Такса на банката при теглене от сайт

• chefo89tmt
      chefo89tmt
      Бронз
      Използвам ВИСА електрон на РАЙФАЙЗЕН.Изтеглих 250$ от сайт и виждам,че има начислена няква такса КРЕДИТИРАНЕ 1,86евро ?Отделно ми се губят още 5 евро незнайно защо?Каква е тая такса преди нямаше такова нещо.Някой да сподели как е при него.Теглелнето беше директно от сайт в карта!
  • 29 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Виж тарифата на банката - сигурна съм, че има такса за валутен превод, зависи как е формулирана и как са я кръстили. Я моята банка има - 2 евро до определена сума, след това 5 евро. X(

За останалото виж в залата - вероятно имат такса някаква, която са ти удържали.
    • chefo89tmt
      chefo89tmt
      Бронз
      Проверих залата казаха ,че нямат ниакква такса.Валутата е от ЕВРО В ЕВРО ,няма превалутиране .Единствената такса която виждам от сметката си е "такса кредитиране на сметка " 1,86 евро ,но освен тях ми се губят още около 5 евро
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Почти всички зали не взимат такси при теглене.Единствено съм плащал при теглене чрез банков трансфер в бетфаир /20 долара/ доста тъпо ми стана.
      Най вероятно някакви такси или превалутиране от банката.
    • CTaH4o
      CTaH4o
      Бронз
      1% Взимат комисионна на 250$ са 2,5$ някаде 1.86 евро
    • kukumicin11
      kukumicin11
      Бронз
      На мен 888 ми направиха този номер.Прехвърлям долари в доларова сметка и ми се губят пари.Питам ги каква е причината и те ми обясняват,че сметката ми при тях била еврова ( в лобито парите са ми $) и трябвало да се преобразува в доларова,иначе те си правели превалутиране,от което ти удържат пари.Понеже са много бързи в отговорите си и в немалко случаи разтягат локуми се отказах да се занимавам
    • chefo89tmt
      chefo89tmt
      Бронз
      точно за 888 говорим сметката ми при тях е в $ сметката ми на картата е в ЕВРО,но казаха че няма такса,а превалутирането става по текущият курс за деня,който едвали се е променил толкова за 2-3 дена ,че да иам 5евро разлика
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Първоначално публикувано от chefo89tmt
      точно за 888 говорим сметката ми при тях е в $ сметката ми на картата е в ЕВРО,но казаха че няма такса,а превалутирането става по текущият курс за деня,който едвали се е променил толкова за 2-3 дена ,че да иам 5евро разлика
      В каква валута си изтегли сумата? Банката взема 1% за превода по картата ти + 1% за превалутиране за суми, различни от евро и лева.
      Ако си наредил тегленето си в евро, от 888 имат много неизгодни курсове - направо режат. Предполагам така е станало.
    • jikev
      jikev
      Бронз

Добре е да се замисляте понякога...

При текущ курс за деня 1,95583 €/лева продава/купува в банка е примерно 1,96/1,94.
      В Скрил за същите валути маржа съответно е 1,90/2,00 лева за евро.

Та като ти казват по курса за деня, запомни че по един курс се купува, а по друг се продава и ти винаги си от ебаната страна! :D

И все още има банки в които си получаваш парите без никакви такси!
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Първоначално публикувано от jikev

И все още има банки в които си получаваш парите без никакви такси!
      @jikev - ти нали играеше в 888 - в коя банка теглиш без такси?
    • jikev
      jikev
      Бронз
      @jikev - ти нали играеше в 888 - в коя банка теглиш без такси?

Рядко дърпам към банка, но ползвам за това само ЦКБ!
      Сметката трябва да е ДЕПОЗИТ (срочен)!
      За другите видове сметки(разплащателни, картови) си имат такса.

Сумата няма значение - пробвал съм и с 2 и с 20 000, винаги си идват колкото са изпратени.

Има и изключения(ФулТилт, Скрил - сметките им са в местна валута BGN и там няма как да се избегне превалутирането...), там се дърпа по друг начин, но много ще се отплесна...

Винаги и навсякъде в нашия бранш има начин да се дърпа безплатно!
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      А как ти разрешиха от 888 да теглиш към депозитна сметка след като не можеш да депозираш от нея? Писа на съпорта ли?
      ПИБ няма такса за входящи валутни преводи по сметка на физ.лице до 10 хил.евро (независмо от вида на сметката).
    • jikev
      jikev
      Бронз
      А как ти разрешиха от 888 да теглиш към депозитна сметка след като не можеш да депозираш от нея?

Toва пък как го измисли?

Не съм дърпал от 888 към банка, но от до сегашния ми опит в десетки букмейкъри никъде не ми е искано да депозирам първо с платежно нареждане! Никъде няма такова изискване!
      Към банкова сметка се дърпа от всеки сайт и това е първия достъпен метод - дори и без верификация на сметката. Болшинството от сайтовете дори ползват точно тоя вариант за верификация на акаунта.

