New Generation vs Oldschool Music

• gotata777
      gotata777
      Бронз
      Dubstep , Progressive , Trance... VS Rock , Metal , Punk...

Здравейте , Интересува ме какво е вашето мнение към новата музика и още ли се слушат ли се старите стилове . По специално развива ли се музика във България ?

Ще помоля да гласувате , но понеже искам да разбера по точно какво слуша младото поколение и дали по-възрастните одобряват новите стилове , ще помоля всеки да гласува допълвайки и това колко годишен е .

Пример :

Аз съм на 20 и гласувам за New generation .

Като пример за стиловете съм подбрал , мисля равностойни от към равнище в стиловете си , тези две видеа :)

OldSchool Music

New Generation Music

Разбира се ще ми е изключително интересно и да прочета опровергани мнения (тоест да видя как защитавате мнението си) , но не всеки е длъжен да го прави все пак кой сам аз да искам такова внимание и губене на време от ваша страна , просто сам мн любопитен :)

Нека ако може и да се избягват изрази от типа " това не е музика , не са го свирили на инструмент " да си имаме уважението =)

Благодаря ви за отделеното до момента време :D
  • 43 отговора
    • IvailoPenev
      IvailoPenev
      Бронз

:f_biggrin: :f_biggrin:
    • AkselA
      AkselA
      Бронз
      19 годин оф възраст -олд скул олл да уей :D Слушам всякакви стилове музика(вкл. песнички на клуб НЛО :) ),без класическа,просто трябва да ме кара да се чувствам добре,като я слушам,всичко си зависи от настроение и т.н. Израснал съм слушайки рок,ретро,реге и рап ,и досега не съм намерил нещо което да ми харесва повече в новата музика и новите изпълнители.Не виждам по-смислени текстове,по-добър ритъм,по-добър флол,всичко е супер комерсиализирано и просто няма нещо което да ме накара да стане фен на някой дж или поп изпълнител,или псевдо рапър(като изкл. дъбстеп и днб,тях си ги уважавам). Относно българската музика,твърдо Не,има прогрес,явно,защото доста от мойте връстници(момичетата :D ) слушат някакви български шитни-по мое мнение,но и това е прогрес,защото щом има търсене ,след някоя и друга година ще има и повече предлагане,надявам се на по-високо ниво.
      П.п Интересна ми е темата,нека само не се превърне в тема,в която се сравняват стиловете,че ще стане мазало.
    • aleksandarbogdanov
      aleksandarbogdanov
      Бронз
      Аз съм на 23г. и слушам OldSchool Music AC/DC led zeppelin,aerosmith ,guns and roses....(от посочените слушам по 5-6 парчета + - )+ доста рап-предимно OldSchool
    • excentrzm
      excentrzm
      Бронз
      Аз съм на 22 и слушам drum and bass , dubstep , techno , hard techno ,schranz , progressive , house ,deep house . Но също така слушам рок , метал , олдскуул евър грийнс.

П.с става ми жално като видя някой по-млад да слуша просташка музика ( всеки се сеща за коя говоря)
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Аз съм на 17 и слушам Джъстин Байбър (rock)
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Едно време си имахме макарена, сега децата си имат gangnam style ...
    • gotata777
      gotata777
      Бронз
      Радвам се да видя че има интерес към темата :)

Едно време си имахме макарена, сега децата си имат gangnam style ...

Много точна аналогия ! :D

Аз съм на 17 и слушам Джъстин Байбър (rock)

И аз съм огромен фен :megusta :facepalm:

:D :D

excentrzm знам за какво говориш :facepalm: 16 ,17 годишни пубери са луднали да си купуват Beats by Dre :ayfkm от които много малко знаят какво да слушат с тези слушалки за да усетят разликата от нормалните слушалки .просто им вкарваш един :facepalm: и подминаваш , не се хаби да обясняваш няма смисъл .

AkselA , aleksandarbogdanov

Благодаря и на вас за изказване на мнение . Аксела прав си ако почнат да се правят сравнения ще стане огроооомно мазало . Преди няколко дни почнах да споря с едни приятели и общо взето 2 часа дискусия се получи от която накрая нищо не се получи :D , никой на нищо не убеди другия :D
    • IvanSh1
      IvanSh1
      Злато
      OPA GANGNAM STYLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

EEEEEEEEEEEEEEEEE SEXY LADEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEY :nh

И за да не е само спам, слушам каквото ми харесва, независимо от кога и кой го изпълнява...
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Aко трябва да съм откровен в тинейджърските си години бях много зарибен по техно/транс/хаус/минимал и т.н. абе общо взето елентронната музика. Имаше и много добра БГ сцена в лицето на тези пичове:

Както и Анимационерите, Ясен Петров и т.н. Да не говорим за култовите Метролопис партита. Иначе рок/алтърнатив музиката също ми е доста присърце и съм голям фен на Джон Фрушанте :heart: (стила му доста наподобява Хендрикс).

