Предложение...

• memphisa
      memphisa
      Бронз
      Здравейте , колеги!

Първо не съм се интересувал или търсил дали някой преди е излезнал с такова предложение или мнение. Хрумна ми спонтанно и ми се струва, че може да излезе добра инвестиция. Чудя се как да започна...Дълго ще е.. :)

Ето каква ми е идеята - Всички знаем за "Спонсорството", напоследък гледам, че няма много отворени теми на играчи за спонсорство (сигурно по-вечето от Вас знаят какво е, но за тези които не знаят това е - "Спонсорирането представлява сделка, при която един човек дава пари на друг, за да участва в покер турнири или кеш игри. Най-честата причина за спонсорирането са недостатъчно голяма покер банка или вариацията. Обикновено печалбата се разделя според предварително определени проценти." ).

Аз като играч, който не играе често , даже доста рядко, но искам да печеля пари от странични инвестиции, а не мога да усъвършенствам моите умения в покера до някакво про, което да печели доста пари от покер имам следното предложение:

Защо не се направи обратното спонсориране!!!
      Чудите се какво ли е това!!! Ще се опитам да обясна(така го наричам аз):
      ПРИМЕР: Аз като човек, който разполага със средства и иска да ги инвестира в нещо, но не може сам да си ги управлява тези инвестиции като акции, форекс пазар примерно, а защо не и за покер. Аз като покер играч, който няма достатъчно време за игра за да увеличава печалбата си, защо аз да не мога да НАЕМА човек от някакъв списък с про играчи(членове от Злато нагоре или големи и стабилни печалби през годините) и да си избирам според кандидатури от няколко играчи. ТОЙ - ИЗБРАНИЯТ ДА ИГРАЕ С МОЯТА ИНВЕСТИЦИЯ (примерно давам му пакет от $100) заедно разсъждаваме какви турнири да се играят, като той ще е с голям опит разбира се и ще ми предлага на мен и ще се съгласуваме заедно кои са най-добрите турнири в които да инвестираме тези $100 долара - примерно 5турнира с бай ин$5,50 за по $2000, $10000 и остават още около $70 с тях да се играят други турнири (надявам се да го обяснявам правилно) като заедно ги обсъждаме. Лично на мен, това ми се струва доста добра идея и предложение, защото така аз бих могъл да увелича моите средства , а той от другата страна също да си увеличи средствата но и да придобие по-голям опит и умения!!!

Разбира се има и РИСК, който всеки ако реши си поема поотделно!!! Тази инвестиция може и да е грешна в последствие, но както казах Вие сами ще можете да си избирате играча на който да дадете този пакет.

Вече по-между си ще се разберете за дяловете от печалбите! Как да бъдат те 50/50 или 40/60 в полза на инвеститора и т.н.!!! Знам за много играчи като MrNini666, comodus14, parodiq , pst1us и др. които са правили доста пакети и може би ще желаят да се включат и в такъв списък ако това предложение стане реалност. Разбира се пакетите предлагам да почват от минимални $50 , защото наистина за по-малки суми няма голям избор на турнири и така.... Ако стане реалност и се надявам ПОКЕРСТРАТЕДЖИ да обърнат внимание на моето предложение и дали то може да стане реалност и ще се радвам какво ще кажете, Вие останалите членове на покерстратеджи за предложението ми.

Еми това е от мене! Пожелавам ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ЕДНА ПРЕКРАСНА НОВА ГОДИНА С МНОГО МНОГО УСПЕХИ!!!!
  • 15 отговора
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от memphisa
      да НАЕМА човек от някакъв списък с про играчи(членове от Злато нагоре или големи и стабилни печалби през годините) и да си избирам според кандидатури от няколко играчи. ТОЙ - ИЗБРАНИЯТ ДА ИГРАЕ С МОЯТА ИНВЕСТИЦИЯ (примерно давам му пакет от $100) заедно разсъждаваме какви турнири да се играят, като той ще е с голям опит
      Няма как хем да е печеливш,хем да има супер голям опит,хем да имаш списък от който да си избираш :)
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Защо да няма!

