От 0-та пак в 0-та!!!

• NauTinal
      NauTinal
      Бронз
      Здравейте страшно обеспокоен от множеството успехи последвани от невероятни провали в моята покер кариера.

Всеки депозит от 10$ 12$ демек 20лв.
      Стига мин:50$ мах:150$
      След това следва фалит.

Всеки път когато почна да изграждам банка например от 0.05$ като до 68$ и после камък.

от 0 до:
      1-95$
      2-177$
      3-546$ 2010г
      4-127$
      5-45$
      6-50$
      7-и стотина пати 1.2.3.4.5 $ и тнт

За 2 год съм изтеглил 867$ и съм депозирал 630$

Играл съм в всички покер зали само рейка който съм генерирал в 888покер е почти 800$ в други зали е доста по малко.

Та търся помощ насоки и учебни материали който могат да ми бъдат полезни.

Бихте ли споделили какви проблеми сте имали и как сте ги преодолели.
  • 19 отговора
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Според мен депозираш малко :) Спести си нещо от сорта на 100-200 долара/евро , депозирай някъде където има твърд рейк-бек и почни да играеш НЛ4 примерно :)
    • garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      Ами не спазваш БРМ затова фалираш....Винаги играй с поне 50 БИ на ниво , ако имаш 5$ играеш 0.10 СНГ , ако имаш 50- 1$ , за кеш с по малко от 100$ не сядай на NL2 , Играй фрироли с голям награден фонд - примерно 5000 Е - 5000 участника , а не такива с 3000 участника и 15 Е награден фонд....Ако спазваш консервативно управление на банката никога не можеш да фалираш....Естествено грайнденето е бавно и продължително с този тип БРМ , но това е единствения шанс да не фалираш...Другото си е чист хазарт, комар , тото , както искаш го наречи.......
      Поздрави
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      garsonieraRNMD е прав. Аз от грешен БРМ много съм патил.
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от garsonieraRNMD
      Ако спазваш консервативно управление на банката никога не можеш да фалираш
      Абе ти бъди донк,който не знае какво става,пък ако ще и със 1000БИ да играеш пак ще фалираш ;)
    • elmontyr
      elmontyr
      Бронз
      при мен проблема е същия с добра игра и спазване на това за 50 или 100 бб запазваш банката но пък печалбата е за покер сайта пример с 12 долара за 5 дена игра стигнах макс 60 долара а сам направил 561 точки в покер старс става на въпрос 2-5 цента маси 6 човека и като гледам само сайта е на далавера обмислиам нещата и стигам до извод за по агресивна игра и по често качване на лимит пример като си стигнал до 50 долара ни6то не пречи да пробваш 10 на по голям лимит пък после с 40 можеш пак да си играеш на 1-2 цента защото и 40 и 10 долара да имаш все на толкова ще играеш по ниско няма така че агресивна игра иначе пари няма за теб
    • elmontyr
      elmontyr
      Бронз
      Първоначално публикувано от elmontyr
      при мен проблема е същия с добра игра и спазване на това за 50 или 100 бб запазваш банката но пък печалбата е за покер сайта пример с 12 долара за 5 дена игра стигнах макс 60 долара а сам направил 561 точки в покер старс става на въпрос 2-5 цента маси 6 човека и като гледам само сайта е на далавера обмислиам нещата и стигам до извод за по агресивна игра и по често качване на лимит пример като си стигнал до 50 долара ни6то не пречи да пробваш 10 на по голям лимит пък после с 40 можеш пак да си играеш на 1-2 цента защото и 40 и 10 долара да имаш все на толкова ще играеш по ниско няма така че агресивна игра иначе пари няма за теб
      п.с. и чакаи ти на реикбека да си купиш бира да бе да
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Първоначално публикувано от 4o4ity
      Абе ти бъди донк,който не знае какво става,пък ако ще и със 1000БИ да играеш пак ще фалираш ;)
      Аз пък мисля че точно банкрол мениджмънта е много важен. Чрез него се научаваш на последователност и ти дава сигурност и т.н. На мен лично идеите зад банкрол мениджмънта много ми харесват, като ги използвам и в залози на спортни мероприятия /не че се напечелих, ама поне не губя/.
      NauTinal в сайта има много интересни статии и материали, просто някой трябва да ги прочете. Аз така и не разбрах какъв формат играеш. може да почнеш от там...
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от phillllip
      Първоначално публикувано от 4o4ity
      Аз пък мисля че точно банкрол мениджмънта е много важен. Чрез него се научаваш на последователност и ти дава сигурност и т.н.
      Аз това никъде не го отричам,но за да бъдеш успешен играч няма как да стане само със спазване на БРМ. Трябва и подобряване на играта,подобряване на майндеста и т.н.
      БРМ е само част от картинката,но не и цялата.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      На мен не ми стана ясно защо си загубил банката - лоша игра, тилт, лош банкрол мениджмънт, макар че нещата като цяло са свързани.

пробвай този раздел : http://bg.pokerstrategy.com/strategy/psychology/ , както и тук: http://bg.pokerstrategy.com/strategy/others/1533/1/

Успех следващия път
    • elmontyr
      elmontyr
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      На мен не ми стана ясно защо си загубил банката - лоша игра, тилт, лош банкрол мениджмънт, макар че нещата като цяло са свързани.

пробвай този раздел : http://bg.pokerstrategy.com/strategy/psychology/ , както и тук: http://bg.pokerstrategy.com/strategy/others/1533/1/

Успех следващия път
      на теб като ти е ясно искаш да кажеш че не си губил банка ли? :coolface:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Не съм, но не аз съм обект на тази тема, затова моля да не спамиш.
    • elmontyr
      elmontyr
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      Не съм, но не аз съм обект на тази тема, затова моля да не спамиш.

защо ми определяш написаното като спам нормално е понякога даси загубиш банката това казвам на теб и на човека отворил темата
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Според мен не е нормално да си изгубиш банката. Нормално е да загубиш част, но не цялата банка. Това означава, че имаш големи пропуски, които е добре да запълниш, преди да се пробваш пак. Мисля, че самият факт, че приемаш загубата, че и понякога, не само веднъж, на банката си за нормален е сам по себе си грешен начин на мислене.

Казах, че е спам, защото не е по темата.
    • elmontyr
      elmontyr
      Бронз
      и аз така сам съгласен за част от нея а за темата съм писъл мойто мнение ако иска да чете за 9 години игра все съм понаучил нещо
    • NauTinal
      NauTinal
      Бронз
      Здравейте бях малко зает и нямах време да погледна темата радвам се че съм събрал толкова мнения и ще се опитам да обесня моя крах.

YeeJr лоша игра, тилт, лош банкрол мениджмънт всичко това в едно + врияция разни донкове който незнаят какво правят.

Например деня в който пуснах темата спечелих от един фри. 50$ за 3място като бяхме с още едно бг и един донк пълен това е много важно тримата се борехме за 1 място след три обрата АК срещу А2 КК срещу К2 ДД срещу 22.

Много е гадно от чип лидер да те изпратят да си ходиш с тези карти грешка в отиграване няма всичкото е пре флоп олл-ин.

Взех 50-те $ и да по разцъкам пуснах си някви Снг-та 6мах и 9-ки по 1$ и хоп 65$ взех си почивка 1 2 часа.

Седнах да по играя кеш 0.05$/0.10$ малко кофи засечки това онова 5 долара фракнаха вече сме тилтнати зашото при мен е така ако губя докато си мисля че печеля настъпра вътрешен бунт.

Минах на 0.10/0,20$ да избием разликите и да поспип че 7 8 часа се понатоварихме тогава гигантския донк ме вкара в амок като ми извади:
      Сет ,Сет ,Флъш ,Стр. Ст.флъш. Сет под ред. е когато ти влизат олл-ин с 7и2 и направят флъш от 2ки и другите раце са подобни.

Ще плача ами не..
      Но тогава възниква въпроса каде греша.

Играх на не подходящо ниво качих нивото след загубата.
      Играх агресивно срещо Маняк.
      Не спрях а се тилтнах и изпаднах в амок.
      Не си взех почивката която ми се полагаше.

