niksy79 - third еdition

• niksy79
      niksy79
      Бронз
      Здравейте отново! След известна почивка... или да го кажем застой в покер "кариерата" ми, реших да се върна отново активно по масите и да си докажа, че мога да направя това, което направих няколко пъти подред, а именно - да изградя стабилна банка за игра на по-високите лимити. За по-добра мотивация, реших да си отворя нов блог, един вид да отгърна нова страница и да започна на чисто.

Планът ми за действие се променя от кеш ФЛ, към турбо турнири 45max както следва:

1. 50$-130$ играя на най-ниското ниво от 50 цента.

2. 130$-180$ миксирам 50/50 0.50$ и 1.5$

3. 180$-400$ играя на 1.5$, като от 300$ нагоре мога да започна да зареждам по малко 180max на 2.5

4. От 500$ нагоре ще се прехвърля основно на 2.5$ 180max и 3.5$ 45max, както и ниски турнири до два-три долара.

5. Ще го мислим, като стигна стъпка четири :)

Предвид факта, че отдавна не съм играл, и наближаващите празници, ще си дам доволно много време за изпълняването на плана, което ще рече някъде около 3 месеца. Естествено, ако приключа успешно преди това, ще помисля за следващата стъпка, на която ще вдигна летвата нагоре и ще се потрудя пак да я достигна.

Като цяло, големия план за близките година и половина-две, е сумата от 10 000 долара, с която да си покрия кредитите и да започна на чисто :) Това смятам да направя на стъпки подобни на първата, като за всяка от тях ще обмислям стратегията и ще написвам нов план за нейното осъществяване.
  • 320 отговора
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Пожелавам ти успех!

Един съвет не си поставая толсова резултатно ориентирани дългосрочни цели това само ще ти пречи ,казвам ти го от личен опит.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      @bozhurin - мерси. Целите ще се променят в зависимост от резултатите и времето, така че това е просто някакъв ориентир.

Относно играта - започнах брутално зле. Не ми се поства нищо, но нещата вървят хипер-мега зле, такова чудо отдавна не бях виждал. Към невероятните ситуации, като сложа и моите грешки, се получава един добър, солиден минус.

Днеска четох един цитат някъде из фейса:

"Какъв чудесен ден - човек не знае чай ли да пие или да се обеси"

Ще изчакам малко да се успокоя и пак ще поиграя.
    • garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      Здравей , внимавай с управлението на банката . Целта в началото е винаги да не фалираш! За друго чети статии , гледай видеоматериали и Успех по масите!
    • araev
      araev
      Бронз
      Успех Ники Welcome back :)
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Welcome back :)
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Успех !!!
      Ще го следя блога щом е ФЛ :]
      10 макс или 6 макс играеш ?
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Thank you guys! :)

@s0ultak3rrr - още не знам, преди играех главно 6 max, но с банка поне 700-800 биг бета. Iега пробвах пак и бързо направих -150 ББ, което на моята крехка банка се отразява подобаващо. Мисля да се спра на пълните маси и като се закрепя достатъчно, да се върна пак към 6 max.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Оооо, пресен блог. Да ни държиш в течение как върви прогреса/регреса ти. ;)

Първоначално публикувано от bozhurin
      Един съвет не си поставая толсова резултатно ориентирани дългосрочни цели това само ще ти пречи ,казвам ти го от личен опит.
      Не го ограничавай с личния си провал! Нека си постави дори и по високи цели.

Реалист = песимист. Запомнете го!
      Не ви подтиквам да сте безрасъдни с това, но не бъдете и прекалено консервативни.
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      -1 не мисля че си прав , ако не искаш да се провалиш трябва да подхождаш към нещата обективно ( реалистично ) и спрямо различните фактори в ситуации , в които се намираш да вземаш правилни решения .
      Агресивния подход всички знаем до къде води :) . И все пак има изключения , но тези които се провалят са доста повече от тях .

Затова мисля че да си реалист би ти помогнало за в бъдеще и няма да има опастност да се надцениш и акулите :s_biggrin: :s_biggrin: да те смъкнат от облаците ;]
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Оооо, пресен блог. Да ни държиш в течение как върви прогреса/регреса ти. ;)

Не го ограничавай с личния си провал! Нека си постави дори и по високи цели.

