Какво е рейк?

• Svetleto
      Svetleto
      Бронз
      за това рейк състезание, може ли да обясниш какво точно означава рейк, че идея си нямам и бих искала да се включа,но нещо не разбирам , тези сатратеги поинтс как се натрупват каде да се запиша нещо като турнир ли е ?! мерси предварително : )
  • 17 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей,

1. Рейкът (rake) е комисионната на покер залата, която се отделя пропорционално от всеки пот. Една ръка, в която се плаща рейк, се нарича raked hand (ръка с рейк). Условията за рейка и за размера му са различни. Обикновено рейкът е 5% от пота, стига потът да е достигнал определен размер. Максималният размер на рейка за една ръка е също ограничен и се определя от покер залата и от лимита.

Ако се чудиш какво означават някой покер термини, можеш да използваш нашия речник - голяма част са обяснени там.

2. Рейк състезание е състезания, в което покер играчите се стремят да играят възможно най-много и да натрупат най-голям рейк/печалба за покер залата. От своя страна покер залата ги награждава - най-често с финансови награди.

3. Записването в подобни състезания обикновено става автоматично. Подробни обяснения би трябвало да има мястото, където си видяла информация за подобно състезание.

Предвид статуса ти - начален, ти препоръчвам напълно да игнорираш тези състезания за момента. Най-добре отдели време да четеш стратегическите статии или пък използвай форума, за да научиш повече за покера.

Поздрави,

Станислав
    • Svetleto
      Svetleto
      Бронз
      мерси, но искам да се включа, нова съм във форума не и в играта на покер смятам, че играя покер доста добре инякой от нещата който сте написали аз не ги спазвам пример - ръка J and T аз винаги я играя дори и алл ин бих платила, както и J and 9 просто любими ръце... така доколкото разбрах трябва да се запиша и да правя колкото се може по големи потове чрез който залата да печели,, а инфото го видях в раздел - фул тилт ( тук ) , но не видях как да се запиша? :[
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Ако говориш за Рейк състезание за $45 000 през април

В самата тема много ясно е написано какви са условията за участие. Тоест ако имаш сметка в FullTilt и тя е тракната към нас - ти вече си в състезанието.
    • Svetleto
      Svetleto
      Бронз
      незнам дали е тракната :D какво трябва да направя за да я тракна към вас ?!
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Ако си следвала инструкциите публикувани на нашия сайт ето тук всичко е наред и сметката ти е тракната към нас.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от Svetleto
      - ръка J and T аз винаги я играя дори и алл ин бих платила, както и J and 9 просто любими ръце
      Toва е разликата между комадржията и добрият покер играч.

играта на покер смятам, че играя покер доста добре
      Амии... съжалявам,но ще трябва да те разочаровам. С предишното изречение просто загуби всякакви шансове за това да играеш "доста добре".

Съветвам те да започнеш да четеш статиите и да се придържаш към тях, в противен случай печалбите от рейк състезанията няма как да компенсират загубите ти на масите.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      - ръка J and T аз винаги я играя дори и алл ин бих платила, както и J and 9 просто любими ръце
      Ее, недей така, и аз си имам любима ръка - 69 и след нея all-in.. опа, то не беше ръка :D
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от kotsebotse
      Ее, недей така, и аз си имам любима ръка - 69 и след нея all-in.. опа, то не беше ръка :D
      Усещам левелинг. :f_biggrin:
    • Svetleto
      Svetleto
      Бронз

Амии... съжалявам,но ще трябва да те разочаровам. С предишното изречение просто загуби всякакви шансове за това да играеш "доста добре".

Съветвам те да започнеш да четеш статиите и да се придържаш към тях, в противен случай печалбите от рейк състезанията няма как да компенсират загубите ти на масите.

