HU Hypers - Комар или златна мина? :)) - Блогът на tnotmotnotgwcrf

• tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Здравеите на всички :)

Казвам се Калоян и съм на 26 години от Бургас. Играя покер професионално (само с това си изкарвам паричките -> си е професионално нали така :) ) от 5 години. В момента играя HU hyper турбота в Покерстарс на $100 и $200 (съотношение 80% на 20% г/д). Играя този формат от края на това лято (2012) и съм много доволен. Преди това съм играл почти всеки снг формат за който може да се сетите (6, 9, 18, 45, 180 човекови снг както и ДоН и fifty50). И като казвам играл, имам в предвид поиграл... :) по 5000+ турнира на всеки един формат, в някой от тях и по мн повече. 2011 играх предимно кеш 100НЛ (немога да се сетя точно колко ръце имах за годината предполагам че около 500к може и да греша с тази статистика обаче). Често пускам и някое МТТ (предимно в Неделя).

Създавам този блог с цел да споделям какво се случва с мен по-скоро от ден за ден (защото имам и друг блог на http://www.aubibek.com който не съм ъпдейтвал отдавна, но възнамерявам това да се промени за в бъдеще... но и там ще пиша по-общи неща 1-2 пъти в месеца, а тук ще гледам по-често). Надявам се и да ми помогне да си следя прогреса като покер играч и да ми даде отделно някаква мотивация да играя повече (а не да се излагам като кифладжия с по 1000 турнира на месец :D ).

Понеже може да се каже, че съм в "отпуска" до края на годината обновяването на този блог с графики, резултати и всичко свързано с покера ще се забави до малко след нова година (ако света не свърши тука до една седмица-седмица и нещо нали...). Сега ще пусна бързи шаркскууп графики на резултатите от това което възнамерявам да играя през другата година, а именно HU hypers.

Графиката е от 11 август до днес. Занулих статистиките от тогава защото за този формат е много добре да сте отключени в шаркскууп-а и естественно да ви се виждат печалбите които сте постигнали за да могат другите регулари когато ни проверяват да виждат, че сме печеливши играч и да не сядат с нас повече. А не този целият процес да го разбират след вече като сме изиграли 150 турнира и чак тогава да направят извода, че сме добри и няма смисъл да сядат с нас. Преди този период имах още около 1000 турнира на 30$ хедсъп хипери на който бях малко отгоре и още около 1500 на 60$ на който също бях малко отгоре (учих формата обще взето по това време). Но към момента когато ги занулих статистиките бях нещо от рода на 3500 турнира 2000$+ с 0.5 рои, а като ги занулих станаха 1000 турнира 3 рои. И второто естественно ми помага много повече от гледната точка която търся... да не ме сядат регулари... няма смисъл просто на този формат няма как да имаме голямо предимство пред дори и слабите регулари, а само заради рейкбек няма смисъл да играем с тях. Също така играя в фултилт под името tnotmotnotgwcrf, но понеже го отвориха от скоро сайт-а и нямам много ХУ хипер турнира там (приблизително 400 турнира = +$800). От там немога в момента да пусна графика защото трябва да OPT-IN-на в шарксцкууп, но честно казано едва ли ще играя там през идната година и затова не виждам смисъл да се занимажам да го правя в момента. В ФТ ще играя само МТТ.

До колкото виждам този формат не е от най-модерните в българската част на покерстратеджи и се надявам това да се промени защото е най-печелившият снг формат в покерстарс и ще се радвам да виждам повече печеливши българи по масите. Ще се радвам да отговоря на всякакви въпроси който имате към мен за този (или друг) снг формат както и всякакви други въпроси свързани или несвързани с покера. Също така ако това не е вашият снг формат (най-вероятно не е) от скоро съм доброволен анализатор в СНГ форума за турнири над 5$ и ще се радвам да обсъждаме всички ваши интересни ръце за който имате въпроси.

