Real F*ckinHigh

• bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Здравейте ,
      Няма да се представям .В момента поради ред причини ,които нямам намерение да разказвам нямам никаква банка и единстевните пари които мога да депозирам са 10$ ,което е и минималния депозит в повечето зали..След дълги размисли прецених ,че с тях мога да играя само кеш и реших това да е на фул ринг въпреки че не съм играл от повече от година този формат.Ще се опитам да играя много,като под много разбирам над 15-16 часа на ден затова и избирам залата да е покерстарс поради добрия трафик през цялото денонощие.

Започвам да чета и гледам видеа за начален за този формат ,които си мисля че ще са ми достатъчни за НЛ2 както и отварям 5 маси паралелно ,защото нямя време за губене.

Какво можем да постигнем с 10 долара ще видим ако не фалирам още днес.
  • 751 отговора
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей bozhurin,

Пожелавам ти успех!

С какъв стак планираш да играеш? Може би някоя зала, в която може да се играе СМС щеше да е по-добър избор..

Поздрави,
      achko
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      100бб залата съм я избрал единсвено заради трафика ,понеже наистина планирам да играя по минимум 15 часа на ден.Ако имаш идея и можеш да ми препоръчаш зала с добър трафик на микро нивата по 24 часа на ден ще го обмисля.
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      С 10$ не си за НЛ - 5 входа са това до никъде няма да ти стигнат (освен ако не си решил да ги изгубиш) .

С тия пари най-добре играй Лимит холд'eм , на 0.02-0.04$ играй на пълни маси с 10 човека .
      Единственото нещо , което ще те посъветвам е да прочетеш статиите за начален от СТРАТЕГИЯ и да си изтеглиш таблицата с препоръчителните стартови ръце - спазвай я , това е достатъчно за да печелиш на микро лимитите :coolface: :coolface:

Успех , надявам се че съм ти помогнал !!! =)
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Това е идея благодаря ще я обмисля.
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей отново,

Ако решиш да играеш FL определено PokerStars е единственият избор. Иначе трафик на микро нивата има в почти всички зали, но за съжаление не винаги се намират достатъчно фул ринг маси.

Може би е добра идея да си избереш зала с бонус за първи депозит, който не е обвързан с размера на депозита ( Unibet, Betfair Poker) - по този начин дори и на микро нивата с обема, който планираш да правиш може да си докараш не лош допълнителен плюс.

Поздрави,
      achko
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      @achko
      Благодаря за инфото и помоща.Аз обаче вече имам регистрации във всички зали ваши партньори ,така че това с бонуса за депозит отпада тотално.

Така депозирах в ПС главно заради трафика и това ,че s0ultak3rrr ми даде и нова идея.Така или иначе започвам на НЛ ,защото имам някакъв опит тука ,ако падна на 5$ се местя на ФЛ.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Първата сесия приключи разбира се трябваше да тръгна назад според всички правилата на играта :D

Един малък бет бийт
      Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 8 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (UTG+2): $2.10 (105 bb)
      MP1: $4.81 (240.5 bb)
      MP2: $2 (100 bb)
      MP3: $1.26 (63 bb)
      CO: $0.42 (21 bb)
      BTN: $2.49 (124.5 bb)
      SB: $0.57 (28.5 bb)
      BB: $1.31 (65.5 bb)

Preflop: Hero is UTG+2 with K A
      Hero raises to $0.08, 3 folds, CO raises to $0.42 and is all-in, 3 folds, Hero calls $0.34

Flop: ($0.87) 5 8 2 (2 players, 1 is all-in)
      Turn: ($0.87) Q (2 players, 1 is all-in)
      River: ($0.87) 5 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $0.87 pot ($0.03 rake)
      Final Board: 5 8 2 Q 5
      Hero showed K A and lost (-$0.42 net)
      CO showed A Q and won $0.84 ($0.42 net)

И ето тази ръка ми изкараха сесията на загуба.

