Загубих

• zaximus
      zaximus
      Бронз
      Спечелих 49$ на fixed limit за няколко дена,но ги изгубих за един ден.Дали защото почнах да играя на 6 маси едновременно ,на някои печелех ,но на другите загубвах спечеленото.И така изпаднах в тилт и исках да си върна загубените пари и това с масите се повтаряше докато не загубих спечелените пари?Та какво да правя ?Колко покер банка трябва да имам за да играя на повече маси, например 6? :f_cry: :(
  • 7 отговора
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      500 ББ минимум , но пак може фалираш . 1000ББ е нормално почти невъзможно е да фалираш с такъв банкрол , може да играеш дори повече от 6 маси .
      Ти до сега на какъв лимит игра и с каква банка ?
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей zaximus,

Съжалявам да разбера, че си загубил средствата си.

Това на колко маси едновременно играеш не определя твоята покер банка.

Нейният размер трябва да зависи от входовете, които трябва да имаш за съответния покер формат. Т.е. се определя и от лимита на който играеш.

За Fixed Limit е необходимо да се запознаеш с тази тема от тук: Безопасен път нагоре по лимитите

Също така те съветвам да се запознаеш и с останалите материали от тази секция, както и да прегледаш статиите в секцията Психология и дидактика

Относно това на колко маси играеш - започни плавно да увеличаваш броя им - не се "хвърляй" веднага на 6.

Поздрави,
      Александър
    • valent1n458
      valent1n458
      Начален
      за 1 час 3 едни и същи ситуации, влизам на флопа и правя сетове.. и влизам и трите пъти алл ин, щото имаше шанс за флъш, никой не преследваше цвят, но 3-пъти масата изглежданеше нещо от рода 2,4,10,5,6... малко ми дойде в повече "лък" фактора.

мисля да играя само на маси от 5$ нагоре, където не се срещат лунатици. трудно си обяснявам, как при борд J,10,7 се навиваш да влезеш ALL IN с 66.. и да ти се паднат 8,9. ама то си е за тях, такива типове не печелят sunday million.

футболистите тренират по 6-8ч на ден, архитектите учат по цели нощи, да правиш добри пари от холдем не е по-различно. само личният ми съвет е това да е като план Б/хоби.. на първо място, човек трябва да има сериозно занимание, така де да има фенове, иначе има опасност да стане антисоциален.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей valent1n458,

Правилно си се ориентирал, че трябва да гледаш в дългосрочен план.

Също така - ако имаш възможност и банката ти позволява да играеш на по-висок лимит - наистина такива играчи са с една идея по-малко, но без да искам да те плаша - ще виждаш подобни плащания и на много по-високите лимити.

Колкото и да са неприятни, опитвай се да ги гледаш в положителна светлина - много по-вероятно подобен човек да "ти се изплати" за загубите от него скоро. :)

Не забравяй да си водиш бележки - винаги помагат. :)

Поздрави,
      Александър
    • ribchinka
      ribchinka
      Бронз
      Fix limit е много подла игра имай го в предвид. както другите се подлъгват да плащат така и ти. Голяма стартова банка и търпение. Имай предвид, че като почнеш да губиш е по-добре да спреш, отколкото да пробваш да избиеш!
    • valent1n458
      valent1n458
      Начален
      не знам, но почвам сериозно да се замислям дали тая игра не е 100% комар.
      най-много ме дразни, че прочетох не малко книги, дори такива на английски, адски, адски много се старая и вчера след най-изтрещелите ръце тип 10,J,Q,K,A, не съм правил глупости.. и пак рядко завършвам 1-ви (1 от 15-20 игри) но днеска лунатиците продължават.. А,2,10, някакъв ми влиза all in с А,9, аз плащам с АК! говорим за шанс 83% срещу 12% и тоя разбира се удари 9-ка

на 1000$ маса ли трябва да играя за да не играя срещу луди? общо взето загуба на време, има хора които за 1г стават милионери.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей valent1n458,

За съжаление това е част от играта, която няма как да бъде избегната. Рано или късно всеки се сблъсква с нея и единственото решение е - да продължаваш да се обучаваш и да не спираш да играеш.

Лично аз имах един кратък период, в който може би за 16 поредни QQ не ми бяха издържали, заедно с множество AK КК и други ръце, с които бях фаворит до търна или ривъра. Наистина бе тежко, но след като премина този период - серията от печеливши такива карти бе наистина дълга. :)

Опитай се да изгледаш някой видео материал или прочетеш някоя статия например в такива моменти, които да ти върнат увереността.

Поздрави,
      Александър