Иначе в последните години единственото от поп-комерса, което има няква музикална стойност е Адел. Тя е пример как няма нужда от сложни мелодии и извращения и от кой знае ква визия, достатъчен е гласа. Keep it simple.
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Дядо Митко,на 43 години,бивш DJ,тонрежисьор в едно мноого известно радио преди 18 години...слуша абсолютно всичко...Е,разбира се,ако трябва да съм честен,си обичам старата музика ,но винаги ми е приятно и слушам с удоволствие нови парчета,когато някой приятел пусне във фейса...
      П.п.Приятелите там знаят за какво става въпрос :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • Vengeance166
      Vengeance166
      Бронз
      Аз съм се отказал да търся със свещ някоя хубава песен из днешното музикално блато.. Слушам Queen в 90% от времето, чат-пат пускам Foreigner или някоя друга от старите рок групи и си ми е много добре.. На 20 лета съм
    • vladigeorgiev84
      vladigeorgiev84
      Бронз
      Разбира се ,че олд скуул! От сегашните бълвочи всичко е помия. Само като сравня хип хопа от преди 15-20 години със сегашните смешници и ми се догажда :facepalm: . Иначе рок титаните са си най-големите и това ще си остане най-великата музика, въпреки, че аз не съм ги слушал чак толкова и съм предпочитал през годините друг стил предимно. Електронната музика може за парти от време на време, но да избочвам всеки ден с това не благодаря. За чалга дивотията днешно време няма какво да говоря - това е упадъка и деградацията на нашето общество. :pokerface:
    • Gau4os
      Gau4os
      Бронз
      Първоначално публикувано от Vengeance166
      Аз съм се отказал да търся със свещ някоя хубава песен из днешното музикално блато.. Слушам Queen в 90% от времето, чат-пат пускам Foreigner или някоя друга от старите рок групи и си ми е много добре.. На 20 лета съм
      +1

На 25 съм и гласувам твърдо за Old School! Да добавя и AC/DC, Guns 'N Roses. А от по-съвременните - Within Temptation най-вече, също и System Of A Down, Nightwish... (rock) :s_cool:
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравейте,

Ако има китари е ОК,+1 за Old School. :)

Макар че, основната идея зад музиката е да забавлява! Дебел азиатец, който подскача Е забавно! :D

OPA GANGNAM STYLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

EEEEEEEEEEEEEEEEE SEXY LADEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEY :s_thumbsup:

Поздрави,
      аchko
    • 1vayl3
      1vayl3
      Бронз

OLD SCHOOL IS DA BEST SCHOOL.... ESPECIALLY HEAVY METAL
    • shelche
      shelche
      Глобален
      В крайна сметка вкусът на човек се променя с годините (при това доста). Аз като бях на 16-17 си слушах Мишо Шамара и дори спорех с майка ми, че е неразбран поет :f_biggrin: .Това беше преди 10-11 години. Па сега, ако го видя някъде тоз дребен мишок ще му се смея много. Те и хората почти не си спомнят, кой беше той. Всяко поколение си има такива 'звезди', които залязват след 2-3 бързи албума.
      Вече въпросът е друг ако говорим за големи, сериозни групи - Queen, The Beatles, ACDC, Iron Maiden, Guns n Roses, Metallica и тн. Това са банди, които са били супер силни преди 10-20-30 години и са силни и сега. Разбира се, доста по-малко, но самият факт, че хората ги помнят и почитат и досега означава много! Разликата е, че популярната музика в днешно време е боза и се прави на килограм. Не се влага чувство и смисъл, това е което остава и се помни.

Не ме разбирайте погрешно- аз съм фен на електронната музика (открих я скоро след като разбрах, че Шамара е палячо :coolface: ), но мисля че стиловете -съвременните и по-старичките са трудни за сравнение.
      Тъй, че свобода - който каквото иска да слуша, важното е да му е кеф

Какво е туй животно gangam или както му се вика там?

• JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      [quote][i]ПСамо като сравня хип хопа от преди 15-20 години със сегашните смешници и ми се догажда :facepalm: . [/quote]

:fuckyeah
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
    • noob3r
      noob3r
      Злато
      Първоначално публикувано от freax0r
      Нормално ли е да има хора, които да се кефят на това нещо?

Иначе аз съм на 22, амa old school all da way!