Имам проблеми в играта не мога да оправлявъм банка и бързо се тилтвъм.
      Какво да правя не е като да не съм чел статий книги но някаде ми липсва нишката някой ще споделили конкретни материали.

А понеже статуса ми в П.С. не е достатачен да чета статий който биха ми помогнали бих се радвал някой да ме насочи на вън.

А имам проблеми с правописа и някое друго копче вече заяжда така че не се сардете моля!
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Със статус 'бронз' не е като да няма статии...
      .
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Мисля, че статусът Бронз може само да ти помогне - така ще си припомниш основите цък, без да се разсейваш с някакви магии за напреднали. Така ще можеш да започнеш да градиш отначало, което мисля, ще е по-успешно.

И още цък пробвай новата промоция за есе - хем ще затвърдиш знанията, хем ще се включиш в надпреварата.

Успех
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей NauTinal,

От написаното виждам, че ти играеш на 3 много различни формати, което е много голяма грешка.

Да се прехвърляш от MTT на Sit & Go и след това да се местиш на кеш маси - едва ли има много хора, които могат да имат печеливша игра по този начин.

Избери си един формат и се насочи в него.

Второто - да седнеш на NL20 с банка от $60 (до колкото разбирам си имал толкова към този момент) - това е отново груба грешка. ;)

Трябва ти банка от поне $500, за да играеш на NL20, защото такива случаи ще имаш много и ако банката ти не ти позволява да понесеш съответната загуба - няма как да се движиш нагоре.

С две думи - имаш наистина големи проблеми в много отношения.

Съветът ми е:
      1-во избери си формат и играй само на него -> http://bg.pokerstrategy.com/strategy/others/1271/1/
      2-ро Научи какво е управление на покер банката и го следвай стриктно. Не мога да ти дам конкретен пример, защото зависи от избрания от теб формат.
      3-то - дори статус бронз ще ти позволи да имаш достъп до статии, достатъчни да напреднеш сред лимитите. След това, ако не играеш с тракната сметка, можеш да си закупиш статус Сребро например и да продължиш нагоре (на лимитите, които би играл спрямо знанията от сребро това е сравнително евтина инвестиция).
      4-то - не спирай да се обучаваш и обърни най-вече внимание на менталната игра.

Накрая - ако спазваш управлението на банката, загуба от $20 например изобщо не би те тилтвала, защото това няма да са 35% от банката ти и още повече - ще си свикнал да играеш с такива залози. ;)

Поздрави,
      Александър
    • NauTinal
      NauTinal
      Бронз
      Въпроса е че осъзнавам почти всички грешки който правя.
      Знам какво е бмр знам какво е бай-ин знам общо взето кой формат с колко бай-ина да играя.

Избягвам да играя на 1-2 цента защото донковете нямат уважение към теб всеки един твой рейз или ще бъде платен от 3 4 човека или ще се избият да те рейзват докато не те накарат да хвърлиш с някоя средно добра ръка.

Имам проблем в мтт (турбо) в крайна фаза което ще рече малко преди финалната маса.
      Имам проблем в мтт 10-12-15мин нива в молко преди средна фаза когато съм чип лидер на масата.

Смятам че имам добро ниво в снг 6мах турбо и добра пуш фолд игра.(Какво да чета).
      9-ки тук е доста страно хипер турбо презкачаме 5мин нива и отиваме на 10мин тук също ценя играта си.(какво да чета).

Мтт до 400човека и над 10к и нагоре.

Немога да търпя да играя с 6 7к на блинд над 15мин.

Шорт стак на финална маса голям проблем влизам 7,8,9 и завършвам почти винаги 6,7.Немога да се усвободя да играя.

Чип лидер фин маса почти винаги 1ви 2ри без старса късмет ли е нз.

Други проблеми немога си преценявам времето за игра след 2 3 тия час при снг-та губя концентрация но не спирам.

Дано не съм създал някой хаос на мисли и дано да има нещо конкретно като за мене.

А другите теми ще се четат задължително на ново да се по изчисти малко играта и по настрой.