Поздрави,
      tnotmotnotgwcrf
  • 386 отговора
    • excentrzm
      excentrzm
      Бронз
      Ти може да не ме познаваш ама аз съм ти фен от почти една година :D Тяната много ми е разправял за теб :D
      Успех във всеки един аспект от живота ! Ще следя с огромен интерес :nh
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Nice, с удоволствие ще го следя :sdrink.

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Тяната ми е разправял и за теб :) Сега като се обади вече те знам кой си :P
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      Ще следя с интерес
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Subscribed.

Ако можеш пускай ръце с анализ.
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Първоначално публикувано от vvencislavov
      Ще следя с интерес
      Имах си хас. :P
    • Oscar111
      Oscar111
      Бронз
      Успех и аз съм ти фен :nh
    • voraloks
      voraloks
      Бронз
      Успех Калоянчо и скоро очаквам някой съндей :) , От седмица и аз ги играя тия турнирчета ( точно турнирчета с времетраене от по 1-2 мин.) удвоих банка от 60$, но за високите нива ще ми трябва някой друг урок, стига да ги достигна :)

Засега съм на 1$ :)
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Браво, за дето си се решил. Започва малко да заприличва на форум това :) . Успех, ще се следи :nh
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      ooo яко, може да се пусна на стотина ХУ турнирчета като има толкова печеливш анализатор :f_thumbsup:

1 теоретичен въпрос за ХУ за който съм спорил 1-2 пъти:

Може ли да се направи не-експлоатируема стратегия за ~8-12бб стакове? Тоест нещо като Наш, но да включва лимпове, минрейзове и така нататък?
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Meepwn има нещо подобно на това което търсиш - казва се ROFL chart. Чакай да потърся малко и ще пусна линкче тук.
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Още един от малкото интересни блогове във форума ще го следя със мерак :P .
      GL !
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      http://www.pokerahkscripts.com/HUSNG%20Mersenneary%20Ebook.pdf

Виж този е-боок на 38ма страница. Също така има 2-3 хубави теми в twoplustwo. Напиши "ROFL chart" в гоогле те излизат най-отгоре. Ако имаш въпроси/мнения за тази таблица с интерес ще ги изслушам :)

Всъщност страницата е 35 по вътрешната номерация в ПДФ-то а 38 когато го въвеждаш в търсачката на ПДФ-то. То си пише Readleass ranges for the begining ROFLer. Една цветна табличка :)
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей tnotmotnotgwcrf,

Да се отбележа, че и аз ще следя блога ти с интерес! :)

Успех по масите!

Поздрави,
      achko
    • Vengeance166
      Vengeance166
      Бронз
      Супер интересен блог, ще следя и аз :pokerface:

Да те попитам, като толкова опитен СНГ играч, врял и кипял по масите, можеш ли да класифицираш форматите от 2 до 180 човека в старса по тяхната трудност в твоите очи, мисля би било полезно и интересно за доста от нас да почерпим информация от извора :)

Иначе освен че е интересен, блогът ми даде и насока за размисъл относно ХУ играта с къси стакове, аз цъкам в момента 6макс супер турболяците в 888 и под 14-15 блинда съм пуш/фолд, което е най-лесно и без предпоставки за теежки постфлоп решения срещу стейшъните в пасифик, но определено не е оптимално.. Мерси за което!
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      Браво, на теб и на инициативата ти.

Като начинаещ в тоя формат имам някои въпроси, бих бил благодарен ако ми отговориш и дадеш някой друг съвет.

1. Никога не съм се заинтересувал от този формат. С какво мислиш, че той е по-добър от нормалните турбота и те кара да казваш, че е най-печелившия формат? (на база статистики или лично мнение)

2. Примерно искам утре да започна да играя. Какви насоки би ми дал? Колко бай-ина ми трябват като за начало, имайки впредвид, че не съм играл до сега това? Нормално е да започна от най-ниския лимит. Изобщо какви са ти впечатленията от ниските ако изобщо някога си ги играл 1.5 - 7$ до 100-200$? Какъв ти е стила на игра и как играеш като цяло. Играеш ли пост флоп, какъв диапазон от ръце играеш? Бих се радвал да обясниш някой ситуации и малко математиката в турнирите.