добре кажи ми,че нямаш любима ръка и ще се съглася с теб, просто ръсаждавам така аз държа J-T опонента ми държи Q-Q, идват 8-9-Q той си вика силен съм аз със стрейт бия... незнам просто на тези карти взимам много пък късмет ли е какво е и аз немога да го обясня ; )
    • tehnika
      tehnika
      Бронз

добре кажи ми,че нямаш любима ръка и ще се съглася с теб, просто ръсаждавам така аз държа J-T опонента ми държи Q-Q, идват 8-9-Q той си вика силен съм аз със стрейт бия... незнам просто на тези карти взимам много пък късмет ли е какво е и аз немога да го обясня ; )
      А тя продължаваше ли да не разбира и продължаваше..
    • Svetleto
      Svetleto
      Бронз
      Първоначално публикувано от tehnika

А тя продължаваше ли да не разбира и продължаваше..

ох умник гледа ли финалната маса на WSOP 2009 ?! Када играеше перфектно - държи 3-3 оня му рейзва на валета , Када му реизва до алл ин и оня плаща " излиза трета 3ка и када бие, после се случи същото и с 4-4 срещо Q-Q , а на финалната ръка взе на 9-9 като получи рирейз и влезе алл ин срещу дама и поп КАРИ

и те ли не разбират, понеже рирейзна до алл ин 2 пъти на слаби чифтове, и онзи ли не разбира понеже плати на поп и дама кари, ии Када му рейзна пак до алл, а по великата таблица от J-J до АА и АК само тогава се влиза алл ин при ри реиз ?!?!?!
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Добре, че няма да стане с покера е ясно.
      Дай кажи какви други интереси имаш, поне да става дискусия :)
      Какво мислиш по темата за 69 и влизането с ЦЕЛИЯ стак, упомената от колегата по-горе ?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Тази тема става златна. Само да разбера, че някой от съществуващите потребители си прави шега, лично ще го банна поне за две седмици! :tongue:

Шегата настрана,
      @Svetleto - имаш нужда да забравиш всичко, което знаеш за покера и да започнеш отначало. Това, че Джо Када е съкоутнал в 1-2 ръце и е спечелил един флип не прави решенията му правилни. Само с печеливши математически оправдани решения можеш да печелиш в дългосрочен план. Тук се стараем да не мислим за изхода на само една ръка, а да гледаме голямата картина - която показва, че с тези ръце в ол-ин ситуация средно ще губиш повече, отколкото печелиш.
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
    • Svetleto
      Svetleto
      Бронз
      Тази тема става златна. Само да разбера, че някой от съществуващите потребители си прави шега, лично ще го банна поне за две седмици! :tongue:

Шегата настрана,
      @Svetleto - имаш нужда да забравиш всичко, което знаеш за покера и да започнеш отначало. Това, че Джо Када е съкоутнал в 1-2 ръце и е спечелил един флип не прави решенията му правилни. Само с печеливши математически оправдани решения можеш да печелиш в дългосрочен план. Тук се стараем да не мислим за изхода на само една ръка, а да гледаме голямата картина - която показва, че с тези ръце в ол-ин ситуация средно ще губиш повече, отколкото печелиш.

е той да спечели колко да спечели 8 милиона :D

за другото е така, но не винаги фолд е решение при положение, че можеш да "чекнеш" или да платиш залог който няма да ти навреди много на банката с вероятноста да ти излезе нужната карта и да спечелиш доста, то тогава немога да оправдая тези ваши съвети.. държиш J-10 при рейз = фолд не е удачно :X ... лично мнение не карам никой да играе както мен : )
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравейте,

Моята любима ръка е Т5о. Никога не фолдвам и често влизам ол-ин.
      Причините?

Ръката може да направи два флъша, всеки възможен стрейт в играта, трипсове, а и двата чифта са супер трудни за разгадаване.

Освен това, когато спечеля голям пот от по-слаб опонент, който не разбира потенциала на ръката ми, създавам впечатление на новак и когато отново получа T5o ми се плаща по-лесно.

Поздрави,
      Ники
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от nvelev
      З
      Моята любима ръка е Т5о. Никога не фолдвам и често влизам ол-ин.
      Причините?