Реалист = песимист. Запомнете го!
      Не ви подтиквам да сте безрасъдни с това, но не бъдете и прекалено консервативни.
      И кое по-точно е провал?Точно за 35 дена от 10 долара имам 420 долара.Опитвам се да дам съвет на човека.Вие в тоя форум всички сте.....То не случайно повечето добри играчи спряха да пишат ,а най-вероятно не го и четат.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      @moodkiller охо, Ицо, ще ви държа, как няма да ви държа - особено ако става дума за прогреса, или по-скоро алкохолния такъв :facepalm:

Относно целите - смятам че са напълно реалистични. Изградил съм три банки, първата от която от чистата нула - съответно 1200, 500 и 3000 долара, като третата беше малко късметлийска с един удар от турнир, но и това го има в живота. За нещастие обаче се оказа, че нямам никакъв банкрол мениджмънт в личния си живот и паричките си изтекоха ей така по магазините, кръчмите, за сметки и наеми :(

И така, снощи най-сетне нещата тръгнаха нагоре, като избих половината от загубите които инкасирах първите два дена. Късите маси ги спирам за по-натам, щото с моя стил на игра(30/24) са ми малко вариативни и отклоненията към минус ми нарушават сериозно банката.

Ограничих сериозно поривите да играя повече ръце и да блъфирам(лош навик от времето, когато бях на по-високите лимити) и нещата май ще си дойдат на мястото.

Ето така стоят нещата към настоящия момент:

• moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Извинявам се за офтопика, но сметнах, че е важно. :)
      И кое по-точно е провал?
      Публикацията ти тип съвет. Прочети си я пак и ще видиш колко ограничена е.

Точно за 35 дена от 10 долара имам 420 долара.
      Уааауу, ще ми дадеш ли автограф?
      Със същия успех можеше и да ги загубиш. В блога на ПетЧавета пише за randomness, посети, прочети.

Опитвам се да дам съвет на човека.
      И защо реши, че точно ти, да, точно ти си човека, който трябва да дава съвети?

То не случайно повечето добри играчи спряха да пишат ,а най-вероятно не го и четат.
      Правилно. И на тяхно място се появиха такива остроумници като теб, които дават великите си съвети, изхождайки от грандиозният си опит. :) Той Ники има повече опит от теб и мен взети заедно...

Вие в тоя форум всички сте...
      Не знам какви са останалите, защото и аз вече рядко го чета, точно защото много разбирачи се навъдихте, които дават съвети под път и над път, правят от 10 - 420 за 35 дни и какви ли още не фокуси.

П.с. Не ме разбирай погрешно, ти може да си по успял, от мен, от някой друг, за което ще се радвам ако е така, но докато не започнеш да се изразяваш като такъв и да не си вадиш веднага "шпагата" за мерене при първия хаплив коментар, който получиш, няма как да бъдеш третиран различно. Разбирам защо не ти се получава и с "останалите" от форума.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз

Успех Ники :) ю кен до ит менн
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Относно целите - смятам че са напълно реалистични.

Аз също мисля така.Успех и малко късмет , да съкратиш сроковете :)
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Welcome back Sir !

Щом мислиш да се насочиш към 180 човековите, защо не почнеш направо с тях ?
      Има едни 1$ 180мен турболяци с 500чипа, който има хипер слаби играчи и 100%РОИ нема да е проблем, според мен.
      Можеш да рискуваш и с 50БИ на тях според мен с твоя опит.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Извинявам се за офтопика, но сметнах, че е важно. :)
      И кое по-точно е провал?
      Публикацията ти тип съвет. Прочети си я пак и ще видиш колко ограничена е.

Точно за 35 дена от 10 долара имам 420 долара.
      Уааауу, ще ми дадеш ли автограф?
      Със същия успех можеше и да ги загубиш. В блога на ПетЧавета пише за randomness, посети, прочети.

Опитвам се да дам съвет на човека.
      И защо реши, че точно ти, да, точно ти си човека, който трябва да дава съвети?

То не случайно повечето добри играчи спряха да пишат ,а най-вероятно не го и четат.
      Правилно. И на тяхно място се появиха такива остроумници като теб, които дават великите си съвети, изхождайки от грандиозният си опит. :) Той Ники има повече опит от теб и мен взети заедно...

Вие в тоя форум всички сте...
      Не знам какви са останалите, защото и аз вече рядко го чета, точно защото много разбирачи се навъдихте, които дават съвети под път и над път, правят от 10 - 420 за 35 дни и какви ли още не фокуси.