3. Написал в заглавието - хазарт. До колко вариацията играе роля и най-големия ти даунсуинг.

4. Какви статистики от холдем мениджър използваш? ( ако изобщо използваш)

Бих се радвал и ако направиш 1 клипче на 1, 2 турнира за 3-4 мин.
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Първоначално публикувано от Vengeance166
      Супер интересен блог, ще следя и аз :pokerface:

Да те попитам, като толкова опитен СНГ играч, врял и кипял по масите, можеш ли да класифицираш форматите от 2 до 180 човека в старса по тяхната трудност в твоите очи, мисля би било полезно и интересно за доста от нас да почерпим информация от извора :)

Иначе освен че е интересен, блогът ми даде и насока за размисъл относно ХУ играта с къси стакове, аз цъкам в момента 6макс супер турболяците в 888 и под 14-15 блинда съм пуш/фолд, което е най-лесно и без предпоставки за теежки постфлоп решения срещу стейшъните в пасифик, но определено не е оптимално.. Мерси за което!
      Немисля, че мога да дам обективна оценка за трудността на всеки формат по отделно защото съм бил на много различно ниво през годините които съм играл различните формати. Когато играх 45 човека (от там почнах) незнаех дали стрейт-флъша бие каре. След това 1 година и половина игра на 180 човекови сигурно съм изиграл около 5 ръце поустфлоп за целия период... и т.н. Ако сега ги играя ще е съвсем различно навсякъде. Иначе с сигурност мога да ти кажа, че труден формат няма. Ако мислиш и работиш над играта си навсякъде ще печелиш. Иначе има по-печеливши и по-малко печеливши формати. Аз лично бих ги наредил г/д в обратен ред по броя на участниците (като изключим 90, 45 и 27 човековите турнири защото там няма достатъчно трафик дори и в покерстарс). В смисъл най-малко печелившият формат ще е Fifty50 (изключението от правилото) след това 180 човековите МТТ СНГ, след това 18 след това 9, 6, и ХУ е най-печеливш.

Радвам се че блогът ти е харесъл и че ти е дал насока за размисъл това е най-важното... така се подобряваме като играчи. Ако имаш още въпроси с радост ще ги отговоря. Както и на всеки друг :)

Поздрави,
      tnotmotnotgwcrf
    • favour1te
      favour1te
      Бронз
      Определено ми харесват въпросите на JaarJаarr ще се радвам, ако отговориш на тях.Аз лично без никакъв опит на тия турнири за 190 турнира на 15$ ръннах доста добре и излезнах над 350$ печалба.Играчите найстина бяха слаби, но и ми издържаха ръцете.Може би е моментен рън, но определено формата ме заинтригува.

Ще следя с най-голям интерес всичко около блога.Тупаш ги здравата, както едно време в cs ^^
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Първоначално публикувано от jaarJaar
      Браво, на теб и на инициативата ти.

Като начинаещ в тоя формат имам някои въпроси, бих бил благодарен ако ми отговориш и дадеш някой друг съвет.

1. Никога не съм се заинтересувал от този формат. С какво мислиш, че той е по-добър от нормалните турбота и те кара да казваш, че е най-печелившия формат? (на база статистики или лично мнение)

2. Примерно искам утре да започна да играя. Какви насоки би ми дал? Колко бай-ина ми трябват като за начало, имайки впредвид, че не съм играл до сега това? Нормално е да започна от най-ниския лимит. Изобщо какви са ти впечатленията от ниските ако изобщо някога си ги играл 1.5 - 7$ до 100-200$? Какъв ти е стила на игра и как играеш като цяло. Играеш ли пост флоп, какъв диапазон от ръце играеш? Бих се радвал да обясниш някой ситуации и малко математиката в турнирите.

3. Написал в заглавието - хазарт. До колко вариацията играе роля и най-големия ти даунсуинг.

