Пакет "повече за теб"

• iherb
      iherb
      Начален
      Здравейте,

Хвърлил съм око на тази промоция в Мтел и ще ви бъда много благодарен, ако ми помогнете :)

Става въпрос най-вече за интернета и лаптопа. Отдавна се нуждая от нова машина, защото в момента съм на една 6-7 годишна щайга, а възможностите ми са ограничени. Ето защо този пакет ми идва много на оферта понеже само за интернет плащам по 20лв на месец или 480лв за 2 години, а в Мтел ще платя 720лв, но ще ми дадат и лаптоп, който излиза впечатляващите 240лв. Отделно аз съм на Булсат(3 приемника), та смятам да не плащам за единия, а на същия телевизор да пускам Мтела.

Главните въпроси:

1. Добър ли е лаптопа? Трябва ми за сърфиране в интернет + покер разбира се. Игри не играя! Е, ако ми тръгне StarCraft 2 може и да заиграя, но като цяло не се съобразявам с игрите.
      Ето конфигурацията му:
      15.6” (39.6 см)
      Intel Celeron B830+HM76 добър ли е? Двуядрен ли е?
      HDD 500 GB В момента съм с 80 хард и са ми "пре".
      RAM 2GB Разбрах, че за 30лв мога да добавя още 2GB, а и моя е 512...
      Intel HD Graphics Не ги разбирам и тях, но разбрах, че това са вградени видео карти и гледам HD Graphics 3000/4000 са добри, поне така четох на едно място. Тази не знам каква е, но ще питам на място.

Така, може да се избира между горния лаптоп и HP 655 LED HD anti-glare, 15,6", но нямам допълнителна информация за него.

2. Интернет? Дали е добър? Пише 50 Mbps, а моя в момента(UNACS) си мислех, че е 100, но се оказа, че май е 40. Става въпрос за MAN 100МВ, Български интернет до 40Mbit/s, Интернационален интернет до 10Mbit/s. Много съм доволен от моя и ще ми е тъжно да се разделя с него, понеже рядко ми прави проблеми и за мен е много бърз, но гледам че на Мтел все пак е по-бърз. Да обаче като дам на компютърчетата долу в лентата и ми изписва:
      Скорост: 100,0Мбит/с
      Изпратени: 30,829,471
      Получени: 149,908,546
      :f_confused: Какво става не знам... Има ли някой, който е доволен от услугите на Мтел, който е закупил въпросния пакет и как им е интернета?

Поздрави!
  • 26 отговора
    • DTMPRO86
      DTMPRO86
      Бронз
      Инфо за втория лаптоп.
      Мое мнение е, че интернета, който предлагат мобилните оператори още не е на нивото на интернета от местния ЛАН доставчик. И 10Mbits = 1250kb, като това ти е международната скорост (в най добрия случай ще дърпаш с 1МВ), а БГ скороста ти е х4 ;)
    • achko
      achko
      Бронз
      Всъщност Мтел изкупиха доста Lan Интернет доставчици и продават техният Интернет. Трябва да провериш за твоя град как стоят нещата. Иначе офертата изглежда доста добра..

Поздрави,
      achko
    • iherb
      iherb
      Начален
      Еми аз международно, някоя песен да дръпна най-много 700КБ-1МБ ми се струва добре, а 4МБ за България мисля, че е прилично, моя май е по-бърз но все тая. Имате ли идея защо има такова разминаване в офертите на Унакс http://n2.unacs.bg/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=3&Itemid=4 и това което се показва на моя компютър. Аз съм на най-евтиния пакет 20лв и пише 40Мбит/с, а на компютъра ми е 100?
      Най се притеснявам да не започне да прекъсва и да ми прави някакви проблеми.

Относно втория лаптоп, сигурен ли си, че е този, понеже нали имат някакви разновидности. Примерно вместо 4ГБ рам, може да са сложили 2 и така нататък. Вие кой бихте избрали? Наскоро във форума се обсъждаха едни изстребители, ъъъ лаптопи по 1500лв+. Имаше притеснения за това дали ХЕМ ще върви тем подобни. Та аз съм на мнение, че щом на мойта щайга 2,7Gh/512ram/128mb video подкарах ХМ1, то няма да имам проблем на новия лаптоп. За в бъдеще главно ще играя зуум/ръш покер 3-4 маси, така че не вярвам да имам проблеми нали?