П.с. Не ме разбирай погрешно, ти може да си по успял, от мен, от някой друг, за което ще се радвам ако е така,но докато не започнеш да се изразяваш като такъв и да не си вадиш веднага "шпагата" за мерене при първия хаплив коментар, който получиш, няма как да бъдеш третиран различно. Разбирам защо не ти се получава и с "останалите" от форума.
      Ти си бил голям бе браво.Как не те домързя да изливаш толкова интелект и мъдрост незнам.Поредната нещастна форумна душа.Няма как да не ти отговоря на някои от невероятните ,бликащи от мъдрост умозаключения ,които се базират предполагам на дългогодишните давания на насоки из подобни форуми.

1.Публикацията ми тип съвет ,че не я разбираш си е твой проблем.Всяка една цел и изпълнението води до стрес.Колкото по-голяма и по-дългосрочна е целта ,толкова по-голяч ще е стресът ,който ще ни причини ,без значение постигнали ли сме я или не.Затова е по-добре да се поставят по-краткосрочни и по-малки цели ,изпълнението на които ще доведе до голямата ,така или иначе.През това време обаче ще сме изпълнили множество малки ,които ще ни доведат както до причиняването на по-малко стрес ,така и на удовлетворение от постигнатото.
      2.""Със същия успех можеше и да ги загубиш. В блога на ПетЧавета пише за randomness, посети, прочети.""
      Не давам автограф на всеки.Относно късмета чел съм на Петчовека блога ,но ти май не си го чел ири разбрал правилно ,за да ми го даваш за пример.Относно това ,колко ми е провървяло през тези 35 дена неискам да коментирам.
      3.""И защо реши, че точно ти, да, точно ти си човека, който трябва да дава съвети?""
      Това мисля че няма нужда от коментар ,то си личи в каква насока ти е коментара само от това изречение.
      4."Правилно. И на тяхно място се появиха такива остроумници като теб, които дават великите си съвети, изхождайки от грандиозният си опит. :) Той Ники има повече опит от теб и мен взети заедно...""
      Съвета ми е добър ,това че ти си тъп като гъба и не можеш да го разбереш си е твой пролем.Относно това колко опит имам незнам откъде знаеш.
      5.""Не знам какви са останалите, защото и аз вече рядко го чета, точно защото много разбирачи се навъдихте, които дават съвети под път и над път, правят от 10 - 420 за 35 дни и какви ли още не фокуси.""
      Успя и мен да ме откажеш спи спокойно.

Като цяло целия ти коментар е враждебно насочен към мен ,което незнам с какво е предизвикано.Едва ли точно ти си човека ,който трябва да ми казва на кого да давам съвети.Това ,че не си разбрал дадено нещо неозначава ,че то не е така и не е нужно да нападаш автора само ,защото не си го проумял и го слагаш в графата ""Велики съвети".Оставям те да бъдеш всевластния и единствен господар във този форум.Надявам се това да помогне на най-вероятно ниското ти самочувствие в реалния живот.

П.С.Не се хаби да ми отговаряш понеже няма да го прочета и само ще оспамиш на момчето блога.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Значи и аз съм имал такива момент, затварял съм блогове, отварял съм нови, понякога просто нещата се натрупват - каръщина по масите, тъпотии в личния живот, проблеми на работа. Тогава и най-дребното нещо е в състояние да те извади от равновесие. Нормално е, случва се на всеки, но все пак рано или късно нещата си идват на мястото, а блога като цяло на мен повече ми помага, отколкото ми пречи.

Мерси на всички за подкрепата, дано нещата скоро тръгнат напред и да си вляза в ритъм.

@sttoil Стоиле, аре първо честит ти рожден ден! Дето се казва: винаги пълни джобове и празни топки ти желая! :)
      Иначе тия съм ги играл, хипери са. Верно е, че съм напред, но направо ми побеля косата от тия хипери. След като поиграх доста и от тези на една маса, мога да заявя, че няма по-стресов турнир от хипер-турбо такъв. Това още със записването в турнира си с единия крак отвън - почти всяка ръка ти е решаваща за резултатите. Като мина сто долара ще обмисля пак положението.

Относно играта - вчера играх малко, но за сметка на това некачествено. В събота препих жестоко и целия неделен ден ми се гадеше и бях разконцентриран. Днес ще пробвам да поиграя стабилно.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Руснак със статистики 73/10 вика на друг негов "колега" със статсове 63/8, след като втория се е занулил: "наигрался в спорт лото?"

Ако продължавам така, аз също ще се наиграя, ама да видим.
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Хахахах 6 / 49 им е играта на тея руснаци , аз днес играх пак с един от русия и беше със статистика - VPIP : 98 PFR: 9 за 300 ръце :ayfkm Странното при него беше , че дори с такава статистика беше +50 ББ ;]