Фитнес. Добавки . Хранителен режим

• rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Фитнеса и взимането на хранителни добавки са доста актуални теми в БГ в моемнта . Предлагам тук да се дискотират всякакви въпроси свързани с взимането на добавки и тяхното действие , видове хранителни добавни , хранителни режими , фитнес програми и т.н.
  • 19 отговора
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Относно въпросът за гейнъра , който бе дискутирам в блога на alc0s смятам , че това е една от най-безполезните добавки създавана някога . Доста мои приятели са взимали и всички до един са на мнение повече никога да не взимат .
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      http://www.silabg.com/bg/10043-SCIVATION-Xtend-IntraWorkout-Catalyst-New-Formula-90-Servs-.html

Mного добро е :fuckyeah
    • IvailoPenev
      IvailoPenev
      Бронз
      Първоначално публикувано от comodus14
      http://www.silabg.com/bg/10043-SCIVATION-Xtend-IntraWorkout-Catalyst-New-Formula-90-Servs-.html

Mного добро е :fuckyeah
      Приемал ли си този продукт ? Чета доста позитивни коментари за него
    • ZOBDOG
      ZOBDOG
      Бронз
      тренирам от 10 години без прекъсване по пет пъти в седмицата и едно само разбрах без труд в залата и хубаво ядене СУРВАТАчЕН протеин и гейнер няма как да постигнеш успехии . какви ли не неща съм пил креатин за мен тва е еднстевната добавка която работиии качваш сила зависи какъв е креатина ако е монохидрат ще задържаш вода има сега и много по нови kреатини къдетоо не задържат вода.Без протеин чист WHEY PRO няма как да качваш мускулна маса а тези които казват че гейнерите са боклук се лъжат точно когато свършваш тренировката i cе чудиш какво да ядеш да запълниш изразходения глукоgен той е чудесен пиеш 70 - 80 грама гейнер + 30 грама сурватка WHEY PRO aко имаш разклонени аминокиселини БЦАА kреатин + глyтамин става чудесноо и човек ако може да си позволи да хапва 0.500 гр. месо до 1 килограм на ден + 100 грама WHEY PRO + 150 гр . гейнер става чудесноо

4 kg gain bolic 600 firma olipm 60 lv
      2,200 kg survata4en protein kum 70 kinta
      0.500 gr. creatin 30 leva
      0.500 gr. glutamin 30-35 leva
      VITAMINI+ minerali firma olipm 22 lv
      OMEGA 3 90 broiki 20 leva
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      редактирано

И аз съм на мнение че гейнъра е пари на вятъра.
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Гейнър - безполезен - пари на вятъра. Качваш само мазнини, тва са калории, като искаш да ставаш мазен дебелак, дъни банички вместо да даваш пари за гейнър.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте момчета,

Нямаме нищо против да дискутирате здравословен начин на живот, но моля правете го без да нарушавате добрия тон и като зачитате мнението на другите.

Поздрави,
      Камен
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Първоначално публикувано от IvailoPenev
      Приемал ли си този продукт ? Чета доста позитивни коментари за него
      Да още го приемам даже с вкус на лимонче съм си взел :megusta:coolface:
    • VEGATA
      VEGATA
      Бронз
      Тук ще довърша това, което започнах в една друга тема, но се отказах заради разни индивиди. Става въпрос за връзката между яйцата и повишаването на холестерола. Това е абсолютен мит! Всъщност около 85% от холестерола, който циркулира в кръвообръщението е произведен от нашия организъм и едва 15% постъпва от храната наричан още диетичен. От много години насам изследванията показват, че диетичния холестерол няма пряка връзка със съредчните заболявания. Нещо повече, консумирането на цели яйца подобрява холестеролния профил! Лично аз съм стигал до 20 цели яйца на ден и пак казвам Chol, Hdl, Ldl, Tgr са ми в норма. Нещата с холестерола не са толкова прости - изяждаш два жълтъка, едни свински ребърца и ти слагат байпаса. Просто забравете! Това с наситените мазнини също е огромна глупост! Вие нямате никакъв проблем с наситените мазнини! Вредни са промишлените преработени мазнини. За да не си помислите, че ви цитирам неща от зъбчо.бг, ето тук и тук може да се разровите и да разберете за какво говоря. Като цяло подобни теми само биха объркали и подвели хора, които са се решили да направят нещо със себе си. Това е все едно да отидете във форума на бг-мама и да питате как да си играете покет асата. Някои ще ви кажат, че трябва да ги лимпвате, други ще започнат да ви убеждават в това, че покера е хазарт, а вие сте абсолютен комарджия. Разбира те ли? Не да слушате сульо и пульо, какво е дочул в кварталната зала и да се водите по пилешкия му акъл, а да потърсите професионална помощ при хора, които си имат поне малко идея от трениране, суплементация и адекватно хранене. Относно хранителните добавки, ще се въздържа от коментар, за да не се появи пак някой знаещ и да ме свали на нивото си, а после да ме бие с опит. Само ще кажа, не се подлъгвайте от лъскавите опаковки на суплементите. Замислете се, марки като BSN, ON, MuscleTech и др. на кой са спонсори и кой им дава тези гръмки награди - бб.ком. Сещате се, нали? Пак казвам, от такива теми няма смисъл, дори да има потребители с прилични знания, едва ли ще им се занимава да смилат информацията наготово и да ви я плюят в устата, отделно и като се появи някой форумен герой, нещата съвсем се усират. Поосто не бъдете овце, това ще кажа за последно, а и тия неща щом ви ги казвам значи са така, повярвайте ми рядко се включвам в теми и дискусии просто ей така, да ми минава времето, не съм от тези хора.

ПП: Ако има интелигентни хора тука ще разберат, че са били в греша, отделно ако са и истински мъже ще се извинят...
    • AkselA
      AkselA
      Бронз
      Всички говорят колко е важен съня,а какво правим ако можем да спим по максимум 6 часа на ден?Смисъл ,ако си тренирам и си спазвам някакъв добър хранителен режим това не би трябвало да оказва голямо влияние нали? ?(
    • LouderSixpounder
      LouderSixpounder
      Сребро
      Първоначално публикувано от VEGATA
      Тук ще довърша това, което започнах в една друга тема, но се отказах заради разни индивиди. Става въпрос за връзката между яйцата и повишаването на холестерола. Това е абсолютен мит! Всъщност около 85% от холестерола, който циркулира в кръвообръщението е произведен от нашия организъм и едва 15% постъпва от храната наричан още диетичен. От много години насам изследванията показват, че диетичния холестерол няма пряка връзка със съредчните заболявания. Нещо повече, консумирането на цели яйца подобрява холестеролния профил! Лично аз съм стигал до 20 цели яйца на ден и пак казвам Chol, Hdl, Ldl, Tgr са ми в норма. Нещата с холестерола не са толкова прости - изяждаш два жълтъка, едни свински ребърца и ти слагат байпаса. Просто забравете! Това с наситените мазнини също е огромна глупост! Вие нямате никакъв проблем с наситените мазнини! Вредни са промишлените преработени мазнини. За да не си помислите, че ви цитирам неща от зъбчо.бг, ето тук и тук може да се разровите и да разберете за какво говоря. Като цяло подобни теми само биха объркали и подвели хора, които са се решили да направят нещо със себе си. Това е все едно да отидете във форума на бг-мама и да питате как да си играете покет асата. Някои ще ви кажат, че трябва да ги лимпвате, други ще започнат да ви убеждават в това, че покера е хазарт, а вие сте абсолютен комарджия. Разбира те ли? Не да слушате сульо и пульо, какво е дочул в кварталната зала и да се водите по пилешкия му акъл, а да потърсите професионална помощ при хора, които си имат поне малко идея от трениране, суплементация и адекватно хранене. Относно хранителните добавки, ще се въздържа от коментар, за да не се появи пак някой знаещ и да ме свали на нивото си, а после да ме бие с опит. Само ще кажа, не се подлъгвайте от лъскавите опаковки на суплементите. Замислете се, марки като BSN, ON, MuscleTech и др. на кой са спонсори и кой им дава тези гръмки награди - бб.ком. Сещате се, нали? Пак казвам, от такива теми няма смисъл, дори да има потребители с прилични знания, едва ли ще им се занимава да смилат информацията наготово и да ви я плюят в устата, отделно и като се появи някой форумен герой, нещата съвсем се усират. Поосто не бъдете овце, това ще кажа за последно, а и тия неща щом ви ги казвам значи са така, повярвайте ми рядко се включвам в теми и дискусии просто ей така, да ми минава времето, не съм от тези хора.

ПП: Ако има интелигентни хора тука ще разберат, че са били в греша, отделно ако са и истински мъже ще се извинят...
      Да, при яйцата проблема идва от другаде, не от холестерола, а от факта, че жълтъка дразни стомаха и проявява тенденция да алергизира организма в по-голяма степен. За холестерола напоследък все повече се дава глас на генетиката, по-конкретно - липса на рецептори в/у клетъчните мембрани за ХДЛ, отколкото на приема му, поради простата причина, че, както си отбелязал, над 4/5 от холестерола се синтезира в черния дроб.
      Бях прочел някъде, мисля, в другата тема, че някой яде сурови яйца, което също е доста погрешно, че дори и опасно.

Първоначално публикувано от AkselA
      Всички говорят колко е важен съня,а какво правим ако можем да спим по максимум 6 часа на ден?Смисъл ,ако си тренирам и си спазвам някакъв добър хранителен режим това не би трябвало да оказва голямо влияние нали?
      Биологията не е математика, така че никой не може да ти каже предвалително какво ще стане или няма да стане. Формулата е проста - можеш да спиш, спиш, нямаш възможност да спиш, което е разбираемо предвди естеството на Общността, не спиш.
    • ZXZXZ
      ZXZXZ
      Начален
      редактирано
    • yUnReAl
      yUnReAl
      Глобален
      Яж си на корем,спортувай и да не ти пука :coolface:

П.с.Не съм дебелак :coolface: :coolface: :coolface: :coolface:
    • ZXZXZ
      ZXZXZ
      Начален
      Е , ако не ти пука, още по-добре. Няма и да си прецакаш ставите с 15 години тренировка. Знаеш ли как им хрущят рамената и как им пукат колената на билдърите? "Спорта е здраве". Да, да! Аз тренирам по цял ден FPS-a, ама нещо не се чувствам добре. Долни лъжци! :coolface: :coolface: :coolface: :coolface:
    • LouderSixpounder
      LouderSixpounder
      Сребро
      редактирано
    • ZXZXZ
      ZXZXZ
      Начален
      редактирано
    • zdravko29
      zdravko29
      Начален
      Ако ще говорим за гейнъри, аз ползвам този http://4plusnutrition.bg/proteini/geinyri/xxl от два месеца и определено не трупам мазнини, пък и силата при тренировките е на ниво. Предимството му освен че е по-евтин е наличието на 5 протеинови източника, така че освобождаването е не само бързо, но и продължително. Определено мога да го похваля.
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Първоначално публикувано от zdravko29
      Ако ще говорим за гейнъри

Здравко, темата е отпреди 4 години. Те вече тия дето са писали по - горе са наляли мръвките и едва ли имат нужда от гейнъри.
    • antipraslak
      antipraslak
      Бронз
      прави си реклама на сайта:f_biggrin: