Поредния фалит

• Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте стратези.

Да започна с кратка (може би не толкова) предистория. Снощи едно фрийролче, за което получих билет в осмиците се провали, не знам какво какво точно стана и като компенсация получих доларче.
      Започнах да играя 0.02$ след известно време и 0.11$ турнирчета съответно със 60 и 6 човека. Предполагам заради наличието на много риба, или не знам но вечерта като приключих сесията бях с ~3$.
      Тази сутрин бодър, отпочинал, станах около 14 часа с гениалната идея да направя някаква банка от кеш маси :facepalm: . Седнах си с пълен стак разцъках псувах си стабилно като за добро утро и след около 40-50 минути игра занулих стака си. Реших да не правя тази глупост повече и да се върна към добрите двуцентови турнирчета. Доста набързо направих достатъчно (според моите доста оптимистични изисквания) бай-ина за 0.11$ 6 ман турнири. Седнах и се чувствах като господар. Играх на 4 маси, като от около 20 турнира имах ~ 10+ ХУ. Както и да е не помня точните цифри, но банката стана 4.10$ кръгло!
      Тогава ми дойде още по-гениална идея и от предишната ! Реших, че много бавно стават нещата е ще е най-добре да се прехвърля на 2 маси с пълен стак от по 2$. Сещате се от заглавието как се развиха нещата. Идеята е, че не играя лошо, въпреки резултатите. Стигам например до по ~2.50-60 на масите и някой пич решава, че трябва да си пушне 56s срещу мен на блиндовете и ти да видиш, дамите ми не издърват.
      Други пък решават, че щом ги трибетна това е перфектната възможност да се удвоят със 33 срещу поповете ми в ръката :facepalm:
      Имам предвид следното. Чета стратегии гледам видеа, основно за снг, но не оставям другите формати да закърнеят, така че имам добра идея как се играят. До тук с оплакването.
      Дойде време и за основния ми въпрос.
      Явно няма да го бъде на кеш масите. Има ли начин да ги (знам ли) забраня, да не мога да влизам, и аз не знам да са ми в сиво и да не мога да натискам на тях ? Или всеки път, когато вляза на кеш маса монитора ми да избухва ( е добре де може само да ми се рестартира компютъра) нещо от рода. Защото тук един тилт в който губя 4-5$ който съм спечелил чрез фрийрол и то за кратко време, не е толкова болезнен, но като ми дойде скапаната карта (мамка му чакам я от 20 дена) и като губя имането си няма да е никак приятно :facepalm:
      Благодаря на отзовалите се :nh

Поздрави и успехи
  • 12 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Malykzaek,

Наистина много неприятна ситуация, но според мен е най-добре да се заемеш с основния проблем - банкрол мениджмънта. Ако не успееш да се пребориш с него, която и форма на покера да играеш, ще ти е много трудно, дори невъзможно да се отделиш от дъното. Мисля, че тази статия ще ти е доста полезна в справянето с проблема.

Успех =)
    • zaf82
      zaf82
      Сребро
      Здравей!!!Относно банката,дисциплина му е майката,не вярвах,но е така.Какво направих аз-спечелих 2$ от фрирол,започнах СНГ 0,10$ 360,криво-ляво за месец станаха 45$.Помислих се за голям майстор и почнах СНГ 0,50$ 90 човека,там не ми издържаха картите,изпаднах в лек тилт :facepalm: и започнах кеш масите,банката ми падна на 35$,откачих.Дръпнах 30$ в джоба,викам си за голям майстор се помислих,трябва ми стимул и онзи ден почнах с останалата ми банка от 5$ СНГ 0,10$ 360 човека пак и за два дена брат сега съм с банка 20$.Дисциплина и стимул трябват,поне за мене е така.Успех!!!
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Еми и аз се опитвам да го спазвам. До колкото мога се справям. Със около 3 долара кажи качех лимита защото това са около 40 бай-ин на 0.11$
      Както и да е просто на кеш явно няма да го бъде каквото и да правя.
      Наистина ако има такава опция да си го забраня ли ддз нещо такова ще ми е от полза. Относно банкрол мениджъра чел съм статиите. Чел съм и правилата за бай-иновете, но не е ли по-добре да играеш на нивото на което се чувстваш по-добре ? Вярно не може с банка 5$ да се пусна на 1.10$ 6man но мисля, че разбрахте идеята ми
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Първоначално публикувано от Malykzaek
      Еми и аз се опитвам да го спазвам. До колкото мога се справям. Със около 3 долара кажи качех лимита защото това са около 40 бай-ин на 0.11$
      Както и да е просто на кеш явно няма да го бъде каквото и да правя.
      Наистина ако има такава опция да си го забраня ли ддз нещо такова ще ми е от полза. Относно банкрол мениджъра чел съм статиите. Чел съм и правилата за бай-иновете, но не е ли по-добре да играеш на нивото на което се чувстваш по-добре ? Вярно не може с банка 5$ да се пусна на 1.10$ 6man но мисля, че разбрахте идеята ми
      Отвратителна идея е да играеш извън банкрола си. Ако го правиш постоянно резултата винаги ще бъде подобна тема. Дори да ти провърви ако вдигаш така нивата ще се "охълцваш". Това е може би най-голямата грешка която може да се допусне. Ако ти се играе кеш. Поне играй по СМС с 0,4$ вход щото с 2 байна положението е трагично.
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Е нали се сещаш, че има макс и мин бай-ин. А и такива мнения не съм искал. Прочетох едно компетентно мнение за банкрол стига ми. Въпросът беше съвсем друг, не знам дали изобщо си прочел. Писаш защото имах нужда от помощ, а не някакви индивиди да ми се правят на професори е*аси !
    • kriko92
      kriko92
      Бронз
      Първоначално публикувано от Malykzaek
      Писаш защото имах нужда от помощ, а не някакви индивиди да ми се правят на професори е*аси !
      Те "професорите" са писали точно за да ти помогнат най-вероятно...
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Звучи като натякване! Айде стига по темата, че ще стане така да се изпрося бана от форума. Ще се оправям както си знам
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

3$ и 0,11 са 28БИ, не 40, а според мен би трябвало да играеш с поне 100.

Ние 'професорите' се опитваме да ти помогнем да се справиш с проблема, не да го замазваш. Утре СнГ турнирите ли ще искаш да блокираш?

До колкото знам в покер залите могат да се сложат ограничения за загуба, депозирани пари, както и временно акаунта ти да е недостъпен за определен период от време. Това, което искаш, мисля, че няма да го намериш, освен ако не споделиш за коя зала става въпрос, и някой, който е по-вещ, да ти отговори какво може да се направи.

Най-добрата защита е самодисциплината, ако не я овладееш, няма как да си успешен във всяко едно начинание. Това разбира се е много по-трудно, отколкото някой да го прави вместо теб, но лесни неща няма.

Надявам се да разбереш важността на това да усъвършенстваш не само играта си, но и волята си.

Надявам се да съм била полезна

Поздрави
    • pankratt
      pankratt
      Сребро
      Здравей, MalykZaek! Навремето и аз, като направих някаква банка от 0,45$ в осмиците, реших да се направя на велика и седнах на една кеш маса с цялата си банка. Играх много внимателно, утроих се и станах. След това незнайно как си направих банка от 170$, след което се понесох стремглаво надолу. Сега успях да се задържа на някакво ниво и дори вървя нагоре, въпреки че става бавно. Важното, че именно там установих, че съм основно кеш играч, на турнирите хич ме няма.
      Иначе, за отговорна игра можеш да разгледаш опцията Responsible в залата - може да ти бъде полезна. Не знам, дали можеш да си забраниш кеш масите, но разгледай - може и да има нещо за теб. И друго, да не се подвизаваш там случайно под името Kotkozaek? (че пак е някакъв заек). Срещала съм такъв играч...
      Успехи по масите и строга дисциплина!
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте отново.
      Първо ще се извиня за може би малко грубия език, който съм използвал!

@YeeJr Разбрах те още от първия път това с "професорите" не се отнасяше за теб и мисля, че бях достатъчно красноречив, за да се разбере. Няма нужда да ми се изопачават думите (това важи за всички)
      Относно днешния коментар. Изглеждаш доста обидена, за което ти се извинявам. Може би трябва да се справя по собствен начин с навиците си.Горепосочените варианти няма да са полезни, най-вече на клавиатурата и мишката ми, а аз си ги обичам доста изтърпяха :D

@zaf82 Не съм ти благодарил, но сега го правя. Винаги едно компетентно мнение е от полза. Относно банкрола, да знам че е майката на цялата идея с печелившия играч, как ще мина теста ако не съм го прочел и разбрал :D , но може би знаеш, че е по-добре да играеш там където биеш турнира, а не където трябва да си (по задължение) както ти играеш на 0.10 в старса (предполагам) а не на 0.02 където можеш само да си загубиш някой нервна клетка :D

@kkki4uka2 Благодаря ти, че ме нахока ! Много ги "обичам" тея работи, но щом си решил, че е нужно явно си прав.

@kriko92 Не знам изобщо мнението ти какво прави в темата, може би искаш да се харесаш на модераторката (с кафе или вечеря ще е по-лесно ;) ) но съм склонен да те разбера.

@pankratt Благодаря ти много. Хубава история и моите поздравления. Винаги един съвет подкрепен с пример от действителността е по-подходящ от колкото такъв подкрепен със суха статистика може би.Относно ника НЕ :D Навсякъде, абсолютно съм crysiiis, някъде с по-малко "i"-та и някакви цифрички. Незнам от къде дойде малъкзаек (тоест имам спомени, но не му е мястото)

Няколко думи отново към темата. Мисля, че не оставих никой пренебрегнат.Извиних се за може би малко по-грубия тон вчера. Така е при мен бурята отшумява малко по-бавно. Взех си поука. Скоро пак ще се захвана с покера, този път доста по-отговорно. Най-важното беше, че някой повярва в мен и се досетих какъв беше стимула ми (може би най-големия).Чудя се дали със блог ще си бъда по-полезен,но не знам дали ще има читатели и дали ще мога да спазвам добрия тон там :facepalm:

Мисля, че това е достатъчно като отговор на писалите, къде с по-добри намерения, къде не. Дано съм бил изчерпателен към всеки един.

Поздрави Атанас
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Malykzaek,

Не съм обидена :D опитвам се да помогна. Дори и да не ти се вярва, най-добрият вариант е сам да се спреш, което става с много воля. Надявам се, че ще успееш да тръгнеш нагоре и да се похвалиш с успехи, не само със загуби.

=)
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      То това не е хвалене ами оплакване ! :D И да и до там ще се стигне разбира се ! То това е ясно. Малко нерви удари псувни не са навредили никому всеки с методите си :D Относно банкрола когато започна да играя сериозно, мисля и да създам блог за да има къде да се оплаквам :D Там ще се види как върви банката и дали наистина ме бива в СнГ играта или е било единичен случай :nh

Поздрави Атанас