Някой ще ми обясни ли?

• garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      Защо трябва да рейзваме с 22+ до 44 , в кеш игрите на къса маса UTG и MP!?
      Отговор , че 4-5 опонента ще фолднат не приемам!!!
      Или трябва да рискуваме 3-5 ББ за да чакаме да се развием?
      Втория ми въпрос е защо трябва да калваме рейз с 22+ до 44 ?
      Публикувах една ръка от турнир където имам чист кол и тренера ми отговори , че би колнал алл-ин с 22+ .... Колвайки алл-ин с 22+ до 44 за мен е безумие , дори срещу рандом карти е 50/50 , а срещу чифт е 20/80 ....
  • 13 отговора
    • MadInAVacuum
      MadInAVacuum
      Бронз
      1. Защото когато ударим сет ръката ни е добре прикрита и има добър шанс да стакнем някой.
      2. За да ударим сет или за да откраднем постфлоп пота в позиция.
      3. Предполагам, че парите които вече са били в пота са давали достатъчно шансове да колнеш, не знам ситуацията.

Основната ми игра не е кеш, но аз лично ги играя поради тези причини. Ще се радвам някой да каже дали са грешни и кога са грешни.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Първоначално публикувано от garsonieraRNMD
      Отговор , че 4-5 опонента ще фолднат не приемам!!!
      Или трябва да рискуваме 3-5 ББ за да чакаме да се развием?
      Втория ми въпрос е защо трябва да калваме рейз с 22+ до 44 ?
      Публикувах една ръка от турнир където имам чист кол и тренера ми отговори , че би колнал алл-ин с 22+ .... Колвайки алл-ин с 22+ до 44 за мен е безумие , дори срещу рандом карти е 50/50 , а срещу чифт е 20/80 ....
      Здравей, garsonieraRNMD.
      В ръката която си публикувал в секцията за турнири, все още не си получил отговор от анализатор!Отговора който си получил за кол А8+22+ е напълно любителски и според мен доста грешен....Когато получиш отговор от анализатор ще видиш кой е най-правилният диапазон за кол а ще го познаеш(анализатора) по аватара, на който пише професионален анализатор!

При кеш масите е доста различно.Играем такива ръце най вече заради размера на стака ни, който трябва да е 100бб+и ги играем само за сет стойност.
      Бих ти препоръчал за начало, да се фокосираш върху един формат и да се обучаваш само върху него.
      Като прочетеш всичко за него тук http://bg.pokerstrategy.com/strategy/
      Или прегледаш видео материалите тук http://bg.pokerstrategy.com/video/#contenttype=0&gametype=0&tablesize=0&languages=bg,en&levels=basic,bronze,silver,gold,platinum,diamond&lowerlimit=0&upperlimit=100&ob=date&od=desc&page=1&rpp=10
    • wiley68
      wiley68
      Бронз
      Лично моя отговор е, че ако играя срещу теб и си стеснил толкова диапазона си за противодействие ще мога да те натискам и да те пускам по-често при атака. С две думи си ми по-предвидим докато ти няма да знаеш аз с какво те натискам и съответно ще ти е по-трудно да ми противодействащ. Естествено това ако играеш праволинейно и спазваш винаги по-горе посочения начин на игра от теб.
    • achko
      achko
      Бронз
      Ще ти дам един прост пример:

Имаш ефективен стак около 100ББ, рейзваш 4ББ и удряш сет средно в 1 от 10 случая. Ако успееш да стакнеш някой в половината от случаите когато имаш сет какво излиза? Дал си 80ББ за да спечелиш 100, тоест е печелившо да играеш така в дългосрочен план. И това не включва случаите когато печелиш ръката и без да удариш сет.

Разбира се примера е доста прост и не включва всички възможни сценарии, просто се опитвам да ти обясня математиката зад този съвет.

