отностно флъш дроу

• spikyDog
      spikyDog
      Бронз
      Значи, имам следния въпрос отностно флъш дроувете. Доколкото си спомням почти навсякъде в сайта пише, че ще завършваме този дроу в "едва един от 5 пъти" и да не го преследваме.
      Сега, слагам на единия опонент чифт аса, а на другия едно малко флъш-дроуче и еквилап-а пресмята шанс на дроуа цели 36,5% http://prikachi.com/images.php?images/61/5283061r.jpg . Аз как го разбирам това: при една трета от случаите (над 33%) с тоя флъш дроу аз бия дори и две аса. Четейки пример 4 от http://bg.pokerstrategy.com/strategy/bss/1550/1/#h1_5 смятам по следния начин: След като хиро заложи 2,5 на флоп 3 долара, пота става 5,5 и вилан с флъш дроу трябва да плати 2,5 за да прибере общо 8. Ако тази ситуация се играе 3 пъти вилън веднъж ще спечели и от общ залог 7,5 взема 8 - чиста печалба 0.5. Мисля, мисля и си викам - е не може да няма грешка някъде.
      Предварителни благодарности.
  • 3 отговора
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Здравей spikyDog,

Където срещаш 1/5 в статиите се има предвид за една улица.

С PokerStrategy.com Equilab получаваш точно двоен шанс, защото вероятно си изчислил шансовете на флоп (=2 х около 18%).

Поздрави,
      Деан :coolface:
    • spikyDog
      spikyDog
      Бронз
      E, да, но все пак пред нас реално има 2 улици и шанса значи и телкова голям и защитата на хиров този "пример 4" която е дадена всъщност дава шансове на вилан, така ли?
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Първоначално публикувано от spikyDog
      E, да, но все пак пред нас реално има 2 улици и шанса значи и телкова голям и защитата на хиров този "пример 4" която е дадена всъщност дава шансове на вилан, така ли?
      Шанса да завършим флъш дроу на някоя от двете оставащи улици е около 36% (в общия случай).

Ако сме на търн и има само една оставаща улица той е 2 пъти по-малък - около 18%.

Поздрави,
      Деан :coolface: