливи в покер отношение, като правех стабилни банки и евентуално се въплъщавах в исилдър1 и ги губех. Основната причината за това беше, че тогава бях ученик, семейството ми имаше добри доходи и парите от покер за мен не бяха важни, единствено исках да се забавлявам и да правя всякакви неща, които по принцип не са много разумни. Та така за 2-3 години си бях общо взето губещ играч, но за мен това беше окей, защото знаех, че с времето, прекарано в игра на микро, ниски, средни и високи лимити, бъстване на нл600 ХУ срещу 2-3 рега и така нататък по програма, аз научавах играта и разбирах нещата доста конкретно, отколкото която и статия да прочета. Беше ми супер готино през някоя ваканция да депозирам 20$ и след седмица да цъкам $200 хуснг с 5 БИ банка :D Дори преди 2 години, когато трябваше да уча за матурите, имах около $500 в една зала в мердж, която бях изграйндил за около 2 седмици от нл4, но тъй като не бях от послушните ученици и трябваше да уча в последния момент, направих всичко възможно да бъстна. Просто когато имах банка за мен покера беше като видео игра, можех да играя още и още, и не можех да се занимавам с нещо друго, ако знаех, че мога да отворя клиента и да играя. Успях да ги бъстна на ПЛО и затворих клиента. На другия ден отворих клиента да обменя точки, да поцъкам някой турнир и с логването ми се отвори съобщение, че съм спечелил $200 от някаква класация и $100 от друга... И така започнах пак, играех си и в това време в скайп имахме група на класа, в която всеки пишеше как няма да може да се подсказва на матурите и т.н., как трябва да се учи и как всеки чете там нещо, а аз играех. Няма как да стане, ПЛО400 пак и въпроса беше решен.

След това се случиха доста промени в живота ми и стигаме до момента, в който нещата наистина придобиха съвсем друг вид. Вече не бях ученик, майка ми след 20 и няколко години трудов стаж за пръв път остана без работа. Винаги съм бил оптимист и в интерес на истината тогава въобще не ми пукаше много, но знаех, че ще трябва да се отнасям доста по-отговорно от тук нататък. Януари миналата година имах $0,06 в покерстарс акаунта ми, регнах някакъв 5 центов турнир, който спечелих и взех 6-7$. Започнах да цъкам Хуснг и в рамките на ноща имах около $200, а до другата нощ имах $300+. В този момент бяхме платили 400 лева сметка за ток и буквално нямахме никакви пари. Нещата обаче се нареждаха и дори бях казал на майка ми да не се притеснява, ще имаме доста пари до края на седмицата. Но старите ми навици пак се проявиха и след като загубих 2-3 $15 снгта, започнах $30, $60 и след като вече имах само 1/2 от това, с което започнах вечерта, за мен нещата бяха всичко или нищо и бъстнах. Това беше изключително тъпо изпълнение и беше на крачка да ме откаже от покера и да си търся работа като сервитьор някъде. Както и да е 2 месеца не отворих покер клиент, правех някакви упражнения вкъщи и си мислех как толкова много пъти съм започвал от 0-та и съм правел банки, а сега когато трябва да го направя, не мога. Започнах с $10 в старса, но нещата не вървяха. За около месец игра имах само около 70-80$ банка, която многократно беше сложена на масата и я печелих и губих по 2-3 пъти на вечер, но си стоях с тези пари около 2 седмици. И тогава дойде една вечер, в която банката ми беше около 97$ и чаках с нетърпение да станат 100$ и да ги тегля. Записах едно 3,50$ снг, не ми трябваха излишни рискове. Лаптопа ми беше от 2006 година и беше доста разбит, постоянно забиваше и екрана премигваше, но този път беше различно - регнах снг-то и той се изключи. По-кофтито беше, че не искаше да се включва... точно в момента, в който бях на крачка да изтегля първите пари от покер, в момент, в който наистина ми трябваха. Отворих капака отзад и миришеше на изгоряло, рам платката беше залепена за слона, след това отворих прозореца и го хвърлих на около 20тина метра - gg. На другия ден намерих компютър и си направих снг-тата и пуснах 100-те долара, с който си купих един скапан компютър 2ра ръка за 80 лева и си изрових стария ЦРТ монитор, който бръждеше, като че ли ще експлоадира всеки момент. Отвращаваше ме мисълта, че до преди няколко месеца имах 2 лаптопа и можех да си позволя толкова неща, а сега ми се налагаше да купувам някаква измекярска щайга, защото нямах пари за друго. В този момент твърдо реших, че повече не мога да съм тилт-мънки, започнах в старс с $10 и в края на Юни имах доста стабилна банка. Тогава изгубих мотивация отново да грайндя едни и същи лимити, но този път изтеглих парите и просто спрях. И идваме до момента, когато писах този блог. От тогава до сега нещата се промениха до известна степен, сега играя $30, $60 и $100 хуснгта, играя редовно и най-вече гейм селектвам, старая се да спазвам и разумен БРМ.

И така, ако сте прочели до тук, евала! :D Ето една графика за последния месец и нещо -

gl hf
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Готина история, успех за напред!

gl hf -apomsh -wtf
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Много хубав блог/история/. Надявам се да го поддържаш. Ще се следи задължително :)

Поздрави
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Мерси, хора :) И аз чета вашите блогове. Днес нещо ми е супер странно. По принцип избягвам да стоя на компа през деня, защото играя предимно вечер и малко се изморявам от монитора. Днес обаче ми е някво замотано и започнах да пия бири сега. И мисля да продължавам :f_biggrin: После може и мастика да вкарам в микса. Както и да е ^^ Нали са празници. Ъммм... много ми се иска да напиша нещо полезно. Ще ви разкажа още малко от моя прайвет лайф. Всъщност последните 5-6 месеца зарязах абсолютно всичко освен покера. Може да се каже, че за първи път изпитах нещо от сорта на депресия. Спрях да излизам и да се интересувам от всичко друго, освен това да играя. Причината е, че аз живея на едно място, където повечето хора са бедни. То в България може би повечето се намираме в такава обстановка, но тук абсолютно всички мрънкат как нямат пари. Аз също съм бил в такава ситуация, но и в голям процент съм имал възможности, които хората на около не са, благодарение на семейството ми. Няма да изпадам в прекалени подробности, но искам да ви кажа нещо от опита на 20 годишен, което е клише, но важи с пълна сила. Имал съм моменти в живота ми, когато парите да кажем са били доста сериозен дефицит, имал съм такива, в които не са били ни най-малко. Но преди покера, аз никога не съм мислил за финансото ми състояния по какъвто и да било начин. Както ви казах по-нагоре, аз бях губещ играч, но всъщност побеждавах игрите, в които играех. Свободата е нещо, което аз наистина ценя и винаги съм смятал и смятам, че всеки един човек трябва да прави това, което смята за правилно, да не робува на "мъдрости", на какво му казват другите/възрастните, да хубаво е да взимаш някои неща предвид, но също така трябва да мислиш по свой собствен начин и да си уверен в себе си. Та да се върнем на това, което имах предвид. Март месец беше първият, в който направих сума, която да кажем, че много считани за добре платени хора изкарват за няколко месеца. Също така беше един от най-кофти месеците ми в емоционално състояние. Играех и печелих много(бях в имба хийтър), но това не ме правеше щастлив по никакъв начин. Дори в един момент си направих равносметка и си говорих с близките ми и им разказвах как успях да направя нещо, което преди 1 година дори не съм си мислил, че ще направя, а се чувствам ужасно. Под това имам предвид, че когато се събуждах сутрин имах ужасно чувство, не знаех какво искам да правя, предната вечер да кажем бях направил $500, но в мен имаше чувство на празнота и липса, дори се чувствах виновен за някакви неща, дори когато си позволя 2 бири, сутринта се упреквам и смятам, че съм се провалил в нещо, че съм направил нещо нередно. Това в голяма част важи и до днес. Човек се променя с времето, нещата в съзнанието му се променят, поне за мен е така. В момента, благодарение на покера имам самочувствие на самостоятелност, което е готино по принцип. Но също така имам отговорности, които променят нещата коренно. Така че правете това, което ви харесва и не позволявайте на реалността да ви погълне, нито на парите.