Таблет

• Hellolzzz
      Hellolzzz
      Бронз
      Решил съм да си купя таблет, но не съм много на ясно какво точно търся. Искам таблета да е "хубав" :facepalm: подходящ за ПокерСтарс,Фейсбук,Скайп и интернет като цяло, и да си цъкам игрички. До 200-250лв. Не ми трябва голяма памет тъй като няма да го пълня с глупости стигат ми 1-2ГБ да изтегля да гледам филм и да го изтрия. Тва е горе долу. Ако имате някви предложения,линкове,препоръки ви чакам и се надявам да не ме подведете :D
      Аз гледах този и ми се струва не лош.
      Някой който разбира да прочете характеристиките и да ми каже дали става нещо от него или не.
      Мерси предварително
  • 32 отговора
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Ще ми се смеете ама така и не разбрах за какво се ползват таблетите. Какво мога да върша с него, което не мога с лаптоп?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей Hellolzzz,

Като цяло този от линка е слабичък и с висока цена за характеристиките.

Също така, имай предвид че PokerStars Mobile все още не върви доста добре.

След бърза проверка ето този изглежда доста по-добре.

Все пак имай предвид, че ако ще си взимаш немарков таблет с андроид, то е най-добре да се насочиш към китайските сайтове, където ще си намериш идентичен на този от моя линк за $55-80 с безплатна доставка до България. Ще трябва да го почакаш към 1 месец обаче.

Имай предвид и че на повечето евтини таблети микрофонът е с доста лошо качество. Това е проблем, тъй като почти няма такива с два жака или двустранен жак (за външен микрофон), нямат bluetooth за bluetooh микрофон, а Андроид все още не приема USB микрофони.

Алтернативата са "марковите" таблети с Андроид (Samsung, Acer, Kindle Fire), както и естествено тези на Apple, но там вече цената няма да те устройва.

Поздрави,
      Камен
    • didomarinov
      didomarinov
      Бронз
      Ако нямаш излишни пари които се чудиш къде да си ги похарчиш не си купувай таблет. Миналата година март месец си взех таблет като този който си показал за 300 лв. (сега цената му е 100). Поиграх си с него 1 месец, оказа се супер бавен и муден, тъчскрийна не става като цяло, процесора е малко бавен. След 6 месеца си купих Самсунг Галакси С. Е познай къде е таблета в момента - в един шкаф като не е ползван от 1 година вече. Ако искаш нещо малко вземи си Notebook. Просто таблетите за мен са някаква глезотия която за нищо не стават. Ако иска някой нека се опита да ме опровергае. Ако много си се навил на таблет мога да ти шитна моя за 100 лв да не се набуташ повече :coolface:
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей didomarinov,

Донякъде мога да се съглася с теб, че един стабилен смартфон ти върши кажи речи цялата работа на един таблет. За съжаление обаче, цената на смартфона е в пъти по-висока. Както darkonebg е написал, може да си вземеш сносен таблет за има няма 100лв с доставката от китайските сайтове.

Поздрави,
      achko
    • didomarinov
      didomarinov
      Бронз
      Здравей Achko

За тези пари може да си вземеш и някоя китайска реплика телефон със същите параметри. А таблет за 100 лв е толкова и таблет. Всяко евтино нещо излиза в пъти по скъпо после. И шанса да съжаляваш е огромен.
      Предишния пост го написах от личен опит - как дадох 300 лв за една глупост която преди да си я купя си мислех че е мега яко нещо. И да сега цените им са в пъти по евтини но пак не си заслужават според мет.

П.С. Депутатите дали ползват тяхните за които бяха платени 1500 лв на калпак? Нещо не съм видял депутат с таблет.
    • achko
      achko
      Бронз
      Всъщност за 300лв може да си вземеш страхотно Lenovo от китайски сайт. :)

Но телефон, който да поддържа флаш и да има разделителна способност от 800 x 480 (нужна, за да играеш мобилният Старс), няма как да си купиш за 100лв.