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 8 Players

BTN: $1.99 (99.5 bb)
      Hero (SB): $2.03 (101.5 bb)
      BB: $1.20 (60 bb)
      UTG+2: $1.80 (90 bb)
      MP1: $1.57 (78.5 bb)
      MP2: $0.99 (49.5 bb)
      MP3: $2.02 (101 bb)
      CO: $1.96 (98 bb)

Preflop: Hero is SB with A A
      3 folds, MP3 calls $0.02, 2 folds, Hero raises to $0.10, BB calls $0.08, MP3 calls $0.08

Flop: ($0.30) 8 3 6 (3 players)
      Hero bets $0.17, BB calls $0.17, MP3 calls $0.17

Turn: ($0.81) 6 (3 players)
      Hero bets $0.54, BB raises to $0.93, MP3 folds, Hero calls $0.39

River: ($2.67) 3 (2 players)

Results:
      $2.67 pot ($0.09 rake)
      Final Board: 8 3 6 6 3
      Hero showed A A and lost (-$1.20 net)
      BB showed 6 5 and won $2.58 ($1.38 net)
      MP3 mucked and lost (-$0.27 net)

Незнам тази дали е изиграна правилно.Този който ме стакна току що седна на масата и постна блинд следователно може да има всичко.Коментирайте я ако желаете.Почивка 10 минути и почвам пак.Придържам се към основната стратегия и началните таблици не правя никакви адаптация само за да изпробвам как ще се държи тя.Определено ми се струва ,че е много тайд и изпускам доста добри ситуаций.Но тъй като отдавна не съм играл кеш изобщо продължавам така засега докато посвикна.Може и това да изкоментирате при добро желание.Имам предвид да се придържам ли към нея или да си поразширя диапазони при положение ,че мисля че мога да надиграя опонеттите постфлоп.Това е засега до следващия ъпдейт ,който се надявам да не е последен :f_confused:
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Втората сесия завърше отново не е добре.Един бет бийт ме смъкна един стак назад.Но отсега нататък спирам да поствам ръце с бет бийти защото това няма да промени нищо.Случи се и нещо много хубаво от ВИП стелар програмата на ПС съм достигнал 750 точки и мога да взема 10$ ,което е ПЕРФЕКТНО.Дойдоха ми като подарък за рожденния ден ма тая пък програма въобще бях забравил ,а те са ми оставали малко точки.Така банката ми е 16,83$ и от следващата сесия ,която почва след 20тина минути почвам по 6 маси да играя.Ето една ръка

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 9 Players

SB: $2.14 (107 bb)
      BB: $3.89 (194.5 bb)
      UTG+1: $1.55 (77.5 bb)
      UTG+2: $2.30 (115 bb)
      MP1: $1.91 (95.5 bb)
      MP2: $0.51 (25.5 bb)
      MP3: $2.03 (101.5 bb)
      CO: $3.91 (195.5 bb)
      Hero (BTN): $2.43 (121.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with 6 6
      UTG+1 folds, UTG+2 calls $0.02, 4 folds, Hero calls $0.02, SB folds, BB checks

Flop: ($0.07) 7 K 6 (3 players)
      BB bets $0.06, UTG+2 folds, Hero calls $0.06

Turn: ($0.19) T (2 players)
      BB bets $0.13, Hero calls $0.13

River: ($0.45) Q (2 players)
      BB bets $0.23, Hero raises to $0.76, BB calls $0.53

Results:
      $1.97 pot ($0.07 rake)
      Final Board: 7 K 6 T Q
      BB showed 8 9 and won $1.90 ($0.93 net)
      Hero showed 6 6 and lost (-$0.97 net)

Мисля че няма какво да направя тука за да загубя по-малко или?
    • Bero63
      Bero63
      Бронз
      Има, като рейзнеш още на флопа. Борда не е особено сух, за да слоуплейваш сет и то в не-рейзнат пот.
    • mariq02
      mariq02
      Сребро
      опитай 0.25 /90 човека или 0.25/45 МТТ с 10 долара около 2 часа на турнир .за кеш смс/сгс са малко за начало
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      @Bero63
      мисля ,че си прав.