И нещо интересно, в пакета телевизионни програми, които могат да се получат има и покер телевизия :coolface: Лудница!
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      "Имате ли идея защо има такова разминаване в офертите на Унакс и това което се показва на моя компютър?" - Няма разминаване. Това 100 мбит/с, което виждаш там е максималната поддържана скорост от ЛАН картата ти, а не скоростта на връзката. :)

Като конфигурация HP-то е по-добро и при положение, че говорим за ентри-левъл лаптопи, аз бих се спрял на него. Ще можеш да играеш покер с ХМ2 :) Иначе офертата изглежда много добра от тази гледна точка, дано няма "малки шрифтове".
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Промоцията е перфектна. Въпроса е само къде живееш и дали имат покритие Мегалан или Спектърнет(вече са собственост на МТЕЛ). За Година и половина не ми е спирал нета дори веднъж(спектърнет) и съм много доволен. Колкото за лаптопа ще ти върши работа, въпреки, че не е нищо особенно. Имаш ли възможност се жени за две години и мисля, че няма да съжаляваш. 50МБ= ще сваляш торенти с 6,2мб/с. Единствената забележка на промоцията е малкия брой ТВ канали (около 45), но явно това не те бърка щом ще ползваш и булсат.
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Първоначално публикувано от iwillgoon
      "Имате ли идея защо има такова разминаване в офертите на Унакс и това което се показва на моя компютър?" - Няма разминаване. Това 100 мбит/с, което виждаш там е максималната поддържана скорост от ЛАН картата ти, а не скоростта на връзката. :)

Като конфигурация HP-то е по-добро и при положение, че говорим за ентри-левъл лаптопи, аз бих се спрял на него. Ще можеш да играеш покер с ХМ2 :) Иначе офертата изглежда много добра от тази гледна точка, дано няма "малки шрифтове".
      Всеки разбира не само покер по тези форуми лол.
      http://compare-processors.com/intel-celeron-b820-vs-amd-e2-1800/5275/
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      @ sneak1212, говоря за конфигурацията като цяло, а сравнението между процесорите добре, че го постна тоя линк, че иначе кой да се сети, че правели такива сравнения между интел и амд, и интелските излизали по-добри.....? :megusta
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Ми интела изкарва почти двойни резултати на тестовите на програми за процесора и видео.
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Само, че автора няма да играе видео игри, а покер и в случая това не е решаващия фактор. ХП-то има МНОГО по-хубав екран и повече рам, което в случая е по-важно.

А за екраните, говоря от личен опит с Леново и определено тази разлика мен ме накланя много в полза на ХП-то.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      :facepalm:

Цена на MB мобилен интернет 0,10 лв. 0,10 лв. 0,10 лв.

....

тази оферта ми смърди от километър. Изобщо в нея не пише колко МБ са включени в плана, само пише, че МБът струва 10 стинки. От написаното излиза, че си купуваш плана и после си плащаш за интернет, щото не са включили никакви мегабайти в плана. И най-накрая, като капак, те връзват 2 години като клиент.

Според мен забрави - Ако държиш интернетът да е мобилен - погледни всички оператори за най-добрата оферта, купши си лаптоп отделно, като, от личен опит, гарантирам, че ще е по-евтин с поне 20% и си потърси отделно ТВ или вземи пакет само ТВ и телефон, ако има такъв. Освен това не подписвай за 2 години, защото всичко толкова бързо се развива, че след 1 година най-вероятно ще можеш да намериш в пъти по-добра оферта.

И на последно място - каквото и да решиш - чети 10 пъти какво подписваш, да не си биеш главата в стената 1-2 години.
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Първоначално публикувано от YeeJr
      :facepalm:

Цена на MB мобилен интернет 0,10 лв. 0,10 лв. 0,10 лв.

....

тази оферта ми смърди от километър. Изобщо в нея не пише колко МБ са включени в плана, само пише, че МБът струва 10 стинки. От написаното излиза, че си купуваш плана и после си плащаш за интернет, щото не са включили никакви мегабайти в плана. И най-накрая, като капак, те връзват 2 години като клиент.

Според мен забрави - Ако държиш интернетът да е мобилен - погледни всички оператори за най-добрата оферта, купши си лаптоп отделно, като, от личен опит, гарантирам, че ще е по-евтин с поне 20% и си потърси отделно ТВ или вземи пакет само ТВ и телефон, ако има такъв. Освен това не подписвай за 2 години, защото всичко толкова бързо се развива, че след 1 година най-вероятно ще можеш да намериш в пъти по-добра оферта.

И на последно място - каквото и да решиш - чети 10 пъти какво подписваш, да не си биеш главата в стената 1-2 години.
      Нета е домашен(без ограничение) и е от най-добрите на пазара . Пичове не обърквайте човека.Не си мерете атрибутите , ами помогнете с конкретни отговори за офертата!
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Аз коментирам какво пише в офертата. В нея би трябвало да е дадена цялата информация, но явно не е.

Не го бъркаме човека, той може да се разходи до най-близкия офис и да пита, а не да разчита 100% на това кой какво е казал в мрежата. Така би постъпил всеки разумен човек.

Но въпреки това препоръчвам да си сложи резервните очи и уши, защото аз, като парил се от подобни оферти, съм на мнение, че ако нещо в България изглежда много хубаво, то 100% не е истина и винаги има някаква клопка.

Та това за мобилния интернет ще го коментирам така: Аз, като човек, който използва мобилния интернет рядко и само за имейл, ползвам минимум 150 МБ на месец. Това са 15 лева минимум отгоре на сметката по тази тарифа, защото никъде не пише, че има безплатни мегабайти включени. Т.е. ако го ползваш непрекъснато, не ми се мисли каква ще е сметката. По таз причина продължавам да твърдя, че тази оферта намирисва от разстояние и ако все пак реши да се възползва, да чете какво подписва.

Дано съм била полезна.
    • iherb
      iherb
      Начален
      Лелееее, ходих на мач и докато ме нямало доста се е изписало.

Благодаря много на включилите се, но сега след като прочетох всичко съм малко объркан. Какво е мобилен интернет? Това когато хващам интернет чрез Wi-Fi от рутера ли? Ако е така в думите на YeeJr може да има истина. Относно покритието, живия в Бургас около центъра.

Относно тази част от поста на YeeJr - супер доволен съм от сегашните си интернет и телевизия. Като цяло искам да се възползвам от офертата единствено заради лаптопа. Аз ако имах пари нямаше да пиша по форуми, а щях да се снабдя с каквото ми е нужно без да го мисля много. А това, че след 1 година ще мога мога да намеря по-добра оферта въобще не е вярно, това може да стане още на следващия месец и е така, но по тази логика не трябва да купувам нищо и никога. Относно двата модела лаптопи, ще разпитам на място за конфигурациите им с точност, но щом на HP екрана е по-добър значи клоним към него. За процесорите не знам, рама не е от значение, нали все пак за 20-40 лв могат да се добавят още 2ГБ. Може да си дадете мнението за видеото. При единия беше това вграденото, а при втория гледам е ATI-AMD Radeon HD 7340 с до 512MB споделена памет. Моето на щайгата ми е ATI Radeon 9550 128MB ?( с АMD процесор съм.
      Иначе утре най-вероятно ще отида до някой от офисите на Мтел и ще разпитам. Забравих да кажа, че сестра ми се закачиха на тази оферта :coolface: само, че с телевизора. Казаха, че зависило в кой блок живееш и в кой вход :D Тоест това къде точно живееш определяло дали ще си с кабеларка или с рутер или нещо такова. Може би още утре ще мога да прочета и договора им за да видя за какво иде реч, но според тях интернета е 100% неограничен. Да обаче май колкото разбирам аз от тези неща толкова и те, но ще се оправим някак :]

