SnG Adventure

• nStoev
      nStoev
      Бронз
      Здравейте стратези :) казвам се Николай и мисля, че най-после дойде денят, в който ще стартирам собствен блог (тъй като се каня от доста време).

До сега
      Онлайн покер играя от доста време, като съм започнал от фрийроли. До скоро бях кеш играч, като играех ниски лимити, но ми отне доста време да разбера, че не е за мен, макар и да си печелех редовно. Преместих се в покерстарс, като след известно лутане на различните СНГ варианти си избрах 18мен с нормална скорост.
      Резултатите досега са добре, като макар и за малкото обем мисля, че ги бия спокойно.

Сега
      Начална банка 250$
      Мисля да се насоча към 18мен турбо с цел да постигна по висок $/час. Нямам почети никакъв опит на турбота, затова ще си бъде предизвикателство.

Цели
      Главната цел е да стъпя стабилно на 3.5$ 18мен турбо и да укрепя банката.
      Декември месец целта е да достигна голд стар в ПС, като за да го постигна трябва да направя 3к VPP. Което като се сметне за 25 работни дни се пада малко над 60 турнира на ден.
      :evil: Доста тежък декември :)

Надявам се блогът да ви бъде интересен, като за мен със сигурност ще бъде страшно полезен. Извинете, ако има грешки с линкове, снимки и др. Зелен съм в писането във форум, макар и да чета редовно, доста рядко пиша :)
  • 11 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей nStoev,

Добре дошъл във форума ни! Честит блог :s_cool: .

Можеш да се представиш и - ТУК.

Съветвам те да посещаваш СнГ тренировките на PetChoveka и да публикуваш ръце за анализ в СнГ раздела за анализ на ръце. Като разбира се залягаш и над статиите и гледаш редовно видеа.
      Четирите заедно ще подобрят играта ти и ще ти помогнат в изкачването на лимитите.

Успех!

Поздрави,
      Антоан :pokerface: .
    • nStoev
      nStoev
      Бронз
      Така ето и ъпдейт за първия изминал ден. Кайто, можем да го наречем "Опознаване на съперника". Предварително се подготвих, като си инсталирах Table Ninja и ще използвам 30-дневния триал, след което ще реша дали да си я купя. Първите ми впечетления са добри, като най-добра ми се струва опцията за записване на турнири (изключително важна роля при турбо турнирите, тъй като време за излишни действия няма).
      Запуках ги на 8 маси, имаше страшно много риба по масите, но за жалост веднага усетих как турбо варианта изяжда доста от предимството ми. Усетих се че по едно време започнах да overplay-вам доста от ръцете, поради това че динамиката е друга и всичко се случва доста по-бързо. Определено ще внимавам за напред това да не се получава. :)
      И така след 45 турнира, денят завърши на -27$
      Банка 223$
      Ето и графиката за деня
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Здравей,чести блог :) и дано пребориш по-бързо лимититe,аз също играя този формат и ако мога да помогна с рибешката ми игра съм готов :D ,няколко съвете като нов във този формат.
      Играй на малко маси докато свикнеш,по добре да е на най-ниския лимит 1.5$.
      Прегледай по-горните нива 15$,30$,60$,намери няколко печеливши регуларa и им следи играта на мене това също много ми помaга.
      И най-важното според мен банкрола,ако смяташ да теглиш всеки месец ти трябват поне 150-200 бай ин за ниво.

Успех !
    • nStoev
      nStoev
      Бронз
      Здравейте добре заварили :)
      Определено, ще имам в предвид коментарите ви, благодаря за което.
      Нещо за което не споменах е усъвършенстването на играта, което е ключово.
      Статий, видеа, тренировки, като също ще наблегна и на качването на ръце (което трябва да разбера как става, се пак съм форумен нууб) :tongue:
      Всичко с времето си, а и както се казва на час по лъжичка :)

Chokata със сигурност ще ми бъдеш много полезен, като по-опитен в този формат.
      Ти си и един от факторите, които наклониха везните към турбо варианта, като те гледах как кръшваш 7$-вите.