Покерстратеджи могат да направят такъв, като всеки играч , който иска да се включи в този списък да е изброил всички спечелени , турнири и печалби от големи такива под своето име:
      ПРИМЕР:
      Играч 4o4ity:
      $20 + $2 Покерстарс , Турбо $10000 Gtd - Място 3 - $2500
      $5 + $0.5 Покерстарс $2500 Gtd - място 1 - $1117
      и др.

и така всеки в този списък играч да пише своите печалби през годините и аз примерно да си избирам и вече рискът си е мой. Тук той може и да лъже но аз мога и да го проследя от форума да търся теми и така....мисля си че е възможно...
      Като разбира се да се обновява...списъкът :)
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Е виж, Чочо е ултра про, има статус злато, как да не го постави човек начело на списъка!
      Извън шегата - доколкото разбирам накратко, идеята ти е Покерстратеджи да е нещо като инвестиционен посредник при стейкинг. Но ако стане, те ще са по-скоро излишното звено във веригата. Защо баницата да се дели на три - инвеститор, посредник и играч, след като може директно инвеститорът да си намери играч, когото да стейкне?
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      ок

Първоначално публикувано от RedGeneral86
      Е виж, Чочо е ултра про, има статус злато, как да не го постави човек начело на списъка!
      Ти пак ли си на червено :coolface:
      Или някой РНГ е виновен......again :coolface: :coolface: :coolface:
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      За мен покерстратеджи не виждам какво получава -тя е само информацията с която ние можем да комуникираме и да се водят някакви преговори. Дели се на 2 - между мен като инвеститор и играча като наемател... Поне не виждам те какъв дял печелят от цялата работа, но идеята ми е както ти я обясни, но трябва някъде да се поддържа този списък и да се водят разговори за покера и Покерстратеджи е точно такъв сайт, който може да помогне..поне според мен..Ако имаш друг в предвид RedGeneral86 сподели.. Бих искал да се обсъжда, защото според мен не е лошо като идея...същото е като другото спонсорство само, че малко по рисково от гледна точка на инвестицията...
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      RedGeneral86 сега като каза за това и се сетих , че веднага може да се направи и друг сайт само за такъв списък с играчи за техните успехи .... ще се обновява тяхната информация периодично само, че не знам дали няма да има някакъв проблем със закона.... :) )))))
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Прочетох темата ти и не мога да разбера едно нещо.
      Как според теб играч, със статус злато,печеливш,който печели по 1500-2000$ от турнири ще се съгласи да дели с теб 50% от печалбата си, усилията,уменията придобивани с години? Не мислиш ли, че така успешния покер играч и сам може да си позволи тази инвестиция(тук говорим за 50-100$ , а не инвестиция от сорта на 1000-2000$ които не всеки може да си позволи в даден момент, независимо колко печеливш е той ) Пък още повече ти искаш ПС да ти предоставят списък с ултра печеливши играчи, които да играят за теб и да не получат нищо? Не е ли малко унизителна дори мисълта играчите да се "кандидатират" за такава инвестиция?
      Извинявай ако е прозвучало грубо, но бях умопомрачен :facepalm:
      Извинявам се ако съм нарушил добрия тон в форума :f_biggrin:

Поздрави и весели празници :nh
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Няма проблеми тона, не ми пречи изобщо :)
      Че аз като се замисля стейкингите за спонсорство на по-вечето играчи са били между $100 - $400 долара? И ти го знаеш това, както и аз.. Аз не искам ПС да ми предоставят списък - тук грешиш, а да има играчи които биха се включили в този списък и могат да се разчита на тях. Нормалните правила за спонсорството ги знаеш сигурно както и аз. Че играчите които са ги правили са били за по до 300- 400 долара и то играчи които играят доста добре... и те делят по-вечето 40/60 за спонсорите...Това си е напълно същото само, че искам аз да си избирам играча , тъй като аз давам цялата сума а не.... 10 човека... с по 5%.. не мисля кое е унизително и това, че не печеля само аз а и той самия от моите пари..с моята инвестиция като съм се доверил в този човек...А не мислиш ли че инвестиция от 1000$ никой няма и да си помисли да направи...Не виждам кое е унизителното!!! Той печели от моите пари с неговата игра. Защо се правят спонсорствата за стейкинг - за да се докара доход на играча, както за себе си така и за инвеститорите . Той прибира 40% от печалбата а останалата отива в инвеститорите и играе с чужди пари...а не със свои и прибира печалби...Наистина не виждам, кое е унизителното като предложението ми е на 90% идентично със вече съществуващото.... :)

