reizove

• 4 отговора
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей mario357122127,

Добре дошъл във форума ни! Аз се казвам Ангел и съм модератор тук.

Предлагам ти да прочетеш нашите стратегически статии ТУК. В тях ще намериш отговор на въпроса си.

Ще те помоля да пишеш на кирилица, тъй като това е основна част от форумните ни принципи. Ако нямаш инсталиран кирилизатор, можеш да използваш следният онлайн - Цък.

Надявам се да бъдеш активен във форума и те каня да се представиш на общността ни - ТУК.

Поздрави,
      achko
    • nsavov
      nsavov
      Сребро
      1. Пиши на кирилица ;)
      2. Научи понятията. Рейз означава да има залог преди теб и ти да го качиш. Преди флопа рейзваме, защото големия блинд се води за залог. На флопа ако преди нас няма залог (bet) ние залагаме, ако има, то тогава може да "рейзваме".
      3. Преди флопа стандартен рейз е 3х, наскоро стана модерно в по-късните позиция да се правят 2.5х и 2х
      4. Та за въпросът ти... "Класиката" или "средния" залог е 2/3 пота. демек 65-70% от парите посредата. Ако имаш добра ръка, обаче и долу има три поредни примерно е добре да залагаш повечко, за да се защитиш и да извлечеш повече стойност от потенциалните му ръце.
      И обратното, ако бордът е "сух" и ти си с монстър ръка като сет... даже можеш и да чекнеш с идеята да му дадеш шанс да се хване с нещо, с което да ти плати... Абе прочети стратегийте по-добре, къде тръгнах и аз да обяснявам... :facepalm:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      s 1 dolar
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      s 1 dolar
      +1