Поздрави,
      achko
    • pavel2asi
      pavel2asi
      Бронз
      Ачко - турнирен играч си не обърквай момчето.
      1. Първо на първо сет удряме в 1 от 7.5 случая на флопа (до ривъра знаем, че е 80/20)
      2. Второ на второ не рейзваме само заради сета, а и заради постфлоп играта и фолд на продължаващия залог и т.н. (реално ако ни колнат извън позиция с един прължаващ залог си спечелваме правото на безплатен ривър и т.н.)
      3. На къси маси не може да играеш 11/9 и да се надяваш, че някой няма да го забележи и ще печелиш от удрянето на борд, затова си има различни таблици за маси и различни рейнджове, което сравнено с турнирите сигурно няма нищо общо.
      4. Към потребителя с въпроса - Кеш със МТТ или СНГ нямат нищо общо в кеша никой не ти пушва J10 пък в турнирите е задължително понякога. Така че въобще недей да четеш различни статии и да ги съпоставяш, най-много ептен да се огелпиш. Някои работи няма да са ти ясни бая време и надали някой ще може да ги обясни точно. Пример - гледах някаква поредица на един немец за НЛ10 и после 25 и се отчаях, че изолираше с 78о и се смях до сълзи и му виках донк, (в началото когато минах на къси маси), но впоследствие разбрах идеята му и се съгласих абсолютно с него. Та мисълта ми е - карай по приетите норми, впоследствие почни да ги осъзнаваш (готов отговор няма) и когато имаш идея за какво иде рече, може да питаш и да разсъждаваш. НО най-важно - не мешай стратегиите, защото според мен нямат нищо общо (най-малкото, че на турнирите не си постоянно с 100 ББ) .
      Осмисли го и ще го разбереш според мен, даже и да не е веднага, не го поставяй под съмнение, а след време ще видиш дали съм прав
    • kriko92
      kriko92
      Бронз
      Първоначално публикувано от pavel2asi

1. Първо на първо сет удряме в 1 от 7.5 случая на флопа (до ривъра знаем, че е 80/20)
      Удряме в 1 от 8.5 случая.
    • garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      ХАха , момчето сигурно може да вие баща на половината от вас :D
      В покера още наистина съм момче . По принцип играя само СНГ и МТТ , кеш много рядко без никакъв успех , някак си ми е скучен , а и не искам заради една лоша преценка или липса на хабер да загубя 100 ББ.
      Благодаря на всички за мнението , сега вече не ми се вижда толкова безмислен рейза с 22 . Но нали с 22 няма идея да се колва алл-ин?
    • garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      Здравей Ачко
      Не забравяй , че в тези 12% от случаите в които удряме сет сигурно в 30% от случаите ще ни направят по висок сет , флеш , кента и т.н . Тогава е сигурно че ще загубим целия си стак . Май станах голям песимист , след като пише , че трябва така да се играе , сигурно е така , няма да измисля топлата вода . Просто се стремя да си обяснявам нещата които научавам , а не да играя като робот
      Поздрави
    • crook85
      crook85
      Начален
      Здравей Ачко
      Не забравяй , че в тези 12% от случаите в които удряме сет сигурно в 30% от случаите ще ни направят по висок сет , флеш , кента и т.н . Тогава е сигурно че ще загубим целия си стак . Май станах голям песимист , след като пише , че трябва така да се играе , сигурно е така , няма да измисля топлата вода . Просто се стремя да си обяснявам нещата които научавам , а не да играя като робот
      Поздрави
      Дали е 30 %?! Трябва да се притесняваш на високи лимити за оувърсет. Там рейнджа им на кол е много по-тесен. Иначе срещу стрейт и флъш не седиш чак толкова зле. Ако си способен на фолд със сет, често ще усещаш 'голямата сопа" , обаче те едва ли ще могат да фолднат срещу фул хаус. А доста често ще удряш и фул хаус.
    • garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      30% го писах на око разбира се , но според мен е от този порядък , а може и доста по малко да е , но скромния ми практически опит сочи цифра около тази . Засега играта ми е ориентирана префлоп. естествено повечето ми турнири завършват с бед бит , но нали това значи че играя правилно?
    • crook85
      crook85
      Начален
      От въпроса ти не става ясно за какви стакове става дума. За турнир е много важно. Иначе аз не ги играя от предни позиции. Не виждам смисъл. Но примерно, ако си чиплидер или по-голям стак, може да си го позволиш. Ще имаш добра вероятност за фолд от по-големите стакове, най-много да те колнат, а срещу малките вече може да колнеш, за да си защитиш рейза. Трябва да дадеш някакъв пример, за да ти се отговори смислено.
      Дал съм мнение за ръката, която говориш. За тези рейнджове, които ти дават там, мисля , че си прав. Никаква логика...
    • garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      Ами въпроса ми е чисто теоритичен , не е практически , просто на един турнир видях кол на алл-ин с 22 , който си и спечели и реших да събера малко мнения
    • crook85
      crook85
      Начален
      Може да колнеш, единствено, ако защитаваш някакви чипове. Ако си рейзнал и те рирейзне малък стак. Тогава ще имаш по-малко от 40 % очакван дял. В смисъл, може да го направиш и с QJ. Или примерно, ако си с няколко блинда и си защитаваш големия блинд срещу бутона или малкия блинд. Нормално дори и десятки са фолд срещу Ол ин префлоп, освен ако не сме шорт или не предполагаме лууз рейндж. Ако играем срещу кътоф или бутон, нещо такова. Иначе какъв е смисъла?!