Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

SNG 45man

• VolenP99
      VolenP99
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $200(BB) Replayer
      Hero ($2,048)
      BB ($11,755)
      UTG ($1,325)
      UTG+1 ($1,825)
      UTG+2 ($1,580)
      CO ($3,655)
      BTN ($9,611)

Dealt to Hero 4:spade: 6:spade:

fold, fold, fold, fold, fold, fold

BB wins $375

Имам ли пуш тук? С какви ръце е правилно да пушна?
      Въведох ръката в ICM trainer и ми показа, че в тази ситуация СБ(Hero) пушва всеки две. Въведох същата ръка в Уеб калкулатор на Наш и там показва, че трябва да пушвам с 58% от ръцете и прави пуша с 46с на границата. Аз съм решил фолд, защото опонента е риба и често колва имайки предвид и големия му стак. Мнения ?
  • 2 отговора
    • VolenP99
      VolenP99
      Бронз
      Откривам някаква грешка в този ICM Trainer, ако цъкна че съм СБ показва, че СБ трябва да пушва с всеки 2, но ако цъкна че съм CO например, ми показва, че СБ трябва да пуша с 58% от ръцете, което е близко до Уеб калкулатора отгоре. Интересно ми е защо я има тази разлика ?
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Предполагам, че наш го дава така, защото ББ има доста голям стак и там е казано, че той трябва да колва с 37% от ръцете, което според мен е доста широк рендж и на ниските нива не колват толкова лайт, а дори мисля, че колват доста по-тайт от това, което значи, че ние вместо тези 56%, които са ни дадени да пушваме, можем да го правим примерно със 70% и пак да е доходоносно.

Колкото по-тайт колва даден играч, толков по-широк рендж можем да пушваме ние.

Тук 46с може би бих ги пушнал, защото са сюдет.

Ако играча е редовен и знаем, че ще ни колне с доста правилен рендж, можем, по-скоро бих фолднал, но срещу рандъм ще ги пушна.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R