Самоличнист

• Aggr0teiL
      Aggr0teiL
      Бронз
      Искам да попитам задължително ли е в снимките и копията на личната карта и шофьорската книжка да са показани пълният номер на личната карта както и последните 4 цифри на ЕГН-то ?мерси предваритлено за указаното съдействие
  • 9 отговора
    • kriskovliza
      kriskovliza
      Злато
      Не е задължително.Може и без тях :) И си закрий подписа да си сигурен,че 100% няма да има никаква злоупотреба с документите ти :P
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей kriskovliza,

Според последните изискванията на колегите ми от отдела за сигурност (които проверяват документите) можеш да закриеш единствено подписа си.

Поздрави,

Станислав
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      от кога са тия изисквания и колко време отнема на отдела да кажат дали ще поискат или не данните и защо да не скрие номера на лична карта като те не искат задължително лична карта а може и с шофьорска книжка
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ pokerspike,

Здравей,

Единствената информация, която може да се скрие от шофьорската книжка или личната карта, това е твоят подпис. Отделът за сигурност запазва правото си да изиска допълнителни документи - платена сметки с адреса на потребителя, на негово име и др. От съображение за сигурност повече информация не може да ти бъде предоставена.

Поздрави,
      Деси
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      деси съжалявам но немога да се съглася аз бях си изтрил номера на личната карта от съображения за сигурност а за документите а за адреса не са ми искали ама и не съм сигурен кой от двата адреса си въведох защото по лична карта съм в Балчик иначе вече живея в Варна
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей pokerspike,

За съжаление не можем да коментираме нито самите процедури за сигурност в подробности, нито кога или защо са правени промени, защото това може да бъде използвано за бъдещи злоупотреби.

Сам ще се съгласиш обаче, че колкото повече расте нашата общност, толкова повече и нарастват опитите за измама, затова трябва да се предприемат различни мерки за сигурност.

Поздрави,
      Надя
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      съгласен съм че общността расте аз лично вкарах 3-ма човека от който един в момента даже си праща снимките за потвърждение а другите още се мъчат на теста но за номера на лична карта не се съгласих защото аз си пратих документите на 28-29 март тази година
    • Svetleto
      Svetleto
      Бронз
      Първоначално публикувано от pokerspike
      съгласен съм че общността расте аз лично вкарах 3-ма човека от който един в момента даже си праща снимките за потвърждение а другите още се мъчат на теста но за номера на лична карта не се съгласих защото аз си пратих документите на 28-29 март тази година

ето момчето казва,че си е заличило данните и ги е пратило на 28-29 аз ги пращам тия данни от средата на март месец и секи път има някъкъв проблем,съгласна съм,че може да има злоупотреби, но хората ви от отдела смятам,че на са машини и могат да свържат 2+2,че всеки път им пращам едни и същи лични данни, 3 или 4 пъти им пратих снимки на картата + моя снимка на която държа личната карто до лицето ми и накрая даже им пратих сканирани копия на личната карта на които съм заличила номера на личната карта подписа и последните цифри от ЕГН-то.
      Не виждам логично обяснение, да немога да си скрия тези данни с това какво ще докажа не ми е ясно. + това на шофьорските книжки няма адрес, а вие не проверявате ли точно това ?! адреса, 3те имена , датата на раждане ?!
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ Svetleto,

Вярно е, че няма адрес на шофьорската книжка, но колегите могат да изискат платена сметка, показваща адреса на лицето, което е собственик на тази шофьорска книжка. Каквито документи и изисквания са сметнали, че е необходимо да се изпратят и са били поискани от собственика на сметката при нас, такива трябва да се изпратят.

За допълнителна информация, моля всеки от вас да се свърже с отдела за клиенти, във форума не се предлага обслужване на сметки.

Поздрави,
      Деси