Crush'Em

• LSFC4ever
      LSFC4ever
      Бронз
      Здравейте!
      Казвам се Валентин, на 20 години от град София. Играя покер от 2-3 години, като по-сериозно и полу-професионално от 1 година някъде.
      Историята ми започва още преди доста време, откривайки покерстратеджи и занулявайки началната банка с темпото, с което родните ни футболисти зануляват бутилка Джак в БИАД.
      След това намерих промоция в една зала, която даваше 10$ безплатни и след определени генерирани точки още 25 и накрая още 50.Някакси успях(много мъчително) с тези 10$ да изчистя всичко и да закрепя някаква прилична банка за НЛ10.Следваше лутане по различните зали, постоянно оплакване от софтуер и незнам си още какво, неосъзнавайки, че проблема е в самия мен.Накрая си седнах на четирибуквието, започнах да уча доста по-усърдно и се озовах в Тилта, където успях да се кача на НЛ50 за има-няма 2 месеца.Но всички знаем какво стана с Тилта...
      Последва година и полвина, досега, със стейкинги, абе общо-взето черни времена :D .НО, отднес имам достъп до банката си и съм решен да си върна за тази година и полвина.
      Правя този блог с главната идея да мотивирам самия себе си, като целите са ми 4-5 дни в седмицата да отделям време за учене и видеота, както и поне 30к ръце този месец.Знам, че не е много волюм, но не мога на повече от 6 маси, плюс това съм мааалко мързелив.
      Та, първата ми сесия завърши на лека печалба.Нямаше много интересни и динамични неща, като изключим може би 2-3 спота, като този е най-интересния от тях:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      BU:
      $44.90
      SB:
      $29.50
      BB (Hero):
      $43.72
      CO:
      $32.60

Preflop: Hero is BB with 6, 6.
      CO folds, BU raises to $0.75, SB folds, Hero calls $0.50.

Flop: ($1.6) 9, 2, 3 (2 players)
      Hero checks, BU bets $1.00, Hero calls $1.00.

Turn: ($3.6) Q (2 players)
      Hero checks, BU bets $2.25, Hero calls $2.25.

River: ($8.1) J (2 players)
      Hero checks, BU bets $4.25, Hero calls $4.25.

Final Pot: $16.6.
      Results follow:

Hero shows a pair of sixes(6 6).
      BU shows high card king(K 5).

Hero wins with a pair of sixes(6 6).

P.S.: По-надолу в коментарите съм написал thinking-a си.

След като изиграя малко повече ръце, ще постна и някакви графики.Благодаря ви и се надявам този блог да е интересно четиво за вас :)

Също така всеки ден ще ъпдейтвам изиграните ръце и изгледаните видеа/прочетената теория/сешън ревюта и т.н.Като е публично поне ще имам желание да се стягам, няма да се излагам я, плюс това сам по-лесно ще си следя нещата.

7.11.2012- 3168 hands, 1 изгледано видео, преглед на маркираните ръце.
      8.11.2012- 733 hands, преглед на ръцете
  • 9 отговора
    • inevitablee
      inevitablee
      Бронз
      Добро начало на блога!
      Успех с целите! :)
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Успех с целите и блога!!! :)

ръката не ми харесва обаче , никога не бих колнал даун на 3 барел с 3 овъркарти и 100 комбота стрейт и 2 паирс и сетс и етц.....,просто бием само някакви рандом блъфове;)

Поздрави и успехи занапред ,

Иво
    • tarantaleo
      tarantaleo
      Black
      Значи това е блогът на моя човек Валката , така че четете и учете :)
      а той като поства ръце да ги обяснява , 'щото ще се караме ...
    • LSFC4ever
      LSFC4ever
      Бронз
      Благодаря ви за отговорите!
      Колкото до ръката, ето размислите ми:
      Villain е Bad Aggro, нямам някаква предишна история с него.
      На флопа ще Cbet-ва целия си рейндж, който от бутона е доста широк.На флопа преспокойно мога и да играя чек/фолд въпреки това, като няма търн карта, освен 6ца, които да са добри за мен, като е и много вероятно да прави double barrel на много търнове и аз да трябва да фолдвам(затова е по-добре да го направя още на флопа).При кол ще ми се наложи да се забърквам в някакви маргинални спотове, като този, който се е случил.
      Търна е добра карта: много комбота от рейнджа му pick-ват екстра екуити и ще правят double barrel, които бия(ОЕСДта, гътшоти).Също така остават и дроуовете от флопа(малко кофтито е, че имам блокери за 64, 65, но има и А4, А5 в рейнджа си anyway) .Има и доста Qx в рейнджа си(KQ, QJ etc.), които най-вероятно ще залага пак.Също така в неговите очи Q е scary card, та е възможно да 2ble barrel-ва еър.