Иначе направих и първата си положителна сесия от която излязох напред макар и малко.Вече свикнах горе долу с играта и не гледам таблицата за първоначалните ръце.Мисля че тя изобщо не е оптимална но ще продължа по нея като мисля да изиграя поне 50 000ръце преди да променя каквото и да е.След като почна да правя промените те ще бъдат една по една за да мога да ги сравнявам с базата и дали нещата се подобряват или не.

Сега препрочитам статиите за начален и продължаваме.
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Повярвай ми, на микро лимитите таблицата за началните ръце е повече от оптимална. :)
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Значи ,че не е оптимална няма смисъл изобщо да спорим.Няма как една таблица да е оптимална.Това което се опитвам да разбера засега е дали е печеливша ,защото засега клони към БЕ ,но пък за тези 3-4к ръце досега няколко пъти ме съкнаха и в повечето случаи дроуовете на момчетата им излизаха без значение колко залагам те си плащаха :f_cry:
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      3-4K ръце? Изиграй поне 50К и тогава виж резултата.

А таблицата е повече от перфектна за микро лимитите и ще ги биеш без проблем, ако играеш по нея.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      @faktor1
      Аз казах малко по-горе че ще направя адапатации чак след 50к ръце и не защото вярвам че таблицата е оптимална ,а защото искам да сравня всяка една адаптация как ще се отрази.Това че таблицата не е оптимална не значи не е печеливша на НЛ2 /едното не изключва другото/

Нещата не вървят изобщо добре 5 стака под EV съм нямам издържала ръка :f_cry: Стига с оплакването сега погледнах ХЕМ че имам вече 10 часа игра затова ще почина 30мин и ги почвам пак като или ще направя една сесия от 3-4 часа докато не издържам повече или ще ги разделя на 2 ще видим.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Завърши ден едно.Не съм доволен от резултата ,но усвоих стратегията в нейните основи.Имах и доста бет бийтове ,което също спомогна за не добрия резултат но поне успях да не фалирам :f_cool: Ето и графиката

Утре продължаваме!
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от bozhurin
      Това което се опитвам да разбера засега е дали е печеливша ,защото засега клони към БЕ ,

Значи да си като "кон с капаци" а.к.а Венджънса изобщо не помага.
      Първо таблицата е оптимална за игра срещу непознати,което я прави оптимална,понеже ако я спазваш ще биеш нивото и няма как да се аджъстваш и т.н. понеже няма да имаш достатъчно ръце за играчите,понеже ще си качил на нл5.
      Почнеш ли да ми говориш за експлойтване на НЛ2...просто забрави,ще си ол лайф БЕ а.к.а. "да не му казвам пак името"
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Не говоря за експлойтване ,аджъстване и т.н.Просто имам предвид ,че може рейнджовете малко да се разширят особено от късна позиция ,да се добавят някои ръце допълнително с които да изолираме като да речем КQs срещу апанент лимващ 50% и нагоре.Изолирането също с АQ/AJs да речем не виждам защо да не го правим от средните позиции а само от късните.СЪщо така малко повече ръце за кражба и защита на блиндовете.Особено защитата на блиндовете по таблицата изобщо не съществува.В общи линиии това имам предвид ,но както казах ще се опитам да направя 50к ръце преди да правя каквото и да е.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Вчера неможах да играя ,защото се напихме :D сега сме по масите отново.Досега не рънвах добре ,но няма нищо да променям продължавам по стратегия да видим.Време и да си поставя първите цели.Да направя 50к ръце до събота ,като мисля след катоп ги направя в неделя да се отдам на анализи.