4. Какви статистики от холдем мениджър използваш? ( ако изобщо използваш)

Бих се радвал и ако направиш 1 клипче на 1, 2 турнира за 3-4 мин.
      1. По печеливш е от нормалните турбота защото се правят повече $/час (doh, то тва е определението за по-печеливш формат направо :D ). Ще дам пример защото немисля, че бях достатъчно ясен :) На обикновенните ХУ формати (около 100$ турнири само за там имам информация) най-добрите регулари правят между 9% и 10% РОИ. В ХУ хипер турботата този процент пак за същият байин е около 3% РОИ. Мисля, че и на двата формата оптимално ще е да се играе около 3 маси (за хора вече с много практика зад гърба си на формата), тоест броят на масите ще е същият. Разликата е средното време за свършване на турнир. Турботата свътшват за около 9 мин а хиперките за около 1.5 мин. Сам можеш да си прецениш колко хиперки ще направиш за 1 час примерно и колко турбота. От там можеш да видиш и на кой формат какви парички средно ще правиш. Тва е на база лично мнение.

На база статистики просто можеш да отвориш leaderboard-а на шаркскууп за годината и да сърчнеш всичките играчи. 18 от топ20 играчите за всички снг формати са ХУ хипер регулари.

2. Стратегия няма как да коментираме в този пост птосто няма как да ми стигне мястото. Естественно можем да коментираме в темата но ще е хубаво да постнеш ръце от ХУ турнири които си изиграл. За байините бих ти препоръчал да играеш винаги с 100+. Това всъщност много зависи и от какъв човек си. Дали нямаш проблем да слизаш надолу (а не само да качваш) с по едно ниво когато ролл-а намалява. Защото за мен оптималният вариант е да играя с около 80 байина но ако падна примерно да кажем 30 байина ще сваля едно ниво надолу. Докато стана с около 120-130 байина за този долен лимит -> 60-65 байина за по-горния и пак ще пробвам. Така докато се кача и вече иам 130-140 байина на този по-горния лимит и вече отиваме на още по-горния. Ако ме разбра :) Иначе имаш ли 150 байина за даден лимит - играй по-горния иначе губим стойност с нитски банкрол мениджмънт. По-ниски лимити от 30$ не съм играл и нямам наблюдения върху играта там. Предполагам че играчите са малко по-лууз с префлоп коловете, а някой от тях и с шъвовете. Струва ми се лесно да се аджъстне човек там точно за 10тина ръце и вече да знаеш горе/долу срещу кой тип играч играеш. С АБЦ хипер турбо игра лесно ще се бият на долните лимити. Стила ми на игра зависи от стила на игра на опонента (поне така се надявам :D ) и да играя постфлоп разбира се, постоянно. Рядко съм allin префлоп (на 10/20) не е там валюто, на 15/30 е 50-50 работата и вече на 20/40 блайндовете няма накъде просто.

3. Като си имаш банкролл-а зад гърба вариацията немисля че играе някаква роля. То я има и в двете посоки. Кофти е като те нарежда. Супер е като ти дава. Ама като цяло ако си имаш банкрол и не правиш глупости да играеш с по 30-40 байина проблема с вариацията е трябва да е нулев. Освен ако не си от играчите които тилтват когато ги нарежда и почват да правят глупости. Тогава вариацията може да създава проблеми... но той проблема реално си е в нас когато това се случи не в вариацията специално. :) Имал съм 2-3 даунсуинг-а около 30 байина това са най-големите ми за сега.

4. Не използвам ХМ, а ПТ4 там ползвам coffee hud. Ако ти е интересно да видиш какво точно представлява http://www.youtube.com/watch?v=NCV_Fyk445U

За клипче на този формат не съм мислил към момента, незнам и дали ще имам достатъчно време да направя такова. Не обещавам. Вече след време ако случайно се съберат повече хора да играят този формат и да има много интерес като цяло може да седна и да направя нещо, но пак казвам не обещавам защото за да е качествено си иска времето, а догодина незнам дали ще имам много такова :)