Банката наистина има нужда от укрепване, като се надявам това да стане по-скоро, за да може декември да си следвам целите спокойно.
      В случай, че падна под 150$ ще сваля на 1.50 турбо.

Сега излизам, в 6 часа ще играя футбол и към 20:30 ги запуквам.
      Очаквайте ъпдейт по-късно :)
    • nStoev
      nStoev
      Бронз
      Ден 2
      Епик фейл беше деня, като ме унищожиха днес. Просто когато бях с по-добрата ръка губех, а когато крадях ме засичаха с премиум ръце. С тази комбинация ето до къде я докарахме
      Турнири : 45
      Профит : -60$
      Банка : 162$

Утре, ако не успея да запиша положителен ден, ще трябва да сваля на 1.5$.
      Доста кофти начало, но какво да се прави, ще стискаме зъби и само напред!
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Първоначално публикувано от nStoev
      като също ще наблегна и на качването на ръце (което трябва да разбера как става, се пак съм форумен нууб) :tongue:
      Тук можеш да видиш начина механизма за публикуване на ръце за анализ.

Ето и видео указание за това как се публикуват ръце за анализ.

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • nStoev
      nStoev
      Бронз
      Благодаря ти много, веднага се възползвах. По нататък може и тук да пускам по 1-2 ръце за дискусия.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Няма за какво. Удоволствието е мое :sdrink.

Аз като си преглеждам сесията пускам по доста повече ръце за анализ. Дори на съвсем неочаквани места може да се сбърка. След малко почвам прегледа на сесията и минимум 5-6 ръце ще публикувам за анализ ;) .

На ден всеки може да публикува максимум десет ръце. Съветвам те да се възползваш, дори от десетте когато е необходимо. На мен след някой сесии, тези десет ръце не са ми достатъчни :challenge. За 45 турнира, които си изиграл се чудя как само за три ръце си публикувал за анализ. Би трябвало да има много повече спотове, в които смяташ, че можеш да изиграеш по по-оптимален начин.

Поздрави,
    • nStoev
      nStoev
      Бронз
      Ден 3

Днес денят премина в големи размисли, за това дали да продължа с турбо турнирите.
      Просто ме изяжда от вътре това, че при супер много риба по масите edge-а ми се намаля драстично и в допълнение това, че нямам опит в бързите игри и НАЙ–ВЕЧЕ нестабилната банка мисля, че везните се накланят. Обсъдих дилемата и с един много добър приятел, който е доста опитен на високите СНГ лимити, като ми даде насоки, за което много му благодаря.

Така сега по същество. Връщам се на нормалната структура. GoldStar-а може да почака, сега е по важно да си вдигна банката и то по най-сигурния начин. До сега не съм фалирал никога и не мисля, това да се случи някога.
      Започвам с 162$, като ако дропна под 80$ свалям на 1.50$.

Днес направих 20 турнира, като чувствам downswinga-a още от турботата. Но едновременно се чувствам доста комфортно тук.
      Профит -30$
      Ето и нагледно

Банка 132$ + 11т$

Утре ще пусна повече ръце за анализ. Сега лягам, че утре трябва да се става рано..
      Поста, ще го завърша с това изречение :

Не си победен, когато загубиш.
      Победен си, когато изгубиш желание да се бориш. . .
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

С много агресивен банкрол играеш. Аз на твое място бих бил много по консервативен. Около 100 бай-ина горе-долу. Тоест до като не стигна до ~$300 ще си цъкам на $1.5. Все пак ако се чувстваш комфортно и имаш приличен опит, то е ОК разбира се. Все пак да си дам скромното мнение :) . Аз лично с с под $200 няма да играя на $3.5-вите.

Поздрави,
    • nStoev
      nStoev
      Бронз
      Здравейте,
      вчера нямах време да направя ъпдейт, но ето какво се случи вчера.
      Най-после сме в зеления сектор, като се надявам, че сега идва ред на добрия рън. :)
      Турнири : 22
      Профит : 29.37$
      Банка : 171$

Сега, ще поиграя малко, като довечера пътувам за Пловдив по работа, а ъпдейт за днешния ден, ще направя в неделя, когато се връщам.

Поздрави
      и успех по масите!