Превод на статии

• shelche
      shelche
      Глобален
      Здравейте PS,

Имам едно предложение - аз понякога преглеждам какво става в ангийската общност и до сега не бях забелязал, че броят на статиите там е по-голям от колкото в нашата. Не знам как стоят нещата при кеш-стратегиите, но за СнГ видях, че за статуси начален, бронз и злато има с по 2-3 статии повече. Би било добре да се преведат на български.

Благодаря предварително.
  • 8 отговора
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей shelche,

Благодаря ти за предложението.

Ще предам на Камен за него, защото това не е случайно, но като нашия покер експерт ще ти отговори най-правилно защо е така.

Очаквай отговора му по-късно днес.

Поздрави,
      Александър
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей shelche,

Благодаря за предложението!

Абсолютно прав си, броят на статиите в английската и немската общност е по-висок. Това донякъде е предизвикано от факта, че доста от статиите, които те имат в наличност, вече не са толкова актуални, че да бъдат превеждани и представяни като "нови". Казвам донякъде обаче, тъй като в момента сме спрели с писането на статии във всички общности. Причината за това е, че разработваме нов, много по-интерактивен и приятен начин за представянето на материалите ни, който новата ни уеб платформа ще поддържа. Затова и няма смисъл да превеждаме нещо, което по всяка вероятност ще бъде коренно различно след няколко месеца, освен ако не е изключително належащо. За България сме изпълнили плана да преведем най-важните статии и засега е необходимо само да изчакаме новият формат. Искрено се надяваме, че той ще ти хареса много повече от сегашните "сухи", дълги текстове.

Благодаря за търпението!

Поздрави,
      Камен
    • shelche
      shelche
      Глобален
      Здрасти Камене,

Да, любопитен съм да видя бъдещата ви платформа. Въпреки, че аз съм си малко страромоден и обичам да чета и считам написания текст за по-добър начин за предаване на информация отколкото видеото например. Народа в днешно време го мързи да чете, но за учене наистина според мен няма по-удобен начин. Всичко ти е пред очите през цялото време, правиш справки много по-лесно и така нататък.
      Вие сте даскалите и си знаете най-добре, но аз смятам фактът, че сте решили да спрете да пишете статии за много тъжен. Според мен те са есенцията на ПС, отправна точка за начинаещите и източник на допълнителни знания за по-напредналите.

Поздрави,
      Михаил
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Благодаря за обратната връзка!

Пръв поглед към новата платформа ще имаш веднага, щом нашето трейдинг училище (tradimo.com) бъде пуснато онлайн. Те ще ползват платформата, към която и PokerStrategy.com ще мигрира. Макар и много от нещата (дизайн и естествено съдържание) да бъдат различни, то свързващата логика и функционалност ще е добър ориентир.

Явно не съм се изразил добре обаче, тъй като нямаме намерение да прекъсваме писането на статии. Точният термин в случая е "пренаписване и адаптиране към Web 2.0 стандарта". Това означава, че ще можеш да правиш много повече неща в статиите - включително подобрена главна структура и (където е приложимо) насоченост, интерактивни тестове, следене на прогреса и много други идеи, които засега ще оставя тайни.

Ние също така вярваме, че различните методи на обучение (статии, тестове, видеоматериали, тренировки на живо, анализи на ръце и стратегически дискусии) не трябва да са просто алтернативи, а да се допълват и подпомагат. Затова и се опитваме да направим взаимната им връзка и крос-интеграция интуитивен и/или автоматизиран процес.

Може би си забелязал, но сегашният ни сайт е доста остарял технически. Досега именно поради технически ограничения доста често прилагахме бързи залъгалки и полу-решения на проблемите, които посочих по-горе. Крайният резултат не е особено представителен и за нови потребители понякога е крайно объркващ. Ние осъзнаваме това и работим с идеята новият ни сайт да е най-доброто място, в което всеки да може да научи повече за любимата си игра.

Поздрави,
      Камен
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      а кога ще бъде пуснат традимо, приблизително?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей meepwn,

Очакваме tradimo да е онлайн преди края на годината. В момента е в статус "затворена бета". Получиха се няколко забавяния, главно поради изясняване на юридическата ситуация (и евентуалната нужда от лиценз) на някои специфични пазари.

Ние естествено ще обявим началото и тук, но ако искаш да получаваш повече ъпдейти, можеш да харесаш Facebook страницата им (tradimo.com ще те пренасочи там).

Поздрави,
      Камен
    • pavel2asi
      pavel2asi
      Бронз
      Добре - това какво общо има със не-превеждането на статии? И аз съм разочарован, че в английската общност са двойно повече, а при нас няма идея за развитие (като манем новите видеа, но те са си наши все пак). Покера постоянно се развива и видео от 2010 е вече доста остаряло (повечето са такива) пък преводи на нови няма - защо така. Мисля си, че ако дадете на някой стимул като по-висок статус все ще се навие за превод (има хора и безплатно ще го направят), но да имам 5 видеа след 2010 година и 30 преди това ми се струва доста (как да го кажа) несериозно.

П.С. Това за новия модел на сайта го чухме и преди 9 месеца :) (оправданията са лесни)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      @pavel2asi,

Предполагам имаш предвид статии, а не видеа?

Моля прочети предишния ми пост:

Абсолютно прав си, броят на статиите в английската и немската общност е по-висок. Това донякъде е предизвикано от факта, че доста от статиите, които те имат в наличност, вече не са толкова актуални, че да бъдат превеждани и представяни като "нови". Казвам донякъде обаче, тъй като в момента сме спрели с писането на статии във всички общности. Причината за това е, че разработваме нов, много по-интерактивен и приятен начин за представянето на материалите ни, който новата ни уеб платформа ще поддържа. Затова и няма смисъл да превеждаме нещо, което по всяка вероятност ще бъде коренно различно след няколко месеца, освен ако не е изключително належащо. За България сме изпълнили плана да преведем най-важните статии и засега е необходимо само да изчакаме новият формат.
      Няма общност, която през последните няколко месеца е създала нови статии или да превежда стари такива, пускат се единствено тези, които са били в прогрес или готови за публикация.

Идеите за новата софтуерна платформа бяха представени в първото тримесечие на годината, но беше далеч от завършена. Едва наскоро можехме да започнем да се фокусираме върху промяната на материалите. Ще мине още време обаче, преди да можем да представим това във финалния му вариант.

Междувременно възнамеряваме да продължим с предлагането на нови и актуални материали и услуги - нови видео материали всяка седмица, тренировки на живо и анализи на ръце.

Поздрави,
      Камен