Поздрави и Весели празници и на теб!!!

П.С. Радвам се че се заформя дебат..
    • peshotar
      peshotar
      Бронз
      И аз това се зачудих,защо му е на играч който печели супер много да го спонсорират 100$.То би трябвало според мен като те спонсорират е да играеш турнири над банката ти.Иначе идеята е не много лоша...ама надали ще има много хора,които да си дават парите за спонсорство в pokerstrategy.тук повечето би трявало да са играчи
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Както се казва - Всичко е по желание!!! Никой не е задължен.... :) и това е все още предложение!

- може би не съм разсъждавал върху всичко..признавам си дойде ми прима виста и го споделих :)
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Мисля, че разбра какво имах предвид.
      От първоначалната публикация изглеждаше,че едва ли не искаш играчите да се избият за тази инвестиция :D
      Може би съм преувеличил малко, но малко ми се стори несериозно, защото печеливш играч, предполагам не се нуждае от такива инвестиции ( мое мнение! ) . А и другия фактор, с който не съм склонен да се съглася е това да играеш с пари на друг ( знам го от личен опит от сварата :D ) напрежението е по-голям от това да инвестираш собствени средства, и да оправдаеш очаквания (отново лично мое мнение, не знам може да е единичен случай ). Не съм запознат много с инвестициите, чел съм един блог, но дотам. Цифрите които съм написал са примерни, както се досещаш.
      Може би инвестицията е подходяща за млад талантлив играч, който не може да си позволи инвестиция на този етап ( пример: току що завършил ученик ), но отново лично мнение! Не искам да налагам некомпетентното си мнение на някой, изказвам гледна точка :)

Успех в инвестициите, добро начало в бизнеса :nh а и в живота

П.П. Харесва ми много начина ти на мислене, и аз се стремя да изкарвам левчета от всякакъв вид сделки :fuckyeah

Поздрави Атанас
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Какво да ти кажа всеки ден нови идеи в главата :facepalm: :facepalm: :facepalm: а съм шибан счетоводител, на който не му се стои в България и отделно въртя и някви други бизнеси ама няма да ги споменавам, че те не са за казване :facepalm: :facepalm: :D :D Всеки в БГ гледа да изкара от нещо! Разбрах те напълно както споменах в горния пост - някои неща не са помислени, написах го на примависта!

Поздрави Наско и Весело посрещане на новата година!!!
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Е евала :nh И аз сега уча счетоводство (1ви курс съм) и се опитвам да ги правя тия филми, ама като нямам сухи пари не е работа !

Мерси, Весели празници и на теб :)
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей memphisa,

Можеш просто да пуснеш тема "Предлагам спонсорство" в раздела за спонсориране. В миналото е имало подобни оферти, но имай предвид, че е много вероятно темата ти да бъде залята с не дотам подходящи кандидати.

Поздрави,
      achko
    • NoobKiller77
      NoobKiller77
      Бронз
      @memphisa, сериозните играчи си правят сметката и не обичат много да делят с някого. Нямат проблем да играят на ниски лимити, когато ги удари суинга. Ако примерно дели 50/50 с някой, може да играе на по-ниския лимит и да прави същите пари. Даже ще прави повече (от сделката), заради по-слабите играчи. Тези спонсорирания са луда работа. И спонсорирания е луд и спонсориращия е луд, обаче май спонсориращия е малко по-луд :D .