Поздрави,
      achko
    • Hellolzzz
      Hellolzzz
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Здравей Hellolzzz,

Поздрави,
      Камен
      Този не е лош,но тази марка "Prestigio"нещо не ми вдъхва много доверие? ?(
    • novakat
      novakat
      Бронз
      Ето и от мен един :)
      http://tablet-one.com/%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82-sanei-n83.html
    • didomarinov
      didomarinov
      Бронз
      Добре да приемем че си прав. И си купуваш някакъв таблет за 100 лв. И какво го правиш? Ходиш и дириш кафета с Wi-fi за да игаеш мобилния покер на Pokerstars. За какво друго може да го използваш? Да четеш книги? Очите на втория час ти стават компот от облъчването. Да гледаш някакви клипчета или филми? - Трябва или предварително да си си ги качил или пак опираме до Wi-fi.
      Да го ползваш вкъщи където си имаш ПС или лаптоп е безсмислено.

Незнам аз си купих, ползвах го 2-3 месеца и сега ми стои в шкафа и прашасва само. Ако някой си е купил таблет и го ползва по интензивно нека сподели за какво толкова го ползва.
    • Justri
      Justri
      Бронз
      Първоначално публикувано от didomarinov
      Добре да приемем че си прав. И си купуваш някакъв таблет за 100 лв. И какво го правиш? Ходиш и дириш кафета с Wi-fi за да игаеш мобилния покер на Pokerstars. За какво друго може да го използваш? Да четеш книги? Очите на втория час ти стават компот от облъчването. Да гледаш някакви клипчета или филми? - Трябва или предварително да си си ги качил или пак опираме до Wi-fi.
      Да го ползваш вкъщи където си имаш ПС или лаптоп е безсмислено.

Незнам аз си купих, ползвах го 2-3 месеца и сега ми стои в шкафа и прашасва само. Ако някой си е купил таблет и го ползва по интензивно нека сподели за какво толкова го ползва.
      Преди една година или две купих КИТАЙЧЕ за РД на приятелката ми. Беше най-скъпото китайче което намерих - 335 лева. (горе долу).
      Всеки ден го ползва. Не е спирала да му се радва и се забавлява с него.
      Първия етап беше - една седмица разучаване (има БГ меню) .
      Втори етап - итегли си доста игри и си играеше на тях както вкъщи така и на работа.
      Трети етап - гледане на филми и серияли ( прехвърля си ги от компа на мемори карта и я мушка в таблета) .
      Също така си тегли и някакви книги , но не знам дали ги чете.
      На нея й е много удобно , защото го взима в работата и убива време там с него. Освен това в къщи вече не ми пипа лаптопа. Само си сваля филми за 30 минути и това е. А преди все се съобразявах с нея и по някога дори и да ми се играеше покер аз й отстъпвах компа.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от Hellolzzz
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Здравей Hellolzzz,

Поздрави,
      Камен
      Този не е лош,но тази марка "Prestigio"нещо не ми вдъхва много доверие? ?(
      Прочети ми първият пост отново най-добре.
      Първоначално публикувано от novakat
      Ето и от мен един :)
      http://tablet-one.com/%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82-sanei-n83.html
      Добре дошъл във форума!
      Аз съм Камен и съм покер експерт тук, приятно ми е!

Таблетът не е лош като параметри, но отново е скъпичък в сравнение с китайските му братя (около $100-$130).
      Забелязвам, че доста хора / фирми директно поръчват онлайн от Китай и препродават в BG сайтове / магазини на почти двойни цени. Явно това върви добре...

Поздрави,
      Камен
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Според мен няма голям смисъл от таблет. Ако ти трябва за нещо свързано с работата - добре, но иначе по-добре да инвестираш малко повече пари и да си вземеш смартфон с 4.7 или 5.5 инча дисплей. Макар и да не съм фен на големи дисплеи и китайски марки, мога да се намерят добри смартфони на прилични пари от компаниите - Huawei и ZTE.

Вече ако искаме високо качество+множество приложения взимаме - Apple, Samsung, Nokia или HTC
    • didomarinov
      didomarinov
      Бронз
      Преди една година или две купих КИТАЙЧЕ за РД на приятелката ми. Беше най-скъпото китайче което намерих - 335 лева. (горе долу). Всеки ден го ползва. Не е спирала да му се радва и се забавлява с него. Първия етап беше - една седмица разучаване (има БГ меню) . Втори етап - итегли си доста игри и си играеше на тях както вкъщи така и на работа. Трети етап - гледане на филми и серияли ( прехвърля си ги от компа на мемори карта и я мушка в таблета) . Също така си тегли и някакви книги , но не знам дали ги чете. На нея й е много удобно , защото го взима в работата и убива време там с него. Освен това в къщи вече не ми пипа лаптопа. Само си сваля филми за 30 минути и това е. А преди все се съобразявах с нея и по някога дори и да ми се играеше покер аз й отстъпвах компа.

