Co 89s Big 20E FT

• Alcas
      Alcas
      Бронз
      Poker Stars, $18 Buy-in (17,500/35,000 blinds, 4,375 ante) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

UTG+1: 1,041,160 (29.7 bb)
      UTG+2: 331,533 (9.5 bb)
      MP1: 308,016 (8.8 bb)
      MP2: 895,291 (25.6 bb)
      MP3: 1,104,606 (31.6 bb)
      Hero (CO): 1,169,292 (33.4 bb)
      BTN: 1,509,594 (43.1 bb)
      SB: 1,327,218 (37.9 bb)
      BB: 483,290 (13.8 bb)

Preflop: Hero is CO with 8 9
      5 folds, Hero raises to 70,000, BTN calls 70,000, 2 folds

Flop: (231,875) K 4 8 (2 players)
      Hero bets 91,262, BTN calls 91,262

Turn: (414,399) 5 (2 players)
      Hero checks, BTN bets 175,000, Hero calls 175,000

River: (764,399) Q (2 players)
      Hero checks, BTN bets 245,000, Hero folds

Бах, това е фт-то на биг 20Е в френския, която не успяхме да довършим. Ще пусна няколко ръце от фт-то под ред.

Това е сравнително в началото на фт-то и нямах мн инфо за играчите. Сега виждам, че BTN е 21/11 с 3.7к% 3бет. Фолд на С бет му е 25% от 4 ситуации 3 пъти е колнал и 1 път фолднал.

Сб е с 14ББ 21/18 с 15.1% 3бет за 175 ръце. Не знам дали е добра идея да отварям тази ръка при такъв играч на ВВ. Бах, как би адаптирал рейнджа си в тази ситуация?

На търна реших да чек/колна понеже играча очевидно не фолдва на С бети и очаквам да има мн блъфове. проблема е че не съм сигурен в пална ми на ривъра :( Понеже ако лошия е агро се вкарвам в трудна ситуация. Сега като я гледам се замислям за втори барел за да изгоня някои Ах флоутове без фд или някой междинен чифт....

На ривъра не мисля, че мога да направя нещо, защото мн трудно ще репна асо спатия, освен ако не съм имал А :club: К, А :club: А,А :club: 8 А бета му изглежда като за стойност.
  • 4 отговора
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Иване,

Префлоп:
      С такъв играч на ББ не е много добра идея да отваряме широко, защото лошия ще рестийлва доста. Все пак имайки предвид, че има още няколко малки стака може и да играе малко по-праволинейно. Иначе казано тук бих отворил широк рендж, но не супер широк и решенията ми ще зависят от динамиката на масата.

Флоп:
      С/у този играч бих предпочел да сбетна за стойност. Все пак ние винаги залагаме, когато нямаме тук! Бет за стойност е оптимално!

Търн:
      Не е най-добрата карта за нас. Все пак лошия не обича да фолдва, затова можем да предполагаме, че все още имаме най-добрата ръка. Тук по-скоро въпроса е как да го изиграем? Ч/к или бет/фолд?
      Може би бих предпочел да играем бет/фолд, защото с ч/к ще ни е трудно да знаем къде се намираме най-вече ако лошия е агро.

Ривър:
      Определено една от неприятните карти отново...
      Ч/ф ми се вижда ОК.

Поздрави,
      Бах
    • PaPi92
      PaPi92
      Black
      Цбета е малък, така че очаквам ИП да ни флоутва доста често.
      Каква е идеята на бет/фолд на търна? Не съм сигурен дали ще фолдва достатъчно често, би фолдвал единствено някакви флоутове без Аc.
      С чек/кол му даваме шанс да бетне всичките си флоутове, но срещу агресивен играч на ривъра почти винаги ще имаме доста трудно решение.
    • Alcas
      Alcas
      Бронз
      Бах, колко % очакваш да фолдва на търна и колко % ни трябват за да имаме доходоносен втори барел. За мен тези ситуации изглеждат малко спортни и ще се радвам да видя малко по-детайлен анализ на търна. Може би с помощта на флопзила ще добием по-ясна представа....
    • bah22
      bah22
      Платина
      Първоначално публикувано от PaPi92
      Цбета е малък, така че очаквам ИП да ни флоутва доста често.
      Каква е идеята на бет/фолд на търна? Не съм сигурен дали ще фолдва достатъчно често, би фолдвал единствено някакви флоутове без Аc.
      С чек/кол му даваме шанс да бетне всичките си флоутове, но срещу агресивен играч на ривъра почти винаги ще имаме доста трудно решение.
      По принцип в повечето ситуации тук бих предпочел да ч/к, защото така вземаме максимум чипове, от неговия флоутинг рендж. Все пак това е ФТ и за нас е по-добре да не играем голям пот без инициатива, защото в подобни ситауции трябва да фодлваме по-често, отколкото обикновенно. Един вид когато бетнем тук, то по-скоро искаме да вземем пота и да разберем къде се намираме в ръката. Все пак може да вземем стойност и от някой ръце...

Иване,

Тук много зависи какъв рендж даваме на лошия. Все пак е ФТ и ние нямаме толкова много ръце за лошия, за да сме сигурни какъв е ренджа му!

Може би на следващата тренировка ще симулираме ситуацията, че сега пиша от лаптопа.

Поздрави,
      Бах