Недостатъка му е, че не може малки суми или се плащат таксите за превода...
    • chefo89tmt
      chefo89tmt
      Бронз
      Сметката в 888 е в $ .Сметката на картата ми е в ЕВРО.Имаше опция при теглене от залата да избереш предпочитана валута ,аз избрах ЕВРО.Операторът ми каза че превалутирането от USD/EUR е извършено по текущият курс за деня(който очаквам да ми кажат какъв е защото съм изпратил запитване до тях).Реално се чудя къде са отишли около 5 евро.1% таксата на банката ми го виждам в сметката си (1,86 евро е толкова на 250$),та значи ми казвате ,че 5евро са загуба от превалутирането на сайта USD/EUR?Това не е ли прекалено много за такава малка сума като 250$?
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Не. Да ти кажат курса, сметни си го сам.
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Първоначално публикувано от jikev
      А как ти разрешиха от 888 да теглиш към депозитна сметка след като не можеш да депозираш от нея?

Toва пък как го измисли?

Не съм дърпал от 888 към банка, но от до сегашния ми опит в десетки букмейкъри никъде не ми е искано да депозирам първо с платежно нареждане! Никъде няма такова изискване!
      Към банкова сметка се дърпа от всеки сайт и това е първия достъпен метод - дори и без верификация на сметката. Болшинството от сайтовете дори ползват точно тоя вариант за верификация на акаунта.

Недостатъка му е, че не може малки суми или се плащат таксите за превода...
      http://bg.888poker.com/banking/cashing-out/cashout-policy.htm - това е политиката за изплащане на 888. Мислех, че имаш опит и там с преводи към банкова сметка. В менюто им за теглене въобще не ми дава друг метод, освен този с който съм депозирал.
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Първоначално публикувано от chefo89tmt
      Сметката в 888 е в $ .Сметката на картата ми е в ЕВРО.Имаше опция при теглене от залата да избереш предпочитана валута ,аз избрах ЕВРО.Операторът ми каза че превалутирането от USD/EUR е извършено по текущият курс за деня(който очаквам да ми кажат какъв е защото съм изпратил запитване до тях).Реално се чудя къде са отишли около 5 евро.1% таксата на банката ми го виждам в сметката си (1,86 евро е толкова на 250$),та значи ми казвате ,че 5евро са загуба от превалутирането на сайта USD/EUR?Това не е ли прекалено много за такава малка сума като 250$?
      От 888 специално винаги дърпай във валутата,в която ти е сметката. Банката ще ти обърне $ в лева в твоя случай по по-изгоден курс. Старса имат много по-добри курсове - мисля, че работеха близо до курсовете на Ройтерс.
    • ludotopse
      ludotopse
      Бронз
      Добър ден и от мен :) Искам да пиша в тази тема и да попитам дали е възможно следното нещо ? Реших да си изтегля малко пари от старса ,но днес като проверих картата си ,видях ,че имам само 40,86 стотинки ? Аз ли не съм в час или 40 $ не отговарят на 41 лева ?

Време на заявката за теглене: 2012/10/29 10:46 ET

Сума за теглене: USD 40.00

USD 40.00 (EUR 31.00) бяха кредитирани по сметката ви за директен банков трансфер (B*****************4662).

Ще помоля някой компетентен да си каже мнението :)

P.S - И преди съм теглил от старса ,но беше всичко точно ,докато сега ?
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Първоначално публикувано от ludotopse
      Добър ден и от мен :) Искам да пиша в тази тема и да попитам дали е възможно следното нещо ? Реших да си изтегля малко пари от старса ,но днес като проверих картата си ,видях ,че имам само 40,86 стотинки ? Аз ли не съм в час или 40 $ не отговарят на 41 лева ?

Време на заявката за теглене: 2012/10/29 10:46 ET

Сума за теглене: USD 40.00

USD 40.00 (EUR 31.00) бяха кредитирани по сметката ви за директен банков трансфер (B*****************4662).

Ще помоля някой компетентен да си каже мнението :)

P.S - И преди съм теглил от старса ,но беше всичко точно ,докато сега ?
      Не тегли с директен банков трансфер към сметка в банка, която удържа такси за входящи валутни преводи. Взели са ти 10 евро такса за превода, почти сигурно.
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Както ти казах, банкови превод е активен преди всичко останало:

Банков превод (ако не сте използвали карти, както е описано в т. 1 и 2 по-горе или MasterCard кредитни карти, които са издадени във Великобритания), или;
      Платежно нареждане/чек (ако не сте използвали карти, споменати в т.(a) и т.(b) горе), или;

Депозирал и дърпал съм само с МБ, но са ми активни и дърпане с карта и дърпане с банков превод. Само трябва да въведа номера на сметките...
      Каквато и сметка да им дадеш, ако залата (като ФулТилт и Скрил) има местна банкова сметка всичко се превалутира през лева!

Безплатното получаване, дето го бях споменал е за превод от чужбина.
    • 1
    • 2