И аз си имам вече блог:)

• dermendjiev
      dermendjiev
      Бронз
      1. Кой съм аз?

Казвам се Теодор, на 21 години съм и живея в София. Работя като барман и съм студент в Софийски университет. Засега това, пък по-нататък ще разбирате и повече, хаха.

2. Как започнах да играя покер?

С онлайн покера се сблъсках преди около 2 години, когато случайно(май) попаднах на страницата на Pokerstrategy. Преминах теста и получих бонуса, с който доста време се лутах между форматите с не особено голям успех. Тогава започнах да се уча. Четях статиите отново и отново, гледах обучителни видеа, следях и форума, но не се включвах активно. Избрах кеш формата и играта ми започна малко по малко да се подобрява. С доста големи суингове и колебания достигнах до NL25. Скоро последва огромен даунсуинг, а след това и затварянето на FTP, където ми беше банката. От Черния петък до сега покер не играех, тъй като бях прекалено зает с работа и учене. Скоро обаче реших да "инвестирам" $100 и да започна пак да градя банка.

3. Какви са целите ми?

Доста се колебаех между кеш и СНГ. След няколко сесии избрах кеш формата. Започнах с NL5 пълни маси, като планът ми е по-нататък да мина на къси такива. Играя по СГС. Целта ми е да усъвършенствам играта си търпеливо и с постоянство. Резултатите за момента не са важни, тъй като имам работа, с доходите от която мога да кажа, че живея добре. Но все пак поставям конкретна цел - NL25 до два месеца. Мисля, че целта е постижима, предвид, че няма как да играя всеки ден, тъй като работя нощем, а покер съм рещил да играя в малките часове на нощта.

Първите сесии, посветени на лутане между отделните формати и стратегии, няма да включвам в блога. Започвам от снощната.

Банка: някъде около 91 долара.

Играх между 1 и 3.30 сутринта. Избрах това време за игра, тъй като тогава има много повече риба по масите, отколкото през деня или ранните часове на нощта. Ето сега статистиките за сесията, a с ръцете ще започна от следващия път, тъй като сега не съм маркирал по-интересните такива. Отворен съм към всякакви въпроси, критики и съвети.

Банка: $102.00
  • 9 отговора
    • dermendjiev
      dermendjiev
      Бронз
      Току-що се прибрах от работа и реших днес да не играя, колкото и да ми се иска, тъй като съм доста уморен и със сигурност ще съм далеч от най-добрата си игра. Вместо това ще почета малко и ще обърна повечко внимание на анализа на вчерашната си сесия. Ето ги и резултатите от нея:

Банка: $98.46

Резултатите не са никак добри, въпреки добрата селекция на масите (на което отделям доста внимание) и въпреки много риба, която срещнах. Първият даунсуинг се дължи най-вече на по-лууз играта ми докато се концентрирам, а вторият по-скоро на това, че доста често не се доверявам на противника, когато залага за стойност (особено когато е лууз риба) и най-редовно стигам до шоудаун. Затова си поставям първите две цели в краткосрочен план:
      - да играя еднакво концентрирано по време на цялата сесия и да ставам от масите в момента, в който усетя, че вече не играя най-добрата си игра;
      - да започна да фолдвам по-лесно на късните улици, тъй като точно там винаги трудно се доверявам на залозите за стойност.

Скоро прочетох нещо много смислено във връзка с последното - "It's better to make a small mistake and give up a little EV tnah to fight for that small EV and chance committing a big mistake that could cost you your stack." (Tri SlowHabit Nguyen - "How I made my first million from Poker"- книгата я препоръчвам горещо на всички)

Ето и няколко ръце:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP1 (Hero):
      $6.62
      MP2:
      $5.10
      MP3:
      $2.39
      CO:
      $2.70
      BU:
      $5.00
      SB:
      $2.49
      BB:
      $5.68
      UTG1:
      $5.63
      UTG2:
      $12.50

Preflop: Hero is MP1 with A, K.
      2 folds, Hero raises to $0.20, 4 folds, SB calls $0.18, BB folds.

Flop: ($0.45) K, 4, 6 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.20, SB calls $0.20.

Turn: ($0.85) 3 (2 players)
      SB checks, Hero checks.

River: ($0.85) 2 (2 players)
      SB bets $0.55, Hero folds, SB gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.85.

SB e лууз пасивен, много рядко блъфира, а и с четири пики на борда и нито една в ръката ми, виждам повече EV във фолда.

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $2.09
      BU:
      $7.70
      SB:
      $4.88
      BB (Hero):
      $5.00
      MP2:
      $5.26
      MP3:
      $5.07

Preflop: Hero is BB with A, Q.
      MP2 raises to $0.15, 4 folds, Hero calls $0.10.

Flop: ($0.32) A, Q, 4 (2 players)
      Hero bets $0.20, MP2 calls $0.20.

Turn: ($0.72) J (2 players)
      Hero bets $0.35, MP2 calls $0.35.

River: ($1.42) 3 (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $1.00, Hero calls $1.00.

Final Pot: $3.42.
      Results follow:

Hero shows two pairs, aces and queens(A Q).
      MP2 shows a pair of tens(T T).

Hero wins with two pairs, aces and queens(A Q).

Според HM MP2 e много лууз (VPIP - 53, на 20 ръце) и сравнително пасивен. Доверява се прекалено много на ръцете си и често в действията му липсва всякаква логика. Очаквах дама със слаб кикър или среден чифт.
    • IvanSh1
      IvanSh1
      Платина
      И на 2те ръце бет сайзингите са малки, 1вата бет търн, 3тата бет/ф ривър.
    • dermendjiev
      dermendjiev
      Бронз
      За първата ръка съм 100% съгласен и за размера на залога, както и с това, че трябваше да заложа на търна, но на втората бях напълно сигурен, че ще извлека повече стойност с чека на ривъра.
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Здравей,

честит блог и успех с изграждането на банка :f_thumbsup: Изпратих ти покана за приятелство в общност :)

Поздрави,
      Дани
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Първоначално публикувано от IvanSh1
      И на 2те ръце бет сайзингите са малки, 1вата бет търн, 3тата бет/ф ривър.
      +1

Здравей и успех с блога и с покера като цяло!!!:)

Поработи върху бетсайзингите за стойност и ги повиши - ще печелиш доста повече в лонг рън....

Поздрави,

Иво
    • dermendjiev
      dermendjiev
      Бронз
      Истината е, че една малка забележка - тази за бетсайзинга за стойност, се оказа много полезна за играта ми и резултатите определено се подобриха. В последните сесии също започнах да работя по целите в краткосрочен план, които си поставих, и смея да кажа, че имам напредък. За пореден път установих, че научавам по нещо ново при всяко препрочитане на стратегическите статии и затова започнах да си водя записки, които да преглеждам преди всяка сесия, поне докато не съм сигурен, че всичко ми е влязло в главата.
      Напоследък много съм се навил за идеята да си намеря треньор и ако някой може да ми помогне с малко информация какви варианти има като цена и т.н. ще съм му много благодарен.
      Графиката от последните сесии:

Банка: $135.93
    • dermendjiev
      dermendjiev
      Бронз
      Последните няколко сесии не вървят добре, въпреки че играя доста концентриран и уж съм доволен от играта си. Анализирайки ръцете си, не успявам (поне аз) да открия някакви големи грешки, на които да отдам тези резултати, затова ще постна някои от тях тук, че определено имам нужда от малко конструктивна критика. Очаквам отговор на въпроса ми за коучинг и ще е супер ако има някой навитак да правим сует сесии от време на време, защото определено имам нужда от страничен наблюдател на играта ми.

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      SB:
      $5.86
      BB:
      $5.08
      UTG2:
      $23.48
      MP1:
      $19.57
      MP2 (Hero):
      $5.00
      MP3:
      $13.91
      CO:
      $5.00
      BU:
      $5.62

Preflop: Hero is MP2 with Q, Q.
      UTG2 raises to $0.10, MP1 folds, Hero raises to $0.30, 5 folds, UTG2 calls $0.20.

Flop: ($0.67) T, 3, 8 (2 players)
      UTG2 bets $0.65, Hero calls $0.65.

Turn: ($1.97) 6 (2 players)
      UTG2 bets $0.05, Hero calls $0.05.

River: ($2.07) Q (2 players)
      UTG2 bets $3.70, Hero raises to $4.00(All-In), UTG2 calls $0.30.