Радвам се че го ползва толкова много. Но: първото нещо което ми се набива на очите е, че тя няма собствен компютър. Ако имаше лаптоп съм 100% сигурен че няма и да помисли да си играе с него. А на едно ПС може да правиш много повече неща. Таблета е нещо средно между телефон с андроид и notebook. Имаш ли едно от двете таблета става излишен. Отделно пак казвам ако диплея на таблета не е много добър очите ти отиват на кино за отрицателно време. Все пак здравето е над всичко.
    • asarafov
      asarafov
      Бронз
      Добре някой може ли да ми препоръча таблет от някой надежден китайски сайт...тъй като не съм добре запознат с по-неизвестните марки да кажем нещо до 100-120$?
    • Spodelete
      Spodelete
      Бронз
      Аз ти предлагам това малко по скъпо е но е последния модел на Аинол. Това е сравнително прилична китайска марка.
      http://www.aliexpress.com/item/Original-Ainol-Novo-7-Fire-Flame-Dual-Core-7inch-IPS-1280-800-Android-4-0-1GB/620663745.html

Това също можеш да погледнеш но е доста стар модел
      http://prodavalnik.com/ainol-mars-kapatsitiven-tablet---ainol-mars-tablet-7-ics-4-0-3-1ghz-8gb-1024x600-i11025453
      За ГАРАНЦИЯТА
      Таблетите са с 1 година гаранция от производителя, ако нещо непоправимо им се случи, се изпращат обратно в Китай за ремонт или подмяна с нов. Ако в 7-дневен срок след продажбата, се появи непоправим от разстояние дефект - подменям таблета с нов или връщам заплатената сума.

Задължително е когато си харесаш някои "Китаец" да прочетеш за него из форумите защото повече от половината модели на паза имат някакви проблеми.Абе лотария си е. Аз лично имам Аинол Торнадо и съм сравнително доволен проблема е че не му намирам приложение за сега и го ползвам за четене. Това е от мен.
    • asarafov
      asarafov
      Бронз
      Мерси за предложенията, 1-вия модел е ок, като вариант, но бих искал хора от форума, които наистина са си купували от тези китайски сайтове да споделят, какъв модел са си взели и съответно на каква цена са го взели и дали са доволни?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Първият, който си взех беше Ainol Novo 7, за около $110, преди около година. Добър таблет, доволен съм, освен че процесорът му беше на MIPS и повечето програми не вървяха. Този от първият линк обаче е с ARM процесор и няма да имаш подобен проблем.

След това взех няколко безмаркови, за по около $60 парчето. Също вървяха доста прилично, единственият проблем е както обясних по-горе лошият микрофон. Отново, този от първият линк има bluetooth, така че в най-лошият случай можеш да вържеш bluetooth hands free и би трябвало да работи добре. Ако не говориш по skype, няма нужда да се притесняваш от това. В противен случай определено бих попитал и дали аудио портът е само за слушалки или за слушалки+микрофон (като тези на мобилните телефони).

Наскоро препоръчах и Onda V712 на един приятел и той е доста доволен - каза, че дори и вътрешния микрофон е ок.

Ето на тази картинка има добро сравнение за Ainol Fire с други таблети на пазара:

И последно - относно сайта - aliexpress е еквивалента на ebay в Азия. Те предоставят платформа, на която различни продавачи да си предлагат продуктите. Хубавото в случая е, че задържат парите ти до момента, в който не потвърдиш, че пратката е пристигнала - и в случай, че това не стане, ти ги връщат. Не съм убеден как работи схемата.

Поздрави,
      Камен
    • asarafov
      asarafov
      Бронз
      Ето това е супер отговор! Мерси много за отделенто време! ;)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Kaмене, има ли някаква разлика в touch screen-a (sensitivity, точност на tap-ване, etc) между китайките и "марковите" таблети?
    • 1
    • 2