Ривъра очевидно хитва Т8 и КТ, както и всички Jx комбота, които правят пеър и с които е имал дроу.Все още ги има и другите 2 оуръвкарти, обаче:
      Няма бетва 9х никога, освен Q9 и J9, като J9 е възможно да чеква бихайнд на търна.Също така мисля, че повечето играчи на НЛ25 са неспособни да правят тънки валюбети(Jx в случая).Qx ще бетне.И от друга страна, валето за него е добра карта за блъф.Така че е много вероятно да 3барелва всичките си миснати дроуове, както и понякога чист еър.С 25% под одс на ривъра мисля, че е call.
    • LSFC4ever
      LSFC4ever
      Бронз
      Вместо да спя преди лекции, реших да поиграя, просто имаше невероятно много слаби регове и риби.Пък и трябва да правя волюм все пак.Ето резултатите:

И като за добро утро:

Приятен и ползотворен ден на всички :)
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз

GL Sоn
    • LSFC4ever
      LSFC4ever
      Бронз
      Здравейте!
      Земи си таа мазна чалга! :D

Днес достигнах Platinum Status, ще се опитам да се преборя за Diamond.Също така установих, че за да избия целия си бонус ми се падат около 60к ръце за 3 седмици, или иначе казано почти по 3к ръце на ден.Поставям си го като нова цел за месеца, но ще ми е доста трудно да го избия целия.

Поздрави на всички и успехи по масите!
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Междувременно можеш да използваш ето такива ръце:
      НЛ2-репрезент на А, флоут на търн, ол ин блъф на ривъра?
      Безценен източник на знания.
    • LSFC4ever
      LSFC4ever
      Бронз
      Добро утро на всички!
      Със стандария ми навик сутрин, преди лекции-кафе, цигара и интернет, реших да попиша малко и в блога. :)
      Обемът ми от ръце за месеца върви гооооре-долу по план, ако имам време да играя и днес следобяд/вечерта ще е супер.Само че планирам да се разбия петъчно в някоя мазна чалготека, все пак имам повод за празнуване(особено след като си дръпнах 1/3 от банката мога и да си платя сам празнуването този път :D ). Събота и неделя също най-вероятно ще съм зает, понеже в момента се явявам на нещо като кастинг за един сериал, та оставам доста къс откъм време.Което е малко тъпо, при положение, че допреди време имах тонове свободно време, а сега всичко ми се струпа наведнъж.Anyway, ще направя всичко възможно да се придъжам към плана си.

След изиграни 4к ръце, графиката ми представлява такова нещо:

Ето и статистиките ми:

Семпъла от ръце е прекалено малък, че да си вадя някакви изводи, като така или иначе не играя толкова тайт, колкото показват статистиките.Специално от Бутона I like it 45%+ :D .Както и да е, горе-долу съм доволен от резултатите, единственото нещо което ме притеснява е липсата на концентрация, която се появява доста често.Главната причина за тази липса е предимно скука, върху което ще се опитам доста да поработя и според мен е голям проблем, защото ако от НЛ25 покера ми е скучен няма и много смисъл да се захващам сериозно с това(а имам желание).

Ще завърша със една не толкова интересна, но красива откъм стойност ръка:

[$0.10/$0.25 No Limit Holdem
      FullTiltPoker
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($30.39) 122bb
      UTG+1 ($39.51) 158bb
      Hero (CO) ($37.38) 150bb
      BTN ($39.26) 157bb
      SB ($26.34) 105bb
      BB ($19.40) 78bb

Pre-Flop: ($0.35, 6 players) Hero is CO J:club: J:diamond:
      1 fold, UTG+1 raises to $0.75, Hero calls $0.75, 3 folds

Flop: A:heart: 3:spade: J:heart: ($1.85, 2 players)
      UTG+1 bets $1, Hero raises to $3.50, UTG+1 calls $2.50

Turn: 2:spade: ($8.85, 2 players)
      UTG+1 checks, Hero bets $6.90, UTG+1 calls $6.90

River: 10:spade: ($22.65, 2 players)
      UTG+1 checks, Hero bets $26.23, UTG+1 calls $26.23

Final Pot: $75.11
      Hero shows
      J:club: J:diamond:
      UTG+1 shows
      A:diamond: K:heart:

Hero wins $72.11 (net +$34.73)

UTG+1 lost $37.38

Трябваше да го 3бетна префлоп, просто човека е невероятно зле и агресивен, като при евентуален 4бет да се стакна с него.Типичен канадски аграр с две думи :D . На ривъра очаквам да ми колва точно с такъв тип ръце, всеки Ах са в рейнджа му, рандом 2 пеърс и т.н.Силно съм убеден, че колва така до ривъра и с KQ, но така или иначе бия огромна част от рейнджа му.На ривъра направи нещо по-бързо и от снапкол, което доста ми хареса :s_cool:

Та така, ще завършвам засега, като ми се искаше да го направя с някоя мазна чалгийка в тон с настроението ми, но ще се въздържа.Не искам от 5:30 сутринта да подбуждам алкохолни погроми :D .
      :heart:

Лек и ползотворен ден на всички и успех по масите!