Final Pot: $10.07.
      Results follow:

UTG2 shows a straight, queen high(J 9).
      Hero shows three of a kind, queens(Q Q).

UTG2 wins with a straight, queen high(J 9).

Другият тук е играч с VPIP 49(43 ръце), играещ без всякаква логика. Очаквах стрейта, но наистина трудно бих фолднал тая ръка. Обмислях пуш на търна, но избягвам да играя за големи потове с овърпеър, а и противникът фолдва трудно.

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      MP3:
      $11.87
      CO:
      $3.17
      BU (Hero):
      $5.70
      SB:
      $1.95
      BB:
      $4.88

Preflop: Hero is BU with 9, 9.
      MP3 folds, CO calls $0.05, Hero calls $0.05, SB calls $0.03, BB checks.

Flop: ($0.2) 8, 9, J (4 players)
      SB checks, BB checks, CO bets $0.20, Hero raises to $0.60, SB calls $0.60, BB folds, CO calls $0.40.

Turn: ($2) 3 (3 players)
      SB checks, CO bets $0.30, Hero calls $0.30, SB raises to $1.30, CO calls $1.00, Hero calls $1.00.

River: ($5.9) J (2 players)
      CO bets $0.50, Hero raises to $1.00, CO raises to $1.22, Hero calls $0.22.

Final Pot: $8.34.
      Results follow:

SB shows a straight, queen high(T Q).
      Hero shows a full-house, nines full of jacks(9 9).
      CO shows a full-house, jacks full of nines(J 9).

CO wins with a full-house, jacks full of nines(J 9).

Въпросът ми тук е на флопа рейз по-правилно ли е?

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      UTG1:
      $1.71
      UTG2:
      $2.00
      MP1:
      $1.96
      MP2:
      $7.19
      MP3:
      $6.47
      CO:
      $5.00
      BU (Hero):
      $5.00
      SB:
      $2.00
      BB:
      $5.57

Preflop: Hero is BU with T, T.
      2 folds, MP1 raises to $0.15, 3 folds, Hero calls $0.15, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.37) A, 5, Q (2 players)
      MP1 checks, Hero checks.

Turn: ($0.37) T (2 players)
      MP1 bets $0.15, Hero raises to $0.45, MP1 raises to $0.75, Hero calls $0.30.

River: ($1.87) 3 (2 players)
      MP1 bets $0.50, Hero calls $0.50.

Final Pot: $2.87.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, tens(T T).
      MP1 shows three of a kind, aces(A A).

MP1 wins with three of a kind, aces(A A).

Тук заради чека на флопа на търна вече мислех, че съм напред, но колвах, за да не правя пота прекалено голям.

Толкова от мен засега:)
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Здравей,

1 ръка - РР до 0.40 мисля е по-добре....... на флопа според мен е РР/кол пуш...така отиграно на търна този малък залог означава контрол на пота имо и отново съм за РР/кол пуш

2 ръка - Задължителен изолиращ рейз с 99 ,особено 5 хендед (за 8-9 не знам как е,но пак бих изолирал до поне 0,20ц)

На флопа задължителен РР за стойност, така играно, на търна РР и стак оф срещу двамата (гледам ,че и двамата са риби, според стаковете им)

3 ръка - с ТТ вс такъв стак бих се стакнал още префлоп....но така играно на търна на РР му се стаквам и викам ура :nh

Поздрави,Иво
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Първа ръка- На търна тоя бет , на лошия го броиш за нищо и си залагаш и то доста за стойност и защита.При агресия си фолд без допълнителна информация .Другия път няма да удари и ще си чек фолдне.Ако е редовен бележка за това отиграване.
      Втора-Префлоп спокойно може да го изолираш с девятките дори на пълни маси.
      Въпросът ми тук е на флопа рейз по-правилно ли е?

На фопа да (дори може повече в тоя спот).Но защо не рейзваш и търна на бланк .Вярно е , че в тоя лимпнат пот имат стрйт в диапазоните си , но в предвид , че по скоро биха играли агресивно флопа и че е НЛ5 тук бих се стаквал винаги.
      Трета-ОК е в предвид СПР -а на търна.И пак бележка , че чеква флопа като агресор с нътс.

Опс Иво ме е изпреварил , ама нищо имаш си две мнения :)