И още нещо, не бива с такъв скептицизъм да гледаме на подобни оферти. Днес си говорих с един приятел точно за тази промоция, а той работи в чужбина и каза, че навънка това е нещо нормално, там ги обсипвали с такива предложения. На българина като му кажеш нещо такова и първото, което му идва наум е "Абеее, кой ще ти дадееее...", сещате се, един вид не може да няма уловка.
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Нета е неограничен и много добър. Къде в Бургас живееш?
      Около новата поща спектър нет имат покритие мисля. Питай, но инфото е сигурно.
    • iherb
      iherb
      Начален
      Около свободния съм да ;) Добри новиниии :P Еми ще се "закачам" май :D
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      И двата са с вградени видеокарти. Вярно е, че процесора на интел има по-добра производителност (можеш да погледнеш линка, който пича постна). Но това е лаптоп, а не десктоп компютър, т.е. едното е за сметка на другото и избираш това, което ще ти е от полза на теб. Според мен по-добрият екран определено си заслужава и разликата е осезаема, и ще я усещаш постоянно, докато с процесора нещата са доста по-субективни. Рам паметта винаги можеш да я ъпгрейднеш.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Ако е само за лаптопа, защо не потърсиш на лизинг без лихва. Обикновено тези оферти са за 10 месеца, така че ще го изплатиш сравнително бързо. А ако изчакаш още един месец, ако не ти е спешно, най-вероятно ще има добри коледни промоции. Може да има и изгодни промоции за лизинг.

Идеята ми не е да те спра да се включиш в промоцията, а да я погледнеш от друг ъгъл. Разбира се, че не е възможно да вземеш най-добрата оферта, но винаги можеш да промениш останалата част - например да не се връзваш 2 години, а да го изплатиш примерно за година и като цяло ще ти е по-изгодно.
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Първоначално публикувано от
      Ако е само за лаптопа, защо не потърсиш на лизинг без лихва. Обикновено тези оферти са за 10 месеца, така че ще го изплатиш сравнително бързо. А ако изчакаш още един месец, ако не ти е спешно, най-вероятно ще има добри коледни промоции. Може да има и изгодни промоции за лизинг.

Идеята ми не е да те спра да се включиш в промоцията, а да я погледнеш от друг ъгъл. Разбира се, че не е възможно да вземеш най-добрата оферта, но винаги можеш да промениш останалата част - например да не се връзваш 2 години, а да го изплатиш примерно за година и като цяло ще ти е по-изгодно.
      Не се заяждам , а обяснявам офертата на YeeJr :) .За 2 години плащаш общо 720 лева за месечни такси(24месеца *30 лева).50Мегабитов домашен нет трудно се намира под 20 лв/месец, като нета е супер стабилен. смело мога да кажа, че Мегалан и Спектътрнет са най- добрите доставчици в БГ. Не става дума за мобилен нет, а за интернет в къщи(с кабел) и без ограничения. Кабелната е слаба-45 основни програми, но приемаме , че струва поне 5 лева на месец, което като цяло пак е добре. GSM картата има 100 безплатни минути към всички оператори, с които се спестяват пари от сметки ,като и сим картата се отценя на 5 лв месечно(обикновенно има месечна такса 9лв). За интернет и кабелна така или иначе се плащат по 20-40 лв все на някой. Сметката излиза по-следния начин:
      Имаш перфектен домашен интернет, 100 минути към всички оператори и кабелна, която е бедничка за 30 лв. Лаптопите струват около 600лв, тоест за 720-600=120 лв имаш лаптоп. Ако примем че го копуваш на изплащане дори за по- малко, тъй като със сигурност за 10 месеца ще се оскъпи със 60-70 лева. "Ментел" са най слабия от към оферти оператор,но тази оферта си струва, ако отговаряш на условията.
    • chokata
      chokata
      Бронз
      [QUOTE]Отделно аз съм на Булсат(3 приемника), та смятам да не плащам за единия, а на същия телевизор да пускам Мтела.[/QUOTE

Аз също съм на Булсат (интернета и тои ми е на тях)идва ти 10-лв на месец със програмите 25-30лв мах,ще пускат и флашки следващата години,поинтерсуваи се мое да ти е на по оферта.
    • 1
    • 2